رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

البته همیشه اون سیاه هست ولی تو تست مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

درود

یه پاور 430 هست که موقع کار سوت میکشه

مشکلش چی میتونه باشه؟

فنش هم میچرخه!

ویرایش شده توسط CyberShot
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

یه پاور 430 هست که موقع کار سوت میکشه

مشکلش چی میتونه باشه؟

فنش هم میچرخه!

درود :

به احتمال بسیار زیاد خازن های خروجی نشتی پیدا کرده که توی پاور های نامرغوب بعد از یکی دوسال این اتفاق میفته .

شما یه خازن 16 ولت 2200 میکرو فاراد یا بالاتر رو بین خط 12 ولت (سیم زرد) و زمین (سیم مشکی) قرار بده (لازم نیست پاور رو باز کنی) اگه سوت کشیدنش کمتر شد همون خازن های خروجی نشتی دارند . اگه تفاوتی نداشت خازن رو تخلیه کن و بین خط 5 ولت (سیم قرمز) و زمین قرار بده .

اگه در مجموع باز هم تفاوتی حاصل نشد خازن های ولتاژ بالای ورودی مشکل دار شدن یا صدا از سیم پیچ چوک ها هست .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان خسته نباشید از تاپیک خوبتون ممنون 

من یه پاور گرین 1030 وات دارم که وقتی نیم ساعت با سیستم کار میکنم پاور خاموش میشه و دوباره روشن میشه و دیگه هی خاموش روشن میشه 

پاور رو باز کردم قطعات و خازن ها از لحاظ ظاهری سالم هستند فن پاور هم جدا کردم (فکر کردم ایراد از فن باشه ) اما بدون فن هم همین بود

این ایراد از کدام قسمت میتونه باشه و چگونه رفع میشه؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام دوستان خسته نباشید از تاپیک خوبتون ممنون 

من یه پاور گرین 1030 وات دارم که وقتی نیم ساعت با سیستم کار میکنم پاور خاموش میشه و دوباره روشن میشه و دیگه هی خاموش روشن میشه 

پاور رو باز کردم قطعات و خازن ها از لحاظ ظاهری سالم هستند فن پاور هم جدا کردم (فکر کردم ایراد از فن باشه ) اما بدون فن هم همین بود

این ایراد از کدام قسمت میتونه باشه و چگونه رفع میشه؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید

درود دوست عزیز :

شما پاور رو باز کن و بدون پوشش روشنش کن و با چندتا فن خنکش کن ببین باز هم خود به خود خاموش میشه یا نه .گزارش بده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور بدون بار هم خاموش میشه ؟ یه با کاملا از کیس خارجش کن و بدون اتصالات دستی روشنش کن ببین باز خاموش میشه یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
نه عزیز بدون بار خاموش نمیشه

از سلامت قطعات دیگه مطمئن هستید ؟ تست کردید با یه پاور دیگه ؟ چون ممکنه بعضی از قطعات مشکل دار باشن و بیخود جریان بکشن .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت  دوست گرامی اقای شعبانی

پاور 330 گرین همون سبک که فرمودید استنبای با 5.12ولت که نشان سلامت استن بای باشه رو تست کردم و ورودی 220 تا هد سینگ دوم و سه پایه تقسیم ولتاژ 5و3و12 هم سالم بودن فقط یک مقاومت که رنگها به علت سوختگی نا مشخصه مانده حالا برای ادامه چیکاری انجام بدهم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام خدمت  دوست گرامی اقای شعبانی

پاور 330 گرین همون سبک که فرمودید استنبای با 5.12ولت که نشان سلامت استن بای باشه رو تست کردم و ورودی 220 تا هد سینگ دوم و سه پایه تقسیم ولتاژ 5و3و12 هم سالم بودن فقط یک مقاومت که رنگها به علت سوختگی نا مشخصه مانده حالا برای ادامه چیکاری انجام بدهم

طبق گفته جناب شعبانی اون مقاومت یک کیلو اهم است

لینک به دیدگاه

از شما دوست عزیز ممنونم نکته بعدی اینه گه احتمال خرابی قطعه دیگه هم هست یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
از شما دوست عزیز ممنونم نکته بعدی اینه گه احتمال خرابی قطعه دیگه هم هست یا نه

خازنهای خروجی هم چک کنید .........امکان سوختن ترانزیستورهای روی هیت سینک اول (ورودی )هم وجود داره

لینک به دیدگاه

دوستان موقعی که سوئیچ پشت پاور رو روشن میکنم صدای جرقه میده یه بوی خاصی هم ازش بلند میشه البته از فاصله خیلی نزدیک باید بو کنم

لینک به دیدگاه

مقاومت رو تعویض کردم ولی بعد متوجه شدم که با اینکه سیاه شده بود سالم بود خازنهای کل برد باد کرده یا ترکیدگی ندارند

لینک به دیدگاه

از دوست خوبم ممنونم از راهنمایی که درستم بود ترانزیستور های هد سینگ اول خراب بودن بازم تشکر

لینک به دیدگاه

اقای شعبانی عزیز سلام اگر بشه لطف کنی قسمت استنبای که مشکلات بیشتر پاور های 330 دارند با تصویر توضیح بدهی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما.

یک پاور 330 برای من آوردن که روشن نمیشد و یه خازن2200 معیوب داشت اون را عوض کردم و و50 ولت 10 میکرو را هم برای استندبای عوض کردم و راه افتاد. ولی موقع بستن یکی از پایه ها که نمیدونم کدوم بود به بدنه خورد و جرقه زد. ودیگه روشن نشد. لطفا راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
دوستان موقعی که سوئیچ پشت پاور رو روشن میکنم صدای جرقه میده یه بوی خاصی هم ازش بلند میشه البته از فاصله خیلی نزدیک باید بو کنم

سلام تو مسیر استند بای یه دونه دیود 1505 سوخته و روی یه مقاومت بار وارد میشه اون سوختگی هم مال اون مقاومت هست که داغ میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مقاومت رو تعویض کردم ولی بعد متوجه شدم که با اینکه سیاه شده بود سالم بود خازنهای کل برد باد کرده یا ترکیدگی ندارند

تغییر رنگ نشانه خراب بودن مقاومت نیست البته به کرات دیدم که باعث افزایش مقاومت شده بهتره برای نتیجه مطلوب تر تعویض شود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اقای شعبانی عزیز سلام اگر بشه لطف کنی قسمت استنبای که مشکلات بیشتر پاور های 330 دارند با تصویر توضیح بدهی ممنون میشم

چشم بزودی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...