رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Blanco گفته است :

سلام 

من در صفحه قبل این سوال رو  یه بار پرسیدم کسی جواب نداد یه بار دیگه هم میپرسم شاید اینبار جواب گرفتم یه پاور قدیمی  20 پین دارم که وقتی به مادربرد وصل میشه کار میکنه و مشکلی نداره ولی بیرون از مادربرد با اتصال سیم سبز و مشکی کار نمیکنه و فقط فن یه تکون کوچیک میخوره و متوقف میشه . چطور میتونم این پاور رو بدون اتصال به مادربرد روشن کنم و ازش استفاده کنم ؟ مدلش هم RHOMBUS نوشته روش .

سلام 

یه بار کوچیک بده ببین بیرون استارت میخوره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

سلام 

یه بار کوچیک بده ببین بیرون استارت میخوره

بار هم دادم فرقی نکرد . یدونه الکترو موتور وصل کردم بهش با همون تکون کوچکی که فن پاور میخوره الکترو موتور هم کمی میچرخه . با لامپ  12 ولت هم امتحان میکنم نمیشه . فقط وقتی  کابل 20 پین به مادر برد وصل میشه کار میکنه  . شاید به غیر از سیم سیاه و سبز سیم های دیگری هم باید به همدیگه وصل بشن تا کار بکنه که من نمیدونم کدوما هستن . در گوگل هم سرچ کردم (به صورت انگلیسی ) فقط یه مورد اینطوری وجود داشت که اونم کسی جوابی براش نداشت یه نفر در جوب گفته بود یه فن به عنوان بار وصل کنید شاید کار کرد که کار نکرده بود .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

ولتاژ 12 می شه7 ولت 5 ولت می شه 3 ولت و 3 ولت هم حدود 1 ولتاژ سیم بنفش هم می شه حدود 4 ولت

تمام خازن ها سالم هستند

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

تمام خازن ها سالم هستند

کسی نیست کمک کنه ؟?

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/15, 13:09:17، m.shabani گفته است :

سلام

یه عکس از برد بفرست  بگمچیکار کن یه خازن 10 میکرو50 ولت هست که به یکیاز پایه های اپتوکوپلر وصل میشه اونوتعویض کن حل میشه

سلام خازن 10u 50v عوض کردم باز سوت میزنه و ولتاز دیگه نداریم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/08/19, 10:45:32، behnia2002 گفته است :

سلام خازن 10u 50v عوض کردم باز سوت میزنه و ولتاز دیگه نداریم

خازن 1 میکرو عوض کن درست میشه اون خازن کنار اپتوکوپلر عوض کن درست میشه

یه عکس از بردم بذاری خوبه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1397/07/15, 00:26:40، a.samani گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

یه پاور gb1230b چند روز پیش که برگشتم خونه دیدم کلا برقش قطع شده.وقتی نگاه کردم دیدم برق به مادربرد میرسه ولی روشن نمیشه،فقط انگار یه برق خیلی ضعیف به مادربرد میرسه که فن cpu و خیلی آروم به حرکت در میاره و یه صدای تق تق از داخل پاور میاد(مثل زمانی که برق رله هی قطع و وصل میشه).پاور و باز کردم به نظر صدا از ترانس کاهنده برق 5 ولت بود(البته زیاد مطمئن نیستم).ولتاژ پاور هم تست کردم برق سوئیچش 4.14 و استندبای 5.16 بود.ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید

سلام خدمت همه دوستان و آقای شعبانی گل

بعد از اعلام مشکل پاور خودم یه مدت دنبالش نبودم تا اینکه دیروز کل پاور و ریختم بیرون.چیزی که دیدم زیر برد بود.قسمتهایی که با دایره مشخص کردم همه مقاومتهاش سوخته یکی که کلا از وسط شکسته بود..اون قسمت که با فلش مشخص کردم یه زمانی خازن بوده که کلا هیچی ازش نمونده بود?(c41)

اگر کسی میدونه لطف کنه مشخصات این قطعات و بهم بده ممنون میشم..

R-129-132-133-136-137 و C41

lqzu_2.jpg

ویرایش شده توسط a.samani
لینک به دیدگاه

سلام 

پاور من  ناگهانی خاموش شد   بازش کردم و دو ترانزیستور هیت سینک اول رو  e13007 عوض کردم بعد اتصال سیم سبز و مشکی زدم  فن کار کرد و روشن هست    

فقط

مشکل الان اینه که خازن عدسی 2.2 نانوفاراد  1 کیلو ولت بین دو تا سینک  سوت تولید میکنه  اونو که فشار میدم تبدیل به جیغ میشه   عوضش کردم باز همون سوت میکشه  ولتازش رو با مولتی متر اندازه گرفتم 94 ولت بود  مشکل کجاست ؟

ویرایش شده توسط rtmreza
لینک به دیدگاه

سلام

یک پاور گرین مدل gp-380a دارم که خازن 50 ولت 10 میکرو فاراد و مقاومت کنار آن سوخته بود برای اطمینان و اینکه پاور را دوباره باز نکنم تمام خازن ها و فقط همان مقاوت سوخته را که فکر میکنم 100 اهم باشد عوض کردم.

با دستگاه تست پاور و اهم متر آن را تست کردم همه چیز درست بود.ولی وقتی آن را به مادربرد متصل کردم بوی سوختگی آمد اما باز هم هیچ مشکلی برای سیستم نبود.دوباره پاور را تست کردم همه ولتاژ ها درست بودند.آن را باز کردم ببنیم بو از چیست.دیدم مقاومت کنار سوخته.

دیود های که به هدسینک چسبیده اند (3 عدد) آنها را هم عوض کردم اما به محض اتصال به برد مقاومت (R 21) میسوزه ولی پاور درست کار میکنه!!!

لطفا راهنمایی کنید که علت سوختن مقاومت چیست ؟ و آیا شماره آن را درست گزاشتم؟

ممنون 

InkedDSC_5431_LI.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 ساعت قبل، alex_2 گفته است :

سلام

یک پاور گرین مدل gp-380a دارم که خازن 50 ولت 10 میکرو فاراد و مقاومت کنار آن سوخته بود برای اطمینان و اینکه پاور را دوباره باز نکنم تمام خازن ها و فقط همان مقاوت سوخته را که فکر میکنم 100 اهم باشد عوض کردم.

با دستگاه تست پاور و اهم متر آن را تست کردم همه چیز درست بود.ولی وقتی آن را به مادربرد متصل کردم بوی سوختگی آمد اما باز هم هیچ مشکلی برای سیستم نبود.دوباره پاور را تست کردم همه ولتاژ ها درست بودند.آن را باز کردم ببنیم بو از چیست.دیدم مقاومت کنار سوخته.

دیود های که به هدسینک چسبیده اند (3 عدد) آنها را هم عوض کردم اما به محض اتصال به برد مقاومت (R 21) میسوزه ولی پاور درست کار میکنه!!!

لطفا راهنمایی کنید که علت سوختن مقاومت چیست ؟ و آیا شماره آن را درست گزاشتم؟

ممنون 

InkedDSC_5431_LI.jpg

اون مقاومت 1 کیلواهم هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کم بودن ولتاژ سیم بنفش و سبز به چه علت میتونه باشه ؟ پاوری دارم که سیم بنفش 0.5 ولت و سیم سبزش 3.5 ولت هست وقتی هم میخوام روشنش کنم  پاور یه صدایی میده و فن کمی میچرخه و ترانزیستور وسط 133007 میسوزه . التبه پاور مد نظر گرین نیست و یه مارک دیگه هست .

لینک به دیدگاه

سلام بر مهندسان

من دوتا پاور گرین ۳۸۰وات بدستم رسید. روشن میدشن ولی سوت میزدن.

اولی توی بردش اتصالی شد و جرقه زد دیگه روشن نشد.

دومی رو با خوندن مطالب، خازن ۲۲۰۰ولت ۱۶میکروفاراد و سه‌تا ۵۰ولت ۱۰میکروفاراد رو عوض کردم صدای سوت ضعیف تر شد و پاورو روشن میزاشتم صدای سوت ضعیفتر میشد ولی قطع نمیشد.

کل خازن های نزدیک به اونا رو عوض کردم ولی فایده ای نداشت.

متوجه شدم دیگه پاور روشن نمیشه.

اطلاعات بیشتری جمع اوری کردم متوجه شدم ولتاژ استندبای داره که ۳.۸۸ولت نشون میده.

استارت نمیخوره توی مادربرد فقط دکمه استارت میزنم فن یه دور کوچیک میزنه و تمام.

اولی رو هم اگه میدونین چجوره کمک کنین ولی دومی خیلی واجبتره بگین چکار کنم ولتاژ استندبای و استارت خوردنش درست شه.

لطفا هرکسی وارده یه نظری از تجربیاتش بده ممنونم

لینک به دیدگاه

در در 1397/08/04, 23:45:56، sina85 گفته است :

با سلام خسته نباشید

پاور 380 گرین این پاور مشکل داشت  روشن نمیشد صدا میاد خازن هاش عوض کردم درست شد برای اینکه خازن زیر هیت سینگ عوض کنم مجبور شدم دوتا خازن بزرگ دربیار هیت سینگ جدا کنم پاور درست شد تست کردم بعد از مجبور شدم واسه اینکه پیچ هیت سینگ بندم خازن های بزرگ بیرون اوردم داشتم تلفن حرف میزدم هواسم نبود گند زدم یکی از خازن ها مثبت منفیشو برعکس جازدم

پاور روشن کردم تست کردم یک دفعه خاموش شد خازن 820 میکرو فاراد 200 ولت عوض کردم همونی که اشتباه جا زدم ماسافت 2717 مشکوک به خرابی بود عوض کردم فیور عوض کردم  پاور الان درسته خروجیشم مشکل نداره

فقط ;کابل  برق که میزنم یه لحضه صدا میده صدای نارسای برقه قبل از اینکه روشن کنم پاور تا کابل برق میزنم یه لحضه صدا میده قطع میشه میخواستم بدون کسی میدونه از چیه

احتما داره از اون یکی خازن بزرگش باشه که عوض نکردم

20181026_232925.thumb.jpg.518c92f035c4f3060d8a9986923ea588.jpg

یه سوال از شما وقتی پاورتون صدا میداد و روشن نمیشد خازن های کدوم قسمت رو عوض کردین که درست روشن شد و صدا نداد؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/11, 06:11:24، a.samani گفته است :

سلام خدمت همه دوستان و آقای شعبانی گل

بعد از اعلام مشکل پاور خودم یه مدت دنبالش نبودم تا اینکه دیروز کل پاور و ریختم بیرون.چیزی که دیدم زیر برد بود.قسمتهایی که با دایره مشخص کردم همه مقاومتهاش سوخته یکی که کلا از وسط شکسته بود..اون قسمت که با فلش مشخص کردم یه زمانی خازن بوده که کلا هیچی ازش نمونده بود1f605.png(c41)

اگر کسی میدونه لطف کنه مشخصات این قطعات و بهم بده ممنون میشم..

R-129-132-133-136-137 و C41

lqzu_2.jpg

سلام..دوستان اگه لطف کنن و در مورد مشکل پاور من هم راهنمایی کنن ممنون میشم..مقدار مقاوت ها را با توجه به مقاوت های دیگه ای که روی برد هست تا حدودی میشه حدس زد،ولی اون خازن و نمیدونم که اگه لطف کنید و کمک کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/05, 23:55:57، a.samani گفته است :

سلام..دوستان اگه لطف کنن و در مورد مشکل پاور من هم راهنمایی کنن ممنون میشم..مقدار مقاوت ها را با توجه به مقاوت های دیگه ای که روی برد هست تا حدودی میشه حدس زد،ولی اون خازن و نمیدونم که اگه لطف کنید و کمک کنید ممنون میشم

شما میتونی از توی گوگل برد دقیق رو پیدا کنی و شکل خازن رو ببینین و بفهمین چه مدلی هست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یه پاور 430 گرین دارم علاوه بر سوت کشیدن در حالت خاموش سیم سبز و مشکی بازر ولت متر رو فعال میکنن و وقتی هم به برق میزنم اتوماتیک روشن میشه (به مادر برد وصل نیست) ولی ولتاژ خروجی 5 و 12 ثابته فقط مشکل اتصال کوتاه و صدای سوت کشیدن هست

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده توسط iaun
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با درود و احترام

یه پاور 380 گرین هستش که روشن نمیشد و 2 خازن  بزرگ ورودی و 2 ترانزیستور بزرگ ورودی و 2 واریستور ورودی  ترکیده بود که تعویض کردم الان 5 ولت استندبای و 5 ولت روی سیم سبز هستش اما وقتی با تستر پاور گرین تست میکنم یه لحظه سریع روشن میشه و خاموش میشه ؟ در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، beal گفته است :

با درود و احترام

یه پاور 380 گرین هستش که روشن نمیشد و 2 خازن  بزرگ ورودی و 2 ترانزیستور بزرگ ورودی و 2 واریستور ورودی  ترکیده بود که تعویض کردم الان 5 ولت استندبای و 5 ولت روی سیم سبز هستش اما وقتی با تستر پاور گرین تست میکنم یه لحظه سریع روشن میشه و خاموش میشه ؟ در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

سلام

نو خروجی یه اتصال کوتاه داری هیت سینک دوم رو چک کن

لینک به دیدگاه

با درود

تو هدسینک دوم یکی از فست دیودها سوخته بود که تعویض کردم درست شد

ممنون از توجهتان

لینک به دیدگاه

با دورد و احترام خدمت آقای شعبانی

یه پاور معمولی  هستش که کلا روشن نمیشه و سیم سبز و بنفش 5 ولت نداره - فیوز ، پل دیودو ترانزیستور های هد سینک اول13009A که 2 عدد هستش سالم می باشند و ترانزیستور هدسینک اول RC3150 نیز سالم می باشد اما در پایه B ترانزیستور Rc3150 یه ترانزیستور c945 هستش که 2 پایش اتصال کوتاهی داشت و یه مقاومت 2 اهمی پر وات نیز که به پایه E ترانزسیتور RC3150 بود نیز سوخته بود و بقیه مقاومت ها و دیودهای اطراف ترانزیستور رو نیز چک کردم و  c945, و مقاومت رو تعویض کردم ولی بازم فرقی نکرد . سرآخر اپتی کوپلر رو تعویض کردم مشکل کامل حل شد.

با تشکر

ویرایش شده توسط beal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/11/08, 13:20:27، beal گفته است :

با دورد و احترام خدمت آقای شعبانی

یه پاور معمولی  هستش که کلا روشن نمیشه و سیم سبز و بنفش 5 ولت نداره - فیوز ، پل دیودو ترانزیستور های هد سینک اول13009A که 2 عدد هستش سالم می باشند و ترانزیستور هدسینک اول RC3150 نیز سالم می باشد اما در پایه B ترانزیستور Rc3150 یه ترانزیستور c945 هستش که 2 پایش اتصال کوتاهی داشت و یه مقاومت 2 اهمی پر وات نیز که به پایه E ترانزسیتور RC3150 بود نیز سوخته بود و بقیه مقاومت ها و دیودهای اطراف ترانزیستور رو نیز چک کردم و  c945, و مقاومت رو تعویض کردم ولی بازم فرقی نکرد . سرآخر اپتی کوپلر رو تعویض کردم مشکل کامل حل شد.

با تشکر

ممنون از اشتراک گذاری تجربیات

لینک به دیدگاه

با سلام 

پاور گرین 330 وات که ترانزیستور بخش 5 ولت استند بای می سوزه مشکل از کجا مدار هستش؟ 

مدل ترانزیستور FQPF 3N80C

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با درود و احترام

یه پاور گرین 250 هستش که با تستر پاور گرین ولتاژ PG, , Stdby چشمک زن بود که با تعویض خازن 22میکرو50ولت پشت اپتی کوپلر مشکل stdby حل شد اما pg چشمک زن هستش و آی سی 2005 و خازنهای ورودی بزرگ رو از یه پاور دیگه در آوردم تعویض کردم بازم حل نشد .ایراد pg دیگه میتونه از چی باشه و آیا برای آی سی 2005  مشابهی می باشد ؟

با تشکر از توجه شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/11/10, 13:53:52، alimontazeran گفته است :

با سلام 

پاور گرین 330 وات که ترانزیستور بخش 5 ولت استند بای می سوزه مشکل از کجا مدار هستش؟ 

مدل ترانزیستور FQPF 3N80C

سلام

چاپر مهمترین عاملش هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، beal گفته است :

با درود و احترام

یه پاور گرین 250 هستش که با تستر پاور گرین ولتاژ PG, , Stdby چشمک زن بود که با تعویض خازن 22میکرو50ولت پشت اپتی کوپلر مشکل stdby حل شد اما pg چشمک زن هستش و آی سی 2005 و خازنهای ورودی بزرگ رو از یه پاور دیگه در آوردم تعویض کردم بازم حل نشد .ایراد pg دیگه میتونه از چی باشه و آیا برای آی سی 2005  مشابهی می باشد ؟

با تشکر از توجه شما

سلام

کنار دیود 540 یدونه خازن هست اونوتعویض کن ببین حل میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...