رفتن به مطلب

کولر مناسب برای اینتل نسل ۱۲ - LGA1700

Recommended Posts

در ۱۴۰۱/۴/۲۵ در ۲۳:۴۴، ARMIN گفته است:

سلام برادر، من با 12700k دارم از واتر 360 ARGB گرین استفاده میکنم، تست هاشم اینجا میگذارم، راضی ام:

https://sakhtafzarmag.com/?p=280538

آرمین جان مدلی که معرفی کردین رو تهیه کردم.

متاسفانه فضای کیسم کوچیک هست و اگر فن رو بالای کیس نصب کنم، جا برای رم ها نیست به همین خاطر مجبور شدم فن رو جلوی کیس ببندم و فن های جلوی کیس رو در سقف ببندم.

الان فن به این شکل نصب شده که هوا رو از بیرون میگیره و میده به رادیاتور (حالت مکش داره در واقع). میخواستم بپرسم توی این حالت روی خنک کنندگی تاثیر داره؟ چون حس می کنم اگر فن رو روی رادیاتور برعکس ببندم که مستقیم هوا رو بزنه به رادیاتور خنک کنندگی بهتری داره.

فن های سقف هم هوای درون کیس رو میده بیرون.

این عکس فن سی پی یو:

1.thumb.jpeg.66f66bd23bf79c6a69b593957bd22584.jpeg

این عکس فن سقف:

2.thumb.jpeg.200183165cfb1c4199916622ae4847e2.jpeg

ممنون میشم چک کنید درست بستم یا نه و اینکه اگر فن رو روی رادیاتور برعکس ببندم روی خنک کنندگی تاثیر داره یا نه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 124
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، Viva۹۸ گفته است:

متاسفانه فضای کیسم کوچیک هست و اگر فن رو بالای کیس نصب کنم، جا برای رم ها نیست به همین خاطر مجبور شدم فن رو جلوی کیس ببندم و فن های جلوی کیس رو در سقف ببندم.

الان فن به این شکل نصب شده که هوا رو از بیرون میگیره و میده به رادیاتور (حالت مکش داره در واقع). میخواستم بپرسم توی این حالت روی خنک کنندگی تاثیر داره؟ چون حس می کنم اگر فن رو روی رادیاتور برعکس ببندم که مستقیم هوا رو بزنه به رادیاتور خنک کنندگی بهتری داره.

این عکس فن سی پی یو:

این عکس فن سقف:

ممنون میشم چک کنید درست بستم یا نه و اینکه اگر فن رو روی رادیاتور برعکس ببندم روی خنک کنندگی تاثیر داره یا نه.

همه چیزو درست بستی مشکلی نداره.

فقط چرا نشد روی سقف ببندی؟ مشکل چی بود؟ رادیات برخورد میکرد به تاج رمهات؟

بعد که بستی همه چیزو یه عکس کلی از شکم کیس بده ببینم نتیجه کار چی شد.

لینک به دیدگاه

۲۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

همه چیزو درست بستی مشکلی نداره.

فقط چرا نشد روی سقف ببندی؟ مشکل چی بود؟ رادیات برخورد میکرد به تاج رمهات؟

بعد که بستی همه چیزو یه عکس کلی از شکم کیس بده ببینم نتیجه کار چی شد.

ارتفاع رم ها حدود 6-7 میلی متر زیاد هست و با فن ها برخورد میکنه متاسفانه. اگر یکم کوتاه تر بود مشکلی ایجاد نمیشد. مدلش veangeance rgb هست. فکر کنم اگر مدل SL رو میگرفتم مشکلی پیش نمیومد. کیس هم یه مقدار فضای کوچیکی داره. فکر اینجاش رو نکردم متاسفانه.

چشم کامل اسمبل کردم حتما میفرستم خدمتتون.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من قصد خرید12400f دارم ولی بخاطر کولر و این داستانا فعلا استوپ زدم

یه کولر بادی deepcool gammaxx 300 دارم که خیلی هم راضیم و دما رو خوب نگه میداره 

میشه کاریش کرد رو 1700؟

لینک به دیدگاه

۴۳ دقیقه قبل، GhostMw گفته است:

سلام دوستان

من قصد خرید12400f دارم ولی بخاطر کولر و این داستانا فعلا استوپ زدم

یه کولر بادی deepcool gammaxx 300 دارم که خیلی هم راضیم و دما رو خوب نگه میداره 

میشه کاریش کرد رو 1700؟

باید براکت ۱۷۰۰ برای کولر های دیپ کول تهیه کنید

لینک به دیدگاه

۴۶ دقیقه قبل، Zarathustra گفته است:

باید براکت ۱۷۰۰ برای کولر های دیپ کول تهیه کنید

براکت دیپ کول برای کولر بادی پیدا نمیکنم همشون برای مایع هستش

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، GhostMw گفته است:

براکت دیپ کول برای کولر بادی پیدا نمیکنم همشون برای مایع هستش

https://karma-it.net/product-3177

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Gazer گفته است:

مرسی عزیز

فقط مدل gamxxx400 یا  gamxxx s40 رو هم میخوره؟

ویرایش شده توسط GhostMw
Teat
لینک به دیدگاه

دوستان انواع کولر بادی سوکت 1700 برند با کیفیت مطرح Jansbo در کانال تلگرام بنده موجود هست

Pcshopiranian@

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان.

آقا آخرین آپدیت این قضیه چیه؟ من به زودی احتمالا می خوام 12400F بخرم؛ کولر خوب و بی دردسر حدود یک میلیون تومن که خوب خنک کنه و دردسر تامین چیز اضافی نداشته باشه چیزی اومده تو بازار ایران؟ ایر کولر باشه بهتره، چون تجربه نصب واتر کولر نداشتم تا به حال.

در ضمن من هم مثل دوست مون @GhostMw دقیقا همون کولر Deepcool Gammaxx 300 رو برای سی پی یو قبلی ام یعنی AMD FX 8320 داشتم. اگر ایشون بنویسند تجربه شون چطور بوده و آیا تونستند با براکت اون کولر رو با سی پی یو LGA1700 استفاده کنند یا نه ممنون میشم. 🙏

در ضمن یه کم خمیر Deepcool Z9 هم از چند سال قبل موجود دارم. ممنون میشم بفرمایید برای این مورد کافیه یا نه؟

ویرایش شده توسط mahi58
لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، mahi58 گفته است:

سلام دوستان.

آقا آخرین آپدیت این قضیه چیه؟ من به زودی احتمالا می خوام 12400F بخرم؛ کولر خوب و بی دردسر حدود یک میلیون تومن که خوب خنک کنه و دردسر تامین چیز اضافی نداشته باشه چیزی اومده تو بازار ایران؟ ایر کولر باشه بهتره، چون تجربه نصب واتر کولر نداشتم تا به حال.

در ضمن من هم مثل دوست مون @GhostMw دقیقا همون کولر Deepcool Gammaxx 300 رو برای سی پی یو قبلی ام یعنی AMD FX 8320 داشتم. اگر ایشون بنویسند تجربه شون چطور بوده و آیا تونستند با براکت اون کولر رو با سی پی یو LGA1700 استفاده کنند یا نه ممنون میشم. 🙏

در ضمن یه کم خمیر Deepcool Z9 هم از چند سال قبل موجود دارم. ممنون میشم بفرمایید برای این مورد کافیه یا نه؟

سلام

فعلا که اکثر کولرای بازار براکت 1700 روشون هست و مشکلی نیست 

منم هنوز تهیه نکردم و از کولر قبلیمم استفاده نکردم ترجیهم به GAMMAXX GT A-RGB هستش

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۶/۱۸ در 20:08، GhostMw گفته است:

سلام

فعلا که اکثر کولرای بازار براکت 1700 روشون هست و مشکلی نیست 

منم هنوز تهیه نکردم و از کولر قبلیمم استفاده نکردم ترجیهم به GAMMAXX GT A-RGB هستش

خوب من به توصیه دوست مون عمل کردم و سی پی یو 12400F خریدم با کولر Deepcool GAMMAXX GT A-RGB و الان حدود سه روزه که دارم از کامپیوتر استفاده می کنم.

قبل از اعلام نتیجه هم یه سری جزئیات رو بگم، که مادربرد ASUS چیپ ست B660 گرفتم و خمیر حرارتی هم از همون خمیر کوچولوی توی جعبه خود کولر استفاده کردم به صورت یه نقطه وسط سی پی یو. قیمت کولر هم 880 تومن گرفتم به اضافه 100 تومن برای براکت LGA 1700 خود دیپ کول (که توی جعبه نبود). اهل اورکلاک هم نیستم و فرکانس همه چیز رو روی حالت توصیه شده گذاشتم. حرارت رو هم با HWMonitor اندازه گرفتم.

نتیجه:

- در حالت عادی و بدون لود حرارت CPU حدود 30 تا 35 درجه سانتی گراد است.

- هنگام اجرای بازی های سبک و قدیمی حرارت زیر 50 درجه است. مثلا 48 یا 49 درجه...

- هنگام اجرای بازی های سنگین حرارت ممکن است تا حدود 65 درجه بالا برود.

- هنگام اجرای بنچ مارک ها، و فقط یک بازی سنگین (به اسم Borderlands 3 با تنظیمات Badass) دیدم که حرارت CPU تا 70 درجه هم بالا رفته.

به نظرم اگر اهل اورکلاک کردن نباشید این کولر برای 12400F کاملا کفایت می کنه. 👍

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

دوستان براکت 1700 برای کولر noctua nh-u14s از کجا میتونم تهیه کنم ؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، SWAT_MEHDI گفته است:

سلام

دوستان براکت 1700 برای کولر noctua nh-u14s از کجا میتونم تهیه کنم ؟

از خود نوکتوا، ایمیل بزن بهشون بگو برات از اطریش میفرستن.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

از خود نوکتوا، ایمیل بزن بهشون بگو برات از اطریش میفرستن.

ارادت جدی میفرستن؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام با توجه به مشکل صاف نبودن سطح IHS پردازنده های نسل ۱۲ و ۱۳ به نظرتون کم کم contact frame تو ایران موجود میشه؟
(این سوال رو میپرسم چون ۱۰ماه میشه وارد بازار جهانی شده ولی هنوز تو ایران خبری نیست)

ویرایش شده توسط MMAlipour
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MMAlipour گفته است:

سلام با توجه به مشکل صاف نبودن سطح IHS پردازنده های نسل ۱۲ و ۱۳ به نظرتون کم کم contact frame تو ایران موجود میشه؟
(این سوال رو میپرسم چون ۱۰ماه میشه وارد بازار جهانی شده ولی هنوز تو ایران خبری نیست)

اوکی فرض کن موجود بشه، شما حاضری با 3 سال گارانتی مادربرد خداحافظی کنی؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان

برای 13700K چه کولری پیشنهاد می دهید؟ در حال حاضر green glacier 360 دارم آیا باید برای سوکت 1700 براکت تهیه کنم و از همین استفاده کنم یا از پسش بر نمیاد؟

لینک به دیدگاه

..

1 ساعت قبل، arminas گفته است:

سلام دوستان

برای 13700K چه کولری پیشنهاد می دهید؟ در حال حاضر green glacier 360 دارم آیا باید برای سوکت 1700 براکت تهیه کنم و از همین استفاده کنم یا از پسش بر نمیاد؟

سلام. بستگی داره که دمای مناسب از نظر شما چقدر باشه.

این کولری که دارید چقدر عمر کرده؟

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

..

سلام. بستگی داره که دمای مناسب از نظر شما چقدر باشه.

این کولری که دارید چقدر عمر کرده؟

دمای نرمال

عمر کولر تقریبا 3 الی 4 سال

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، arminas گفته است:

سلام دوستان

اگر مادربرد Z داشته باشید از پس خنک کردنش بر میاد.

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها .... وااای خداروشکر بلخره ی گروه پیدا کردم برای این مشکل، معضل، غم و اندوه و بدبختیه بزرگم، من حدود 8 ماه پیش کیس جم کردم مادربرد ایسوس (z690 plus wifi d4)،  (12700k cpu intel core i7 ) ، RAM corsair 16*2 3200 ، و از همه مهمتر کولینگ GLACIER 240 ....( حالا من مطالبی که بچه ها ارسال کرده بودندو خوندم و باید بگم کولینگ های گرین مدلی که من دارم و مدل بالاترش که دوستمون تو پیام قبلی گفته از نظر واتربلاک هیچ مشکلی ندارن و کلا برای این نسل فک کنم ساخته شدن)  اوایل هیچ گونه مشکلی نداشتم تا موقعی که سیستمو کلا باز کردمو تمیز کردمو خمیر سیلیکونو عوض کردمو دوباره اسمبل کردم ناگفته نمونه این بین چندبار هم سیستمو اورکلاک کردم و نهایتا با فرکانس 5.4 گیگاهرتز ( میترسیدم بیشترش کنم) دما به 70، 75 درجه میرسید... اما بعد از اون همه چی بهم ریخت، نوسان سی پی یوم از 400 مگاهرتز تا 5.1 گیگاهرتز متغییر بود در صورتی که حداقل فرکانس سی پی یو  12700 کا 3.6 گیگاهرتزه، دما هم موقه رندر یه پروژه متوسط نه زیاد سنگین به 95 درجه و 100 درجه میرسه که بین رندر هی پاز میکنم یخورده سردشه باز رندر میگیرم تازه بدبختی اینه حتی با کانورت کردن یه ویدئو با نرم افزار هندبریک هم دما به 100 درجه میرسه،  خلاصه که بیچارم کرده چندبار دیگه که حواسم نباشه دماش به 100 برسه یا اگه مجبور باشم باهاش کار کنم مطمئنا به فنا میره و قیمتش الان 17 میلیونه لعنتی... اینا همرو گفتم که بپرسم مشکل از کجاست و چیکار باید کنم... خواهش میکنم از دوستان اگر کسی اطلاعی داره یا با این مشکل سروکار داشته قبلا راهنماییم کنه 

لینک به دیدگاه

درود دوستان

من مادربرد strix b660 d4 رو تهیه کردم با 13400 کولر رو gte v2 و کار کرده که براکت 1700 نداره

ولی در مشخصات مادربرد ذکر شده که 1200 رو ساپورت میکنه دو سوارخ چسبیده به هم برای نصب براکت هست که اولی 1700 و دومی 1200 ...من کولر نصب کردم دما هم 30 35 الی 60 65

به نظرتون مشکلی برای سی پی یو پیش نمیاد؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۵/۲۱ در 00:43، Viva98 گفته است:

این عکس فن سی پی یو:

1.thumb.jpeg.66f66bd23bf79c6a69b593957bd22584.jpeg

این عکس فن سقف:

2.thumb.jpeg.200183165cfb1c4199916622ae4847e2.jpeg

سلام پست رو دیر دیدم ولی اگر کولرت رو بالا نبندی قطعا پمپت خراب میشه و الان بدترین حالتی هست که میشه یه واتر کولر رو بست... حتما جاش رو عوض کن یا حد اقل اگر جلو میبندی بر عکسش کن که لوله ها بالا باشن 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، phoenixia گفته است:

درود دوستان

من مادربرد strix b660 d4 رو تهیه کردم با 13400 کولر رو gte v2 و کار کرده که براکت 1700 نداره

ولی در مشخصات مادربرد ذکر شده که 1200 رو ساپورت میکنه دو سوارخ چسبیده به هم برای نصب براکت هست که اولی 1700 و دومی 1200 ...من کولر نصب کردم دما هم 30 35 الی 60 65

به نظرتون مشکلی برای سی پی یو پیش نمیاد؟

خیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...