رفتن به مطلب

کولر مناسب برای اینتل نسل ۱۲ - LGA1700

Recommended Posts

2 ساعت قبل، vahid70 گفته است:

دادا کولرم nzxt x72 kraken هستش

همین الانم سی پیوم 11900k هستش و خیلی خوب خنکش میکنه

به نظرت برا 12900k میتونه جواب باشه یا ن ؟ 

بله مناسبه.

ویرایش شده توسط pedi9004
لینک به دیدگاه

• ارسال 124
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۵ ساعت قبل، vahid۷۰ گفته است:

دادا کولرم nzxt x72 kraken هستش

همین الانم سی پیوم 11900k هستش و خیلی خوب خنکش میکنه

به نظرت برا 12900k میتونه جواب باشه یا ن ؟ 

خیالت راحت دوست عزیز 
این کولر نتونه خنکش کنه ، هیچ کولر دیگه ای هم نمیتونه .

لینک به دیدگاه

این حضرت By Default براکت LGA1700 روشه:

https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler

تا 12600K - بدون اورکلاک - اوکیه

لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

این حضرت By Default براکت LGA1700 روشه:

https://www.lioncomputer.com/product/97q24/DeepCool-AK620-120mm-CPU-Cooler

تا 12600K - بدون اورکلاک - اوکیه

متاسفانه به لیون اعتمادی نیست من یه کولر ازش خریدم که تو توضیحات مثل همین کولر نوشته بود از LGA 1700 پشتیبانی می‌کنه ولی وقتی اومد دیدم براکت نداره، الان موندم از کجا براکت گیر بیارم براش

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، سیامک گفته است:

متاسفانه به لیون اعتمادی نیست من یه کولر ازش خریدم که تو توضیحات مثل همین کولر نوشته بود از LGA 1700 پشتیبانی می‌کنه ولی وقتی اومد دیدم براکت نداره، الان موندم از کجا براکت گیر بیارم براش

باید مرجوع میکردید

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، سیامک گفته است:

حتما اشتباه تایپی بود با پست براش مرجوع کن و جریمه رفت برگشت با خود لیون باید باشه 

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، سیامک گفته است:

داداش شما نخر، چون بچه ها رفتن خریدن دیدن LGA1700 داره من اومدم اعلام کردم. شما دوست نداری یا اعتماد نداری نخر.

در مورد مشکلت هم پس بده، وقتی چیزی سفارش میدی که اونی که ادعا کردن نیست، پسشون بده. Easy

لینک به دیدگاه

سلام
من الان کولرم مدل CoolerMaster H410 هست، الان کسی میدون براکت برای سوکت LGA1700 رو از کجا میشه خرید؟ بعد حتما باید واسه خود کولر مستر باشه یا هر برند دیگه ای هم بهش میخوره؟ لینکی چیزی اگه دارین بدین ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۱۴ در ۱۶:۲۳، ARMIN گفته است:

داداش شما نخر، چون بچه ها رفتن خریدن دیدن LGA1700 داره من اومدم اعلام کردم. شما دوست نداری یا اعتماد نداری نخر.

در مورد مشکلت هم پس بده، وقتی چیزی سفارش میدی که اونی که ادعا کردن نیست، پسشون بده. Easy

در ادامه توضیح بدم براکت در برخی مدلهای DeepCool به صورت جداگانه ارائه میشه.

15 دقیقه قبل، masoud_5april گفته است:

سلام
من الان کولرم مدل CoolerMaster H410 هست، الان کسی میدون براکت برای سوکت LGA1700 رو از کجا میشه خرید؟ بعد حتما باید واسه خود کولر مستر باشه یا هر برند دیگه ای هم بهش میخوره؟ لینکی چیزی اگه دارین بدین ممنون میشم.

بعید میدونم برای اون مدل براکت موجود باشه ولی بپرس: https://sakhtafzarmag.com/?p=258349

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

در ادامه توضیح بدم براکت در برخی مدلهای DeepCool به صورت جداگانه ارائه میشه.

بعید میدونم برای اون مدل براکت موجود باشه ولی بپرس: https://sakhtafzarmag.com/?p=258349

ممنون از پاسختون.

اینام مسخره کردن مردم رو، یه جور نوشته انگار که میخواد مجانی بده. خب الان تو بازار اصلا خنک کننده بادی هست واسه این سوکت؟ چون مدلهایی که من دیدم همین سری قدیمی بودند با یه براکت اضافه. من مدلی که مخصوص این سوکت باشه پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، masoud_۵april گفته است:

ممنون از پاسختون.

اینام مسخره کردن مردم رو، یه جور نوشته انگار که میخواد مجانی بده. خب الان تو بازار اصلا خنک کننده بادی هست واسه این سوکت؟ چون مدلهایی که من دیدم همین سری قدیمی بودند با یه براکت اضافه. من مدلی که مخصوص این سوکت باشه پیدا نکردم.

خنک کننده بادی Cooler Master Hyper 212 Black Edition هست که براکتش رو جداگانه باید بگیری.

یکی هم Deep Cool AK620 که اون هم حتما باید چک کنی با فروشنده تا براکت LGA1700 رو هم همراهش بده.

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

خنک کننده بادی Cooler Master Hyper 212 Black Edition هست که براکتش رو جداگانه باید بگیری.

یکی هم Deep Cool AK620 که اون هم حتما باید چک کنی با فروشنده تا براکت LGA1700 رو هم همراهش بده.

سلام

شما نمیتونید با وارد کننده ها در تماس باشید که این کمبودی رو جبران کنند؟ الان بنده خودم موندم برای خرید 12100 چیکار کنم که به صرفه در بیاد خنک کننده ش. به هر حال این سوکت تا حداقل یک نسل دیگه باقی میمونه و اگر فکری میکردید خوب میشد

لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، jj-۱۹۱ گفته است:

سلام

شما نمیتونید با وارد کننده ها در تماس باشید که این کمبودی رو جبران کنند؟ الان بنده خودم موندم برای خرید 12100 چیکار کنم که به صرفه در بیاد خنک کننده ش. 

به صرفه ش این میشه که cpu رو باکس بگیرید .
وارد کننده ها هم سود اصلیشون توی این هست که شما کولر جدید خریداری کنید توی رنج قیمت حداقل 1.5 تا 2 میلیون . یه براکت چند صد هزارتومنی سود کمتری عایدشون میکنه .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام 
به نظرتون برای پردازنده 12400 - فن ترمال رایتLe GRAND MACHO RT ی که دارم رو یه براکت براش بگیرم و ببندم  یا اینکه یه فن جدید تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

خسته نباشید من دو صفحه اول رو خوندم دیگه خسته شدم نخوندم .... در کل خنک کننده بادی برای این سوکت تو ایران هست MASTERAIR MA612 STEALTH ARGB

مثلا نمونشه و یا MasterAir MA624 Stealth رو سری های جدیدشون برای ال جی ای 1700 براکت دارند

در مورد واشر گذاشتن ویا خمیر بیشتری استفاده کردن و یا هر کار ی از این دست .

خمیر سیلیکون کارش انتقال حرارت نیست در واقع اثلا هم منتقل کننده حرارت خوبی نیست فقط وضیفش اینه که در سطح میکروسکوپی روی سی پی یو دستندازایی که حست رو پر کنه و فاصله میکروسکوپی بین سی پی یو و خنک کننده کمتر بشه پس هرچی خمیر کمتر باشه بهتره دوما در صورتی که واشر اینا استفاده کنید و اتصال کامل و 100 درصد نباشه یا یه جا خمیر بیشتر جمع شه خنک کنندگی درست تر انجام نمیشه. ولی نازک باشه حتی با خمیر دندون هم برای یک روز جواب میده !!!

بعضیا یک کار خیلی خطرناکی می کنند اون ور مرز که البته شهامت و دل پر و جیب پر میخواد . چون اون قالپاق روی سی پی یو قابل باز شدنه بازش می کنند  سیلیکون داخل سی پی یو رو با سمباده 2500 در حد خیلی کم می سمباتند چون سیلیکون انتقال حرارتش پایینه و اگر یکم بیشتر بسابند و سمبادشون به چیپ بزنه سی پی یو رو باید انداختش دور و بعد قاب رو هم میثابند تا اون ارتفاع کم شده درست بشه و این ارتفاع رو هم یه جوری در میارند از هر طرف قاب و سی پی یو به یک اندازه سابیده شده باشه خمیر سیلیکون میزنند میندازنش روش که دمای سی پی یو رو یه 10 درجه ای بیارند پایین تر

مورد دیگه هم سیستم من 24 ساعته روشنه خنک کننده مایع برای سیستم های 24/7 جواب نمیده و باید خنک کننده من بادی باشه ولی اگه شما مایع استفاده میکنید تو خود لیون خنک کننده این سوکت رو میفروشند

در مورد این که اگر فنی رو که دارید یک براکت بگیرید و ببندید . براکت باید مال همون شرکت تولید کننده اون فن و برای دقیقا همون مدل باشه مگر این که شرکته خودش بگه این براکت مال همه خنک کننده های ماست

لینک به دیدگاه

دوستان براکت توی دیجی کالا با قیمت 145 الان موجوده اگر میخواید بگیرید عجله کنید 3 عدد موجوده من یکی واسه خودم گرفتم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۱۸ در 04:44، mehran 1st NOOB گفته است:

من کولر cooler master hyper 212 argb با براکت1700 گرفتم برای i3 12100f حله خنک عالی خمیرم دیپ کول z10 زدم دما کلا 12 درجه پایینتر اومد برای i5 12400f عالی نیازی به لیکویید نیست مگه اینکه بخوای هزینه کنی

عزیز اگر میشه بگید با اون کولر که گفتید توی گیم و رندرینگ چه دمایی میگیرین؟ ممنون میشیم می خوام تهیه کنم خودم برای 12100f راستی براکتتون A9 همون gp-603005420 عه؟

لینک به دیدگاه

دوستان یه ترفند هست که روی یک سری مدل فن ها خصوصا دیپ کول جواب میده که نمونش رو تو اینستا دیدم و میتونید ازش استفاده کنید که براکت قدیمی رو وصل کنید

طرز کار اینجوریه که جای پیج بین 1200 و 1366 رو با حرارت از بین میبرید (سوزن داغ شده یا هر جور که فکر میکنید بهتره)

نمیدونم درست گفتم یا نه ولی عکس رو ضمیمه میکنم که بهتر متوجه بشید

IMG_20220531_210629.thumb.jpg.91f521eaad7f99a1363f1f631608e735.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام
دوستان این فن سی پی یو مدل CoolerMaster Z70 که توی بازار و بعضی فروشگاههای اینترنتی دارن می فروشن و نوشتن LGA 1700 رو پشتیبانی میکنه به چه صورت هستش همراه با گارانتی آواژنگ
من توی سایت کولر مستر که دیدم چیزی در مورد پشتیبانی این کولر از LGA1700 نزده بود
توی نظرات کاربران دیجی هم کلا یکنفر خریده و نوشته که به سختی تونسته نصب کنه
دوستان اگر تجربه ایی دارن در مورد این کولر لطف کنند بفرمائید
بنظرتون میشه فن اصلی رو از روش جدا کرد و فن HAF گرین رو با چسب حرارتی و ... خوروند بهش تا مشکل 3 پین و چهار پین رفع بشه
آیا پایه LGA1700 داخل جعبه گزاشته آواژنگ ؟

با سپاس

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱۰ در ۲۱:۰۹، Pouyan_PD گفته است:

دوستان یه ترفند هست که روی یک سری مدل فن ها خصوصا دیپ کول جواب میده که نمونش رو تو اینستا دیدم و میتونید ازش استفاده کنید که براکت قدیمی رو وصل کنید

طرز کار اینجوریه که جای پیج بین 1200 و 1366 رو با حرارت از بین میبرید (سوزن داغ شده یا هر جور که فکر میکنید بهتره)

نمیدونم درست گفتم یا نه ولی عکس رو ضمیمه میکنم که بهتر متوجه بشید

IMG_20220531_210629.thumb.jpg.91f521eaad7f99a1363f1f631608e735.jpg

بنده از همین روش استفاده کردم واسه i3 12100f خیلیم راحت بدون دردسر 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان سفارش گزاشتم
AK400 DeepCool

همین الانم Master Air Pro4 نصبه روی 12100
ولی جرات نمیکنم سیستم رو زیر بار ببرم :(

براحتی اکثر مدل های دیپ کول با قیمتهای مختلف توی بازار پیدا میشه الان دیگه و میتونید تهیه کنید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام،

وقت بخیر،

@ARMIN جان پیشنهادتون برای 12700k بدون اورکلاک با توجه به موجودی بازار و موجود بودن براکتش چی هست؟

به نظرتون Corsair H150i 360 مناسبه یا زیاده؟ حدود 8 تومن قیمتشه الان و یکم بالاس. البته من براکت کورس ایر ندیدم توی سایت های ایرانی.

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Viva98 گفته است:

سلام،

وقت بخیر،

@ARMIN جان پیشنهادتون برای 12700k بدون اورکلاک با توجه به موجودی بازار و موجود بودن براکتش چی هست؟

به نظرتون Corsair H150i 360 مناسبه یا زیاده؟ حدود 8 تومن قیمتشه الان و یکم بالاس. البته من براکت کورس ایر ندیدم توی سایت های ایرانی.

سلام برادر، من با 12700k دارم از واتر 360 ARGB گرین استفاده میکنم، تست هاشم اینجا میگذارم، راضی ام:

https://sakhtafzarmag.com/?p=280538

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...