رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام جناب شعبانی عزیز خسته نباشید. من یک پاور gp380a دارم که موقعی که دکمه پاور کامپیوتر می زدنم فن cpu یک نیم دور میزنه و سیستم خاموش میشه. طبق راهنماییهایی که داخل تاپیک بود پیش رفتم ولتاژ استندبای حدود 3.2 ولت شده بود که با تعویظ 2 تا خازن و دو مقاومت تغیر شکل داده شده ولتاژ استند بای به 5.22 ولت هم برای سیم بنفش و هم سبز رسید . ولی بعد از اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی همچنان پاور روشن نمیشه . ترانزیسورها و ماسفت هیت سینک اول و دیودهای هیت سینک دوم هم تست شد و سالم هستند. ایراد ظاهری مشهودی هم مشاهده نمیشه.اگر راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام بدم ممنون میشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، aliesf گفته است :

سلام جناب شعبانی عزیز خسته نباشید. من یک پاور gp380a دارم که موقعی که دکمه پاور کامپیوتر می زدنم فن cpu یک نیم دور میزنه و سیستم خاموش میشه. طبق راهنماییهایی که داخل تاپیک بود پیش رفتم ولتاژ استندبای حدود 3.2 ولت شده بود که با تعویظ 2 تا خازن و دو مقاومت تغیر شکل داده شده ولتاژ استند بای به 5.22 ولت هم برای سیم بنفش و هم سبز رسید . ولی بعد از اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی همچنان پاور روشن نمیشه . ترانزیسورها و ماسفت هیت سینک اول و دیودهای هیت سینک دوم هم تست شد و سالم هستند. ایراد ظاهری مشهودی هم مشاهده نمیشه.اگر راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام بدم ممنون میشم

درود بر شما

کدوم خازنها رو تعویض کردید و اینکه ولتاژ تغذیه آی سی  494 الان چقدره

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

درود بر شما

کدوم خازنها رو تعویض کردید و اینکه ولتاژ تغذیه آی سی  494 الان چقدره

خازنهای 16v-1800uf و 25v-470uf تعویض شده ولتاژ vcc و gnd ای سی 494 هم 3.24 ولت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب ولتاژ VCC خیلی پایینه تو مسیر تغذیه دوتا خازن 10 میکرو 50 ولت هست  یکی چسبیده به پایه یکی هم قبل مقاومت 22 اهم اینا رو تعویض کن تا ولتاژ بیاد بالا

لینک به دیدگاه

در ۱۹ ساعت قبل، m.shabani گفته است :

خوب ولتاژ VCC خیلی پایینه تو مسیر تغذیه دوتا خازن 10 میکرو 50 ولت هست  یکی چسبیده به پایه یکی هم قبل مقاومت 22 اهم اینا رو تعویض کن تا ولتاژ بیاد بالا

اقای شعبانی عزیز بسیار ممنون از راهنماییتون ، تعویض کردم و مشکل برطرف شد. ممنون از اینکه تجربیاتتون در اختیار ما قرار می دید

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان عزیز

آیا یک عدد پاور گرین GP1235B ارزش تعمیر اصولی به قیمت 4350 هزار تومان را داره ؟ یعنی بعدا میتونم به قیمت معقولی بفروشمش ؟
پاور دست خودم بوده . ماین نشده . بدلایل نامعلوم یهو از کار افتاد و هرجا دادم نتونستن تعمیرش کنن. ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.
بنظر دوستان این کار رو انجام بدم یا نه ؟

لینک به دیدگاه

@m.shabani

ویرایش شده توسط Elderado
لینک به دیدگاه

سلام

مدل پاور شما قدیمی هست و این یعنی مشتری خاصی نداره از طرفی دیگه تعمیری هم حساب میشه پس اگر هم فرضا چهار نفر قصد خرید داشتن  دیگه ندارن اگر هم داشته باشن اینقدر ارزون میخوان که فروشش صرف نکنه.

لذا پیشنهاد من  قطعا عدم تعمیر پاور هست.

لینک به دیدگاه

در ۳۲ دقیقه قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

آیا یک عدد پاور گرین GP1235B ارزش تعمیر اصولی به قیمت 4350 هزار تومان را داره ؟ یعنی بعدا میتونم به قیمت معقولی بفروشمش ؟
پاور دست خودم بوده . ماین نشده . بدلایل نامعلوم یهو از کار افتاد و هرجا دادم نتونستن تعمیرش کنن. ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.

با این پول پاور 850 وات وارداتی میشه خرید اونم نو 

لینک به دیدگاه

بیشتر از 300 تومن برای اون پاور هزینه کردن به هیچ عنوان ارزش نداره . به قول دوستمون با اون هزینه میشه یه پاور وارداتی درست خرید . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

درود

بهیچ وجه ارزش ندارد.

اطلاعات تخصصی p.m بده

در 20 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

بیشتر از 300 تومن برای اون پاور هزینه کردن به هیچ عنوان ارزش نداره . به قول دوستمون با اون هزینه میشه یه پاور وارداتی درست خرید . 

البته 300 تومن منصفانه نیست. این پاور  بر مبنای قیمت امروز با 1 تومن هم احیا بشه ارزش داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

درود خدمت دوستان عزیز

به گرین فرستادی ببینی چی میگن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۸ دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

به گرین فرستادی ببینی چی میگن ؟

گرین دیگه پاورای باز شده رو مخصوصا قدیمی رو قبول نمیکنه

لینک به دیدگاه

در ۱۲ ساعت قبل، FPS Doug گفته است :

ازاخر یکجا که از تعمیر کارای مجرب و با خدای مشهد هستن دادم و گفتن باید صبر کنید یک دونه برد مثل همین پیدا کنیم و یکی به دو کنیم. الان پیدا کردن ولی میگن هزینه اش 4350 تومن در میاد.

این طور که بنظر میرسه پاور غیر قابل تعمیر بوده و با این قیمت ها اصلا دنبال تعمیرش نرو ضمن اینکه این سری خیلی قدیمیه، حالا میشه  اون تعمیر کار با خدا که فرمودین رو بما هم معرفی کنین؟😂

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت پاسخ هاشون . تعمیر نمیکنم پس با این اوصاف .

در 14 ساعت قبل، masooyan گفته است :

این طور که بنظر میرسه پاور غیر قابل تعمیر بوده و با این قیمت ها اصلا دنبال تعمیرش نرو ضمن اینکه این سری خیلی قدیمیه، حالا میشه  اون تعمیر کار با خدا که فرمودین رو بما هم معرفی کنین؟😂

مهندس گوهرشادی . مغازشون در خیابون عامل هست . کامپیوتر اندیشه خوارزمی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان اگر امکانش هست از پشت بردهای پاور gp1035 رو میخواستم 
پاور رو دادم تعمیر ولی چنتا از قطعه هاش و برداشتن و میخوام بدونم شماره هاشون چیه تا بتونم جایگزین بکنم
ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام و خسته نباشید

یه پاور Green GP530AB سری قدیمی هست که وقتی به تستر وصل میکنم ولتاژهای زیر ایراد داره :

PG 0MS
12V1 LL+
12V2 LL+
12V 10.0-
5v 4.2+

ولتاژهای 5VSB , 3.3v و سیم سبز درسته.

2 خازن بزرگ ورودی 1200و خازنهای ریز بین دو هیت سینک و کل خازنهای پاور و آی سی WT751002 نیز تعویض شد فرقی نکرد. و نمیدونم آیا به مدار فیدبک ربطی داره یا نه و اینکه برای تست مدار فیدبک باید کجاها رو چک کنم.

جناب شعبانی  لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

ویرایش شده توسط beal
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام جناب شعباني

يه پاور 430 گرين ,  وضعيتش با تستر بصورت زير هست و البته صداي سوت هم ميده ؛ تعداد از خازنهايي كه دورشون خط كشيده شده هم تعويض شدن ولي مشكل برطرف نشده . ممنون ميشم راهنمايي نماييد . متشكر

01.jpg

02.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mehrab گفته است :

سلام جناب شعباني

يه پاور 430 گرين ,  وضعيتش با تستر بصورت زير هست و البته صداي سوت هم ميده ؛ تعداد از خازنهايي كه دورشون خط كشيده شده هم تعويض شدن ولي مشكل برطرف نشده . ممنون ميشم راهنمايي نماييد . متشكر

01.jpg

02.jpg

tl494 رو تعویض کنید

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید

یه پاور Green GP530AB سری قدیمی هست که وقتی به تستر وصل میکنم ولتاژهای زیر ایراد داره :

PG 0MS
12V1 LL+
12V2 LL+
12V 10.0-
5v 4.2+

ولتاژهای 5VSB , 3.3v و سیم سبز درسته.

2 خازن بزرگ ورودی 1200و خازنهای ریز بین دو هیت سینک و کل خازنهای پاور و آی سی WT751002 نیز تعویض شد فرقی نکرد. و نمیدونم آیا به مدار فیدبک ربطی داره یا نه و اینکه برای تست مدار فیدبک باید کجاها رو چک کنم.

جناب شعبانی  لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینو دیدم چیزی به ذهنم نرسید

لینک به دیدگاه

سلام. یه پاور ۴۸۵ گرین دارم. آی سی tl3842 سوخته بود و یه دونه k2711. عوض کردم. روشن شد. ولی ولتاژ سیم زرد ۱۳.۲ ولت هست و ولتاژ سیم قرمز ۴.۸ هست. همه رو چک کردم. میشه بفرمایید ایراد از کجاست. ممنون. ممکنه آی سی که عوض کردم به جاش uc3842 گذاشتم. باشه. چون همونه فقط برندش فرق میکنه

سلام جناب شعبانی

یک پاور گرین ۴۸۵ گرین دارم. ماسفت k2711 سوخته بود. عوض کردم. آی سی tl3842 رو هم عوض کردم. الان درست شده. روشنه. ولی ولتاژ ۱۲ سیم زرد بالای ۱۳ ولته و ولتاژ ۵ ولت قرمز ۴.۸ هست. همه رو چک کردم. میشه بفرمایید ایراد از کجاست. ممنونم

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۳۱ در 15:54، m.shabani گفته است :

tl494 رو تعویض کنید

سلام جناب شعباني عزيز

tl494 تعويض شده و لي هنوز مشكل پاور بصورت كامل رفع نشده ؛ بدين صورت كه پس از تعويض ic ؛ زماني كه پاور سوئيچ ميشه صداي سوت شنيده ميشه وپاور روشن نميشه و پس از مدت 45 ثانيه پاوربا يه صدايي خفيفي شبيه "چيز" روشن شده و خروجي  مطابق ذيل هست .

خوشحال ميشم راهنمايي شما رو داشته باشيم .

pwr.jpg

ویرایش شده توسط mehrab
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۸ ساعت قبل، mehrab گفته است :

سلام جناب شعباني عزيز

tl494 تعويض شده و لي هنوز مشكل پاور بصورت كامل رفع نشده ؛ بدين صورت كه پس از تعويض ic ؛ زماني كه پاور سوئيچ ميشه صداي سوت شنيده ميشه وپاور روشن نميشه و پس از مدت 45 ثانيه پاوربا يه صدايي خفيفي شبيه "چيز" روشن شده و خروجي  مطابق ذيل هست .

خوشحال ميشم راهنمايي شما رو داشته باشيم .

pwr.jpg

خوب این همه تغییرات و تثبیت ولتاژ با توجه به تعویض آی سی انجام شده حالا یه بخش دیگه هم نیاز به تعمیر داره یه عکس از پشت برد پاور برام بفرست تا بگم چیکار کنی  الان باید  خازنهای بخش استندبای شامل خازن اپتوکوپلر و خازنهای تغذیه آی سی و .... رو تعویض کنی

لینک به دیدگاه

پاور GP480A-EU ولتاژ به نظرتون نرمال هست؟

GP480A-EU.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...