رفتن به مطلب

تناسب بین کارت گرافیک و پاور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام روز بخیر دوستان.

بنده یه سیستم کیس بستم ولی چیزی که خیلی نگرانم کرده این هست که این پاوری که گرفتم برای سیستم در حالت فول لود (گیمینگ چند ساعته) کافی هست و مشکلی پیش نمیاد؟ 

آخه چندین و چند بار هم از سایتهایی که پاور مورد نیاز رو حساب میکنن هم چک کردم و همشون دیگه نهایت نیاز سیستم رو 350 وات میزدن که من رفتم یه پاور 430 وات گرین مدل EUD گرفتم براش، ولی همش میترسم که نکنه کم بیاره سیستم در حالت فول لود در هنگام بازی کردن.

اینم مشخصات سیستم هست :

مادربورد : Asus Prime H510m-a

پردازنده : intel core i5 10400f

رم : Geil 16GB 2400mhz تک کاناله تک ماژول

کارت گرافیک : Palit GTX1650 GP 4GB

خنک کننده پردازنده : Deep Cool Gammaxx 200T

حافظه ها : یک عدد هارد وسترن دیجیتال 1TB + یک عدد اس اس دی 240 گیگ ساتا

پاور : گرین 430وات مدل EUD

فن ها : یه فن 80 جلوی کیس گذاشتم و یه فن 80 هم که سمت عقب کیس هست

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند که پاور مناسبی هست یا نه، آخه خیلی نگران هستم که نکنه مشکلی پیش بیاد برای سیستم.

لینک به دیدگاه

۳۲ دقیقه قبل، Ho۳iN_ گفته است:

مناسب هستش

سلام، الان رفتم توی بازی ori بعد یهو صدای فن کارت گرافیک خیلی بلند شد و دور فنش یهو رفت بالا و بعد الان یه فنش از کار افتاده! فقط یه فن کار  میکنه، چیکار کنم من؟ یعنی به خاطر پاور هست؟ یا اینکه این مدل کارته وقتی  دماش بالای 60 میره فنهاشو روشن میکنه چون همش روی مرز 58 درجه و 62 درجه هست دماش و مدام فنهاش خاموش روشن میشه.

الان فقط دیگه یه فن کار میکنه، نو خریدم کارت گرافیک رو گارانتی هم نداره!

28 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

درود، لبه مرزی گرفتین! کاش حداقل ۴۸۰ میگرفتید. ۴۳۰ هم اوکیه البته لوازم دیگه وصل نکنید فشار میاد.

سلام، الان رفتم توی بازی ori بعد یهو صدای فن کارت گرافیک خیلی بلند شد و دور فنش یهو رفت بالا و بعد الان یه فنش از کار افتاده! فقط یه فن کار  میکنه، چیکار کنم من؟ یعنی به خاطر پاور هست؟ یا اینکه این مدل کارته وقتی  دماش بالای 60 میره فنهاشو روشن میکنه چون همش روی مرز 58 درجه و 62 درجه هست دماش و مدام فنهاش خاموش روشن میشه.

لینک به دیدگاه

سلام شما یه بار سیستم خاموش و بعد یه دقیقه روشن کن FurMark رو نصب و اجرا کن وقتی دیدی 100 درصد از gpu استفاده شد ببین فن کارت گرافیک کار میکنه یا نه 

یا هم برو msi afterburner فن رو بزار رو حالت 100 ببین کار میکنه یا نه 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MAXAD گفته است:

سلام
دوست عزیز فن های این مدل کارت تو حالتی که دمای GPU پایین هستش خاموش میشه نگران نباش
در مورد کافی بودن توان پاور هم نگران نباش توان پاور هم مناسبه

لینک به دیدگاه

۵۱ دقیقه قبل، Mahdi۶۷۷ گفته است:

سلام شما یه بار سیستم خاموش و بعد یه دقیقه روشن کن FurMark رو نصب و اجرا کن وقتی دیدی 100 درصد از gpu استفاده شد ببین فن کارت گرافیک کار میکنه یا نه 

یا هم برو msi afterburner فن رو بزار رو حالت 100 ببین کار میکنه یا نه 

سلام مهدی ممنونم بابت راهنماییت، همین کاری که گفتی رو کردم و تووی برنامه msi after burner یه گزینه داره که زیر fan speed زده user define که وقتی اینو فعال میکنم میاد با توجه به دمای کارت، سرعت فنها رو تنظیم میکنه، که با فعال کردن این گزینه هر دو فن خداروشکر سالمن و کار میکنن و هر وقت این گزینه رو خاموش میکنم که هر دو فن هم خاموش میشن. و از سالم بودن هر دو فن مطمئن شدم و ممنونم ازت بابت راهنماییت.

ولی چیزی که هست دمای جی پی یو معمولا در گیم بین 57 تا 62 بیشتر نمیره ، چون تنظیمات بازیها رو جوری تنظیم میکنم که بتونم هم فریم خوبی بگیرم هم در عین حال گرافیک و تصویر خوبی داشته باشم  و همیشه هم گزینه vertical sync رو روشن میکنم که بالای ۶۰ فریم نده که کارت گرافیک بیخودی زیادی رو درصد بالا کارکنه چون من همش بازیهای آفلاین بازی میخام کنم و فریم بالای ۶۰ برام مهم نیست.

عجیب اینجاست که با وجود سالم بودن هر دو فن، وقتی دمای کارت بالای 60 میره یعنی میشه 61 نهایتش، فقط یه فن روشن میشه نه هر دو! ولی با برنامه msi afterburner هر دو روشن میشن و به درستی هم کار میکنن.

فک کنم باید دمای کارت بالای ۶۱ ۶۲ اینا بره که هر دو فن روشن بشه، به نظرت این جوری منطقی به نظر میاد؟ 

12 دقیقه قبل، xboyiut گفته است:

سلام
دوست عزیز فن های این مدل کارت تو حالتی که دمای GPU پایین هستش خاموش میشه نگران نباش
در مورد کافی بودن توان پاور هم نگران نباش توان پاور هم مناسبه

سلام ممنونم ازت بابت کمکت.

آره زیر 60 درجه فنهاش روشن نمیشه، ولی یه چیزی که هست اینه که دمای کارت توی بازی بین 58 اینا هست تا نهایت 62 اینا و مدام فنهاش هی خاموش  هی روشن میشه، چون گرافیکه همیشه که با یه فرکانس کاری ثابت کار نمیکنه که و مدام داره تغییر میکنه و بالا پایین میره در نتیجه دمای کارتم مدام بین 58 وو 62 اینا داره تغییر میکنه در نتیجه فنهاش مدام خاموش روشن میشن! اشکالی نداره یعنی؟؟؟

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، MAXAD گفته است:

آره زیر 60 درجه فنهاش روشن نمیشه، ولی یه چیزی که هست اینه که دمای کارت توی بازی بین 58 اینا هست تا نهایت 62 اینا و مدام فنهاش هی خاموش  هی روشن میشه، چون گرافیکه همیشه که با یه فرکانس کاری ثابت کار نمیکنه که و مدام داره تغییر میکنه و بالا پایین میره در نتیجه دمای کارتم مدام بین 58 وو 62 اینا داره تغییر میکنه در نتیجه فنهاش مدام خاموش روشن میشن! اشکالی نداره یعنی؟؟؟

نه مشکلی نداره دمای کارت هم که تو بازی تو اون بازه میمونه عالیه خاموش و روشن شدن فن ها هم مشکلی براش پیش نمیاره
ولی اگه رو اعصابته برنامه msi afterburner رو نصب کن تو قسمت تنظیمات فن تنظیمات دلخواه خودت رو بزار
تیک شروع با ویندوز یادت نره تا همیشه تنظیمات فن کار کنه

0_20.thumb.png.e04e041acaa7af9612c314c690276333.png

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

۴۱ دقیقه قبل، xboyiut گفته است:

نه مشکلی نداره دمای کارت هم که تو بازی تو اون بازه میمونه عالیه خاموش و روشن شدن فن ها هم مشکلی براش پیش نمیاره
ولی اگه رو اعصابته برنامه msi afterburner رو نصب کن تو قسمت تنظیمات فن تنظیمات دلخواه خودت رو بزار
تیک شروع با ویندوز یادت نره تا همیشه تنظیمات فن کار کنه

0_20.thumb.png.e04e041acaa7af9612c314c690276333.png

آره همین کارو کردم و با msi فن رو ست کردم، ممنونم ازت. 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، MAXAD گفته است:

این موردی که گفتین ربطی به توان پاور نداره و پاور مورد نیاز خود سایت مرجع 300 گفته که همون کافیم هست

حالا بایت گرافیک هم دوستان راهنمایتون کردن و مثل اینکه موردی نیست

لینک به دیدگاه

اگه میخای مطمئن شی یه بار FurMark رو نصب کن و تست بزن چون حداکثر فشار رو گرافیک میاره و بیشتر دما میره بالا حالا اینجاست که باید ببینی فن ها کار میکنن یا نه 

3 ساعت قبل، MAXAD گفته است:

عجیب اینجاست که با وجود سالم بودن هر دو فن، وقتی دمای کارت بالای 60 میره یعنی میشه 61 نهایتش، فقط یه فن روشن میشه نه هر دو! ولی با برنامه msi afterburner هر دو روشن میشن و به درستی هم کار میکنن.

فک کنم باید دمای کارت بالای ۶۱ ۶۲ اینا بره که هر دو فن روشن بشه، به نظرت این جوری منطقی به نظر میاد؟ 

لینک به دیدگاه

داخل msi afterburner  سرعت شروع چرخش فن هارو از 50 درجه بزار اگر انبرد نداره سیستمت. با تنظیمات بالا 24 ساعته  دارره فن گرافیکت کارمیکنه و شدیدا عمرشو کم میکنه. 

این پروفایلیه که خودم گذاشتم با توجه به اینکه گرافیک انبرد ندارم. تو محیط ویندوز همیشه زیر 50 هست که فن کارنکنه هرموقعم رفتم تو بازی دمای کارت رو پایین نگه میدارم .تو هیچ گیمی حتی با vsync خاموش از 62 بیشتر نشده.

image.png.45d3b73cde8d1561c3ab477f61025b04.pngاین

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

سلام این پاور برای گرافیک های یه ۶ پین خور هم کافیه چه برسه این کارت ۷۵ واتی که برق اضافه هم نمیخوره .

حتی ۳۳۰ وات هم براش کافیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...