رفتن به مطلب

دمای زیاد پردازنده i7 3770

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ، داشتم با استفاده از نرم افزار هندبریک حجم فیلمی رو کاهش میدادم (فیلم طولانی بود حدود 1 ساعت) که با Task Manager چک کردم پردازنده روی 100 درصد ثابت کار میکرد. با استفاده از نرم افزار CPUID HWMonitorPro دما رو چک کردم با توجه به اینکه فقط حدود 8-9 درصد از پروسه رو طی کرده بود دمای سی پی یو 90 درجه بود. توی اینترنت که سرچ کردم اینو نوشته بود 

It is close to the max temp of 90c. Ideally temps should be 60c max at load if cpu has decent paste, is seated well in hsf and using a decent third party cooler (I was using a coolermaster v6 with grizzly kryonaut paste) I would reseat and repaste your cpu, and or get a good cooler if you don't already have

خمیر سی پی یو رو هم نزدیک 1 سال پیش عوض کردم و خمیر گرین زدم روش و فن سی پی یو استوک هست ، به نظرتون نیازی هست که فن رو عوض کنم؟ با بودجه 400-500 تومنی چه فنی میتونم بخرم که واقعا بتونه روی دمای پردازنده تاثیر بذاره؟ 

پ.ن: کیس گرین مگنوم پلاس هست و دو تا فن داره، دمای کارت گرافیک 1650 سوپر مدل ایسوس تاف که استفاده میکنم (البته جدیدا حین بازی دما رو چک نکردم) ولی زمانی که چک میکردم دمای خوب و طبیعی ای داشت (ضمنا همون موقعم دمای پردازندم اوکی نبود)

لینک به دیدگاه

درود

دمای حالت بیکاری چقدره من با خمیر گرین و کولر گرین400   در حات بیکاری 37 هست

لینک به دیدگاه

برادر من آخه کجا دیدی با فن استوک کارهای رندر و سنگین انجام بدن ؟! حتما باید بلایی سر سیستمت بیاد که بری فن بخری و سیستم خنک کننده مناسب ؟+ CPU

اینی که نوشته هم جواب هست مطلب انگلیسی را میگم...موضوع تاپیک چی بوده

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

درود

دمای حالت بیکاری چقدره من با خمیر گرین و کولر گرین400   در حات بیکاری 37 هست

همین الان سیستم رو از حالت Sleep در اوردم 

Untitled1.thumb.png.ce1b1334f3a7e6fc541d6e4a479e6c33.png

۷ دقیقه قبل، Royal گفته است:

برادر من آخه کجا دیدی با فن استوک کارهای رندر و سنگین انجام بدن ؟! حتما باید بلایی سر سیستمت بیاد که بری فن بخری و سیستم خنک کننده مناسب ؟+ CPU

اینی که نوشته هم جواب هست مطلب انگلیسی را میگم...موضوع تاپیک چی بوده

حالا من 3-4 ماه ادیتور یه یوتوبر بودم و هر روز یا یه روز در میون یه ویدیوی 1 ساعت / نیم ساعته ادیت میزدمو خروجی میگرفتم، با همین فن و سی پی یو.. 

اینو سرچ کرده بودم 

Untitled1.thumb.png.b7151fec9ed80ecd4d9cdfd33f95c3ba.png

لینک به دیدگاه

سلام

داش، پدر سی پی یو رو درآوردی

اگه هر روز همین کار ها رو می‌کنی یه کولر بگیر واسش حتما چون یا خودش به چوخ می‌ره یا مادربردت 

لینک به دیدگاه

فعلا تنها پیشنهادی که دارم اگر در کیست بسته هست بازش کن که کمی خنکتر بشه و اگر سیستم گرمایشی نزدیکش هست یا کیس را جابجا کن یا اون را خاموش کن

از همین حالا هم ببین چقدر بودجه داری و یه خنک کننده درست حسابی بخر براش

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

همین الان سیستم رو از حالت Sleep در اوردم 

Untitled1.thumb.png.ce1b1334f3a7e6fc541d6e4a479e6c33.png

حالا من 3-4 ماه ادیتور یه یوتوبر بودم و هر روز یا یه روز در میون یه ویدیوی 1 ساعت / نیم ساعته ادیت میزدمو خروجی میگرفتم، با همین فن و سی پی یو.. 

اینو سرچ کرده بودم 

Untitled1.thumb.png.b7151fec9ed80ecd4d9cdfd33f95c3ba.png

من با کولری که ازش استفاده میکنم فول لود بالاتر از 70 نمیره اگه کولر بهترم گرفتی خوبه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، javad4004 گفته است:

سلام

داش، پدر سی پی یو رو درآوردی

اگه هر روز همین کار ها رو می‌کنی یه کولر بگیر واسش حتما چون یا خودش به چوخ می‌ره یا مادربردت 

این بنده خدا 3-4 ماه هر روز همین اوضاعو داشت زیر دست من :D

نه الان که زیاد کار خاصی با سیستم انجام نمیدم ، ولی حدود 10 تا فیلم 1 ساعته دستمه که میخوام حجمشونو کم کنم.. به نظرم فن رو بخرم بهتر باشه هم خیال خودم راحتتر میشه ، هم سی پی یو اسیب کمتری میبینه.

4 ساعت قبل، Royal گفته است:

فعلا تنها پیشنهادی که دارم اگر در کیست بسته هست بازش کن که کمی خنکتر بشه و اگر سیستم گرمایشی نزدیکش هست یا کیس را جابجا کن یا اون را خاموش کن

از همین حالا هم ببین چقدر بودجه داری و یه خنک کننده درست حسابی بخر براش

تشکر حتما ، در کیس بستس اما سیستم گرمایشی ای نزدیکش نیست. اگه شد هم کلا کیسو میذارم روی میز (ولی بعید میدونم جا باشه براش)

میخوام یه چیزی حدود 400-500 هزینه کنم ، گزینه هایی که خودم مد نظرمه NOTUS-95 PWM و کولر مستر i70C هست.

4 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

من با کولری که ازش استفاده میکنم فول لود بالاتر از 70 نمیره اگه کولر بهترم گرفتی خوبه

چک کردم حقیقتا قیمتش برای منی که فعلا استفاده خاصی از سیستم ندارم زیاد بود

در حد همون 400-500 تومن اگه گزینه ای دوستان مد نظر داشتن معرفی کنن.

ویرایش شده توسط MiladZQ
لینک به دیدگاه

3770 کلا سی پی یو داغی هست و تا 90 درجه مشکلی نداره ، اول از همه پیشنهاد میکنم 3770 رو بفروشی و 1100 بگیری خیلی بهتر هست 3770 رو 2 تومن بفروشی با 2300 میتونی 1100 بگیری 2 تومنم یه مادربرد براش بگیری خیلی بهتره ولی اگر قصد ارتقاء نداری ، خودم 3770 رو داشتم حتی با کولر GAMMAXX 400 و خمیر XP 610 با برنامه prime95 دما تا 90 درجه بالا میرفت 

3770_3.jpg

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

3770 کلا سی پی یو داغی هست و تا 90 درجه مشکلی نداره ، اول از همه پیشنهاد میکنم 3770 رو بفروشی و 1100 بگیری خیلی بهتر هست 3770 رو 2 تومن بفروشی با 2300 میتونی 1100 بگیری 2 تومنم یه مادربرد براش بگیری خیلی بهتره ولی اگر قصد ارتقاء نداری ، خودم 3770 رو داشتم حتی با کولر GAMMAXX 400 و خمیر XP 610 با برنامه prime95 دما تا 90 درجه بالا میرفت 

3770_3.jpg

عزیز فعلا قصد ارتقا ندارم ، میذارم هر موقع شرایطش بود و پول دستم اومد یه تکون اساسی میدم که سیستم کامل بروز بشه. اتفاقا الان اسم این کولرو اوردید یادم افتاد وقتی میخواستم سیستم بگیرم (قصدم خرید رایزن بود) میخواستم همین کولر رو بخرم اگه اشتباه نکنم xD

* یعنی به نظرتون یه کولر معمولی ، مثل نوتوس ۱۰۰ / ۹۵ یا همین کولر مستر 170C نمیتونه دمای این سی پی یو رو کنترل کنه؟ حداقل تا جایی که نه به مادربرد اسیبی برسه نه خود پردازنده..؟

گزینه‌ی دیگه ای جز این ۳ تا فن دارم که بهتر باشه؟ تو کامنتای دیجیکالا که میخوندم نوتوس ۱۰۰ تا ۲۵ درجه ″نوشته بودن″ که دما رو پایین میاره. 

لینک به دیدگاه

یه مورد فن دیگه هم پیدا کردم BLIZZARD T20

Cooler Master i70C

Green NOTUS-95

Green NOTUS 100

کدوم یکی از اینا میتونه کمک بیشتری کنه به کاهش دمای پردازنده؟ مورد دیگه ای هم اگه مد نظرتون مورد معرفی کنید ممنون 9_9 UP 

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

ی

کدوم یکی از اینا میتونه کمک بیشتری کنه به کاهش دمای پردازنده؟ مورد دیگه ای هم اگه مد نظرتون مورد معرفی کنید ممنون 9_9 UP 

این کولرها ضعیفتر یا نهایت در حد Gammaxx 400 هستن ، وزن هدسینگ رو مدنظر قرار بده ، با خرید این کولرها دمای سی پی یو با برنامه Prime95 همون 90 درجه هست ، 2600k و 2700k خنک تر از 3770 هست 

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

این کولرها ضعیفتر یا نهایت در حد Gammaxx 400 هستن ، وزن هدسینگ رو مدنظر قرار بده ، با خرید این کولرها دمای سی پی یو با برنامه Prime95 همون 90 درجه هست ، 2600k و 2700k خنک تر از 3770 هست 

خواستم Prime 95 رو بریزم با این ارور مواجه شدم

حس میکنم به خاطر اینه که ویندوز نسخه LTSC هستش (دو نسخه متفاوت از دو سایت رو هم تست کردم)

Untitled.thumb.png.0023511ca6808539acbfb5211a46f9d9.png

من دقیق متوجه نشدم منظورتونو ، یعنی بین همین کولر ها ببینم کدوم یکی هیت سینک بزرگتری داره..؟ البته اون نرم افزاری که میگید برای بنچمارک و تست سلامت و عملا استفاده از نهایت توان پردازنده هست ، فکر نکنم با کار عادی به این دما برسه درسته؟

لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

خواستم Prime 95 رو بریزم با این ارور مواجه شدم

حس میکنم به خاطر اینه که ویندوز نسخه LTSC هستش (دو نسخه متفاوت از دو سایت رو هم تست کردم)

Untitled.thumb.png.0023511ca6808539acbfb5211a46f9d9.png

من دقیق متوجه نشدم منظورتونو ، یعنی بین همین کولر ها ببینم کدوم یکی هیت سینک بزرگتری داره..؟ البته اون نرم افزاری که میگید برای بنچمارک و تست سلامت و عملا استفاده از نهایت توان پردازنده هست ، فکر نکنم با کار عادی به این دما برسه درسته؟

با کار عادی بله ، ولی کار عادی یعنی موزیک گوش کردن و فیلم دیدن ، کار که شما انجام میدید خیلی روی سی پی یو فشار میاره ، این کولرها هیچکدوم روی کاهش دمای این سی پی یو تاثیر نداره ، وقتی با کولر gammaxx 400 که وزن هدسینگ بالای 600 گرمه دما میرسه به 90 کولرهای که خودتون پیشنهاد کردید تاثیری روی دما نداره ، باید کولر حرفه تر بخرید یا باندل رو ارتقاء بدید 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

با کار عادی بله ، ولی کار عادی یعنی موزیک گوش کردن و فیلم دیدن ، کار که شما انجام میدید خیلی روی سی پی یو فشار میاره ، این کولرها هیچکدوم روی کاهش دمای این سی پی یو تاثیر نداره ، وقتی با کولر gammaxx 400 که وزن هدسینگ بالای 600 گرمه دما میرسه به 90 کولرهای که خودتون پیشنهاد کردید تاثیری روی دما نداره ، باید کولر حرفه تر بخرید یا باندل رو ارتقاء بدید 

نه دیگه انقدر عادی هم نه xD انشاالله کم کم باندل رو هم ارتقا میدم که دیگه از شر نگرانی بابت دمای سی پی یو وسط رندر گیری خلاص شم :))) ممنون بابت راهنمایی :x

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...