رفتن به مطلب

لگ زدن موس بعد از بستن تب

mhjavadzadeh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز 
من یه مشکلی حین کار با سیستمم دارم اونم این هستش که گاهی اوقات وقتی تبی که باز هستش رو میبندم موسم در حد 5ثانیه لگ میشه و برمیگرده سر جای اولش
در واقع این مشکل رو من با سیستم قبلیم هم داشتم و الانم که سیستم عوض کردم باز هم داره تکرار میشه
توی گیم و رندر هیچ مشکلی ندارم این مشکل هم همیشگی نیست برخی مواقع اتفاق میوفته و واقعا داره اعصابم رو خورد میکنه 
مدل موسم لاجیتک g402 هستش
مشخصات سیستمم:
cpu:i5 11400
main:asus z590prime
gpu:asus 1650super
ssd:980pro 500
ram:32gb 3000

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، mhjavadzadeh گفته است:

سلام خدمت دوستان عزیز 
من یه مشکلی حین کار با سیستمم دارم اونم این هستش که گاهی اوقات وقتی تبی که باز هستش رو میبندم موسم در حد 5ثانیه لگ میشه و برمیگرده سر جای اولش
در واقع این مشکل رو من با سیستم قبلیم هم داشتم و الانم که سیستم عوض کردم باز هم داره تکرار میشه
توی گیم و رندر هیچ مشکلی ندارم این مشکل هم همیشگی نیست برخی مواقع اتفاق میوفته و واقعا داره اعصابم رو خورد میکنه 
مدل موسم لاجیتک g402 هستش
مشخصات سیستمم:
cpu:i5 11400
main:asus z590prime
gpu:asus 1650super
ssd:980pro 500
ram:32gb 3000

سلام

اگر درایور گرافیک هاتون (اینتل و انویدیا) اوکی هست Polling Rate موس رو بذارید روی 500 و تست کنین

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

سلام

اگر درایور گرافیک هاتون (اینتل و انویدیا) اوکی هست Polling Rate موس رو بذارید روی 500 و تست کنین

سلام درایور گرافیکم نصبه این کار رو هم کردم باز همین مشکل پیش اومد

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

موس رو یه سیستم دیگه تست کن

با یه موس دیگه تست کردم و همین اتفاق افتاد دوباره

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، mhjavadzadeh گفته است:

یه ویندوز عوض کن . یه احتمال میدم از پاور باشه قبلا یه همچین مشکلی داشتم البته به جای هنگی موس صدای نویز میداد پاور ‌.

usb هارو هم چک کن

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

یه ویندوز عوض کن . یه احتمال میدم از پاور باشه قبلا یه همچین مشکلی داشتم البته به جای هنگی موس صدای نویز میداد پاور ‌.

usb هارو هم چک کن

روی سیستم قبلی هم این مشکل بود
رو این سیستم هم اول ویندوز 10 بود بعد الان هم 11 و همچنان هست مشکل 
از پاور صدای نویزی نمیشنوم چیزی که هست عملکرد سیستم کاملا اوکیه این لگ گاهی اوقات پیش میاد و فقط هم موقعی که تبی رو میخوام ببندم در حد ماکسیمم 5 ثانیه 

البته تو جفت سیستم ها قطعات یکی بوده و فقط مادربرد و سی پی یو عوض شده

لینک به دیدگاه

۵۸ دقیقه قبل، mhjavadzadeh گفته است:

با همین مدل موس تست کردین یا مدل دیگه؟

انشالا موس رو به یو اس بی دو زدین؟ قطعا درایور های چیپست هم که کامل نصبه؟

احیانا عادت ندارید با ویندوز یک سری نرم افزار خاص دیگه هم نصب کنین؟ اگر Aitune یا armoury crate نصب دارید ببندید و تست کنین. 

سیستم روی حالت پاور سیوینگی چیزی نیست؟ TDP محدود نیست؟

ویندوز روی حالت UEFI نصبه؟ CSM غیر فعاله؟ ویندوز اوریجیناله؟

تب مرورگر اینترنت منظورتونه یا فایل منیجر؟ تسک منیجر رو باز کنین و برنامه یا تب رو ببندید و ببینید موقع لگ درصد استفاده از سی پی یو چقدر میره بالا

لینک به دیدگاه

با یه مدل موس دیگه
هم رو یو اس بی دو تست کردم هم سه
درایورها کامل نصبه
armory crate و asus ai suite نصبه روی سیستم
خیر روی high performance هست همیشه
uefi و csm رو اصلا نمیدونم چی هستن اگه میشه راهنمایی کنید🤣
ویندوز اورجینال نیست 
اکثرا تب های خود ویندوز این اتفاق میوفته 90 درصد مواقع و درصد استفاده از سی پی یو هم تغیری نمیکنه

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mhjavadzadeh گفته است:

با یه مدل موس دیگه
هم رو یو اس بی دو تست کردم هم سه
درایورها کامل نصبه
armory crate و asus ai suite نصبه روی سیستم
خیر روی high performance هست همیشه
uefi و csm رو اصلا نمیدونم چی هستن اگه میشه راهنمایی کنید🤣
ویندوز اورجینال نیست 
اکثرا تب های خود ویندوز این اتفاق میوفته 90 درصد مواقع و درصد استفاده از سی پی یو هم تغیری نمیکنه

برنامه Armoury رو پاک کنید و تست کنید. باید با uninstaller خودش پاک کنین.

اگر رفرش ریت مانیتورتون هم بالاست روی 60 هرتز تنظیم کنید و تست کنید.

وقتی پنجره ای رو میگیرید و جابجا میکنید که لگ ندارید درسته؟

(UEFI و CSM رو میزاریم برای آخر😬اگر کارهای دیگه جواب نداد. البته گفتید ویندوز 11 دارید پس احتمالا تنظیماتشون اوکی هست اما کلا جهت اطلاعات عمومیتون بهتره برای قطعات جدید ویندوز UEFI نصب و داخل بایوس CSM هم غیر فعال بشه)

منظورم از ویندوز اوریجنال این هست که فایل ایزو اش از این ورژن ایرانی هاست که هزارجور دستکاری داخلش شده یا از سایت مایکروسافت دانلود کردین؟

اگر آرموری جواب نداد و مقدوره یکبار هم با فایل ایزو مایکروسافت تست کنین. ضمنا رم هاتون مشابه هم هستند؟ برند و کلاک های مختلف نیستند؟

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

(UEFI و CSM رو میزاریم برای آخر😬اگر کارهای دیگه جواب نداد. البته گفتید ویندوز 11 دارید پس احتمالا تنظیماتشون اوکی هست اما کلا جهت اطلاعات عمومیتون بهتره برای قطعات جدید ویندوز UEFI نصب و داخل بایوس CSM هم غیر فعال بشه)

منظورم از ویندوز اوریجنال این هست که فایل ایزو اش از این ورژن ایرانی هاست که هزارجور دستکاری داخلش شده یا از سایت مایکروسافت دانلود کردین؟

اگر آرموری جواب نداد و مقدوره یکبار هم با فایل ایزو مایکروسافت تست کنین. ضمنا رم هاتون مشابه هم هستند؟ برند و کلاک های مختلف نیستند؟

خیلی ممنونم از راهنمایی های ارزشمندت من برنامه armoury رو پاک کردم و مثل اینکه مشکل حل شده تا الان هیچ لگی ندیدم
فقط سوالی که پیش میاد این هست که چرا برنامه رسمی خود ایسوس همچین باگی میده😑

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، mhjavadzadeh گفته است:

خیلی ممنونم از راهنمایی های ارزشمندت من برنامه armoury رو پاک کردم و مثل اینکه مشکل حل شده تا الان هیچ لگی ندیدم
فقط سوالی که پیش میاد این هست که چرا برنامه رسمی خود ایسوس همچین باگی میده😑

خواهش میکنم خدارو شکر که رفع شد

چی بگم والا 🤦‍♂️ این برنامه بیشتر شبیه باگ میمونه تا یک برنامه کاربردی 😅

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Black Boy گفته است:

خواهش میکنم خدارو شکر که رفع شد

چی بگم والا 🤦‍♂️ این برنامه بیشتر شبیه باگ میمونه تا یک برنامه کاربردی 😅

آقا بازم این لگ اتفاق افتاد همین الان😑
ولی مثل اینکه کمتر شده چون از دیشب که برنامه رو حذف کردم همین چند دقیقه پیش دوباره پیش اومد
من جواب سوال های قبلیتون رو باز به ترتیب میدم 
رفرش ریت مانیتور رو 60 هستش 
بله فقط موقع بستن پنجره این اتفاق میوفته
ویندوزم رو از سایت سافت 98 دانلود کردم و فکر نکنم فایل هاش دستخورده باشه 
رم هام دو تا کیت 16 گیگ جی اس کیل هستش مشابه هم هستن فقط یه کیت فرکانس 3200 هست یه کیت فرکانس 3000
با فعال کردن xmp فرکانس روی 3000 تنظیم شده

ویرایش شده توسط mhjavadzadeh
لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، mhjavadzadeh گفته است:

آقا بازم این لگ اتفاق افتاد همین الان😑
ولی مثل اینکه کمتر شده چون از دیشب که برنامه رو حذف کردم همین چند دقیقه پیش دوباره پیش اومد
من جواب سوال های قبلیتون رو باز به ترتیب میدم 
رفرش ریت مانیتور رو 60 هستش 
بله فقط موقع بستن پنجره این اتفاق میوفته
ویندوزم رو از سایت سافت 98 دانلود کردم و فکر نکنم فایل هاش دستخورده باشه 
رم هام دو تا کیت 16 گیگ جی اس کیل هستش مشابه هم هستن فقط یه کیت فرکانس 3200 هست یه کیت فرکانس 3000
با فعال کردن xmp فرکانس روی 3000 تنظیم شده

ایمیج های سافت 98 دست کاری شده اند و آپدیت بهشون اضافه شده 

رم هاتون رو درست نصب کردید؟ اسلات دوم و چهارم از سمت پردازنده؟

وارد بایوس بشید در منوی Tools- Armoury Crate رو خاموش کنید 11.thumb.png.3c7a062e0508f17c56609ddecd9badb6.png

ایمیج ویندوز 11 رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کنید و با کمک فلش بوتابل نصب کنید. (یعنی درایو ویندوز فرمت بشه و ویندوز خالی نصب بشه)

فقط درایور های مورد نیاز رو نصب کنید (چیپست - گرافیک اینتل و انویدیا - کارت شبکه و صدا) و تست کنید.

اگر نشد رم اسلات چهارمتون رو در بیارید و فقط یک کیت در اسلات دوم از سمت سی پی یو قرار بدید تست کنید.

لینک به دیدگاه

۴۶ دقیقه قبل، Black Boy گفته است:

ایمیج های سافت 98 دست کاری شده اند و آپدیت بهشون اضافه شده 

رم هاتون رو درست نصب کردید؟ اسلات دوم و چهارم از سمت پردازنده؟

وارد بایوس بشید در منوی Tools- Armoury Crate رو خاموش کنید 11.thumb.png.3c7a062e0508f17c56609ddecd9badb6.png

ایمیج ویندوز 11 رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کنید و با کمک فلش بوتابل نصب کنید. (یعنی درایو ویندوز فرمت بشه و ویندوز خالی نصب بشه)

فقط درایور های مورد نیاز رو نصب کنید (چیپست - گرافیک اینتل و انویدیا - کارت شبکه و صدا) و تست کنید.

اگر نشد رم اسلات چهارمتون رو در بیارید و فقط یک کیت در اسلات دوم از سمت سی پی یو قرار بدید تست کنید.

4 تا رم هشت هست که وقتی یکی درمیون نصب میکنمشون سیستم بالا نمیاد و کنار هم فقط  اوکیه
من ویندوزم 10 بود که از سافت 98 دانلود کردم بعد با آپدیت از خود مایکروسافت یه 11 ارتقا دادم آیا نیازه باز از خود مایکروسافت دانلود و نصب بکنم؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۸ در ۱۹:۰۲، Black Boy گفته است:

برادر واقعا خوب راهنمایی کردین لایک

لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، farhadii گفته است:

برادر واقعا خوب راهنمایی کردین لایک

ممنونم🥰💕

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...