رفتن به مطلب

آموزش تعمیرات پاور های گرین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام در مورد سوت کشیدن پاور گرین 430 که در صفحه 12 مطرح کرده بودم خازنهای 1000 و 470 نزدیک به سوکت فن و خازن 10 میکرو 50 ولت کنار اپتوکوپلر تعویض شد مقدار مقاومت سوخته 1 کیلو اهم بود که تعویض شد و در اخر با تعویض ای سی : تی ال 494 پاور به خوبی راه اندازی شد وبدون مشکل کار کرد . امیدوارم این توضیحات به کارتون بیاد . با تشکر وسپاس فراوان از استادان امیرخانی و شعبانی ;)

ویرایش شده توسط ایلمحمد
لینک به دیدگاه

با سلام در مورد سوت کشیدن پاور گرین 430 که در صفحه 12 مطرح کرده بودم خازنهای 1000 و 470 نزدیک به سوکت فن و خازن 10 میکرو 50 ولت کنار اپتوکوپلر تعویض شد مقدار مقاومت سوخته 1 کیلو اهم بود که تعویض شد و در اخر با تعویض ای سی : تی ال 494 پاور به خوبی راه اندازی شد وبدون مشکل کار کرد . امیدوارم این توضیحات به کارتون بیاد . با تشکر وسپاس فراوان از استادان امیرخانی و شعبانی ;)

خیلیها وقتی مشکلشون حل میشه دیگه اینجا سر نمیزنن و راه حلو به دیگران منتقل نمیکنن . از شما بابت این اطلاع رسانی تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام.پاور گرین gp250 دارم که با سیم سبزو مشکی روشن نمیشه ولی با زرد و بنفش میشه .از ic نیست . میشه راهنمایی کنید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.پاور گرین gp250 دارم که با سیم سبزو مشکی روشن نمیشه ولی با زرد و بنفش میشه .از ic نیست . میشه راهنمایی کنید ؟

سلام دوست عزیز

ولتاژ مدار استدبای همون بنفش رو با ولتاژ ps-on سیم سبز رو اندازه گیری کنید اعلام کنید

مشکل اصلی پاورهای 300 و 250 از آی سی 2005z است که با تعویض اون مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1392/09/03, 21:49:22، mamal.commander گفته است :

کسی نیست جواب مارو بده

دوم:میشه از دو پاور برروی یه سیستم استفاده کرد مثلا برای گرافیک یه پاور و برای بقیه سیستم یک پاور دیگه همچنین طوری سیستم رو روشن کرد که همزمان دو پاور با هم روشن بشن مشکلی پیش نمیاد

بله میشه

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم منظورشون سبز و خاکستری بود

نه دوست عزیز منظورشون سیم سبز و سیاه بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا یه سیم سبز با هفتا هشتا سیم سیاه هست به کدوم بزنم

سیم سبز با هر سیم سیاهی فرقی نمیکنه

لینک به دیدگاه

با سلام 

امروز یک پاور گرین 330 برام آوردن گویا با تغییر ولتاژ 110 و 220 انفجار رخ داده و بازش کردم . 1 فیوزش پریده بود عوض کردم بعد بررسی کردم دو تا عدسی مابین خازن های 220 هر دو ترکیدن و هیچ چیز معلوم نیست از شما میخواستم اگه امکانش هست عداد و ارقام اینا رو برام بگین تا تهیه کنم . درضمن تا نصفه معلوم هست TVR 072  که بقیه اعداد نیست . ممنون میشم راهنمائیم کنید .

لینک به دیدگاه

سلام . ببخشید من یه پاور 430 گرین دارم که تازه یه صدای سوت ریزی ازش در میاد و نمیدونم از چیش میتونه باشه . یه بار دادم به نمایندگی گرین تعمیر ولی صدای ریزش قطع نشده . در طولانی مدت کاملا اعصاب آدمو بهم میزنه . به نظر شما مشکل از کجاست ؟؟؟؟ آیا جایی سراغ دارین که حرفه ای تعمیر کنن ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام و درود بر شما

عکس های که در اموزش صفحه اول گذاشته اید لود نمیشوند ؟

پاک شده اند اگر امکانش هست دوباره اپلود کنید

سایت عالی دارید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام 

امروز یک پاور گرین 330 برام آوردن گویا با تغییر ولتاژ 110 و 220 انفجار رخ داده و بازش کردم . 1 فیوزش پریده بود عوض کردم بعد بررسی کردم دو تا عدسی مابین خازن های 220 هر دو ترکیدن و هیچ چیز معلوم نیست از شما میخواستم اگه امکانش هست عداد و ارقام اینا رو برام بگین تا تهیه کنم . درضمن تا نصفه معلوم هست TVR 072  که بقیه اعداد نیست . ممنون میشم راهنمائیم کنید .

سلام

اونا وریستور هستند 150 ولت دی سی البته بدون اونا هم میتونی راه اندازی کنی کلا از روب برد جداشون کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . ببخشید من یه پاور 430 گرین دارم که تازه یه صدای سوت ریزی ازش در میاد و نمیدونم از چیش میتونه باشه . یه بار دادم به نمایندگی گرین تعمیر ولی صدای ریزش قطع نشده . در طولانی مدت کاملا اعصاب آدمو بهم میزنه . به نظر شما مشکل از کجاست ؟؟؟؟ آیا جایی سراغ دارین که حرفه ای تعمیر کنن ؟؟؟؟؟

بیار برات ردیفش کنم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست عزیز

ولتاژ مدار استدبای همون بنفش رو با ولتاژ ps-on سیم سبز رو اندازه گیری کنید اعلام کنید

مشکل اصلی پاورهای 300 و 250 از آی سی 2005z است که با تعویض اون مشکل حل میشه

ولتاژ سبز 4.5 .

این ای سی که گفتید اصلا تو برد نیست.

گاهی با سبز مشکی سوئیچ میشه ولی ولتاژ شاخه 12 به 8.5 کاهش پیدا کرده . و صدای شبیح به سوت خازن میاد (مطمئن ام سوت خارن نیست)

با تشکر از توجه شما لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال داشتم  ولتاژ استندبای  یعنی  چی ؟؟

در چه حالتی گفته می شود ...

و چطوری می تونم  چک کنم ؟؟

لینک به دیدگاه

.......................

ویرایش شده توسط programmer
لینک به دیدگاه

.............

ویرایش شده توسط programmer
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

با سلام 

من یه پاور 330W green داردم که متاسفانه کار نمیکنه 

یکی از مقاومت هاش سوخته که متاسفانه قابل شناسایی نیست 

روی نقشه به عنوان R33 مشخص شده 

اگه ممکنه مقدارش رو بهم بگین و اگه از power 330w نقشه ای دارین در این قسمت قرار بدین ...

با تشکر فراوان 

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام با تعویض این خازن مشکل شما حل میشه

bdrumwx5u4zvuokrbd0t.jpg

سلام

جناب شعبانی از زحماتتون متشکرم

من دقیقا همین عکسو با کیفیت تر میخوام چون دقیقا پاور منه :big hug:

رنگهای چند تا مقاومت لازم دارم اگه میشه از چند زاویه بزارید مثلR 25  که فکر میکنم 22 اهم باشه؟

ضمنا دلیل سوختن این مقاومت چیه ؟

ضمنا اون خازنی که تو عکس گفتید عوض کردم اثر مثبت داشت.

لینک به دیدگاه

با سلام 

من یه پاور 330W green داردم که متاسفانه کار نمیکنه 

یکی از مقاومت هاش سوخته که متاسفانه قابل شناسایی نیست 

روی نقشه به عنوان R33 مشخص شده 

اگه ممکنه مقدارش رو بهم بگین و اگه از power 330w نقشه ای دارین در این قسمت قرار بدین ...

با تشکر فراوان 

330 و 380 مدارش فکر میکنم یکی باشه و R33 هم 1کیلو هستش

لینک به دیدگاه

بحث لود شدن نیس داداش بحث اینه که از روی سرور پاک شدن

استارتر گرامی اگه واسشون امکان داره دوباره باید اپلود کنن

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید

من یه پاور گرین مدل gp 430a-sp دارم که بخاطر سوختگی دوتا از دیودهاش تو قمست d 17a و d 18a  نمیدونم شماره دیودها چند هست ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

باتشکر
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

کسی نیست جواب مارو بده

دوم:میشه از دو پاور برروی یه سیستم استفاده کرد مثلا برای گرافیک یه پاور و برای بقیه سیستم یک پاور دیگه همچنین طوری سیستم رو روشن کرد که همزمان دو پاور با هم روشن بشن مشکلی پیش نمیاد

سلام دوست عزیز 

فکر نمیکردم کس دیگه ای به این مورد  فکر کرده باشه. خیلی خوشحال شدم. بله من همچین کاری رو انجام دادم (دوبل پاور) .حتی مشکل جاسازی اونو داخل کیس حل کردم . ولی مشکلی که وجود داشت این بود که اگه پاور ها خراب بشن تعمیر کارهای معمولی از سیستم برق رسانی اون سر در نمیارن .کلا برای مصرف کننده ها خوب نیست.ولی من رو سیستم خودم همین کارو انجام دادم. اگه خواستید در این باره میتونم راهنماییتون بکنم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام من یه پاور 1235 گرین دارم که استارت نمیخوره بعی وقتا ولتاژ استندبای 3.5 ولت رو در ملتی متر دارم و روشن میشه ولی بعضی وقتا کلا قعط میشه ولتاژ3.5 ولت و دیگه سویچ هم نمیشه مشکا از کجا میتونه باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...