رفتن به مطلب

مشاوره خرید کابل تلفن روکش دار دوزوج مشکی

Master
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر سلاطین عزیز

من هر خونه ای عوض کردم تا الان که دوباره خونه خریدم دقیقا همین کارو انجام دادم یعنی از سر خط سیم کشی کردم تا مودم

چیزی بین 50 تا 100 درصد افزایش کیفیت خط داشتم

بر خلاف اون چیزی که مثل دوستان تصور می کردم کیفیت کابل های مختلف انچنان تاثیر نداشت ولی قیمت ها خیلی فرق میکرد

بهتون میگن کابل چند زوج بگیرید ولی لازم نیست کابل تک زوج کافیه

من ارزون ترین کابلی که می شد خریدم

فقط سر  کله زدن با مامور های مخابرات بدبختی داره

اول باید سیم تلفون خونتون که میره به کافو رو ردیابی کنی و ببینی کودوم یکی هست بعد باید خودت تلفن ببری و به سیم تلفن گیره سوسماری ببندی و خط هارو دونه دونه تست کنی ببینی خطت کودومه چون معمولا از یک کابل چند تا سیم برای یه ساختمون می کشن اول از تو خونه توی پارکنیگ جایی که خط های تلفن رو متصل کردن به سیم کشی ساختمون باید ببینی سیم های خط خودتون چه رنگیه

اینجوری خودت میتونی تشخیص بدی

اگه نمی تونی باید زنگ بزنی مامور مخابرات بیاد

مامور که اومد نباید بگی که این سیم رو مستقیم میخوام بکشم تو مودم باید بگی سیم کشی جدید ساختمونه 

خلاصه باید یه کلکی سوار کنی که اینو وصل کنه برات

وصل که کرد تشکر کن بزار برن

اگه خودت پیدا کردی یا مامور وصل کرد بعد از اینکه مامور ها رفتن برو سر کافو سیم هارو از ترمینال در بیار و مستقیم لحیم کن به هم

هرچی سیم ها یکسره تر باشه کیفیت خط بهتر میشه

من الان کارم به جایی کشید که سیم هارو به اسپلیتر لحیم کردم که با تکون خوردنش نویز ایجاد نشه خخخخخخ

من ارزون ترین کابل تک زوج شیلد دار رو امسال عید گرفته بودم متری 2 تومن

سیم تک زوج هوایی بود

مستقیم از کافو کشیدم از پنجره اوردم تو مودم

اگه دو زوج هم خریدی میتونی سیم هارو دوتا و دوتا وصل کنی به هم برای کیفیت بهتر

من تا الان 4 بار اینکارو انجام دادم

علت اینکه خیلی تاثیر داره اول این هست که سیم ها تو خونه خیلی تیکه تیکه هست و دوم اینکه چون سیم ها تو کل خونه پخش هست هرچی ساختمون نویز ناشی از برق و لوازم برقی و امواج و پارازیت و غیره هست رو جذب میکنه

دقیقا مثل یه انتن بزرگ

بخواطر همین وقتی از سر خط اینجوری می کشی نویز خیلی کم میشه

Capture1234567.thumb.PNG.f97a7ce3881c587ddfd4e447b6aa4272.PNG

دوستان اینم وضعیت خط

25 مگ داره می کشه در حالی که سرویسم 16 مگ هست

یعنی 9 مگ الکی اینجاست و در حال استفاده نیست خخخخخ

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۷ دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

Capture1234567.thumb.PNG.f97a7ce3881c587ddfd4e447b6aa4272.PNG

دوستان اینم وضعیت خط

25 مگ داره می کشه در حالی که سرویسم 16 مگ هست

یعنی 9 مگ الکی اینجاست و در حال استفاده نیست خخخخخ

ماشالله کیفیت خط !
اولین باره همچین کشش خطی با این SNR میبینم .

فاصله تون تا مرکز مخابرات چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

ماشالله کیفیت خط !
اولین باره همچین کشش خطی با این SNR میبینم .

فاصله تون تا مرکز مخابرات چقدر هست ؟

هم زیاده همه کمه

فاصله حدود 4 کیلومتر هست ولی در عمل چون تا سر خیابون با فیبر اوردن فکر کنم کمتر از 1 کیلومتر فاصله باشه تا دستگاهی که فیبر رو تبدیل به دو خط مسی می کنه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در 20:28، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

هم زیاده همه کمه

فاصله حدود 4 کیلومتر هست ولی در عمل چون تا سر خیابون با فیبر اوردن فکر کنم کمتر از 1 کیلومتر فاصله باشه تا دستگاهی که فیبر رو تبدیل به دو خط مسی می کنه

الان وضعیت خط من چطوره؟ وقتی مرکز خودش میگه مشکل داره کابل از سر خط تاثیر داره؟

896715565_DesktopScreenshot2022_03.09-20_30_49_93.thumb.png.15b0adbef205b0e64a8e2414572bb4c9.png

چند روزیم هست که محض استفاده نت snr دانلود 0 میشه بعد هم به شکل زیر عملا قطع هست

851913450_DesktopScreenshot2022_03.09-20_31_24_89.thumb.png.9e9ab4a2d998ce085a335e3d7047581e.png

الان گذاشتمش روی +adsl2 شد این

1700352988_DesktopScreenshot2022_03.09-20_44_42_64.thumb.png.7a671bd92dca141800995aa57e65a297.png

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

الان گذاشتمش روی +adsl2 شد این

1700352988_DesktopScreenshot2022_03.09-20_44_42_64.thumb.png.7a671bd92dca141800995aa57e65a297.png

روی همین بزار بمونه

خط خیلی خوبه

فقط از طرف شرکت برات پهنای باند رو کم بستن

باید زنگ بزنی بگی ازاد بزارن یا اینکه بزارن رو 16

جدیدا مقاومت میکنن و میگن همچین چیزی نداریم و از این داستانا ولی اگه سمج بشی یا امتیاز 1 بدی و اپشن صحبت با اپراتور دیگه رو انتخاب کنی برات اوکی بکنن احتمالا

کلا نویز خطت از من کمتره

نویز من 14.8 هست ولی برای تو 10.0

فقط باید زنگ بزنی بگی پهنای باندت رو ازاد بزارن

ویرایش شده توسط HESAM OVERCLOCK HERO
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در 21:14، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

روی همین بزار بمونه

خط خیلی خوبه

جدیدا مقاومت میکنن و میگن همچین چیزی نداریم و از این داستانا ولی اگه سمج بشی یا امتیاز 1 بدی و اپشن صحبت با اپراتور دیگه رو انتخاب کنی برات اوکی بکنن احتمالا

کلا نویز خطت از من کمتره

فعلا که قطع هست باید زنگ بزنم مامور بفرستن خدا کنه از مودم نباشه

چراغ adsl روشنه ولی چراغ نت خاموشه پس از سر خط لازم نیست؟

مشکل من همیشه تایم اوت و پکت لاس بود اونو باید چیکار کنم

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در 21:14، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

من قبلا زنگ زدم  گفتم سرعت دانلود کم کنید در عوض اپلود 2 بشه گفت دسترسی به خط  نداریم

مودمو ریست فکتوری کردم اوکی شد 

سرعتم روی +adsl2 اینه  پینگ هم خیلی بالا هست

روی gdmt گذاشتم سرعت شد 8مگابیت دانلود با 0.40مگابیت اپلود پینگشم خیلی پایین تره مگه نباید سرعت gdmt پایین تر باشه ؟؟؟

پینگ 8.8.8.8 از 90 میاد روی 40 

12871560657.thumb.png.c0990a7a80ba3f28405a3fe8ebdb1971.png

1942345670_DesktopScreenshot2022_03.09-21_51_58.94(2).thumb.png.3ed816ca96df873dc0ae7fc0e2a7e6ad.png

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در 21:37، erfanvk گفته است:

من قبلا زنگ زدم  گفتم سرعت دانلود کم کنید در عوض اپلود 2 بشه گفت دسترسی به خط  نداریم

به نظر که نه

اینجوری که من دارم می بینم خطت اصلا نویز نداره

اینکه میگن دسترسی نداریم دروغه

جدیدا الکی کیگن سمج شی درست میکنن

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در 21:37، erfanvk گفته است:

دیر وقت یعنی 12 به بعد که مردا هستن زنگ بزن اونا اوکی ترن

لینک به دیدگاه

۴۵ دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

دیر وقت یعنی 12 به بعد که مردا هستن زنگ بزن اونا اوکی ترن

خیلی ممنون

چند بار زنگ زدم  همش یک نفر بر میداشت فکر کنم روش نشد بگه دسترسی ندارم

اخر بردن بالاتر

1879712038_DesktopScreenshot2022_03.09-22_48.42_03(2).png.5b16fec1899b6bfe0d1ea33e18d153df.png

واسه پکت لاس هم اینجور راه ها بلدین😂

اگه بتونم اون حل کنم دیگه عالی میشه

اینم این همون خطیه که 2سال من زنگ میزدم میگفتن دسترسی نداریم

خطت هم بیشتر 6 مگ نمیکشه

لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

خیلی ممنون

چند بار زنگ زدم  همش یک نفر بر میداشت فکر کنم روش نشد بگه دسترسی ندارم

اخر بردن بالاتر

1879712038_DesktopScreenshot2022_03.09-22_48.42_03(2).png.5b16fec1899b6bfe0d1ea33e18d153df.png

واسه پکت لاس هم اینجور راه ها بلدین😂

اگه بتونم اون حل کنم دیگه عالی میشه

اینم این همون خطیه که 2سال من زنگ میزدم میگفتن دسترسی نداریم

خطت هم بیشتر 6 مگ نمیکشه

سنگین

ایول الان خطت داره تا 26 مگ می کشه خخخخ

یعنی از مال من هم بهتر

اپلودت هم رو 3 هست

من پشت تلفن پشتیبانی پیر شدم همه دوز و کلک هاشون رو می دونم خخخخخخخ

لینک به دیدگاه

۱۹ ساعت قبل، m.reza گفته است:

p2p بگیر . از شر مخابرات راحت میشی .

یه مقدار هزینه تجهیزات اولیه و نصب داره ، اما میرزه !

اصلا اطلاع ندارم.

چی هست؟ از کجا بگیرم؟

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، Ali_۱۴ گفته است:

اصلا اطلاع ندارم.

چی هست؟ از کجا بگیرم؟

https://www.asiatech.ir/my/OWA این لینک رو ببینید

تجهیزات هم یک رادیو میخواید مثل این : https://aloshabake.com/shop/active/ubiquiti/nano-station-m5-mimo-wireless-bridge-base-station/ یا https://www.lioncomputer.com/product/q3l5j/MW305R

یه پایه برای نصبش روی پشت بوم 

و یه روتر . برای مثال : https://www.lioncomputer.com/product/q3l5j/MW305R

شاتل پیشگامان آسیاتک پارس آنلاین رو میدونم که ارائه میدن این خدمت رو . تماس بگیرید میان امکان سنجی میکنن ، اگر شرایط مهیا بود خودشون برای تجهیزات راهنماییتون میکنن .

لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، m.reza گفته است:

https://www.asiatech.ir/my/OWA این لینک رو ببینید

تجهیزات هم یک رادیو میخواید مثل این : https://aloshabake.com/shop/active/ubiquiti/nano-station-m5-mimo-wireless-bridge-base-station/ یا https://www.lioncomputer.com/product/q3l5j/MW305R

یه پایه برای نصبش روی پشت بوم 

و یه روتر . برای مثال : https://www.lioncomputer.com/product/q3l5j/MW305R

شاتل پیشگامان آسیاتک پارس آنلاین رو میدونم که ارائه میدن این خدمت رو . تماس بگیرید میان امکان سنجی میکنن ، اگر شرایط مهیا بود خودشون برای تجهیزات راهنماییتون میکنن .

ممنون.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ در 12:05، invoker گفته است:

اکثر الکتریکی ها دارن . ولی باید دقت کنی که مغزی تمام مس باشه !

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

دقیقا باس این شکلی باشه ( البته شما دو زوج کفایتتون میکنه / پوسته اش هم به شدت زخیم و سف که سالیان سال زیر نور افتاب بتونه دووم بیاره )

زمینی.jpg

من دو زوج این کابلو چند سال پیش گرفته بودم، اشغال به تمام معنا بود همش قط وصلی نویز زیاد .بعد کابلو که یکم با فشار میکشیدی نت قطع میشد!

یسال پیش کابل دو زوج جنگی گرفتم راحت شدم از قط وصلی

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ در ۲۱:۱۴، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

روی همین بزار بمونه

خط خیلی خوبه

کلا نویز خطت از من کمتره

وضعیت خط من چطوره؟

spacer.png

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Vikings گفته است:

من دو زوج این کابلو چند سال پیش گرفته بودم، اشغال به تمام معنا بود همش قط وصلی نویز زیاد .بعد کابلو که یکم با فشار میکشیدی نت قطع میشد!

یسال پیش کابل دو زوج جنگی گرفتم راحت شدم از قط وصلی

فرق جنگی با اینکابلیه چیه؟

فقط اسمشونه؟

یا اصلا بگیم جنگی یه کابل دیگه بهمون میدن چطوری تشخیص بدیم فرقشون رو از کجا میشه گیر آورد؟

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Master گفته است:

فقط اسمشونه؟

یا اصلا بگیم جنگی یه کابل دیگه بهمون میدن چطوری تشخیص بدیم فرقشون رو از کجا میشه گیر آورد؟

باتوجه به وضعیت شما جنگی به کار شما نمیاد و توبازارم خیلی کم ازش موجود هست، کابل جنگی  مقاومت زیاد دربرابر کشش ،خمیدگی و گرما داره ولی تاثیری درکاهش نویز نداره،همین کاربر عزیزی که دررابطه با این کابل صحبت کردن الان کیفیت خط مطلوبی نداره و میتونه یکی از دلایلشم همین باشه!

شما برای اطمینان بیشتر بجای کابل 2زوج میتونید 3  یا 4 زوج تهیه کنید و از 2زوجش برای ارتباط استفاده کنید که مشکل قطع شدگی هم پیش نیاد،همچنین موقع خرید نسبت به اینکه کابل دارای شیلد باشه دقت کنید(طبق نمونه تصویری باشه که یکی از دوستان گذاشتن)

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ در ۱۵:۴۴، Vikings گفته است:

وضعیت خط من چطوره؟

spacer.png

خوبه داره 16 مگ رو می کشی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ در 07:19، yasin1380 گفته است:

،همین کاربر عزیزی که دررابطه با این کابل صحبت کردن الان کیفیت خط مطلوبی نداره

شما ملاک رو فقط  عکس و کابل رو میگیرید؟ کافو کوچه ما وضعیتش به مراتب سه برابر خر تو خرتر و بدتر از عکسیه که استارتر از کافو گذاشته اینارو ملاک نمیگیری شما بعد اومدی میگی بوسیله کابلش کیفیت خطش مطلوب نیس؟!

بقیه دوستان هم تو صفحه قبل هم گفتن شما وقتی فاصلت از مخابرات بیشتر باشه  کابل اصلی خود مخابرات مال 30سال پیش باشه کافو داغون انتظار داری با کابل حریداری شده نویز صفر بگیری؟! شما بهترین کابل دنیا رو حتی به فرض تهیه کنی وقتی زیرساخت قدیمی باشه کمی نویز مطمئنا خواهی داشت..

...

استارتر عزیز الکی به وسیله مشاوران غلط پول زیاد برای سه زوج چهار زوج نده.. بنده 9ماهه کابل دو زوج جنگی رو از کافو تا خونه کشیدم حتی یکبار نه قطع وصلی داشتم نه افت سرعت. سرویسم 8مگه اما تا 16مگ راحت میکشه...قبلا با کابلی که داشتم روزی ده بار نتم قطع وصل میشد سرعتم از یکونیم مگ میومد رو 800کیلوبایت اما الان سرعتم ثابته.. با این کابل همه این مشکلاتم حل شد.

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ در 20:35، Master گفته است:

فقط اسمشونه؟

جنگی دو زوج سیم با یه سیم مهار برای مقاوم بودن

بنده کابلو بوسیله مامور مخابرات از خود مخابرات خریدم.

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، Vikings گفته است:

شما ملاک رو فقط  عکس و کابل رو میگیرید؟ کافو کوچه ما وضعیتش به مراتب سه برابر خر تو خرتر و بدتر از عکسیه که استارتر از کافو گذاشته اینارو ملاک نمیگیری شما بعد اومدی میگی بوسیله کابلش کیفیت خطش مطلوب نیس؟!

بقیه دوستان هم تو صفحه قبل هم گفتن شما وقتی فاصلت از مخابرات بیشتر باشه  کابل اصلی خود مخابرات مال 30سال پیش باشه کافو داغون انتظار داری با کابل حریداری شده نویز درجه یک بگیری؟!

...

استارتر عزیز الکی به وسیله مشاوران غلط پول زیاد برای سه زوج چهار زوج نده.. بنده 9ماهه کابل دو زوج جنگی رو از کافو تا خونه کشیدم حتی یکبار نه قطع وصلی داشتم نه افت سرعت سرویسم 8مگه اما تا 16مگ راحت میکشه...قبلا با کابلی که داشتم روزی ده بار نتم قطع وصل میشد سرعتم از یکونیم مگ میومد رو 800کیلوبایت اما با این کابل همه مشکلاتم حل شد.

کار برگرامی ،من اصلا کار به کافو ندارم،اصلا قضیه کافو چه ربطی به تهیه کابل ایشون داره!؟

ایشون اول بهش توضیح داده شد که باید مودم رو ببره سرخط و تست کنه که snr خطش چند هست، و بعد با توجه به snr داخل خونه درنظر بگیره که این افت کیفیت چه مقدار هست حالا اگر تفاوت زیاد نباشه اصلا با تهیه کابل جدید هم مشکل برطرف نمیشه!چون همون طور هم که گفته شد بحث فاصله از مخابرات و تجهیزات مستهلک و... مربوط میشه و نمیشه کاریش کرد.

خب بنظر میاد که صاحب تاپیک از خیر این تست گذشته و میخواد کلا کابل رو عوض کنه ببینه چطور میشه قضیه!خب  بنده هم توضیح دادم که چه برند و چه مدل کابلی تهیه کنه!

ولی گویا شما بنظر دارید مشاوره غلط میدید، بهترین کابل که باعث کاهش نویز میشه کابلی هست که دارای روکش فلزی باشه چون جلوگیری میکنه از تاثیر نویز بر روی کابل شبکه(تلفن) که اصطلاح علمیش میشه کابل stp و کابلی که شما دارید معرفی میکنید اصلا روکش فلزی نداره که بخواد جلوگیری کنه از نویز؛ این کابل طراحیش برای 40-50 سال پیش بلکه بیشتر بوده و برای این بوده که مقاوم باشه دربرار فشار های فیزیکی و مکانیکی،بله این کابل به قدری با کیفیت ساخته شده که ما در حیاط توخونمون به عنوان رخت آویز استفاده میکنیم خیلی هم راضی هستیم😄

اگر برای شما با تعویض این نمونه کابل به کابل جنگی تاثیر مثبت داشته برای بنده کاملا این قضیه برعکس بوده!

Master: (از پست تلفن که توی کوچمون هست مطمئنم درسته چون اونجا رو کارشناسشون اومد گفت مشکلی نداره. ولی سیم کشی تلفن خونمون از پست یه کابل مشکی خورده که این کابل به یک سیم برق معمولی وصل شده، و این سیم برق معمولی رفته بالا پشت بوم بعد از اونجا سه تیکه شده به اتاقای مختلف رفته، زوج سیم تلفن بدون محافظ هستن و شیک با کابل برق توی هم هستن. برای همین اوضاعش خرابه. یعنی سیم کشی به صورت هشت پایی سیم کشی شده.)

شما حتی حرف های ایشون رو نخوندی که چی بیان کردن!وفقط کورکورانه دارید سر این بحث میکنید که کابل جنگی بهتر از اون کابل هست!خب شما اصلا وضعیت کابل قبلیتون معلوم نیست چطور بوده برندش چی بوده و...وبعد شما دارید یه کابل فرسوده رو بایه کابل نو که عوض کردید مقایسه میکنید!

تصویرم میزارم که کاربر Vikings  فکر نکنه بنده دارم همین طوری حرف میزنم ،این کابل های در عکس به غیر از یکی همشون جنگی هستند . 

حالا دیگه تصمیم به عهده صاحب تاپیک هست که چه برنامه ای دارند.

c37e3c34-c0c3-483b-b2a6-46f5d5204263.jpg

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

کار برگرامی ،من اصلا کار به کافو ندارم،اصلا قضیه کافو چه ربطی به تهیه کابل ایشون داره!؟

ایشون اول بهش توضیح داده شد که باید مودم رو ببره سرخط و تست کنه که snr خطش چند هست، و بعد با توجه به snr داخل خونه درنظر بگیره که این افت کیفیت چه مقدار هست حالا اگر تفاوت زیاد نباشه اصلا با تهیه کابل جدید هم مشکل برطرف نمیشه!چون همون طور هم که گفته شد بحث فاصله از مخابرات و تجهیزات مستهلک و... مربوط میشه و نمیشه کاریش کرد.

خب بنظر میاد که صاحب تاپیک از خیر این تست گذشته و میخواد کلا کابل رو عوض کنه ببینه چطور میشه قضیه!خب  بنده هم توضیح دادم که چه برند و چه مدل کابلی تهیه کنه!

ولی گویا شما بنظر دارید مشاوره غلط میدید، بهترین کابل که باعث کاهش نویز میشه کابلی هست که دارای روکش فلزی باشه چون جلوگیری میکنه از تاثیر نویز بر روی کابل شبکه(تلفن) که اصطلاح علمیش میشه کابل stp و کابلی که شما دارید معرفی میکنید اصلا روکش فلزی نداره که بخواد جلوگیری کنه از نویز؛ این کابل طراحیش برای 40-50 سال پیش بلکه بیشتر بوده و برای این بوده که مقاوم باشه دربرار فشار های فیزیکی و مکانیکی،بله این کابل به قدری با کیفیت ساخته شده که ما در حیاط توخونمون به عنوان رخت آویز استفاده میکنیم خیلی هم راضی هستیم😄

اگر برای شما با تعویض این نمونه کابل به کابل جنگی تاثیر مثبت داشته برای بنده کاملا این قضیه برعکس بوده!

Master: (از پست تلفن که توی کوچمون هست مطمئنم درسته چون اونجا رو کارشناسشون اومد گفت مشکلی نداره. ولی سیم کشی تلفن خونمون از پست یه کابل مشکی خورده که این کابل به یک سیم برق معمولی وصل شده، و این سیم برق معمولی رفته بالا پشت بوم بعد از اونجا سه تیکه شده به اتاقای مختلف رفته، زوج سیم تلفن بدون محافظ هستن و شیک با کابل برق توی هم هستن. برای همین اوضاعش خرابه. یعنی سیم کشی به صورت هشت پایی سیم کشی شده.)

شما حتی حرف های ایشون رو نخوندی که چی بیان کردن!وفقط کورکورانه دارید سر این بحث میکنید که کابل جنگی بهتر از اون کابل هست!خب شما اصلا وضعیت کابل قبلیتون معلوم نیست چطور بوده برندش چی بوده و...وبعد شما دارید یه کابل فرسوده رو بایه کابل نو که عوض کردید مقایسه میکنید!

تصویرم میزارم که کاربر Vikings  فکر نکنه بنده دارم همین طوری حرف میزنم ،این کابل های در عکس به غیر از یکی همشون جنگی هستند . 

حالا دیگه تصمیم به عهده صاحب تاپیک هست که چه برنامه ای دارند.

c37e3c34-c0c3-483b-b2a6-46f5d5204263.jpg

دوست عزیز چرا جبهه میگیری شما گویا جنگ و دعوا داری 😂

بنده برعکس شما کجا به ایشون مشاوره خرید کابل دادم؟ یکی در صفحه اول یه کابلو معرفی کرده بود گفتم دقیقا عین اینو داشتم بعد از یسال کلی مشکل باهاش داشتم و با کابل دو زوج مشکلم برطرف شد. من تجربه شخصیمو گفتم . ایا این پیشنهاد خرید بود؟! که با بنده بحث میکنی؟ یا شما که بهش کورکوانه  و متعصبانه پیشنهاد خرید میدی و خودتم مطمئن نیستی که مشکلش با خرید فلان کابل برطرف میشه یا نه!  بهش مشاوره خرید و هزینه اضافی کابل 4زوج دادی که قطعو وصلی نداشته باشه بنده هم طبق تجربم گفتم با همین دو زوج جنگی هم طبق تجربم هیچ گونه قطعی و افت سرعت ندارم.. فقط سعی دارید با مشاوره اشتباه نظرت رو بهش تحمیل کنید .

میگید چه ربطی به کافو داره بنده منظورم زیرساخت فرسوده و کابلهای فرسوده داخل کافو و کابل اصلی هوایی خود مخابرات بود که گفتم با وجود اینا بهترین کابل دنیارو هم بگیری باز نویز خواهی داشت. خودتونم تایید کردین و گفتین نمیشه کاریش کرد.

اومدین در مورد کیفیت کابل من اظهار نظر میکنید میگید کیفیت خطش مطلوب نیس! در حالی که بنده میگم 9ماهه نه قطع وصلی دارم نه افت سرعت سرعتم ثابته .کمی نویز خط رو هم طبیعیه بخاطر تجهیزات فرسوده مخابراته.

بحثو بهتره تموم کنیم تاپیک به بیراهه نکشه.

استارتر عزیز بنده تجربم رو در مورد کابل جنگی بهتون گفتم . سعی کنید تحقیق کنید و به مشاوره های  اشتباه و پیشنهاد غلط اقایون بسنده نکنید..موفق باشید

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Vikings گفته است:

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ در 07:19، yasin1380 گفته است:

نظر من اینکه شما هر کودوم کابل مد نظرتون رو تهییه کنید و یک جا قرار بزارید

بعد ما بقیه بچه های انجمن حاضر میشیم و لایو استریم می گیریم

هر کودوم نفری دو متر از کابلی که به نظرتون خوبه جدا کنید

بعد انقدر همدیگرو با کابل بزنید تا یکی تسلیم بشه

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز بعد از مدتها برگشتم و اینبار میخوام نظرم رو در مورد کابل هایی که خریدم بهتون بگم.

اول از همه این مقاله مهم رو بخونید تا متوجه فرق کابلهای آلومینیومی(CCA=Copper Clad Aluminum ) و کابل تمام مس(CCC=Copper Clad Copper) بشید و مثل من نشه که رفتم کابل آمل به اسم تمام مس خریدم ولی فروشنده کابل آلومینیوم با روکش مسی(CCA) رو بهم انداخت🥲.

• کابل اول- کابل دو زوج سمنان- قیمت هر متر کابل سمنان 6500تومان

1. سیم تمام مس(CCC) است

2. این کابل ساختار قوی داره و روکش مشکی روی بدن کابل بسیار مقاوم هست و ضخامتش هم زیاده

3. بعد از روکش مشکی یک روکش مسی داره که از زوج سیمهای داخلش محافظت میکنه.

4. لایه بعد از روکش مسی یک لایه نایلونی هست که از زوج سیمهای داخلش محافظت میکنه

5. سیم‌های داخل این لایه نایلونی 5تا هستند که عبارتند از : یک عدد سیم محافظ، یک زوج سیم آبی و سفید، یک زوج سیم نارنجی و سفید.

6. مقاومت ساختاری زوج سیمها هم بالاست و من با حداقل 11مرتبه تابوندن هر سیم تونستم اونا رو بشکونم.

در کل به نظرم کابل بسیار عالی ای هست بعنوان سیم تلفن عکسهای این کابل رو هم میزارم براتون تا خودتون ببینید.

• کابل دوم-کابل دوزوج سارو(که فروشنده با نام مازندران بهم اینو فروخت و شرکت سازندش توی شهرک صنعتی آمل هست)-قیمت هر متر کابل سارو 6500تومان.

1. سیم تمام مس(CCC) است

2. این کابل هم ساختار قوی داره و روکش مشکی روی بدن کابل بسیار مقاوم هست و ضخامتش هم خوبه ولی از ضخامت کابل سمنان کمی کمتره

3. بعد از روکش مشکی یک روکش مسی داره که از زوج سیمهای داخلش محافظت میکنه.

5. سیم‌های داخل این لایه نایلونی 5تا هستند که عبارتند از : یک عدد سیم محافظ، یک زوج سیم آبی و سفید، یک زوج سیم قرمز و سفید.

6. مقاومت ساختاری زوج سیمها هم بالاست و من با حداقل 11مرتبه تابوندن هر سیم تونستم اونا رو بشکونم.

در کل به نظرم کابل عالی ای هست بعنوان سیم تلفن. عکسهای این کابل رو هم میزارم براتون تا خودتون ببینید.

• کابل سوم-کابل دو زوج آمل(اصلا پیشنهاد نمیکنم این کابل رو)-قیمت هر متر کابل آمل 6000تومان توی پاچه من رفت ولی میگن 3000تومان هست.

1. سیم آلومینیومی با روکش مس(CCA) است یعنی اگر روی زوج سیم لخت شده را با چاقو بسابید آلومینیوم زیرش مشخص میشه و برق برق میزنه سفیدیش. روی بدنه سیم هم به نوشته CCA دقت کنید توی عکسا دورش خط قرمز کشیدم

2. این کابل ساختار ضعیفی داره و روکش مشکی روی بدن کابل هم ضعیف هست و ضخامتش از ضخامت کابل سارو(مازندران) هم کمتره

3. بعد از روکش مشکی یک روکش آلومینیومی داره که از زوج سیمهای داخلش محافظت میکنه.

5. سیم‌های داخل این لایه نایلونی 5تا هستند که عبارتند از : یک عدد سیم محافظ، یک زوج سیم آبی و سفید، یک زوج سیم زرد و سفید.

6. مقاومت ساختاری زوج سیمها پایین هست دی مقایسه با دو کابل قبلی و من با حداقل 5مرتبه تابوندن هر سیم تونستم اونا رو بشکونم.

در کل به نظرم کابل ضعیفی هست بعنوان سیم تلفن خصوصا که آلومینیومی است. عکسهای این کابل رو هم میزارم براتون تا خودتون ببینید.

• کابل چهارم-کابل جنگی(قیمت هر متر کابل جنگی 6500 تومان)

1. سیم تمام مس(CCC) است.

2. این کابل هم ساختار قوی داره و روکش مشکی روی بدن کابل بسیار مقاوم هست و ضخامتش هم خیلی خوبه.فقط همین یک لایه روکش مشکی را دارد.

3. فقط و فقط سه عدد سیم داره که هر سه تاشون توی روکش مشکی هستند که عبارتند از: یک کابل استیل(که بعنوان نگه دارنده استفاده میشه و خیلی هم محکم هست)، دو عدد کابل تمام مسی که هر کدوم به طور جداگانه درون یک روکش مشکی هستند.

4. مقاومت سیم های مسی هم بالاست مثل سمنان و سارو(مازندران) یعنی با حداقل 11بار تابوندن سیم شکوندمش.

کابل عالی ای هست خیلی بدرد جاهای سخت از لحاظ زمینی و آب و هوایی میخوره. عکسای اینم میزارم براتون.

روی بدنه کابل جنگی هیچ نوشته ای که مشخصات کابل رو بیان بکنه جود ندارد

صبر کنید تا همه عکسها لود بشن و حتما عکسهای کابل‌ ها رو ببینید. 27تا عکسه. اممیدوارم این اطلاعات لاقل بدرد افرادی که مثل من دنبال کابل دو زوج مخابرات مشکی تمام مس میگردن بخوره

یک عدد قیچی کروز هم خریدم که مخصوص متصل کردن این کابلها به پست مخابرات یا کافو هست. هنوز کاتر باهاش رو بلد نیستم. بعد از اینکه یاد گرفتم انشاالله سعی میکنم نتیجه تست هر کدوم از این کابلها رو که مقدور بود هم بزارم.

01-سمنان.jpg

02-سمنان.jpg

03-سمنان.jpg

04-سمنان.jpg

05-سمنان.jpg

06-سمنان.jpg

07-سمنان.jpg

08-سمنان.jpg

09-سمنان.jpg

010-سمنان.jpg

01-سارو(مازندران).jpg

02-سارو(مازندران).jpg

03-سارو(مازندران).jpg

04-سارو(مازندران).jpg

05-سارو(مازندران).jpg

06-سارو(مازندران).jpg

07-سارو(مازندران).jpg

01-آمل.jpg

02-آمل.jpg

03-آمل.jpg

04-آمل.jpg

05-آمل.jpg

01-جنگی.jpg

02-جنگی.jpg

03-جنگی.jpg

04-جنگی-کابل استیل نگهدارندش.jpg

05-جنگی.jpg

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۱/۲۴ در ۱۸:۵۲، Master گفته است:

سلام دوستان عزیز بعد از مدتها برگشتم و اینبار میخوام نظرم رو در مورد کابل هایی که خریدم بهتون بگم.

سلام
در نهایت از کدوم کابل برای سیمکشی منزل استفاده کردید ؟

دزد اومد کابل های خروجی جعبه تقسیم تا ورودی خونه رو قیچی کرد برد ....

کابل جدید رو مخابرات تهیه میکنه کنه یا ما باید بخریم ؟

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، m.reza گفته است:

کابل جدید رو مخابرات تهیه میکنه کنه یا ما باید بخریم ؟

دوستان اگر این مورد رو اطلاع دارن لطفا راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...