رفتن به مطلب

مشورت خرید WD Black یا SSD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

رو سیستمم یه M.2 512 هست و کمه

میخواستم فضا اضافه کنم٬ اطلاعات زیادی ندارم٬ ۱ ترا هم اضافه کنم کافیه

تصمیم خرید هارد وسترن بلک یک ترا بود برای آرشیو مقداری فیلم و عکس و چنتا بازی در حد 300 گیگ ولی با همین رنج قیمت میشه SSD m.2 تهیه کرد که سرعت به مراتب بالاتری داره

حالا به نظر دوستان٬ کدوم میتونه با این استفاده بهتر باشه؟

WD Black 1TB
Lexar NM710 1TB

لینک به دیدگاه

قطعا برای ارشیو هارد گران قیمت بلک منطقی نیست

ولی چون هم ارشیو میخواید و هم استفاده گیم بهترین راه اینکه یک هارد ۱ ترا ابی یا بنفش ارزان قیمت بگیرید برای ارشیو و یک ssd در حد نیاز مثلا ۵۱۲ برای بازی ها

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، a.d oc گفته است:

چه قیمتی هستن این هارد و اس اس دی که در نظر گرفتید؟

ssd : 2400
HDD : 2100

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اول اینکه اون 512 ی که داری هم اضافه هست چون برای ویندوز هم از اون استفاده میکنی و همیشه در حال کار هست که البته حالشو میبری ولی از نظر من برای ویندوز 128 و یا 256 هم بسه 

برای آرشیو اطلاعات بهترین گزینه هاردهای معمولی هستن که البته بنفش برای استفاده 24 ساعت در روز و هفت روز در هفته و ووو..... ساخته شده و مقاومتش بیشتر از سری Blue هست 

شما یک عدد SSD ظرفیت کمتر بخر برای ویندوز و یک عدد هارد 2 TB هم برای ذخیره سازی اطلاعات و اگر میتونی 2 تا هارد بخر که کل اطلاعات را در یک هارد جمع نکنی چون در صورت خراب شدن به هیچ یک از اطلاعاتت دسترسی نخواهی داشت که این را از روی تجربه میگم و اگر اطلاعاتی داخل هارد داری که چند ماه یک بار میخوای استفاده کنی هارد را از برقش جدا کن که بی جهت روشن نمونه و تایم بندازه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MIFans گفته است:

ssd : 2400
HDD : 2100

واقعا عقلانی نیست برای هارد 1 ترا این قدر هزینه کرد

بنظرم همون اس اس دی رو تهیه کنید خیلی بهتره

اگر هم اصرار به خرید هارد هست مدل blue تهیه کنید

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Royal گفته است:

سلام دوست عزیز

اول اینکه اون 512 ی که داری هم اضافه هست چون برای ویندوز هم از اون استفاده میکنی و همیشه در حال کار هست که البته حالشو میبری ولی از نظر من برای ویندوز 128 و یا 256 هم بسه 

برای آرشیو اطلاعات بهترین گزینه هاردهای معمولی هستن که البته بنفش برای استفاده 24 ساعت در روز و هفت روز در هفته و ووو..... ساخته شده و مقاومتش بیشتر از سری Blue هست 

شما یک عدد SSD ظرفیت کمتر بخر برای ویندوز و یک عدد هارد 2 TB هم برای ذخیره سازی اطلاعات و اگر میتونی 2 تا هارد بخر که کل اطلاعات را در یک هارد جمع نکنی چون در صورت خراب شدن به هیچ یک از اطلاعاتت دسترسی نخواهی داشت که این را از روی تجربه میگم و اگر اطلاعاتی داخل هارد داری که چند ماه یک بار میخوای استفاده کنی هارد را از برقش جدا کن که بی جهت روشن نمونه و تایم بندازه

سلام

اضافه که نیست٬ ویندوز و برنامه‌های مورد نیاز روی SSD هست و اینکه SSD هرچی ظرفیتش بیشتر باشه عمر و پرفورمنس بیشتری داره و لزومی نیست همشو پر کنم

درایو ۱۲۸ نسبت به ۵۱۲ عمر کمتر و پرفورمنس پایینتری داره و هم اینکه هرچقدر ظرفیتش بیشتر به ماکزیمم برسه افت پرفورمنس بیشتر میشه

صرفا برای آرشیو نمیخوام ٬ گیم هم هست که سرعت هارد مهمه برام و اینکه بار اضافه رو از روی SSD با انتقال کش و... بردارم

بنظرم هارد میتونه عمر بیشتری داشته باشه برای همین به فکر وسترن بلک افتادم ولی نمیدونم توی طولانی مدت سرعتش افت میکنه یا نه...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MIFans گفته است:

سلام

اضافه که نیست٬ ویندوز و برنامه‌های مورد نیاز روی SSD هست و اینکه SSD هرچی ظرفیتش بیشتر باشه عمر و پرفورمنس بیشتری داره و لزومی نیست همشو پر کنم

درایو ۱۲۸ نسبت به ۵۱۲ عمر کمتر و پرفورمنس پایینتری داره و هم اینکه هرچقدر ظرفیتش بیشتر به ماکزیمم برسه افت پرفورمنس بیشتر میشه

صرفا برای آرشیو نمیخوام ٬ گیم هم هست که سرعت هارد مهمه برام و اینکه بار اضافه رو از روی SSD با انتقال کش و... بردارم

بنظرم هارد میتونه عمر بیشتری داشته باشه برای همین به فکر وسترن بلک افتادم ولی نمیدونم توی طولانی مدت سرعتش افت میکنه یا نه...

هر نرم افزاری در حد خودش از سخت افزار استفاده میکنه....سرعت SSD اونجایی بکار میاد که برنامه میخواد برای بار اول اجرا بشه و بعد از اون از رم کامپیوتر استفاده میکنه نه از حافظه دائمی یعنی هارد و SSD حالا SSD شما هر چقدر سرعتش و ظرفیتش بیشتر باشه کاراییش در یک حد هست مگر اینکه از page file زیاد استفاده کنی... من هم عقیده دارم سرعت SSD باید خیلی زیاد باشه ولی برای ظرفیت SSD ترجیه میدم از جایی که ویندوز نصب هست جدا باشه و استانداردش برای ویندوز 256 گیگ هست

حالا شما برای مثال 2 تا SSD مجزا با ظرفیت بالا هم بصورت جداگانه روی سیستم داشته باش اون موقع این سیستم برای رندر کردن و کارهایی که باید کپی و ذخیره کنه موشک میشه

در مورد هارد WesternDigital Black Edition باید بگم قیمتش زیاد هست ولی کاراییش را نمیتونم نظر بدم چون خیلی وقت هست که نخریدم ولی Blue دارم هم 1TB و هم 2TB که جفتشون هم توی نوشتن و خواندن سرعتشون عالی هست

اگر از روی هارد Blue بر روی هارد Blue بخوام کپی کنم سرعتش بین 130 تا 100 هست در طولانی مدت و فایلهای حجیم ولی در لحظه همون 130 Megabyte

و اگر از روی SSD بخوام چیزی کپی کنم در لحظه میشه 1.5GB و برای مدت طولانی و فایلهای حجم زیاد سرعتش 170Mb شروع میشه و تا 150Mb هم متغیر هست که بنظر من عالی هستش

سری بنفش هم سرعتش در همین حد و حدود هستش البته از نظر سرعت چرخش هارد WD 2TB Blue و بنفشش 5400RPM هستن و Blue 1TB 7200RPM هستش

ولی خودت میخوای که SSD بخری پس همون SSD 1TB را بخر ولی هر کاری هم بکنی باز نیاز داری هارد هم بخری من هم جای شما باشم فعلا SSD میخرم بعد HDD

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...