رفتن به مطلب

نظر گیمر ها در مورد ATI & Geforce

Recommended Posts

با سلام به همه دوستان

ما چند روز پیش یک مقاله از زبان گیمر ها در سایت نوشتیم که مورد انتقادهایی قرار گرفت که باعث خوشحالی بود . از این رو من از شما عزیزان میخوام نظر خودتون رو بفرمایید و از شما خواهش میکنم که جانب کسی رو نگیرید حتی ما و فقط نظر خودتون رو بگید تا قضیه به نتیجه برسه .

در لینک زیر هم بحثی رو میتویند ببیند که فکر میکنم جالب باشه . من فقط با ایجاد این تاپیک میخوام به یک نتیجه برسیم .

http://forum.sakhtafzar.com/showthread.php?t=4841&page=2

ممنونم دوستان .

لینک به دیدگاه

فقط دوستان این بحث رو با برتریه Ati , جیفروس اشتباه نگیرید . این بحث فقط در مورد انتخاب گیمیر ها هستش . که فقط ما مخیوایم بدونیم که گیمر ها چه مدلی رو بیشتر میپسندن .

مثلا جدیدا خودتون میدونید کارتهای Ati فروش زیادی در دنیا با ورود سری 4000 داشته که واقعا تحسین برانگیزه . و منکر این نیستیم فقط در مورد انتخاب گیمرهاست این تاپیک

لینک به دیدگاه

این هم لینک مقاله ای که در این مورد توی سایت گذاشته بودیم که در پست قبلی یادم رفت بزارم .

http://www.lioncomputer.ir/index.php?action=news&&id=32

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اول اینکه الان خود لیون کامپیوتر کارت 9800 جی تی ایکس پلاس رو با برند زوتک داره 280 تومن میفروشه که حتی برای کاربران فروم جای تخفیف هم داره.

9800_488.png

http://www.lioncomputer.ir/index.php?action=categories&id=145

دوم اینکه به نظر شخصی خود بنده اگر دو کارت همردیف رو از ای تی آی و دیگری رو از ان وی دیا در نظر داشته باشیم معمولا کارت های کمپانی ای ام دی -ای تی آی در تست های نرم افزارهای

3D MARK نتایج بهتری رو نشون میدهند ولی این موضوع در گیمها صادق نیست.

موضوع بعدی اینه که با توجه به سایز نمایشگر های معمولی کاربران و ماکزیمم رزولیشنی که ساپورت میکنند اکثر کاربران حالا حداقل اینطور که بنده در ایران دیدم بیشتر روی

رزولیشن های 768 *1024 یا 1024 * 1280 بازی میکنند و کمتر کسی رو دیدم که نمایشگرش از رزولیشنی نظیر 1200 *1920 پشتیبانی کنه و بخواهد توی این رزولیشن بازی کنه چون اونوقت علاوه بر کارت گرافیک به همین نسبت توان پردازشی و سرعت کارکرد سایر قطعاتشم باید بالاتر باشه که معمولا 85 درصد کاربران سیستمی رو که دارای این چنین قدرت پردازشی به صورت روان و با این حجم دامنه گرافیکی رو داشته باشه رو ندارند.خوب بهتره نتایج بنچمارکهای زیر رو هم در نظر داشته باشیم

coj_1024_768.gif

coj_1280_1024.gif

coj_1920_1200.gif

coh_1920_1200.gif

prey_1024_768.gif

farcry_1024_768.gif

farcry_1280_1024.gif

farcry_1920_1200.gif

ut3_1024_768.gif

ut3_1680_1050.gif

wic_1024_768.gif

پس به طور حتم نمیشه گفت که صدر درصد 4850 در تمام موارد برتری دارد.

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان خوبم در فروم

خوب صحبتهای و نظرات شما دوستان رو خوندم و تستهایی که گذاشتید رو نگاه کردم حالا نظر من در این مورد چیه :

اول اینکه هر کسی با مشاهده این تستها شاید یه مقدار بمونه که بازم کدوم کارت قویتره برای بازی .

1 - ببیند این ساتهای خارجی هم نحوه تستها و نتیجه هاشون با هم تفاوت میکنه

2- اون تستهایی که دوستمون اقای خسروی گذاشتن کارت 4850 turbo X بوده و 9800GTX+ zone هستش که با این کارتهای ما از نظر مشخصات متفاوت هستند.

3- راه حل من اینه : ما امروز میایم و این کارتها رو در حالت یکسان در بازیها تست میکنیم و نتیجه شو توی سایت میزاریم و امیدوارم که این تستها از طرف یک گروه ایرانی یک منبع خوبی بشه .

منتظر تستها باشید .

لینک به دیدگاه

درود

امید جان ما از شما ممنونم و اگر انتقاد شما نبود این بحث اینقدر زیبا و فنی و علمی نمیشید .

اینجا مطعلق به شماست و کسی هم از شما ناراحت نیست بلکه باالعکس . خدا نکنه که ما و بچه های ما به خاطر کالایی که جان و روح نداره کسی رو ناراحت کنیم .

بازم من میگم صبر کنیم تا این تستهای بازی هم گفته بشه .

ممنون از همتون .

لینک به دیدگاه

دوست من الان HD4850 با برد Sapphire و نه با فن Stock قیمتش به 240 تومن رسیده با گارانتی فونیران(گارانتی اصلی) و شما باید این رو قبول کنید که کارت 9800GTX plus که شما وارد کردین با گارانتی اصلی و 5 سال گارانتی نیست پس باید هم یه 20 تومنی ارزونتر باشه.

2-دوست گرامی من بی صبرانه منتظر تست های شما هستم.تست هایی هم که من از سایت Toms و Anand و... گذاشتم رو دلیل بر برتریه کارت HD4850 دونستم.

اول از همه بايد بگم كه شما و هر كس ديگري كارتي بگيرد تا 2الي3 سال جوابگوي بازيها مي باشد و پس از اين مدت چه گارانتي داشته باشه چه نداشته باشه اين كارت ديگر براي گيمر كارايي ندارد و اين كارت را به قيمتي نازلتر فروخته و يك كارت گرافيكي به روز خريداري مي نمايد و كساني هم كه اهل گيم نيستند اين كار تا 10سال هم جواگوي نيازهاي شخص هست و با هيچ مشكلي كار خواهد كرد چون از حداكثر توان اين كارت بهره برداري نمي كند.

و همچنين اگر كارتي خراب باشد در ابتداي همان يكسال گرانتي مشكل خود را بروز مي دهد و طرف از گارانتي استفاده مي كند.

همچنين شايد كارت 4850از 9800جي تي ايكس قوي تر باشد ولي از 9800جي تي ايكس پلاس ابدا".

اين را هم بگم كه من خود يكي از طرفداران كارتهاي ATi هستم ولي واقعيت انكار ناپذير است.

لینک به دیدگاه

دوست گرامی 4850 از 9800GTX + قوی تر هست این فقط نظر من نیست همه ی ریویو های معتبر این رو می گن درسته توی 2/3 تا بازی در حد 2/3 فریم بهتر عمل کرده اما در نتیجه گیری کلی 4850 از 9800GTX+سرتر هست

http://www.legitreviews.com/article/731/1/

لینک به دیدگاه

اين هم مدرك

كارتهاي مورد آزمايش:

the list of tested video cards : GeForce 9800 GTX, GeForce 8800 GTX, GeForce 8800 GT of 512MB, GeForce GTX 260, AMD Of radeon HD 3870 X2.

9800gtx+vs%204850%20-%201.jpg

9800gtx+vs%204850%20-%202.jpg

9800gtx+vs%204850%20-%203.jpg

9800gtx+vs%204850%20-%204.jpg

9800gtx+vs%204850%20-%205.jpg

مشاهده مي كنيد كه از 5بازي استفاده شده.

لینک به دیدگاه

اقای حسینی یه خواهشی داشتم میخواستم بگم اگه ممکنه تستهایی که قراره انجام بدید رو توی رزولیشن های پایین مثلا 1024 در 768 هم انجام بدید چون معمولا تستهای انجام شده توی سایتهای دیگه در رزولیشن های بالا انجام میشه که معمولا عموم بازی ها رو در رزولیشن های پایین اجرا میکنن.که بدون شک کارکرد کارتها در این رزولیشن متفاوت تره.

مرسی.

لینک به دیدگاه

با درود

دوستان من از همه شما عذر میخوام امروز سرمون خیلی شلوغ بود و نتونستیم کارتها رو در بازی تست کنیم امیدوارم که فردا یا نهایتا تا پنج شنبه تستشون تموم بشه .

البته یه خبر خوب امروز یک کارتی رو تست کردیم که وحشتناک امتیاز داشت که فردا عکسها و تستها رو توی سایت میزاریم :

M.B GIGABYTE X48 DQ6

CPU Q9550

RAM 2GB*2 BUS 800

VGA HD 4870 X2 HIS که این رو دیگه من نمیودنم بهش چی بگم ؟

HDD 500GB 32mb maxtor

CASE NZXT Tempest که واقعا با 5 تا فن 12*12 خیلی خنکه واقعا خنکه زمانی که ما به بدنه کیس دست میزدیم انگار نه انگار توش سیستم خفن بسته شده .

POWER 800W NZXT که قابلیت SLI و کراس فایر رو داره

به نظر من این یکی از بهترین سیستمهایی بود که ما در اینجا بستیم البته فردا یا چند روز دیگه کارتهای 280GTX هم تست میگریم و توی سایت میزاریم .

خلاصه قولیک ه به بچه ها داده بودیم برای تست قطعات بعد از طراحی سایت کم کم داره انجام میشه .

لینک به دیدگاه

اقای حسینی یه خواهشی داشتم میخواستم بگم اگه ممکنه تستهایی که قراره انجام بدید رو توی رزولیشن های پایین مثلا 1024 در 768 هم انجام بدید چون معمولا تستهای انجام شده توی سایتهای دیگه در رزولیشن های بالا انجام میشه که معمولا عموم بازی ها رو در رزولیشن های پایین اجرا میکنن.که بدون شک کارکرد کارتها در این رزولیشن متفاوت تره.

مرسی.

چشم حتما انجام میشه

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان من يك بحث در اين رابطه در اينجا http://www.bazinama.com/message/showthread.php?t=13953

شروع كرده ام و يكي از دوستان پاسخي بسيار فني به اين مطلب دادند كه من از ايشان هم در اينجا و هم در فروم بازي نما تشكر مي كنم.

اين دوست عزيز اينگونه جواب دادند:

بحث مقایسه کارت های Geforce و Radeon بحث بسیار طولانی و پیچیده ای است که بر می گرده به تفاوت های اساسی در ساختار دو کارت که براتون توضیح می دم .

قبل از شروع موارد زیر رو به یاد داشته باشید :

SP = Stream Processor

MUL =Multiply یا ضرب

DIV =Divide یا تقسیم که با علامت / هم نشان داده می شود

INT = Integer یا عدد صحیح

INT DIV = Integer divide یا تقسیم صحیح

ّّFP = Floating Point یا عدد اعشاری با ممیز شناور

منظور از Sin و Cos و Log هم همون سینوس و کسینوس و لگاریتم است .

تا به حال به این فکر کردید که چرا کارت های ATI در مقایسه با NVIDIA اینقدر تعداد Stream Processor های زیادی دارند ؟ مثلا همین Radeon HD 4850 تعداد 800 تا SP داره ولی +GeForce9800GTX فقط 128 تا SP داره ؟

به تصویر زیر توجه کنید :

picture.php?albumid=959&pictureid=12452

همونطور که می دونید SP ها واحد های پردازشگری هستند که هر کدام از آنها به صورت یک پردازشگر مستقل عمل می کند ، در نتیجه تعداد زیادی از پردازش ها می توانند به صورت موازی(Parallel) و همزمان پردازش شوند.

درسته که هم Geforceها و هم Radeon های جدید از SP استفاده می کنند ولی این SP ها با هم تفاوت دارند .

SP در کارتهای NVIDIA از نوع Scalar است و به گونه ای عمل می کنند که تمام آنها قابلیت انجام هر پردازشی را دارند یعنی هر کدام از آنها می تواند تمام پردازش های ADD ، MUL ، DIV ، FP ، FP/INT و ... را انجام دهد . در نتیجه برای پردازش هر تیکه کد میتوان از هر تعداد SP مورد نیاز برای پردازش آن استفاده کرد و هیچ محدودیتی در استفاده از SPها وجود ندارد .

ولی در کارت های ATI این گونه نیست ، SP ها در کارت های ATI از نوع SuperScalar هستند و نحوه عملکرد آنها به این صورت است که هر تعداد SP تنها قابلیت انجام یک پردازش خاص رو دارند ، یعنی مثلا 5 تا از آنها تنها قابلیت انجام پردازش های "FP MUL" و "INT DIV" دارند و دسته دیگر تنها توانایی انجام پردازش های Sin و Cos و "FP/INT" و Log را دارد و به همین ترتیب هر دسته از SP ها تنها توانایی انجام یک سری پردازش های خاص را دارد.

و این قضیه یک از عامل های اساسی در قدرت پردازش این کارت ها است ، چرا که هر نوع افکت و پردازش گرافیکی که در بازی ها مشاهده می کنید از یک یا چند کدام از پردازش های ریاضی و دیفرانسیلی که بیان کردم استفاده می کند .

مثلا NVIDIA برای پردازش Anti-Aliasing از ا لگوریتمی استفاده می کند که بر مبنای پردازش INT ها کار می کند در حالی ATI از الگوریتمی استفاده می کند که بر مبنای پردازش FPها است. و به همین خاطر است که Anti-Aliasing در کارتهای NVIDIA بسیار سریع تر از کارت های ATI است ، چرا که پردازش INT ها بمراتب ساده تر از پردازش FPها است .

پس در اینجا می بینیم که نه تنها دو شرکت از ساختار SP متفاوتی استفاده می کنند بلکه حتی الگوریتم های آنها هم برای پردازش های گوناگون متفاوت است . به همین خاطر است که Performance هرکدام از کارت ها بسته به نو ع بازی ها و پردازش های مختلف متفاوت است .

ولی قضیه تفاوت ها فقط به اینجا ختم نمی شود ، همانطور که می دونید NVIDIA از CUDA استفاده می کند ولی ATI از Brook استفاده می کند. و با توجه به ساختار SP ها، هر شرکت سیستم برنامه نویسی Driver خاص خودش را دارد.

در نهایت ملاحظه می کنید که دو شرکت چه تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند و من اینجا تنها بعضی از آنها رو بیان کردم و همونطور که در ابتدا گفتم بحث مقایسه این دو شرکت بسیار طولانی و پیچیده است و من سعی می کنم تا اونجا که وقت اجازه بده و با همکاری شما دو ستان مطالب بیشتری رو در پست های بعدی براتون ارائه کنم تا با بررسی عمیق تر و علمی تر به بینشی صحیح تر در زمینه تکنولوژی های به کار رفته توسط این دو شرکت قدرتمند دست پیدا کنیم .

روز بخیر

و

موفق باشید

لینک به دیدگاه

و حالا دوستان خوشحال مي شم شما هم نظرات خود را هم در بازي نما و هم در اينجا بيان كنيد تا به نتايج بهتر و قابل قبولي برسيم و با توجه به نتايج بدست آمده قضاوت نماييم.

با تشكر.

لینک به دیدگاه

دوست من نتیجه کار مهمه اینکه هر کدوم چه تکنولوژی دارن چه فرقی می کنه برای ما که مصرف کننده هستیم کارایی مهمه

لینک به دیدگاه

من بنچ مارک رو قبول دارم اما اکثریت رو ! نمیشه به خاطر 1 بنچ مارک بقیه رو ندید بگیریم

ببین شما کارت گرافیک می خری که ازش توی بازیها لذت ببری درسته ؟

حالا برای شما مهم اینه که تکنولوژی ساختش چقدر پیشرفته باشه ؟ یا اینکه توی بازی بهتر کار کنه ؟

لینک به دیدگاه

من بنچ مارک رو قبول دارم اما اکثریت رو ! نمیشه به خاطر 1 بنچ مارک بقیه رو ندید بگیریم

حالا برای شما مهم اینه که تکنولوژی ساختش چقدر پیشرفته باشه ؟ یا اینکه توی بازی بهتر کار کنه ؟

دوست عزیز منظورتون رو دقیقاً از اکثریت متوجه نمی شم.لطفاً همه ی دوستان برای کمک به موضوع بحثمون به لینک های زیر مراجعه کنند.

http://www.firingsquad.com/hardware/amd_radeon_hd_4850_geforce_9800_gtx+/page4.asp

http://www.legitreviews.com/article/731/17/

http://www.overclock.net/hardware-news/346780-fs-9800gtx-review-4850-comparison-3.html

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?p=5856224

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=3610&pageid=3007

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3340

http://xtreview.com/addcomment-id-5631-view-9800GTX+-vs-HD-4850.html

http://www.tomshardware.com/charts/assassins-creed-v1-02/0,735.html

لینک به دیدگاه

بله صد درصد كارت گرافيك مي خرم كه لذت ببرم.

باز هم صد در صد تكنولوژي ساختش برام مهمه چون تكنولوژي ساخت حرف اول را مي زنه و من كارتي را مي خرم كه تكنولوژيش به روزتر و كم مصرف تر و بهتر كار كنه را مي خرم.

همچنين كارتي كه در بازار بهتر كار كنه نشانه اينه كه اون كارت كارته خوبيه و به اين مورد هم صد در صد توجه مي كنم.

و شما اگه به اين بنچمار با دقت نظر نگاه كنيد مي بينيد كه برد با 9800gtx plus مي باشد چون تمامي شرايط از رزوليشين گرفته تا اعمال فيلترها يكي هست.

در اين بنچمارك برد با 4850 مي باشد در برابر 9800gtx

17114.png

ولي در اينجا خير برنده نهايي 9800gtx plus مي باشد و آيا باز هم بنچمارك مي خواهيد؟؟؟

cod41600.gif

لینک به دیدگاه

با اجازه دوستان عزیز. ببینید در زمان خرید کارت گرافیک میبایست چند فاکتور مورد توجه قرار بگیره :

اول از همه کارایی و بعد دومین عامل قیمت(یادتون باشه هیچ وقت کارایی رو فدای هزینه نکنید)و در نهایت هم سلیقه چیزی هست که مورد توجه قرار میگیره که بر میگرده به تبلیغات دو شرکت ATI و Nvidia که باید گفت در این قسمت هم تا به اینجای کار Nvidia موفق تر عمل کرده که به دلیل تبلیغات وسیع در گیم ها میباشد و تبلیغات به حدی تاثیر داشته که به بعضی از مبتدیها که بگی ATI میگه مگه ATI هم ماله بازیه در صورتی که این یه فکر کاملا غلطی هست که جا افتاده و متاسفانه مدتی طول میکشه تا از زهن ها بیرون بره واما در نهایت باید بگم قضاوت در مورد این دو (ATI و Nvidia ) خصوصا در سری 9800GTX و 4850 کمی مشکله و هیچ وقت به طور کامل و با قاطعیت نمیشه گفت کدوم بهتره چون در بازیهای مختلف به علت استفاده از تکنولوژی های ساخت مختلف و موتور پردازش متفاوت عملکردی هرکدوم ممکنه بهتره از اون یکی باشه و همون طور که گفتم در این مورد سلیقه پیروز میشه و نه عقل و منطق.;)

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

بعد از چند روز نظر سنجی در مورد کدوم کارت برای گیم و انتخاب گیمر ها چیه به نتیجه ای خوب رسیدیم که یه سری چیزها رو مشخص میکنه :

همانطور که میدونید در گذشته طرفداران اینودیا خیلی بیشتر بود ولی جدیدا واقعا طرفداران aTI خیلی زیاد شده . ولی در کل باز هم آمارها نشون میده که بیشتر گیمر ها به دنبال اینودیا جیفروس هتسن .

ولی در کل با این نظر سنجی مشخص شده که اون فاصله ای که در گذشته بین جیفورس و ATI بود خیلی کم شده قبلا بر طبق اماری که خودم داشتم 70 درصد به دنبال جیفروس بودن و 30 درصد به دنبال ATI ولی مثل اینکه ATI با تولید سری 4000 خودش کار خودشو کرد . و الان بر طبق نظر سنجی توی سایت خودمون به این نتیجه رسیدیم که 55 درصد افراد به دنبال جیفورس و 45 درصدشون به دنبال ATI هستند که این امار خیلی خوبی برای ATI هستش .

http://www.lioncomputer.ir/?action=pollresult&&id=5

موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان همیشه بدونید با هزینه اختلاف 40 یا 50 توان هیچ موقع کارایی را فدای هزینه نکنید!!(یعنی بعضی موقع ها میبینید ارزش اون 40 50 تومان رو داشت این کارت! محض اونایی که تو بازار واقعآ گیج می مونن که چی بگیرن و می دونن در اصل چی باید بگیرن ولی سر 40 یا 50 تومان 2 به شک می مونن که این کارت رو بگیرم یا اون کارت رو!!!

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...