رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید یک کیس کامل و مانیتور با بودجه 135 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام
قصد خرید یک کیس کامل به همراه مانیتور با بودجه 135 میلیون تومان را دارم قطعات زیر را انتخاب کرده ام می خواستم نظرات 
دوستان را هم بدانم
چند نکته :
من اهل اورکلاک نیستم
من واترکولر نمیخوام وکولر بادی میخوام
من اهل بازی های شوتر آنلاین نیستم که مانیتور با هرتز بالا بخوام
من مانیتور فورکی میخوام برای دیدن فیلم و سریال و بازی و وبگردی
و میخوام مانیتورم 32 اینچ باشد
با تشکر

1- : کیس COOLER MASTER MASTERCASE H500P MESH ARGB
2- پردازنده : INTEL Core i7-12700KF Box
3- مادربرد: ASUS PRIME Z690-P D4 LGA1700 12th Gen ATX Motherboard
4- رم :  Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3600MHz CL18 DDR4 Memory
5- پاور : ASUS ROG STRIX 1000G
6- کارت گرافيک: ASUS TUF RX 6900 XT O16G Gaming
7- هارد : WESTERN DIGITAL BLUE 4TB SATA HDD
8-اس اس دی : Samsung 980PRO Internal SSD - 1TB
9- خنک کننده پردازنده: DEEPCOOL GamerStorm ASSASSIN Ⅲ CPU Air Cooler
10- فن کیس :HURACAN FAN GFK120M-ARGB
و مانیتور هم
LG 32UN500-W Monitor 32 Inch

لینک به دیدگاه

انتخابای خوبی هستش در مجموع

هارد بنظرم کلا بیخیال شو یه ssd تپول بگیر

هدست و کیبرد موسس هم فراموش نشه چیز خوب حداقل 10 وایمیسته

لینک به دیدگاه

مادربرد رو حداقلی برداشتی به نظرم strix d4 بردار 

نمیدونم چرا واترکولر نمیخوای شاید اطلاعات اشتباه شنیدی ولی نویز و سروصدای بادی ممکنه بعد مدتی بره رو اعصابت تازه روی دمای کیس هم تاثیر زیادی داره

هارد هم همیشه یک هارددیسک برای ارشیو نیازه پس انتخابت خوبه ولی یک ssd کم حجم هم فقط برای ویندوز بردار و اون 1tr رو بزار برای گیم هات و پارتشین بندیش نکن 

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنماییتون
در مورد واتر کولر یکی از دوستانم داشت و خیلی اذیتش کرد و آخر سر هم نشتی داد برای همین کولر بادی می خوام
واینکه کولری که انتخاب کردم شنیدم کولر خیلی قدرتمندی است و حتی رقیب نوکتوآ  است ولی وقتی توی سایت ایزی پیسی به همراه پردازنده مورد نظر انتخابش می کنم
اخطار میده که این محصول بعلت ناکافی بودن قدرت خنک کننده پردازنده مناسب نمی باشد  ولی با کولر های 
GIGABYTE AORUS ATC800 ARGB
و
CORSAIR A500 High Performance Dual Fan
اخطاری نمی دهد حالا می خواستم بدانم بین کولر انتخابی خودم و دو کولر فوق کدام از همه بهتر و قوی تر است
وبرای مادر بورد مورد زیر آیا بهتر است؟ مادربورد خیلی گران نمیخوام
ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WiFi D4
و در مورد هارد با توجه به اینکه هارد اکسترنال هم دارم آیا بهتر است اس اس دی 
SAMSUNG 970 EVO 1000GB M.2 NVMe SSD
را بردارم و در مورد مانیتور می خواستم بدانم مانیتور انتخابی ام آیا تکنولوژی حفاظت از چشم را دارد ؟
با تشکر

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، Ho۳iN_ گفته است:

درود

اتفاقا انتخابای خوبی نیست در مجموع !!!

دوست عزیز میشه بفرمایید برای کاربرد :

من مانیتور فورکی میخوام برای
دیدن فیلم و سریال و بازی و وبگردی

دقیقا ssd 1 ترا به چه دردی میخوره ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😐

۶ ساعت قبل، a۹۹۹ گفته است:

با سلام
قصد خرید یک کیس کامل به همراه مانیتور با بودجه 135 میلیون تومان را دارم قطعات زیر را انتخاب کرده ام می خواستم نظرات 
دوستان را هم بدانم
چند نکته :
من اهل اورکلاک نیستم
با تشکر

و مانیتور هم

دوست عزیز برای اینکه بیشترین لذت بصری رو بتونید ببرید چه توی گیم و چه توی فیلم کل کیستون روی هم 50 درصد ماجرا هست و مانیتورتون به تنهایی 50 درصد

شما برداشتی 170 دلار گذاشتی برای ssd که به هیچ دردتونم نمیخوره باتوجه به نوع استفادتون اونوقت مانیتور 300 دلاری انتخاب کردید ؟!!!!! آخه با چه عقل و منطقی ؟! الان یه کیس 30 میلیونی با یک تلویزیون oled نصف بودجه شما میفته ولی کیفیت بصریش هزاران برابر بیشتره در حدی که قابل مقایسه با مانیتور انتخابیتون نیست !!! ( مانیتورتون نه به درد گیم میخوره و با داشتن pci p3 90% حتی به درد فیلم دیدنم نمی خوره !!! )

دوستانه بگم داداش طی تجربه با این بودجه هرچیزی به جز oled برداری و یا یک مانیتور بسیار رده بالا فقط میتونه بهتون بگم حیف پول !!! (امیدوارم منظورو خوب رسونده باشم 😅 )

تمرکزت روی قطعات اصلی باشه وگرنه کیس و فن و هارد کیبرو و موس و اسپیکر و هدست  رو بعدا هم میتونی ارتقا بدی ولی قدرت پردازشی پردازنده و گرافیک و کیفیت بصری مانیتور رو نمی تونی کاریش کنی !

در کل پول خودته داداش هرجوری عشقته آتیشش بزن 😉

تمامی مانیتور های جدید گزینه محافظت از چشم رو دارند منتها اگر واقعا چشمتون براتون اهمیت داره باید دنبال ورزش چشم باشید این محافظتا دوزارم به درد نمی خوره خوبه ولی کافی نیست به عنوان مثال هر نیم ساعت باید چشمتون رو از مانیتور بردارید و هر چند ساعت چشمتون رو ماساژ بدید  برنامه های مخصوص ویندوز هست  خودش راهنمایتون میکنه در کل نباید بذارید چشمتون زیاد خسته بشه وگرنه دراز مدت روی بیناییتون تاثیر میزاره

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

۵۴ دقیقه قبل، abidi گفته است:

درود

اتفاقا انتخابای خوبی نیست در مجموع !!!

دوست عزیز میشه بفرمایید برای کاربرد :

دوست عزیز برای اینکه بیشترین لذت بصری رو بتونید ببرید چه توی گیم و چه توی فیلم کل کیستون روی هم 50 درصد ماجرا هست و مانیتورتون به تنهایی 50 درصد

شما برداشتی 170 دلار گذاشتی برای ssd که به هیچ دردتونم نمیخوره باتوجه به نوع استفادتون اونوقت مانیتور 300 دلاری انتخاب کردید ؟!!!!! آخه با چه عقل و منطقی ؟! الان یه کیس 30 میلیونی با یک تلویزیون oled نصف بودجه شما میفته ولی کیفیت بصریش هزاران برابر بیشتره در حدی که قابل مقایسه با مانیتور انتخابیتون نیست !!! ( مانیتورتون نه به درد گیم میخوره و با داشتن pci p3 90% حتی به درد فیلم دیدنم نمی خوره !!! )

دوستانه بگم داداش طی تجربه با این بودجه هرچیزی به جز oled برداری و یا یک مانیتور بسیار رده بالا فقط میتونه بهتون بگم حیف پول !!! (امیدوارم منظورو خوب رسونده باشم 😅 )

تمرکزت روی قطعات اصلی باشه وگرنه کیس و فن و هارد کیبرو و موس و اسپیکر و هدست  رو بعدا هم میتونی ارتقا بدی ولی قدرت پردازشی پردازنده و گرافیک و کیفیت بصری مانیتور رو نمی تونی کاریش کنی !

در کل پول خودته داداش هرجوری عشقته آتیشش بزن 😉

تمامی مانیتور های جدید گزینه محافظت از چشم رو دارند منتها اگر واقعا چشمتون براتون اهمیت داره باید دنبال ورزش چشم باشید این محافظتا دوزارم به درد نمی خوره خوبه ولی کافی نیست به عنوان مثال هر نیم ساعت باید چشمتون رو از مانیتور بردارید و هر چند ساعت چشمتون رو ماساژ بدید  برنامه های مخصوص ویندوز هست  خودش راهنمایتون میکنه در کل نباید بذارید چشمتون زیاد خسته بشه وگرنه دراز مدت روی بیناییتون تاثیر میزاره

موفق باشید.

ممنون از پاسختون

منظورم اینه اهل بازی سینگل پلیر هستم و آنلاین بازی نمیکنم برای همین 60 هرتز هم برام کافیه

من میخوام بازی های روز را با کیفیت بالا بازی کنم 

ممکنه لطفا با بودجه من شما یک مانیتور خوب معرفی کنید مرسی

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، a۹۹۹ گفته است:

با سلام
دوستان را هم بدانم
چند نکته :
من اهل اورکلاک نیستم
با تشکر

و مانیتور هم

مانیتور چیز بهتر بگیر. اگر میتونی بری سراغ سری واید بهتره . حداقل لذت بصری کار هم بیشتره. برای ssd هم یه 250 برای ویندوز و ... کافیه میتونی یه ترا یا دوترا ssd معمولی بگیری برای بازی ها . همین بودجه میشه با پرفورمنس بهتر به گمونم. 

فن کیس هم برو سراغ برند های بهتر اسم گرین نذار رو کیست بیاد. 

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، abidi گفته است:

اتفاقا 1 ترا کمه به نظرم حداقل 2 ترا اس اس دی لازمه

الان توی اس اس دی 1 ترا نهایت 7-8 تا بازی سنگین سینگل پلیر میتونی بریزی

برای مثال:

image.png.7490421aba8c1ef7545313615e7ca2b6.pngimage.png.b76a8b828cc3c8db65c94a1a36d34d6e.pngimage.png.563cc4836d97e871dacd3da597bcbb15.pngimage.png.c42f7adbc8da405882af19bffff6e6b4.png

همین 4 تا بازی نزدیک به نصف اس اس دی 1 ترا منو پر کرده.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

بزرگوار فکر کنم واتر کولر ببندید بهتر باشه ! چون خبر ها حکایت از نازکی ihs نسل 12 مثل نسل 6 داره که با توجه به وزن سنگین این ایرکولری که شما انتخاب کردی احتمال تاب برداشتن ihs زیاده!

لینک به دیدگاه

با سلام

اگر نظر من رو ميخوايد 

براي فضاي ذخيره سازي بهترين كانفيگ يك عدد pro 980 500gb براي ويندوز و نرم افزارها - يك ssd معمولي براي كش و دانلود - يك عدد 1tb 980 يا بهتر 2tb براي بازي ها و يك عدد hdd 4tb هم براي فايل هاي شخصي تون

درمورد كيس هم بگم كه بهتره كورسير 5000x رو هم نگاهي بندازيد با همون قيمت فضاي بهتري داره

در مورد مانيتور هم باید بگم هیچکدوم از مانیتور های موجود جالب نیستند فقط نظر بنده روی FI32Q هست که 32 اینچ 2K هست و امکانات خیلی خوبی داره و اگر میتونید از خارج سفارش بدید M32U بهترین گزینه هست که فاکتور های مد نظر شما رو داره و مورد بعد اینکه رفرش ريت بالا و زمان پاسخگويي پایین هيچ ربطي به بازي آنلاين شوتر نداره حتي در تماشاي فيلم و .... هم تجربه بصري خيلي تاثير گذاري خواهد داشت

از جهت اير كولر هم در نظر داشته باشيد كه غير از گذاشتن يه جسم گنده روي پردازنده چيز ديگه اي نيست و همچنين قدرت خنك كنندگي نصف واتر كولر داره ولي بازم اين مورد سليقه اي هست ولي اگر نظرتون عوض شد Corsair H150i Elite capellix بسيار عالي هست

و اما سيستم اگر نسل 12 مد نظر داريد:

پردازنده 12700K

مادريرد Asus Z690-A Gamind D4 wifi

رم Trident Z Royal 2x16Gb 4400MHz

گرافيك ROG Strix LC 6900XT خيلي بهتره البته نظر كلي من انتخاب 3080 هست چون خودم فن انويديا هستم

جوري كه من حساب كردم كلا ميشه همون 135 تومن ولي خب خيلي خفن تر و اينكه ميتونيد باهاش سلفي بگيريد و پيش بچه هاي فاميل پوزش رو بديد

اميدوارم موفق باشيد

ویرایش شده توسط rayan54080
اشتباه تایپی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rayan54080 گفته است:

با سلام

اگر نظر من رو ميخوايد 

براي فضاي ذخيره سازي بهترين كانفيگ يك عدد pro 980 500gb براي ويندوز و نرم افزارها - يك ssd معمولي براي كش و دانلود - يك عدد 1tb 980 يا بهتر 2tb براي بازي ها و يك عدد hdd 4tb هم براي فايل هاي شخصي تون

درمورد كيس هم بگم كه بهتره كورسير 5000x رو هم نگاهي بندازيد با همون قيمت فضاي بهتري داره

در مورد مانيتور هم FI32Q نا اميدتون نميكنه طبق خواستتون 32 اينچ 4K هست بعد بگم كه رفرش ريت و زمان پاسخگويي بالا هيچ ربطي به بازي آنلاين شوتر نداره حتي در تماشاي فيلم و .... هم تجربه بصري خيلي تاثير گذاري خواهد داشت

از جهت اير كولر هم در نظر داشته باشيد كه غير از گذاشتن يه جسم گنده روي پردازنده چيز ديگه اي نيست و همچنين قدرت خنك كنندگي نصف واتر كولر داره ولي بازم اين مورد سليقه اي هست ولي اگر نظرتون عوض شد Corsair H150i Elite capellix بسيار عالي هست

و اما سيستم اگر نسل 12 مد نظر داريد:

پردازنده 12700K

مادريرد Asus Z690-A Gamind D4 wifi

رم Trident Z Royal 2x16Gb 4400MHz

گرافيك ROG Strix LC 6900XT خيلي بهتره البته نظر كلي من انتخاب 3080 هست چون خودم فن انويديا هستم

جوري كه من حساب كردم كلا ميشه همون 135 تومن ولي خب خيلي خفن تر و اينكه ميتونيد باهاش سلفي بگيريد و پيش بچه هاي فاميل پوزش رو بديد

اميدوارم موفق باشيد

این مانیتور که معرفی کردید 4K نیست 2K QHD هست.

ویرایش شده توسط amirreza
لینک به دیدگاه

با تشکر از اساتید محترم اشتباه تایپی بود که به لطف شما عزیزان برطرف شد

موفق باشید.....

لینک به دیدگاه

سلام

دوست گرامی شما برای بازی تحت 60 فریم به هیچ وجه به این دوتا :

نیازی ندارید .

اینجا رو یه نگاه بندازید :

برای 60 فریم یک رایزن 3600 یا پردازنده در همین حد و حدود کافیه .

باقی پولتون رو برای مانیتور و .... هزینه کنید یا بهتر از همه خرج نکنید !!!!!!!!.

چندتا فیلم با کیفیت میتونن حجمی بیشتر از هر بازیی داشته باشن اگر قصد پاک کردن ندارید هارد با حجم بالا نیاز دارید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
  • لایک 1
  • ممنونم 1
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است:

سلام

دوست گرامی شما برای بازی تحت 60 فریم به هیچ وجه به این دوتا :

بزرگوار  اگر به حرف شما باشه که ایشون اصلا نیازی هم به کارت 6900xt هم ندارند یه کارت 3060 هم کفایت کارشون هست!

ایشون بنظرم قصدشون این هست که یه سیستم هایند فقط برای خوشگلی و کلاس دادن ببندن و باهاش بیشتر اوقات فیلم نگاه کنند و تفریحی هم گیم استوری دار با 60 فریم بازی کنند! وگرنه هیچ دلیل منطقی ای نیست که شما همچین سیستمی ببندی بعد بخوای یه مانیتور 4k-60fps براش بخری باتوجه به نوع کاربری این کاربر عزیز.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ در 19:27، a999 گفته است:

اینکه کولری که انتخاب کردم شنیدم کولر خیلی قدرتمندی است و حتی رقیب نوکتوآ  است ولی وقتی توی سایت ایزی پیسی به همراه پردازنده مورد نظر انتخابش می کنم
اخطار میده که این محصول بعلت ناکافی بودن قدرت خنک کننده پردازنده مناسب نمی باشد  ولی با کولر های 
GIGABYTE AORUS ATC800 ARGB
و
CORSAIR A500 High Performance Dual Fan

سلام. با توجه به اینکه قرار نیست اورکلاک کنید، خنک کننده هایی که انتخاب کردید مناسبه. اگر مشکل بودجه ندارید برید سمت NH-D15، اگرم بودجه اجازه نمی‎ده Assassin III بخرید. از نظر قدرت خنک‎کنندگی این دو تفاوتی با هم ندارن. فقط باید به چند مورد دقت کنید. مورد اول: ارتفاعِ رم ـی که انتخاب کردید 44 میلی متر هست و شما مجبورید برای اینکه فنِ اول به رم برخورد نکنه مقداری فن رو بالاتر ببندید که در اون صورت باید کیس تون به اندازه کافی بزرگ باشه که دربِ ـش بسته بشه. مثلا برند ناکتوا برای اینکه مشکلی از این بابت پیش نیاد، پیشنهاد کرده رم های با ارتفاع 32 میلی متر به پایین بخرید. مورد دوم: باید بررسی کنید خنک کننده به هیت سینک مادربرد برخورد میکنه یا نه. چون ارتفاع هیت سینک یک‎سری از مادربورد های های جدید ایسوس بلنده و به مشکل می‎خورید. حتی یکی از دوستان که NH-D15 داشت، براکت سوکت 1700 رو تهیه کرد ولی متاسفانه به مشکل خورد. مادربردش Asus Z690-A و رم ـش VENGEANCE RGB PRO. خلاصه قبل از خرید این موارد رو مجدد بررسی کنید که به مشکل نخورید.

2022-01-21_10-03-51.png

2022-01-21_10-06-01.png

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

بزرگوار  اگر به حرف شما باشه که ایشون اصلا نیازی هم به کارت 6900xt هم ندارند یه کارت 3060 هم کفایت کارشون هست!

ایشون بنظرم قصدشون این هست که یه سیستم هایند فقط برای خوشگلی و کلاس دادن ببندن و باهاش بیشتر اوقات فیلم نگاه کنند و تفریحی هم گیم استوری دار با 60 فریم بازی کنند! وگرنه هیچ دلیل منطقی ای نیست که شما همچین سیستمی ببندی بعد بخوای یه مانیتور 4k-60fps براش بخری باتوجه به نوع کاربری این کاربر عزیز.

خیر حتی 3090 و 6900XT هم کافی نیست ، تحت رزولیشن 4K و تنظیمات نهایی در Cyberpunk به 60 که هیچ به 50 فریم هم نمیرسن .

یا در Assassins Creed Valhalla کارت 3090 به 60 فریم میرسه و 3060 که هیچ 3070 هم نمی تونه 45 فریم بده .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ در ۱۴:۳۲، a۹۹۹ گفته است:

با سلام
دوستان را هم بدانم
چند نکته :
من اهل اورکلاک نیستم
با تشکر

و مانیتور هم

اس اس دی اگه تونستین سابرنت rocket 2 ترا بخرین و در ضمن واتر کولینگ باید بخرین اونم 360 و مادربرد هم z690-a راگ باشه خیلی خوب میشه . کارت گرافیک رو اصلا 6900xt نخرین 3080ti عملکرد خیلی بهتری داره تا اون رو 4k مانیتور هم میتونین ایسوس سری تاف تهیه کنین مدل  VG28UQL1A پاور هم انتک ST1000 GB بخرین خیلییییی بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...