رفتن به مطلب

کولر مناسب برای اینتل نسل ۱۲ - LGA1700

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، jetalpha گفته است:

خیلی هم عالی، حالا تست دما چطور بود تو بنچمارک سینه بنچ؟؟ آیا فشار کافی ایجاد شده بود؟ از نحوه پخش شدن خمیر بنظر فشار کافی نبوده! شایدم خمیر کم زدید.

ولی در کل خوب بازهم مشکل برای افرادی که مادربردهای رده پایین مثل b660m دارن پابرجاست. حتی ایسوس هم دیگه تو این رنج اون سوراخهای اضافه رو نداره. من نمیدونم اضافه کردن این سوراخای اضافه چقدر سخته که روی همه مادربردها نیست!! 

مارکتینگه
جیب گشاد سازنده

این شرکت ها دستشون تو دست همه

اینتل حروم لغمه هر 2 سال سوراخ بالا پایین میکنه

سوکت عوض میکنه

خیلی واقعا مسخرس واقعا

اینا فقط به فکر ساختن دلارن

و بازی دادن خریدار

بخدا یه اپل مک جدیدش بیاد میخرم و میندازم اینا رو بیرون
خستمون کردن

لینک به دیدگاه

• ارسال 124
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۵ دقیقه قبل، mj_sabz۶۸ گفته است:

عزیز انگار فقط عکسارو نگاه کردی و متن نخوندی.

عرض کردم که کامل سوار نمیشه و نیاز به ورق هست!

مورد بعدی اینکه فقط فیزیکی سوار کردم تا دوستانی که هنوز خرید نکردند بدونن داستان چیه.

و مورد بعدیش اینکه سری F که نیازی به تست دما نداره که عزیز جان!! اونم وقتی با فن استوک خودش تو ماکزیمم استرس ۸۲ درجه میگیره و تو گیم ۷۰ تا ۷۵!

دمای سری F ماکزیمم تا 82 درجه میره؟؟ 12100f با کولر استوک اینتل دماش تا 100 درجه میره تو تست R23 و تراتل میکنه. در مورد 12400F هم همینطوره. کسی که بخواد پروداکشن انجام بده حتما نیاز به کولر مجزا داره. 

لینک به دیدگاه

حرف مارو که سیستم جلو رومونه قبول ندارین 😄
تو وارزون بین 70-75 درجست.
تو wprim  هم که مشاهده میفرمایید.
cpu 12400f + fan stock
thread count = 12 
run 1024

1.PNG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲ ساعت قبل، mj_sabz۶۸ گفته است:

سخت نگیر دوست عزیز. این اخلاق همه ما ایرانیاست.

------------

الان شما این کولر رو دارید؟ دماش که بد نیست با توجه تستی که دادید. سرو صداش چطوره؟

B6NtfIokc3prVEZZ.jpg

لینک به دیدگاه

تو وارزون بین 70-75 درجست.
تو wprim  هم که مشاهده میفرمایید.
cpu 12400f + fan stock
thread count = 12 
run 1024

1.PNG

خیلی ممنون بابت تست، با Cinebench R23 هم میتونی تست بگیری و اینجا پست کنی؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

سخت نگیر دوست عزیز. این اخلاق همه ما ایرانیاست.

------------

الان شما این کولر رو دارید؟ دماش که بد نیست با توجه تستی که دادید. سرو صداش چطوره؟

B6NtfIokc3prVEZZ.jpg

آره برادر همینه.
باکسه دیگه 😄

لینک به دیدگاه

آره برادر همینه.
باکسه دیگه 😄

صدای فنش چطوریه ؟

در حالت IDLE

و وب گردی ..

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، ealireza گفته است:

صدای فنش چطوریه ؟

در حالت IDLE

و وب گردی ..

کم صدا و قابل قبول

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم از راهنمایی های شما

واتر کولر Asus ROG Ryujin 360 رو با براکت ۱۲۰۰ روی سوراخ های ۱۲۰۰ جاگذاری شده توسط ایسوس برای سازگاری با مادربردهای z690  روی برد Asus ROG Maximus Extreme بستم. و فقط حدود دو میل پایه های استند براکت بعد بستن با مادربرد فاصله داشتن که با واشرهای اضافه بستن رادیاتور به سقف کیس که تو خود جعبه واتر کولر بود مشکل حل شد و کاملا براکت و پایه ها به مادربرد سفت شدن. 

فقط یه سوالی 

من اون خمیری که روی خود کلد پلیت از قبل بود رو پاک نکردم و روی سی پی یو هم باز یکم خمیر زدم. آیا باید حتما اون کارخونه ایه رو پاک می کردم؟ نمی دونم مشکل ساز بشه یا نه؟ 

ویرایش شده توسط djbit
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۷ در 09:01، djbit گفته است:

دوستان ممنونم از راهنمایی های شما

واتر کولر Asus ROG Ryujin 360 رو با براکت ۱۲۰۰ روی سوراخ های ۱۲۰۰ جاگذاری شده توسط ایسوس برای سازگاری با مادربردهای z690  روی برد Asus ROG Maximus Extreme بستم. و فقط حدود دو میل پایه های استند براکت بعد بستن با مادربرد فاصله داشتن که با واشرهای اضافه بستن رادیاتور به سقف کیس که تو خود جعبه واتر کولر بود مشکل حل شد و کاملا براکت و پایه ها به مادربرد سفت شدن. 

فقط یه سوالی 

من اون خمیری که روی خود کلد پلیت از قبل بود رو پاک نکردم و روی سی پی یو هم باز یکم خمیر زدم. آیا باید حتما اون کارخونه ایه رو پاک می کردم؟ نمی دونم مشکل ساز بشه یا نه؟ 

درود، آره کلا یا نباید خمیر میزدی یا خمیر روی کولر رو پاک میکردی. الان دو تا مشکل هست. یک اینکه خمیر ضخامتش زیاد بشه تاثیر منفی روی کولینگ میگذاره که قطعا بهش واقفی. مورد دوم هم میگن چون مواد افزودنی تو خمیرها با هم فرق میکنه، ممکنه ترکیب دوتا خمیر متفاوت، باعث واکنش شمیایی بین دو ماده بشه و تاثیر منفی روی عملکرد خمیر بگذاره. مثلا شاید زودتر از موعد خمیر اون خاصیتش رو از دست بده. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کولر گرین GLACIER-240 را می توان برای مادر برد TUF GAMING Z690-PLUS استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

هیچی الان H610 سفارش دادیم با i3 12100f نمیدونم کولر از کجا گیر بیاریم اسیر شدیم بعد 8 سال خواستیم سیستم ببندیم اینجوری شد

دوستان اطلاع ندارین فن سوکت 1700 وارد شده یا نه؟

ویرایش شده توسط HaFez
لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، HaFez گفته است:

هیچی الان H610 سفارش دادیم با i3 12100f نمیدونم کولر از کجا گیر بیاریم اسیر شدیم بعد 8 سال خواستیم سیستم ببندیم اینجوری شد

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/129777-فروش-براکت-1700/

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، m.reza گفته است:

12100f عزیز جان با کولر خودش ردیف میشه ها ..

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ealireza گفته است:

12100f عزیز جان با کولر خودش ردیف میشه ها ..

صد البته . دوستان بالاتر هم گفتن این موضوع رو .

ولی احتمالا ایشون cpu تری خریدن که دنبال کولر میگردن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
9 ساعت قبل، HaFez گفته است:

یکسری براکت که دوستان برای فروش گزاشتن و توی دیجی هم هستش فکر کنم

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۴ در ۲۱:۴۱، mitternacht گفته است:

خب امروز مسافرت کردم به نسل ۱۲ و خوشبختانه واتر مولر corsair که داشتم بدون نیاز به چیزی خیلی راحت روی 12700k و مادربرد z690 strix نصب شد 

بابت دما هم مشکلی نداشتم با اینکه خب به علت سطح بالاتر پردازنده میگفتن دما بالامیره و ... تازه من خمیر ۱۰هزار تومنی زدم 😅

مدل دقیق کولرت رو لطف میکنی؟ با براکت ۱۲۰۰ نصبش کردی؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان در مورد کولرهای آبی گرین اطلاعی دارید که براکت 1700 اونها موجود هست یا نه؟

ویرایش شده توسط #mobin#
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من کولر cooler master hyper 212 argb با براکت1700 گرفتم برای i3 12100f حله خنک عالی خمیرم دیپ کول z10 زدم دما کلا 12 درجه پایینتر اومد برای i5 12400f عالی نیازی به لیکویید نیست مگه اینکه بخوای هزینه کنی

لینک به دیدگاه

بنظرم اینتل هول بازی درآورد که با تکنولوژی 10نانو رفت سراغ ای کور... این سی پی یو ها هنوز گندشون در نیومده ولی قول میدم مشکلات زیادی را بخاطر عجیب و غریب بودن دماشون بوجود بیارن، اگر AMD زن3 یا اینتل سوکت 1200 دارید، اقلا یک نسل دست نگه دارید و بعد برید سراغ ای کور... ضمن اینکه قیمت DDR5 هم میفته و سرعتش هم واقعی تر میشه و نرم افزارها هم با سی پی یو های ای کور تطبیق بهتری پیدا میکنن... به قیمت نسل 12 هم نگاه نکنید، پلتفرمشون اقلا دوبرابر سری 5000 AMD هزینه بر میداره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ در ۰۵:۴۷، real fc گفته است:

برا مشتریم 12700k با giga z690 sero بستم با کولر corsair iCUE H100i ELITE CAPELLIX

رو سوکت 1700 اگه خواستین کولر مستر هم میتونین بندازین ولی پایشو جداگونه باید بخرین حول حوش 300 350

جسارتا این کولرو چجوری روی نسل 12 بستین؟ نه براکتش تو ایران هست نه پیچ های پایش!

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، سیامک گفته است:

جسارتا این کولرو چجوری روی نسل 12 بستین؟ نه براکتش تو ایران هست نه پیچ های پایش!

پ خ دادم

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام کولرم nzxt x72 kraken هستش

میخواستم بدونم بخوام برم سمت 12900k باید چیکار کنم ؟ براکت ک دوستان میگن میتونم تهیه کنم یات چی؟ 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، vahid70 گفته است:

سلام کولرم nzxt x72 kraken هستش

میخواستم بدونم بخوام برم سمت 12900k باید چیکار کنم ؟ براکت ک دوستان میگن میتونم تهیه کنم یات چی؟ 

سلام دوست عزیز. اگر مادربردهای z690 asus تهیه کنید به راحتی کولرتون نصب میشه چون جای سوکت نسل قبل را گذاشتن روشون.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، pedi۹۰۰۴ گفته است:

سلام دوست عزیز. اگر مادربردهای z690 asus تهیه کنید به راحتی کولرتون نصب میشه چون جای سوکت نسل قبل را گذاشتن روشون.

دادا کولرم nzxt x72 kraken هستش

همین الانم سی پیوم 11900k هستش و خیلی خوب خنکش میکنه

به نظرت برا 12900k میتونه جواب باشه یا ن ؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...