رفتن به مطلب

مشکل سرعتSSD...

SaMaN2021
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه هر جا که هستید و سال میلادی هم بر همه شما عزیزان مبارک ...

دوستان مشکل من اینه که (الته اگر بشه بهش گفت مشکل) سرعت حافظه SSD من در انتقال فایل هایی که حجمشون بالاس افت میکنه ...
مثلا من الان یه SSD مارک ADATA SU 650 120 GB دارم ... تازه خریدمش تقریبا 1 ماهه من یه چیزی متوجه شدم و اونم همینه یعنی SSD من موقعی که بخواد فایلی رو مثلا با حجم 10 الی 15 گیگ رو انتقال بده اولش 250 مگابایت برثانیه انتقال میده اما کم کم دری حدی افت میکنه که میرسه به 30 مگابایت برثانیه!  و  وسط انتقال هم یع نوساناتی داره یعنی مثلا از 30 مگ بر ثانیه که داره انتقال میده میشه 50 الی 70 الی 120مگ بر ثانیه  (اینم بگم مادربرم SATA 2 هستش...)

دوستان الان من باید دقیقا چیکار کنم؟ SSD من مشکل داره؟ یا از مادر برد منه که SATA 2 هستش باعث افت سرعت میشه ... یا کلا این طورین این SSD ها در انتقال .... 
جدا از این مشکل 
واقعا تو لود ویندوز و لود برنامه ها من تاثیرشو دیدم بع چشم و راضی هستم 
اما توی این مورد گفتم از شما عزیزان مشورت بگیرم بد نیست 
تشکر از همه 

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه هر جا که هستید و سال میلادی هم بر همه شما عزیزان مبارک ...

دوستان مشکل من اینه که (الته اگر بشه بهش گفت مشکل) سرعت حافظه SSD من در انتقال فایل هایی که حجمشون بالاس افت میکنه ...
مثلا من الان یه SSD مارک ADATA SU 650 120 GB دارم ... تازه خریدمش تقریبا 1 ماهه من یه چیزی متوجه شدم و اونم همینه یعنی SSD من موقعی که بخواد فایلی رو مثلا با حجم 10 الی 15 گیگ رو انتقال بده اولش 250 مگابایت برثانیه انتقال میده اما کم کم دری حدی افت میکنه که میرسه به 30 مگابایت برثانیه!  و  وسط انتقال هم یع نوساناتی داره یعنی مثلا از 30 مگ بر ثانیه که داره انتقال میده میشه 50 الی 70 الی 120مگ بر ثانیه  (اینم بگم مادربرم SATA 2 هستش...)

دوستان الان من باید دقیقا چیکار کنم؟ SSD من مشکل داره؟ یا از مادر برد منه که SATA 2 هستش باعث افت سرعت میشه ... یا کلا این طورین این SSD ها در انتقال .... 
جدا از این مشکل 
تشکر از همه 

شما 2تا راه حل دارید!

ارتقا سخت افزار (که بعید میدونم)

با شرایط کنار بیای

تمام

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

جدا از این مشکل 
تشکر از همه 

با سیستم شما این داستان طبیعیه. خود اون اس اس دی هم همچین اس اس دی شاخی نیست و ممکنه با تغییر سیستم اگر همچنان از اون اس اس دی استفاده کنید در جابه جایی فایل های بزرگ دچار افت پرفورمنس بشین. پس هم سیستم ضعیفه و هم اس اس دی.

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز شرایط رو یکم توضیح میدی؟
مثلا اون فایل حجیم رو از اس اس دی به هارد دیگه کپی میکنی یا داخل خود اس اس دی؟
مشخصات سیستم رو هم بده بخصوص میزان رم و سیستم عامل

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، xboyiut گفته است:

سلام
دوست عزیز شرایط رو یکم توضیح میدی؟
مثلا اون فایل حجیم رو از اس اس دی به هارد دیگه کپی میکنی یا داخل خود اس اس دی؟
مشخصات سیستم رو هم بده بخصوص میزان رم و سیستم عامل

سلام 
نه داخل خود اس اس دی کپی میکنم 
مثلا از C به D یا برعکس (داخل اس اس دی)
رمم 8 و cpu Q9550 2.83ghz oc 3800

7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

شما 2تا راه حل دارید!

ارتقا سخت افزار (که بعید میدونم)

با شرایط کنار بیای

تمام

داداش سوال من یه چیز دیگس یه بچه هم میدونه سخفت افزار ارتقا بدی کلا سیستم رو زیر و رو میکنه
اما سوال من چیزی دیگس 
اگر دقت کنی میبینی.

1 دقیقه قبل، SaMaN2021 گفته است:

سلام 

داداش سوال من یه چیز دیگس یه بچه هم میدونه سخت افزار ارتقا بدی کلا سیستم رو زیر و رو میکنه
اما سوال من چیزی دیگس 
اگر دقت کنی میبینی.

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، SaMaN2021 گفته است:

سلام 

این نکته ها رو انجام بده نتیجه رو اعلام کن

یه شات از صفحه پارامتر های هاردت با hd tune بزار
بعد اینکه برنامه ADATA SSD ToolBox رو دانلود کن
تو قسمت system optimization برو و دو حالت اوپتیمایز رو فعال کن

بعد ار ریستارت کردن سیستم

حداقل 20 درصد هارد خالی باشه
تست سرعت رو با یه فایل حجیم (نه مجموعه فایل) انجام بده مثلا یه ایزو 4 گیگ اگه نداری با یه فایل زیپ حجیم تست کن
تسک منیجر ور باز کن تو قسمت رم ببین همزمان با شروع کپی فایل ها تو رم کش میشه یا نه(چند صد مگ بلافاصله با شروع کپی رم میره بالا و با پایانش میاد پایین-بیشترین سرعت تو همون لحظه بالا رفتن رمه)
سرعت کپی رو هم مانیتور کن
تونستی شات بزار
تو کپی ریسورس های سیستم رو هم مانیتور کن نباید مثلا درصد استفاده از سی پی یو خیلی بالا باشه

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

جدا از این مشکل 
تشکر از همه 

سلام 

طبیعیه 

Ssd شما dram نداره ،برا همین بعد مقداری انتقال، سرعتش کم میشه 

البته توی این مدل ssd ها ،هر چی حجم حافظه بیشتر باشه دیر تر به اون کم شدن سرعت میرسه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...