رفتن به مطلب

انتخاب هارددیسک Western Digital

digital_2015
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام رفقا چه خبرها خیلی وقته نبودم دلم تنگ شده بود☺️

رفقا امدم ازتون مشورت بگیرم هارد فعلم Western Digital Black 4tb که مجبورم عوض کنم به خاطر حجم فایل هام زیاد شده و خلاصه هارددیسک داره دیگه جا واسه فایل نداره😁

اول قرار بود 6tb بگیرم همین مدلو

wd6003fzbx

ولی بعدش دیدم wd مدل های Ultrastar زده با قیمت خوب مثلا 8tb قیمتش با 6tb برابری میکنه قضیه چیه؟سرعت کمتری دارن؟هارددیسک فعلیم سرعتش 7200 است حالا این جدیدها سرعتشون کمتره؟

پیشنهاد شما چیه کدمو بگیرم؟؟؟؟ سری gold هم دیدم داره

اینم چندتا مدل دیگه

hus728t8tale6l4

0b36039

0b36404

ممنون❤️

لینک به دیدگاه

سری ultrastar همون هیتاچی هست یکم صداشون بیشتره و در بازار ایران مدل های ریفرش هم وارد شده مراقب باشید و  فقط با گارانتی اصلی بخرید.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، masooyan گفته است:

سری ultrastar همون هیتاچی هست یکم صداشون بیشتره و در بازار ایران مدل های ریفرش هم وارد شده مراقب باشید و  فقط با گارانتی اصلی بخرید.

الان شما خرید کدوم سری رو پیشنهاد میدید؟

این مدل

wd6003fzbx

یا ultrastar با گارانتی معتبر؟؟و سری wd black

ممنون❤️

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز مدل های سبز و آبی سرعت کمتری دارن و برای آرشیو فایل و کاربری معمولی استفاده میشن

مدل بلک سرعت بالاتری داره و برای گیم و پردازش سنگین مناسبه

مدل های قرمز و گلد بخاطر امنیت بالاتر در سرور ها استفاده میشن 

مدل بنفشم که بخاطر سرعت نوشتن بالا ولی سرعت خواندن پایین در دوربین های مدار بسته استفاده میشه

اگر بودجتون میرسه حتما همون بلک رو تهیه کنید :96_ok_hand:

ویرایش شده توسط sajjadmomeni
لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، sajjadmomeni گفته است:

سلام دوست عزیز مدل های سبز و آبی سرعت کمتری دارن و برای آرشیو فایل و کاربری معمولی استفاده میشن

مدل بلک سرعت بالاتری داره و برای گیم و پردازش سنگین مناسبه

مدل های قرمز و گلد بخاطر امنیت بالاتر در سرور ها استفاده میشن 

مدل بنفشم که بخاطر سرعت نوشتن بالا ولی سرعت خواندن پایین در دوربین های مدار بسته استفاده میشه

اگر بودجتون میرسه حتما همون بلک رو تهیه کنید :96_ok_hand:

ممنون ❤️

قصدم منم تهیه همون بلکه با tb بالاتر

الان که امدم 6 ترا بخرم دیدم 8 ترا بلک ultrastar با همون قیمت ارائه میشه نمیدونم الان کدومو تهیه کنم

فرقش باهم چیه؟؟

هر دو فکر کنم سرعت 7200 دارن یا نه فرق میکنه

طبق گفته دوستمون ultrastar  رو باید با گارانتی معتبر بخرم

البته سری gold هم ultrastar  موجوده

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، digital_۲۰۱۵ گفته است:

ممنون ❤️

قصدم منم تهیه همون بلکه با tb بالاتر

الان که امدم 6 ترا بخرم دیدم 8 ترا بلک ultrastar با همون قیمت ارائه میشه نمیدونم الان کدومو تهیه کنم

فرقش باهم چیه؟؟

هر دو فکر کنم سرعت 7200 دارن یا نه فرق میکنه

طبق گفته دوستمون ultrastar  رو باید با گارانتی معتبر بخرم

البته سری gold هم ultrastar  موجوده

طبق مطالبی که می دونم اولترا استار ها برای استفاده معمولی نیستن و برای سرور ها و دیتا سنتر ها هستن. البته دلیل نمیشه استفاده نشن ولی طبق گفته دوستمون چون ریفرش هم دارن توی بازار ایران و صداشون زیاده من توصیه ریسک نمی کنم بخاطر 2 ترابایت

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، digital_2015 گفته است:

الان شما خرید کدوم سری رو پیشنهاد میدید؟

این مدل

wd6003fzbx

یا ultrastar با گارانتی معتبر؟؟و سری wd black

ممنون❤️

اینکه چه مدلی انتخاب کنید به خود شما برمیگرده فقط هر مدل که خریداری کردین با گارانتی شرکت های اصلی مثل آواژنگ سازگار لایف سرویس و ... تهیه کنید که خیالتون راحت باشه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، sajjadmomeni گفته است:

طبق مطالبی که می دونم اولترا استار ها برای استفاده معمولی نیستن و برای سرور ها و دیتا سنتر ها هستن. البته دلیل نمیشه استفاده نشن ولی طبق گفته دوستمون چون ریفرش هم دارن توی بازار ایران و صداشون زیاده من توصیه ریسک نمی کنم بخاطر 2 ترابایت

پس همون 6 ترا خود بلک بهتره و ریسک نمیکنم

ممنون❤️

حالا نمیدونم 4 ترا خودم چقدر قیمت میخوره که باید بفروشم باید به فکرش باشم😁

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، digital_۲۰۱۵ گفته است:

پس همون 6 ترا خود بلک بهتره و ریسک نمیکنم

ممنون❤️

حالا نمیدونم 4 ترا خودم چقدر قیمت میخوره که باید بفروشم باید به فکرش باشم😁

واقعا اگه بخواید بفروشید و یه هارد دیگه بخرید ارزششو نداره . هارد قطعه حساسیه و فروشش سخته و قیمتشم زیاد افت میکنه . خب مادربرد های قدیمی هم تا 4 تا هارد رو پشتیبانی میکنه یه جدیدشو بگیرید.

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، sajjadmomeni گفته است:

واقعا اگه بخواید بفروشید و یه هارد دیگه بخرید ارزششو نداره . هارد قطعه حساسیه و فروشش سخته و قیمتشم زیاد افت میکنه . خب مادربرد های قدیمی هم تا 4 تا هارد رو پشتیبانی میکنه یه جدیدشو بگیرید.

اون وقت رو سرعت سیستم تاثیر نمیزاره؟یا مصرف برق یا سنگین شدن سیستم؟؟؟

چون من قبلا فروختم هارددیسک و مشکلی از این بابت ندارم ولی همیشه فهمیدم یک هارددیسک بهتر از دوتاس

مدل مادربردم b250 شرکت asus

ممنون❤️

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بازم بقیه نظری دارن خوشحال میشم بگن

ممنون❤️

لینک به دیدگاه

سلام
به نظر بنده ارزش نداره برای سری بلک هزینه کنید .

سری بلک هرچقدر هم که خوب باشه ، به گرد پای ssd هم نمیرسه . پس برای ویندوز و گیم هم نمیشه روش آنچنان حساب کرد .

شما اگر که برای آرشیو میخواید هارد بخرید سری آبی وسترن و باراکودا سیگیت هم کارتون رو راه میندازه .

برای مورد بعدی هم اگر کیستون جا داره و مادربرد هم پورت ساتا خالی داره ، هارد فعلی رو نگه دارید و در کنارش هارد جدید رو هم استفاده کنید . اینطوری حجم بیشتری رو با هزینه کمتر در اختیار دارید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز. بنده عمریه فقط وسترن داشتم، همه رنگش غیر از گلد. بگو روی بلک چی میریزی تا راهنماییت کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ در ۱۷:۰۱، m.reza گفته است:

سلام

سری بلک هرچقدر هم که خوب باشه ، به گرد پای ssd هم نمیرسه . پس برای ویندوز و گیم هم نمیشه روش آنچنان حساب کرد .

شما اگر که برای آرشیو میخواید هارد بخرید سری آبی وسترن و باراکودا سیگیت هم کارتون رو راه میندازه .

برای مورد بعدی هم اگر کیستون جا داره و مادربرد هم پورت ساتا خالی داره ، هارد فعلی رو نگه دارید و در کنارش هارد جدید رو هم استفاده کنید . اینطوری حجم بیشتری رو با هزینه کمتر در اختیار دارید .

درست فرمودید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ در 17:09، Devileytion گفته است:

دوست عزیز. بنده عمریه فقط وسترن داشتم، همه رنگش غیر از گلد. بگو روی بلک چی میریزی تا راهنماییت کنم.

سلام

هم دیتا و سرعت واسم مهم و بازی هم داخلش نصب میکنم

ssd دارم بازی  و ویندوز روش نصبه ولی بعضی بازی هام داخل هارددیسک وسترن بلک نصبه و سرعت خوبی هم داره

الان به گفته رفقا هارد فعلی رو نگه دارم و کنارش یکی دیگه هارد بزارم فکر کنم بهتر باشه تا فروشش

ممنون❤️

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ در 17:01، m.reza گفته است:

سلام

سلام

ممنون دادا❤️

من دوتا ssd دارم یکی 500 سامسونگ واسه گیم و ویندوز و یکی هم ssd دیگه 256 واسه گیم

ولی گاهی اوقات بعضی بازی ها رو تو هارددیسکم نصب میکنم و سرعت خوبی هم داره

الان مشکلی نداره یکی دیگه هارد 2 ترا بخرم بزارم کنار این هارددیسکم؟ مشکلی پیش نمیاد سرعتش کم نمیشه؟؟

یا یکی 4 ترا سری آبی بگیرم واسه دیتا کنار سری بلک بزارم

ولی خوب بازم هارد 4 ترا بلو سرعت پرخشش 5400 است ولی سری بلک 7200

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، digital_۲۰۱۵ گفته است:

الان مشکلی نداره یکی دیگه هارد 2 ترا بخرم بزارم کنار این هارددیسکم؟ مشکلی پیش نمیاد سرعتش کم نمیشه؟؟

یا یکی 4 ترا سری آبی بگیرم واسه دیتا کنار سری بلک بزارم

ولی خوب بازم هارد 4 ترا بلو سرعت پرخشش 5400 است ولی سری بلک 7200

اگر کیستون جا داره نه خیر ، هیچ مشکلی نداره . 

این مورد هم که سرعت چرخش سری بلک 7200 هست و سرعت بالاتری داره که خب شکی نیست ، اما نظر شخصی خودم این هست که ارزش این مقدار هزینه بیشتر رو نداره .

مثلا ببینید الان 2 ترا بلک قیمتی که من ازش پیدا کردم تقریبا رنج قیمتی 3.7 هست گارانتی دارش

4 ترا بلو یا باراکودا هم رنج 2200 2300 ، با اختلاف قیمتی که دارن میشه یه SSD 500 گیگ خرید !

البته بازم هرطور خودتون صلاح میدونید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز. ما دو جور 7200 داریم. یه 7200 بلک یه 7200 غیر بلک. 7200 بلک جون میکنه زمین و زمان رو میلرزونه که مثلا 200 مگ سرعت بده (در حالت ایده عال 200 مگ میده). جالبه هارد بلک 4 و بلو بنده هر دو یک اندازه سرعت خوندن دارن (عکس پیوست). فقط فرقشون توی اکسس تایم هست. بعلاوه الان چون نویز کلی قطعات پایین اومده و مثل قدیم مردم کیس رو روی زمین نمیزارن این نویز هارد ها راحت به گوش میرسه.

بنده الان هارد Ultrastar دارم 16 و 18 ترا. با 250 مگ سرعت صداش مثل هارد بلو. البته پُر شدنشون با هلیوم هم توی این قضیه موثره مثل هارد های گلد 8 ترا و بالاتر. فقط موقع Seek کردن و روشن شدن صدا دارن حین فعالیت هیچ صدایی ندارن که از کیس به گوش برسه. از اون طرف بلک های 2 و 4 ترایی که داشتم با کوچک ترین فعالیتی صداشون در میومد. پس شما بنظرم به خاطر چند ثانیه کوتاه مجدد روی بلک نرو بلکه همین بلکتم به فکر بروز کردن باش. اگر هم خیلی سرعت لحظه ای لود asset های بازی مهمه راه حلش فقط SSD هست. از همین مدل هایی SATAـش هم کافیه و فرقش با هارد مشهوده. ولی هارد با هارد برای گیم فرق چندانی توی این زمینه نداره مگر تو لودینگ ها که به لطف تکنیک های موتور های بازی سازی امروزی خیلی کمتر به چشم میان.

(2).jpeg.9b37eca72810d7f34a63d2c5de5a026d.webp

1a.JPG.c5b68d5adb899a26710d20555f3680f6.JPG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...