رفتن به مطلب

ارور صفحه ابی

omid888
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دیروز مشغول کار با سیستم بودم (داخل گیم) که یکدفعه ارور صفحه ابی اومد و سیستم ری استارت شد

بعد از بالا اومدن سیستم بعد از چند ثانیه دوباره ارور داد و به صورت مداوم همین اتفاق افتاد ،

ویندوز رو عوض کردم ، رم هارو جدا کردم و به صورت تکی تست کرده و جای اسلات ها رو هم عوض کردم حتی memory diagnostic ران کردم و گفت هیچ مشکلی نداره ، هارد ها رو به صورت تکی تست کردم ، بایوس رو اپدیت کردم  ،  سیف مد ، ریپیر، چک کردن کابل ها ، خلاصه هر کاری که میشد انجام دادم و مشکل حل نشد .

الان هم دیگه ویندوز بالا نمیاد و موقع لود ارور ابی میده . 

مشکل از چی میتونه باشه ؟ رم ؟ مین بورد؟

متن ارور :

Driver irql not less or equal

Kmode exception not handled

Unexpected kernal mode trap

لینک به دیدگاه

۲۲ دقیقه قبل، invoker گفته است:

درود دوست عزیز

مشخصات دقیق سیستم و ویندوز رو بفرمایید.

Win 10

I7 6700k

Main Asus z170 pro gaming

Ram 2x 8gb 3200

Gigabyte 1070 8gb

Power rm750 gold

Hard : ssd + mechanical 2tb

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سیستم از اول دست خودت بوده ؟ اگر خیر چه قطعاتی را کارکرده خریدی ؟ اور کردی یا خیر ؟

رمها را با این روشها نمیشه تست کرد و فقط توی بازی میشه تست کرد

SSD اگر سالم هست از سیستم جدا کن

برای تست کلا هارد و SSD را جدا کن بعد روشن کن و بزار روشن بمونه که مطمعن بشی بقیه اجزا سالم هستن

بعد یکی یکی هارد و SSD را تست کن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ در 02:00، Royal گفته است:

دوست عزیز سیستم از اول دست خودت بوده ؟ اگر خیر چه قطعاتی را کارکرده خریدی ؟ اور کردی یا خیر ؟

رمها را با این روشها نمیشه تست کرد و فقط توی بازی میشه تست کرد

SSD اگر سالم هست از سیستم جدا کن

برای تست کلا هارد و SSD را جدا کن بعد روشن کن و بزار روشن بمونه که مطمعن بشی بقیه اجزا سالم هستن

بعد یکی یکی هارد و SSD را تست کن

سیستم دست خودم بود اور هم نشده 

همه این کار هایی که شما گفتی رو انجام دادم.

برد رو کلا جدا کردم از کیس  رم ، پاور ، هارد و گرافیک جایگزین پیدا کردم تست کردم بازم موقع بالا اومدن ارور ابی داد ، فقط سی پی یو رو نتونستم تست کنم ، 

ویرایش شده توسط omid888
لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، omid888 گفته است:

سیستم دست خودم بود اور هم نشده 

همه این کار هایی که شما گفتی رو انجام دادم.

رم ، پاور ، هارد و گرافیک جایگزین پیدا کردم رو مین خودم تست کردم بازم موقع بالا اومدن ارور ابی داد ، فقط سی پی یو رو نتونستم تست کنم ، 

چه تستی از رم گرفتی ؟ باید بازی انجام میدادی

من در کامنت قبلی در مورد CPU ننوشتم تا ببینم این موارد سالم هستن یا خیر بعد در مورد CPU نظر بدم

اگر تست بازی از رمها گرفتی فقط 2 مورد هست که باید تست بشن

مادربرد و پردازنده که اگر درست حدث زده باشم شما توی باغچه خونه یه جای مناسب چاله ای به ابعاد 10x10x10بکن که CPU را چال کنی

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

من هم به این درد دچار شدم و 2 سال رو هوا موندم و بعد از 2 سال توانستم سیستم جدید خریداری کنم

هنوز هم نتیجه ای نگرفتم ولی سیستم شما دقیقا شبیه سیستم بنده شده با این تفاوت که سیستم من روشن میشه تا قسمت لود کردن ویندوز هم میره حتی بعضی وقتها داخل محیط ویندوز هم میشه و بعد ریستارت ریستارت و ریستارت

حالا اگر این مشکل پیش امده دلیلش چی هست ؟! خنک نبودن پردازنده و استفاده در پردازشهای سنگین و یا اور کردن و یا مشکل در پاور و یا بایوس

برای سیستم من فرق داره چون اداره برق با قطع و وصل کردن مکرر برق این بلا را سر سیستم من آورده

منتظرم ببینم تستهای سیستم شما به کجا میرسه و کدام قطعه در تستهای فینال خراب در میاد

مادربرد نبود تست کنی ؟ چیزی که زیاد هست مادربرد سوکت 1151 هستش

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Royal گفته است:

من هم به این درد دچار شدم و 2 سال رو هوا موندم و بعد از 2 سال توانستم سیستم جدید خریداری کنم

هنوز هم نتیجه ای نگرفتم ولی سیستم شما دقیقا شبیه سیستم بنده شده با این تفاوت که سیستم من روشن میشه تا قسمت لود کردن ویندوز هم میره حتی بعضی وقتها داخل محیط ویندوز هم میشه و بعد ریستارت ریستارت و ریستارت

حالا اگر این مشکل پیش امده دلیلش چی هست ؟! خنک نبودن پردازنده و استفاده در پردازشهای سنگین و یا اور کردن و یا مشکل در پاور و یا بایوس

برای سیستم من فرق داره چون اداره برق با قطع و وصل کردن مکرر برق این بلا را سر سیستم من آورده

منتظرم ببینم تستهای سیستم شما به کجا میرسه و کدام قطعه در تستهای فینال خراب در میاد

مادربرد نبود تست کنی ؟ چیزی که زیاد هست مادربرد سوکت 1151 هستش

ویندوز بالا نمیاد که بازی اجرا کنم ، 

این اتفاق هم زمانی افتاد که داخل lost ark بودم ، Alt tab کردم این ارور رو داد

برای منم لود میشد گاهی وقتا چند دقیقه کار میکرد بعد ارور میداد ، بعداً دیگه کلا بالا نیومد ویندوز ، مشکل هرچیه به احتمال ۸۰٪ از برد هست چون من همه چیو کامل تست کردم ، یه برد دست دو با ساکت ۱۱۵۱ پیدا کنم سی پی یو رو هم تست میکنم،

خلاصه مجبور شدم آپگرید کنم سیستم 

لینک به دیدگاه

فقط حالت انبرد بزار بایوس بالا بیاد بزار ده دقیقه تو بایوس بمونه

اگه بایوس بالا نیاد یانمونه توبایوس فقط با تک اسلات های رم چرخشی در اسلاتها 

چیپ بایوس یا چیپ اصلی مادربرد یا مدار برقش مشکل داره

بترتیب برو جلو 

اگه ایراد از CPU بود بعد هربار وضعش وخیم تر میشد احتنال زیاد مادربرده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...