رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کنار دیود یه خازن 50 ولت 47 میکرو  بود که تعویض کردم درست شد .

ممنون از آقای شعبانی

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام

یه پاور green 330 هستش که ولتاژ سیم های بنفش و سبز 5 ولت هستش اما روشن نمیشه و بعد از باز کردن تست کردم دیدم ترانزیستور های ورودی TT2148  اتصالی دارند و این دو ترانزیستور رو با 2SC3320 تعویض کردم و جا زدم ولی بازم روشن نمیشه و ولتاژهای سیم های بنفش و سبز موجوده. جلوی ترانزیستور وسطی تو هدسینک اول یه مقاومت ۲.۲ اهمی سوخته بود که تعویض کردم درست شد و با تستر گرین تست کردم پاور روشن شد و همه ولتاژها درسته اما وقتی پاور رو به مادربرد وصل میکنم یه لحظه روشن و سپس  خاموش میشه

در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

ویرایش شده توسط beal
لینک به دیدگاه

با سلام

مابین اپتی کوپلرو خازن 2200 میکرو  16 ولت ----  یه خازن 1میکرو 50 ولت بود که تعویض کردم درست شد.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ،

سیستم من چند وقته از قسمت پاورش صدای سوت کشیدن میاد،

چندین دفعه بعد از زدن کیس به برق، کیس با مکث روشن میشد یا مثلا روشن میشد و خاموش میشد(تو چند ثانیه)

ولی بعدش درست میشد،

تا اینکه امشب‌زدمش به برق و روشن نشد.

کابل پاور رو کشیدم و دوباره زدم یه لحظه چراغ کیس روشن شد و بعد خاموش شد.

چند دیقه بیخیال شدم و بعد کیسو روشن کردم و این دفعه حدود ده ثانیه روشن موند و خاموش شد.

دفعه دوم که اینکارو کردم دیگه خاموش نشد.

الانم سیستم  راحت روشن میشه و تا کلید پشت پاور رو آف‌نکنم صدای سوت میاد،

مشکل از چیه؟

با توجه به اینکه ی بارم‌قبل خرید تعمیر شده،(دست دوم بوده) ارزش تعمیر داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Tommy Angelo گفته است :

سلام ،

سیستم من چند وقته از قسمت پاورش صدای سوت کشیدن میاد،

چندین دفعه بعد از زدن کیس به برق، کیس با مکث روشن میشد یا مثلا روشن میشد و خاموش میشد(تو چند ثانیه)

ولی بعدش درست میشد،

تا اینکه امشب‌زدمش به برق و روشن نشد.

کابل پاور رو کشیدم و دوباره زدم یه لحظه چراغ کیس روشن شد و بعد خاموش شد.

چند دیقه بیخیال شدم و بعد کیسو روشن کردم و این دفعه حدود ده ثانیه روشن موند و خاموش شد.

دفعه دوم که اینکارو کردم دیگه خاموش نشد.

الانم سیستم  راحت روشن میشه و تا کلید پشت پاور رو آف‌نکنم صدای سوت میاد،

مشکل از چیه؟

با توجه به اینکه ی بارم‌قبل خرید تعمیر شده،(دست دوم بوده) ارزش تعمیر داره؟

سلام

قطعا مشکل استند بای داری

در مورد ارزش تعمیر هم بله  100% ارزش تعمیر داره

لینک به دیدگاه

جای مطمئنی توی تهران میشناسید که با هزینه کم تعمیرش کنه؟

در کل استفاده کردن ازش تو این شرایط مشکل ساز میشه؟

ویرایش شده توسط Tommy Angelo
!
لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید به آقای شعبانی

پاورم هیچ مشکلی نداره فقط خواستم خسته نباشید بگم بهتون..که از وقت با ارزشتون برای کمک به بقیه دریغ نمیکنید

فن 14 سانتی پاورهای قدیمی(10 سال به بالا) هر سال باز و سرویس بشه خوبه یا کلا تعویض؟پارسال بازش کردم سرویس و روغنکاری کردم و تمام

احتمال خراب شدن و گشاد کردن بوش برنجی هست؟اگه با بوش نو یا 2 عدد بلبرینگ مینیاتوری تعویض کنم چطوره؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام اقاي شعباني

من يك پاور gp335a-pro دارم 

ولتاژ استندباي درست است

وقتي استارت ميكنم

يك لحظه روشن و خاموش ميشه

همه قطعات رو چك كردم

Q9 و q12 رو هم چك كردم 

درست است

ديگه كجا رو بايد چك كنم

احتمال داره ايراد از اي سي باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

من یه پاور GP480A  دارم خاموش پاور ولتاژهاش بنفش 6.9 سبز 5.8      روشن   3.3      و        4.9       و          11.6    و سیم ابی منفی 12      10.85      

پاورو به کامپیوتر میزنم ولتاژها تقریبا نزدیک نیم ئلت کم  و زیاد میشون هی بازی میکنه ولتاژ کامپییوتر هم روشن نمیشه  در ضمن  همه خازنهای 10 میکرو50 ولت  و 470  میکرو  16 ولت و ایسی tl494  عوض کردم  موقه زدن به برق مقدار کمی صدای صوت ریز  داره روشن که میشه کمتره صداش 

ممنون میشم راهنمایم کنید

۲۰۱۹۰۶۲۰_۲۰۵۲۳۰.jpg

۲۰۱۹۰۶۲۰_۲۰۵۳۰۰.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با درود و احترام

یه پاور گرین 330 هست که صدا صوت میاد و روشن نمیشه ولتاژ سیم سبز 2 ولت و بنفش نیز 2 ولت هستش . خازنهای 10میکرو 50ولت ،2200 میکرو 16ولت ،470میکرو16ولت رو تعویض کردم ولتاژهای سیم سبز و بنفش 5ولت شد و وقتی به برق میزنم یه لحظه روشن میشه و خاموش میشه . دیود های هدسینک دوم رو تست کردم سالم هستن  و ظاهر خازنهای خروجی نیز سالمه. در صورت امکان راهنمایی بفرمایید 

ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

کسی آی سی جایگزین ps223 سراغ داره ؟ متاسفانه این قطعه خیلی کمیابه .

این آیسی مخصوص پاور گرین 430 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه تهران هستی دونه ائی 20 تومن

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض احترام خدمت دوستان خصوصا آقای شعبانی عزیز

یه پاور گرین 380 سری ESD دارم که کار نمیکرد، بازش کردم و دیدم که یه وریستور توش ترکیده، اونو با یه نمونه تقریبا مشابه عوض کردم، فیوز هم سوخته بود عوض کردم. الان پاور رو وقتی دستی استارت می کنم همش خاموش و دوباره روشن میشه، وریستوری هم که تعویض کردم کناراش به همین سرعت سیاه شدن. مشکل از چی هست. باقی قطعات ظاهرشون سالمن. یه نکته هم بگم وریستور رنگش تقریبا آجری بود و روش نوشته بود TVR 07241  که من با یه وریستور آبی رنگ به شماره 10D241 که البته فروشنده می گفت تقریبا همسان هستن عوضش کردم.

222.jpg333.thumb.jpg.00f7990ca5d770bb9b05a22bdcce608e.jpg

ویرایش شده توسط pc boy
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، pc boy گفته است :

یه پاور گرین 380 سری ESD دارم که کار نمیکرد، بازش کردم و دیدم که یه وریستور توش ترکیده، اونو با یه نمونه تقریبا مشابه عوض کردم، فیوز هم سوخته بود عوض کردم. الان پاور رو وقتی دستی استارت می کنم همش خاموش و دوباره روشن میشه، وریستوری هم که تعویض کردم کناراش به همین سرعت سیاه شدن. مشکل از چی هست. باقی قطعات ظاهرشون سالمن. یه نکته هم بگم وریستور رنگش تقریبا آجری بود و روش نوشته بود TVR 07241  که من با یه وریستور آبی رنگ به شماره 10D241 که البته فروشنده می گفت تقریبا همسان هستن عوضش کردم.

انفجار اون MOV (وریستور) به دلیل نوسان بسیار شدید ولتاژ برق شهر (در حد و اندازه های آذرخش) بوده. کار اون وریستور همینه. پیش مرگ شدن و نابودی خودش تا به قطعات  سیستم آسیبی نرسه. در این حد Spkie شدید در برق ورودی می تونه به رکتیفایر، سوئیچ های ورودی و حتی خازن ورودی نیز صدمه زده باشه. پاور شما گارانتی داشت، بهتر بود به واحد خدمات پس از فروش ارجاع می دادید.

لینک به دیدگاه

سلام و ممنون از پاسخ شما، تصورم این بود که گارانتی پاور یک سال هست و خودم بازش کردم و الان که دیگه بازش کردم، به کمک نیاز دارم تا تعمیرش کنم و بتونم ازش استفاده کنم. هر چند در مورد نوسان بسیار شدید برق بسیار بعید میدونم اینطور باشه، چون نه آذرخش یا چیزی شبیه به اون در این مدت داشتیم، و بعد هم اینکه هیچکدوم دیگه از دستگاههای که به برق متصل بودن و البته محافظ هم نداشتن هیچ مشکلی براشون پیش نیومده.

به هر حال؛ ظاهر خازن ورودی که مشکلی رو نشون نمیده، همینطور باقی قطعات، اگر راهنمایی دقیقتری برای حل مشکلم بکنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، GREEN Support گفته است :

انفجار اون MOV (وریستور) به دلیل نوسان بسیار شدید ولتاژ برق شهر (در حد و اندازه های آذرخش) بوده. کار اون وریستور همینه. پیش مرگ شدن و نابودی خودش تا به قطعات  سیستم آسیبی نرسه. در این حد Spkie شدید در برق ورودی می تونه به رکتیفایر، سوئیچ های ورودی و حتی خازن ورودی نیز صدمه زده باشه. پاور شما گارانتی داشت، بهتر بود به واحد خدمات پس از فروش ارجاع می دادید.

سلام و ممنون از پاسخ شما، تصورم این بود که گارانتی پاور یک سال هست و خودم بازش کردم و الان که دیگه بازش کردم، به کمک نیاز دارم تا تعمیرش کنم و بتونم ازش استفاده کنم. هر چند در مورد نوسان بسیار شدید برق بسیار بعید میدونم اینطور باشه، چون نه آذرخش یا چیزی شبیه به اون در این مدت داشتیم، و بعد هم اینکه هیچکدوم دیگه از دستگاههای که به برق متصل بودن و البته محافظ هم نداشتن هیچ مشکلی براشون پیش نیومده.

به هر حال؛ ظاهر خازن ورودی که مشکلی رو نشون نمیده، همینطور باقی قطعات، اگر راهنمایی دقیقتری برای حل مشکلم بکنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1398 در 21:47، pc boy گفته است :

دوستان من مشکلم حل شد، برای اطلاع باقی دوستان عرض میکنم.

از اونجا که با روشن گذاشتن و استارت پاور بصورت دستی به مدت تقریبا 2دقیقه وریستوری که تعویض کرده بودم سوخت و دود شد، شکم رفت به وریستور و این بار دقیقا یه وریستور مطابق همون وریستور اصلی یعنی 07241 خریدم و گذاشتم روی پاور و الان داره عین ساعت کار میکنه.

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1398 در 19:02، m.shabani گفته است :

سلام

اگه تهران هستی دونه ائی 20 تومن

سلام ممنون از توجه شما

قبل از اینکه پیغام شما رو ببینم مشابه شو پیدا کردم pss224

اما بازم پاور من درست نشد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاور گرین 430  5 ولت

ولتاژ استندبای با تعویض خازنها درست شده

تمام خازنهای 16 ولت و 10 ولت تعویض شدن

فت های اولیه سالم است

دیودهای خروجی تست شدن و سالم هستند

. تیرویید ها از نظر اتصالی چک شدن

خازن 50ولت 47 میکرو عوض شده

آی سی 223 با 224 جایگزین شده

tl 494 تعویض شده

ولتاز خازنهای اولیه 150ولت

اپتو کوپلر عوض شده

فقط خازنهای 6.3 ولت 4700 میکرو عوض نشده = خازنهای ورودی 1000 میکرو 200 ولت

ولی بازهم وقتی روشن میکنم یه لحظه فن میچرخه و خاموش میشه

کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام من یک پاور ۳۳۰ گرین دارم که با راهنمایی شما دوستان مشکل ۵ ولت vsb داشت و سوت که هر دو حل شد. با تعویص هردو خازن ۲.۲ میکرو و ۱ میکرو و ۱۰ میکرو کنار اپتوکوپلر.  فقط الان وقتی به تستر وصل میکنم تمام ولتاژها ثابت هستند و در رنج مجاز. فقط ۳.۳ ولت هر یکی دو دقیقه فقط لحظه ای میره . hh میاد!! در حد ی بوق ! اهنمایی بفرمایید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با درود و احترام

یه پاور گرین 330 هست که ولتاژ استند بای مشکل داشت که با تعویض خازن 2200و470و10MF 50V حل شد و با تستر بدون مشکل روشن میشه و وقتی به مادربرد وصل میکنم یه لحظه سریع روشن میشه و سپس خاموش میشه. وقتی کابل 24 پین پاور رو تنها به مادربرد وصل میکنم مادربرد روشن میشه اما وقتی کابل 4 پین 12 ولت پاور رو به مادربرد وصل میکنم یه لحظه روشن و سپس خاموش میشه.

ممنون از توجهتان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، beal گفته است :

با درود و احترام

یه پاور گرین 330 هست که ولتاژ استند بای مشکل داشت که با تعویض خازن 2200و470و10MF 50V حل شد و با تستر بدون مشکل روشن میشه و وقتی به مادربرد وصل میکنم یه لحظه سریع روشن میشه و سپس خاموش میشه. وقتی کابل 24 پین پاور رو تنها به مادربرد وصل میکنم مادربرد روشن میشه اما وقتی کابل 4 پین 12 ولت پاور رو به مادربرد وصل میکنم یه لحظه روشن و سپس خاموش میشه.

ممنون از توجهتان

درودبر شما

کنار همون 10 ولت 50میکرودوتا 4.7 میکروهست اونا روتعویض کن خبرش رو بده

لینک به دیدگاه

در در 14 مرداد 1398 در 00:02، m.shabani گفته است :

درودبر شما

کنار همون 10 ولت 50میکرودوتا 4.7 میکروهست اونا روتعویض کن خبرش رو بده

با درود  و احترام 

کنار اون 2 تا خازن 2.2 میکرو 50 ولت  که تعویض کردم  نشد . اما در کنار 470 میکرو  استندبای یه خازن 10میکرو 50 ولت بود تعویض کردم درست شد اما بعد از مدتی کار کردن با مادربرد (مثلا 15 دقیقه پاور داغ میکنه غیر عادی)  و بعد از داغ کردن فن پاور دور بالا کار میکنه . وقتی سیستم رو خاموش میکنم که دوباره روشن کنم روشن نمیشه باید بزارم پاور خنک بشه تا روشن بشه . هدسینک ثانویه داغ میشه و کل قطعات هد سینک دوم رو با قطعات سالم  تعویض کردم  اما بازم فرقی نکرد .لطفا راهنمایی بفرمایید

ممنون از توجه شما

ویرایش شده توسط beal
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، beal گفته است :

با درود  و احترام 

کنار اون 2 تا خازن 2.2 میکرو 50 ولت  که تعویض کردم  نشد . اما در کنار 470 میکرو  استندبای یه خازن 10میکرو 50 ولت بود تعویض کردم درست شد اما بعد از مدتی کار کردن با مادربرد (مثلا 15 دقیقه پاور داغ میکنه غیر عادی)  و بعد از داغ کردن فن پاور دور بالا کار میکنه . وقتی سیستم رو خاموش میکنم که دوباره روشن کنم روشن نمیشه باید بزارم پاور خنک بشه تا روشن بشه . هدسینک ثانویه داغ میشه و کل قطعات هد سینک دوم رو با قطعات سالم  تعویض کردم  اما بازم فرقی نکرد .لطفا راهنمایی بفرمایید

ممنون از توجه شما

اون دوتا 2.2 رو 4.7 بذار اصلا  اون  دوتا 2.2 نیستند 4.7 هست

لینک به دیدگاه

در در 19 مرداد 1398 در 16:01، m.shabani گفته است :

اون دوتا 2.2 رو 4.7 بذار اصلا  اون  دوتا 2.2 نیستند 4.7 هست

با درود

اون دو تا خازن رو 4.7 زدم مادربرد روشن میشه  اما بعد از 10 دقیقه هدسینک دوم شدید داغ میکنه . در صورت امکان راهنمایی بفرمایید.

ممنون

ویرایش شده توسط beal
لینک به دیدگاه

با درود و احترام 

یه پاور گرین 380 جدید مدل GP380A-EU هست که با تستر ولتاژها هیچ مشکلی ندارن اما وقتی به مادربرد وصل میکنم روشن میکنه اما تصویر نمیاد و یه صدای جز جز از پاور میاد. لطفا راهنمایی بفرمایید

ممنون از توجه شما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...