رفتن به مطلب

دماهای گزارش شده نامتعارف توسط برنامه های مانیتورینگ

zhossein
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

با اجازه اساتید

من در برنامه OCCT مشغول تست بودم که متوجه دمای بسیار بالای مولفه ی CPUTIN شدم و بسیار از این دمای بالا وحشت کردم!

http://lioncomputer....attach_id=11212

کلاک سی پیو را تا 2600 پایین اوردم ولی دمای CPUTIN هیچ تغییری نکرد

من در مورد مولفه ی دمای CPUTIN (مخفف CPU Tempreture information)که در مورد ان بحث شده بود توی فروم های خارجی گشتم

و در اکثر موارد مخصوصا در مادربورد های جدید ایسوس پلتفرم sandybridge این مولفه بالا گزارش شده یا بر روی 128 درجه ثابت می ماند و اکثر افراد از دیدن این دما تعجب میکنند

در بیشتر این فروم ها از این مولفه دمای داخلی CPU معمولا به عنوان یک عدد ساختگی یاد میکنند

اگر این دما بر روی یک عدد ثابت بماند اشکال اصلی در هماهنگی برنامه مانیتورینگ با بایاس کامپیوتر است

و علت ان می تواند تفاوت ادرس دهی این مولفه در بایاس مادربورد با مولفه تعریف شده در برنامه مانیتورینگ باشد این مشکل در مواردی با اپدیت کردن بایاس رفع میشود.

ولی در کل این مولفه CPUTIN عدد قابل اعتمادی برای قضاوت در مورد دمای سیستم نیست همین حالت برای مولفه های AUXTIN وSYSTIN هم ممکن است پیش بیاید

سایت ASUS نیز در این لینک

http://support.asus....ada782414bf&t=2

یکی از دلایل این دمای غیر عادی را این گونه بیان میکند:

وقتی که دو برنامه مانیتورینگ با هم همزمان بر روی سیستم کار کنند برنامه ممکن است اطلاعاتی را بر روی چیپ سوپر ای او (super I/O chip) بنویسند یا از روی ان مقداری را بخوانند که این عمل همزمان دو برنامه ممکن است باعث نشان دادن یک عدد نامتناسب شود

همچنین در تاپیکی در سایت INTEL:

http://communities.i...om/thread/24025

اشاره شده که مولفه های CPUTIN و AUXIN بسیار بالا هستند.

پس بهتر است در هنگام مانیتورینگ فقط یک برنامه دما و مولفه های دیگر را گزارش دهد و دوم اینکه برنامه های مانیتورینگ ارائه شده توسط خود برند مادربورد قابل اعتماد تر هستند.

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

برای اطمینان از صحت دما از یک برنامه دیگه مثل openhardwaremonitore استفاده کنید و نتیجه را آپلود کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

برای اطمینان از صحت دما از یک برنامه دیگه مثل openhardwaremonitore استفاده کنید و نتیجه را آپلود کنید.

با تشکر

تست کردم

دماها درست نشان داده میشوند

لینک به دیدگاه

ببخشید از اصل کاری عکس نگرفتم

اینم عکس جدید

اینم که همون 90 نشون میده!

post-7868-0-50959900-1342528711_thumb.png

ویرایش شده توسط zhossein
لینک به دیدگاه

دوست عزیز قطعا یک مشکلی هست ولی تا حالا این مدلی رو برخورد نداشتم. شاید سنسور دما مشکل داشته و شاید با آپدیت بایوس مشکلتون حل بشه.!!!!

یک مصدار صبر کنی دیگر دوستان هم تاپیک رو ببینند شاید نظری داشته باشند. :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید از اصل کاری عکس نگرفتم

اینم عکس جدید

اینم که همون 90 نشون میده!

وقتی دمای سوکت و هسته ها و مجموع اونها در محدوده ی مجاز قرار داره و مشکلی نیست دلیلی برای نگرانی وجود نداره.

لینک به دیدگاه

با HWMonitor دمای پردازنده 2120 رو 95 درجه نشون داد! :blink: یه لحظه تشتکم پرید از این حرارت!rolling%20on%20the%20floor.gif

نگو اشتباها دمای جفت هسته ها رو جمع بسته به خوردم داده! straight%20face.gif

نرم افزار ارایه شده مادربردمو نصبیدم دیدم دما 44 درجه سانتیگراد تو دمای 30 درجه ای محیط کارمه! :D تو فصل سرما گمونم زورکی به 25 برسه! :lol:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام مشکل را بررسی کردم سنسور دما سالم است مشکل از ویندوز 7 است

دما ها در winxp درست نمایش داده میشوند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مشکل را بررسی کردم سنسور دما سالم است مشکل از ویندوز 7 است

دما ها در winxp درست نمایش داده میشوند

چطور اینقدر دیر به نتیجه رسیدید؟

لینک به دیدگاه

دوستان دمای سیستم بنده یه مقدار نامتعارف هست ببینید البته cpu تعویض شده به نظرتون با اپدیت بایوس حل میشه؟

http://myup.ir/viewe...10822641631.png

http://myup.ir/viewe...41683417941.jpg

لینک به دیدگاه

شما وقتی پردازنده رو جا زدی ، خمیر مناسب هم زدی ؟ فن پردازنده خوب جا خورده ؟ آپدیت بایوس خیلی به دما ربطی نداره . فنهای سیستم شما با سرعت بالایی کار میکنن . یعنی سیستم گرمه . نباید در حالت بیکاری اینقدر دما داشته باشی و فنها با این سرعت کار کنن .

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان یه لحظه به تصویر منم نگاه کنید .....

تو مادربرد فبلیم هر چی رو سیستم فن نصب بود رو اینجا مینو.شت و دور فن هر کدوم رو قید میکرد ... ولی نمیدونم چرا حالا هیچ گزارشی از دور فن ها نمیده :(

post-5907-0-44312000-1347439274_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بله حامد جان خمیر مناسب هم زدم حالا بازم بازش میکنم کل قطعات رو چک میکنم یبار دیگه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

این دماش خیلی بالاست چیکار کنم؟

post-11151-0-86061300-1348414880_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

این دماش خیلی بالاست چیکار کنم؟

post-11151-0-86061300-1348414880_thumb.jpg

سلام من این برنامه را هم تست کردم اعداد را اشتباه نشان میدهد

خود نرم افزار ایسوس اعداد را درست نشان میدهد

البته اعداد تو winxp درست هستند

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

یه سوال داشتم تو دماهای سی پی یو واژه های به نام auxiliary این چی سهت واسه من رو 85 درجه هست و سوال دیگم

واسه کارت 6850 درجه 50 نرماله تو فعالیت عادی ؟

post-8921-0-33346300-1356200795_thumb.jpg

ویرایش شده توسط AniuS
لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال داشتم تو دماهای سی پی یو واژه های به نام auxiliary این چی سهت واسه من رو 85 درجه هست و سوال دیگم

بیا بالا تا دوستان ببینن :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز

به AMD overdrive برو ببین default هست یا نه

دیفالتش کن

تهویه کیس هم بررسی کن.

در مانیتورینگ دمای سخت افزار، اگر AUX از ورودی اختصاص داده نشده ، خوانده می شود، می توان آن را نادیده گرفت.  من دیدم از منفی 19c تا 127c متفاوت است.

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

درود خدمت دوستان

بنظر شما دمای 66 درجه در این شات مربوط به چیپست مادربرد هست؟ بنظر میادکه دمای بالایی باشه.البته با این سیستم خیلی کار نکردم ولی مشکل خاصی هم ندیدم.

این دما در حین رندر مکس، بعد از 20 دقیقه حاصل شده. مادربرد دارای هیتسینک برای چیپست و مدار تغذیه(فاز) هست.

بنظرتون هییتسینکش رو بردارم و زیرش خمیر بزنم؟ یا این دما کاملا طبیعی هست و نیازی به این کار نیست.

g5558_rtr.png

لینک به دیدگاه

post-10600-0-24610600-1381667539_thumb.png

چرا شاخه 12 رو 14 نشون میده و شاخه 5 رو 3.

فکر کنم کلا برنامه مشکل داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر دیگه ای نبود؟

من فکر نمیکنم دمای ثبت شده در این برنامه اشتباه باشه.

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان

بنظر شما دمای 66 درجه در این شات مربوط به چیپست مادربرد هست؟ بنظر میادکه دمای بالایی باشه.البته با این سیستم خیلی کار نکردم ولی مشکل خاصی هم ندیدم.

این دما در حین رندر مکس، بعد از 20 دقیقه حاصل شده. مادربرد دارای هیتسینک برای چیپست و مدار تغذیه(فاز) هست.

بنظرتون هییتسینکش رو بردارم و زیرش خمیر بزنم؟ یا این دما کاملا طبیعی هست و نیازی به این کار نیست.

g5558_rtr.png

سلام مجید جان.

پیشنهاد میکنم برای دریافت اطلاعات درست با توجه به اینکه بورد شما msi هست حتما از نرم افزار مخصوص msi به نام msi control center استفاده کنید.

لینک دانلود:http://www.msi.com/service/download/utility-15496.html

این هم شات از وضعیت سیستم خودم با این نرم افزار:post-7481-0-30868400-1381691446_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...