رفتن به مطلب

کمک برای خنک کردن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک کیس magnum + دارم که میخوام با دست کاری کردنش اون رو خنک کنم تا دمای قطعات رو برای اور کلاک کاهش بدم ممنون میشم اگر شما منو راهنمایی کنید

این عکس کیس :

البته اون قسمتی که خط قرمز کشیدم رو کندم برا اینکه کارت گرافیک جا نمیشد توش :p

post-9224-0-10134300-1342262120_thumb.gif

اینم دما ها

cpu temp:max:57 min:35

vga temp:max:80 min:44

میخوام یه چند درجه ای کم شن

من الان دوتا فن یکی جلو ی کیس گذاشتم که هوا رو میده تو کیس یکی هم پشت گذاشتم که می کشه بیرون هوارو و یکی هم بغل در گذاشتم که میکشه بیرون هوارو

نمیشه مثلا بغل در رو ببریم بعد یه فن بزرگ دور بالا بزاریم؟

کلا دیگه نظراتتون رو بگید ببینیم چی میشه :D

در ضمن برا من صدا ی فن ها مهم نیست مهم خنکی هستش.

ویرایش شده توسط Ashkan.teh
لینک به دیدگاه

درود.

فن روی درب کیس رو جوری قرار بدید که هوا رو به داخل کیس بده ، نه اینکه از کیس خارج کنه ، البته چند وقت پیش تاپیک مشابهی تاسیس شده بود.

CPU خنک کننده ای به غیر از خنک کننده رفرنس داره ؟ مدل دقیق قطعاتتون رو بفرمایید تا ببینیم دماهایی که فرمودید در چه وضعیتی هستش.

لینک به دیدگاه

خنک کننده ها همه مال خودشون هست

اینم قطعات:

vga:sapphire 6970

cpu:phenomeII 1075t OC 3.6

ram:corsair Dominator 1600 8-8-8-24

power:green gp 785w

main:m4a79XTD EVO/USB3

H.D.D:1T WD caviar black 64mb

اون فن کنار در درست جلوی خروجی کارت گرافیکه من برا این گذاشتم که هوای داغ کارت رو بکشه بیرون .

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک رفرنس هستش ؟ یعنی فنش مثل همه 6970 ها هست یا فنهای حرفه ای خود سافایر هستش ؟ اگر رفرنس باشه ، چون ورودی هواش داخل کیس و خروجیش از پشت کیس هستش بهتره که فن روی در (روبروی کارت) هوای خنک بیرون رو به کارت ورودی کارت برسونه ، اگه هوای مورد نیاز کارت رو بکشه دمای کارت کمی بیشتر می شه.

با این خنک کننده ای که برای CPU دارید زیاد انتظار نداشته باشید تا دما بهتر بشه ولی اگر کیس رو مد بکنید کمی بهتر می شه.

اگر حوصله مد کردن کیستون رو دارید چندتا پیشنهاد دارم. 2 تا جای ODD های پایین رو (البته اگه 4 تا جای سی دی رامتون پر نیستش) رو بردارید و بجاش یک فیلتر سلولوزی یا توری قرار بدید و پشت فیلتر یک فن 12 یا 14 سانت تعبیه کنید. در اصلی کیس رو به این شکل برش بزنید :

79972710919784712263.jpg

کادر قرمز رنگ رو با اره برقی ببرید و بجاش یک قطعه پلکسی با سوراخ های فن مد نظرتون قرار بدید (اگر خواستید توضیحات بیشتر و نحوه کار رو بهتون می گم)

می تونید در های 2 طرف رو برای زیباتر شدن کیس رنگ بزنید (البته نه هر رنگی ، اگر خواستید توضیحات بیشتر رو از کاربر Bahman بگیرید)

می تونید روی سقف کیس رو هم ببرید و جای یک فن 12 سانت در بیارید ولی چون ممکن هست مزاحم پاور و یا ODD بالایی بشه بایستی فن رو روی سقف نصب کنید و زیر سقف ممکن هستش مشکل ساز بشه.

کف کیس و روبروی دهنه فن کارت گرافیک رو اگر سوراخ بکنید و یک فن تعبیه کنید کمک زیادی به دمای کارت گرافیک می کنه ولی ممکن هستش اسلات آخر PCI شما رو اشغال کنه.

.

.

.

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک رفرنس هستش ؟ یعنی فنش مثل همه 6970 ها هست یا فنهای حرفه ای خود سافایر هستش ؟ اگر رفرنس باشه ، چون ورودی هواش داخل کیس و خروجیش از پشت کیس هستش بهتره که فن روی در (روبروی کارت) هوای خنک بیرون رو به کارت ورودی کارت برسونه ، اگه هوای مورد نیاز کارت رو بکشه دمای کارت کمی بیشتر می شه.

با این خنک کننده ای که برای CPU دارید زیاد انتظار نداشته باشید تا دما بهتر بشه ولی اگر کیس رو مد بکنید کمی بهتر می شه.

اگر حوصله مد کردن کیستون رو دارید چندتا پیشنهاد دارم. 2 تا جای ODD های پایین رو (البته اگه 4 تا جای سی دی رامتون پر نیستش) رو بردارید و بجاش یک فیلتر سلولوزی یا توری قرار بدید و پشت فیلتر یک فن 12 یا 14 سانت تعبیه کنید. در اصلی کیس رو به این شکل برش بزنید :

79972710919784712263.jpg

کادر قرمز رنگ رو با اره برقی ببرید و بجاش یک قطعه پلکسی با سوراخ های فن مد نظرتون قرار بدید (اگر خواستید توضیحات بیشتر و نحوه کار رو بهتون می گم)

می تونید در های 2 طرف رو برای زیباتر شدن کیس رنگ بزنید (البته نه هر رنگی ، اگر خواستید توضیحات بیشتر رو از کاربر Bahman بگیرید)

می تونید روی سقف کیس رو هم ببرید و جای یک فن 12 سانت در بیارید ولی چون ممکن هست مزاحم پاور و یا ODD بالایی بشه بایستی فن رو روی سقف نصب کنید و زیر سقف ممکن هستش مشکل ساز بشه.

کف کیس و روبروی دهنه فن کارت گرافیک رو اگر سوراخ بکنید و یک فن تعبیه کنید کمک زیادی به دمای کارت گرافیک می کنه ولی ممکن هستش اسلات آخر PCI شما رو اشغال کنه.

.

.

.

کارتم اینه:

post-9224-0-76466700-1342269080_thumb.jpg

اینم عکس کیسم:

post-9224-0-94654200-1342269667_thumb.jpg

post-9224-0-25609100-1342269709_thumb.jpg

post-9224-0-84222900-1342270005_thumb.jpg

فن خوب و دور بالا 12 و 14 سانتی چی پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام

این فن خوبیه آقا اشکان.

البته نظر آقا پوریا یه چیز دیگست.

لینک به دیدگاه

از نظر من شاید بشه کارت گرفیک کمی خنک تر کرد ولی سی پی یو نسبت به این دماهایی که نوشتید و با توجه به اینکه اور کلاک شده هم هست برای یک سیستم خنک کننده با هوا ایده آل هست و نمیشه کمترش کرد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...