رفتن به مطلب

نیاز به فرد حرفه ای و معتمد جهت تعویض ترمال پیست لپتاپ Asus ROG Strix Scar III

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام عزیزان

این لپتاپ رو حدود دو ساله خریدم و قصد دارم خمیر رو با یک خمیر با کیفیت تعویض کنم و فن ها هم تمیز بشوند

این مدل یکی از سخت ترین لپتاپ های ایسوس جهت دی اسمبل هست.حتی باز کردن درب لپتاپ نیاز به دقت خاصی داره چون دو تا کابل از پشت لپتاپ به بورد متصل هستند که عکس رو قرار دادم

لطفا کاربران با تجربه که امکان انجام کار مورد نظر رو به صورت حضوری در تهران دارند با اعلام مبلغ حق الزحمه اطلاع بدهند.

و خمیر توصیه شده هم بگید تا تهیه کنم

دقت و نتیجه کار برام خیلی مهمه

با تشکر

internals-2.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.

شما که تا اینجا پیش رفتی و این همه تحقیق کردی بقیه رو هم خودت انجام بده.

تجربه ثابت کرده هیچ کس برای وسیله دیگری دلش نمیسوزه و معلوم نیست چه بلایی سرش میاره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام عزیز بنده میتونم انجام بدم ولی تهران نیستم ببین کاری ندارم. ولی دقت میخواد اول اینکه دستت اصلا نباید به برد لپتاپ بخوره چون بعضی از ic حساس هستن و ممکنه با الکتریسیته ساکن خراب بشن سوکت باتری لپتاپ هم دربیار. دوم نیاز نیست برد در بیاد فقط هرفن دو تا سه تا پیچ داره و دور سی پی یو و گرافیک هم 8 تا پیچ هست که باید باز کنی بعد هیت سینک و فن ها از برد جدا میشن فقط قبلش سیم فن ها را از برد جدا کن. یه خمیر کولر مستر تهیه کنید . با دستمال عینک که الکی شده را به آرامی روی چیپ ها را تمیز کنه تا خمیر قبلی پاک بشه. روی هیت سینک هم میتونید از دستمال کاغذ الکل برای تمیز کردن استفاده کنید بجای الکل هم میتونید از اسپره خشک ناهید استفاده کنید. بعد مقدار کمی خمیر روی هردو چیپ بزنید زیاد نزنید زیاد زدن خمیر خوبی نیست. پد ها سیلیکون هم با دست یکم فشار بدید اگر دید زیر دست خشک نیست و حالت نرمی داره و روش ترک هم ندارم نیازی به تعویض ندارن. برای فن هم میتونید از فرچه نرم مثل فرچه رنگ دو سانتی استفاده کنید. و گرد و خاک را تمیز کنید . گرد خاک رادیات یا پره های خروجی هوا را هم فرچه تمیز کنید و چک کنید که گرد خاک خروجی هوا نبسته باشه. بعد دوباره هیت سینک را نصب کنید پیچ ها را ببندید و در آخر سوکت باتری را جا بزنید .

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، zen گفته است:

یه خمیر کولر مستر تهیه کنید . با دستمال عینک که الکی شده را به آرامی روی چیپ ها را تمیز کنه تا خمیر قبلی پاک بشه. روی هیت سینک هم میتونید از دستمال کاغذ الکل برای تمیز کردن استفاده کنید بجای الکل هم میتونید از اسپره خشک ناهید استفاده کنید.

با درود

علت اینکه فرمودید خمیر روی پردازنده با دستمال عینک آغشته به الکل پاک بشه ولی خمیر هیت سینک با دستمال کاغذی چیه؟ جفتشون با دستمال کاغذی و حتی بدون نیاز به الکل هم پاک میشن 🤔

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، danyal.fa۷۹ گفته است:

با درود

علت اینکه فرمودید خمیر روی پردازنده با دستمال عینک آغشته به الکل پاک بشه ولی خمیر هیت سینک با دستمال کاغذی چیه؟ جفتشون با دستمال کاغذی و حتی بدون نیاز به الکل هم پاک میشن 🤔

چون با الکل و اسپره ناهید جرم های خمیر قبلی که روی چیپ و هیتسینک هست کاملا پاک میشه. و همچنین راحتر تمیز میشه . مورد دوم بخاطر حساس بودن چیپست و پرز هم نه روی چیپست هم‌ زیر چیست نره. و هست سینک هم که زیاد حساس نیست هم با دستمال هم دستمال کاغذی میشه تمیز کرد.

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدیر عزیزی که تاپیک بنده رو از بازارچه بردید تو قسمت مشاوره! مگه من قصدم مشاوره گرفتن بوده؟ همون طور که در بازارچه کالا خرید و فروش میشه خدمات هم خرید و فروش میشه. بنده نیاز به خرید نوعی خدمات داشتم تاپیک ایجاد کردم. به همین سادگی. یعنی من بعد از 10 سال فعالیت در لیون هنوز نمی دونم کجا باید عنوان جدید ایجاد کنم؟😑

دوستانی که پیغام دادید. بنده ویدئوهای بازکردن هیتسینک و فن و کابل های این مدل ایسوس رو در یوتوب دیدم . نیاز به دقت و ظرافت و تجربه داره که من هیچ کدوم رو ندارم. دوران مزوزوئیک نیست هر آموزشی در یوتوب موجوده من هم با توجه به نیازم یک تاپیک ایجاد کردم.

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، mm۶۵ گفته است:

دوستانی که پیغام دادید. بنده ویدئوهای بازکردن هیتسینک و فن و کابل های این مدل ایسوس رو در یوتوب دیدم . نیاز به دقت و ظرافت و تجربه داره که من هیچ کدوم رو ندارم. دوران مزوزوئیک نیست هر آموزشی در یوتوب موجوده من هم با توجه به نیازم یک تاپیک ایجاد کردم.

حالا که یه مقدار تردید دارید پس بنظرم ریسک نکنید و بدهید همین دوستمون جناب @zen ( که در بالا اعلام آمادگی کردن ) ، براتون انجام بدهند
اگر هم ایشون تهران نیستند ، براشون پست کنید ....

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، mm۶۵ گفته است:

مدیر عزیزی که تاپیک بنده رو از بازارچه بردید تو قسمت مشاوره! مگه من قصدم مشاوره گرفتن بوده؟ همون طور که در بازارچه کالا خرید و فروش میشه خدمات هم خرید و فروش میشه. بنده نیاز به خرید نوعی خدمات داشتم تاپیک ایجاد کردم. به همین سادگی. یعنی من بعد از 10 سال فعالیت در لیون هنوز نمی دونم کجا باید عنوان جدید ایجاد کنم؟😑

شما به دلیل اینکه تاپیکت داشته با آپ بی مورد حق باقی کاربران بازارچه رو تضییع میکرده منتقل شده

به سابقه فعالیت هم نیست به تشخیص هست

به همین سادگی

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴ ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

شما به دلیل اینکه تاپیکت داشته با آپ بی مورد حق باقی کاربران بازارچه رو تضییع میکرده منتقل شده

به سابقه فعالیت هم نیست به تشخیص هست

به همین سادگی

من یک بار به زبان فارسی همه توضیحات لازم رو نوشتم : مدل دستگاه - شرایط من (حضوری تهران) - قیمت هم که گفتم کسی که واجد شرایط هست اعلام کنه

حالا این که کاربران شرایط و قوانین رو رعایت نمی کنن و تاپیک خرید من به دل نوشت اعضا تبدیل شده تقصیر منه؟ شک نکنید من از شما بیش تر ناراحت هستم

شما می تونید به بقیه تذکر بدید یا پست های نامربوط رو پاک کنید نه صورت مساله رو. من که کار خلاف قوانین انجام ندادم

حالا که انقدر ساده است پس لطفا تاپیک هم ببندید به همون سادگی چون دیگه پیگیری نخواهم کرد

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، mm65 گفته است:

من یک بار به زبان فارسی همه توضیحات لازم رو نوشتم : مدل دستگاه - شرایط من (حضوری تهران) - قیمت هم که گفتم کسی که واجد شرایط هست اعلام کنه

حالا این که کاربران شرایط و قوانین رو رعایت نمی کنن و تاپیک خرید من به دل نوشت اعضا تبدیل شده تقصیر منه؟ شک نکنید من از شما بیش تر ناراحت هستم

شما می تونید به بقیه تذکر بدید یا پست های نامربوط رو پاک کنید نه صورت مساله رو. من که کار خلاف قوانین انجام ندادم

حالا که انقدر ساده است پس لطفا تاپیک هم ببندید به همون سادگی چون دیگه پیگیری نخواهم کرد

حرص نخور داداش و خیلی وقته افراد دارن از اینجا کوچ میکنن سر چیزای مختلف .. انتقال تاپیک هم واقعا اونقدر مهم نیست که خودتو اذیت کنی الانم فکر میکنم دو روزی هست که تیتر یک هست و به نحوی بازدید خورده. 

درمورد خود لپتاپ هم بنظرم نه خودت به تنهایی و نه تعمیرکار به تنهایی باز نکنه. هیچ کس بیشتر از خودت دل نمیسوزونه برای لپتاپ. اگر تهرانی ببر نمایندگی خود ایسوز مثلا . اونجا فکر میکنم افراد با تجربه بیشتر هست اگر میگی یکم سخته باز و بسته کردنش. در ثانیه اگر گارانتی هم داره حفظ میشه. 

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

بخش بازارچه قوانینش مشخص هست

به زبان فارسی خیلی ساده توضیح داده شده ولی حالا یک جاهایی شاید پیچیدگی هایی داشته باشه ولی خدا رو شکر زبان فارسی هست

همینکه شما خودت نظر بقیه کاربران رو به دل نوشته تعبیر کردی و به برخی هم گفتید مگه فکر کردید الان دوران مزوزوئیک هست سطح دغدغه و نگرانی شما رو نسبت به اعضا فروم نشان میدهد

هدف از ایجاد تاپیک این بوده که کاربر ها به شما کمک کنند که گویا باز از منظر شما دلنوشته بوده و نیازمند برخورد ما با کاربران خاطی (از نظر شما ) که صد البته بنده اینطور فکر نمیکنم و هدف کاربرها فقط راهنمایی شما بوده

بله خیلی ساده هست و بنابر درخواست خود شما تاپیک قفل میشه

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...