رفتن به مطلب

تجربه نصب فن thermalright Le grand macho RT بر روی LGA 1700

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان.
امروز کولر Thermalright Le Grand macho RT روی باندل ASUS tuf h670 pro wifi + i5 12400F  تست کردم. واشری که بر روی مهره های نگهدارنده براکت متصل بود برداشتم و خنک کننده کاملا روی cpu سوار شد و تستهای لازم ازش گرفتم 😊😊😊
دما درحالت نرمال ۲۳ درجه و در تست cinebench r23 بعد ده دقیقه ۶۰ درجه و نتیجه تست wprime  که مشاهده می فرمایید.😀

هر دوستی که مادربرد h670 و z690 برند ایسوس و یا مادربرد های که دو سوراخ براشون تعبیه شده(مطابق عکس)، این فن باهاش سازگاره.
امیدوارم تاپیک براتون مفید واقع شده باشه 🙂
پیروز و سربلند باشید.

photo_2022-03-05_16-32-26.jpg

h670.jpg

photo_2022-03-05_23-00-12.jpg

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

ویرایش شده توسط mj_sabz68
لینک به دیدگاه

به به / کاملا لذت بخش ادم کیف میکنه ...

فقط یه سوال کلیدی - خمیر سیلیکون چی زدی ؟! این خیلی مهمه *

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، invoker گفته است:

به به / کاملا لذت بخش ادم کیف میکنه ...

فقط یه سوال کلیدی - خمیر سیلیکون چی زدی ؟! این خیلی مهمه *

قربان شما.
خمیر سیلیکون مدل ارزون قیمت زدم چون جهت تست بود. حول حوش 50 تومن قیمتشه.اولتراکول مدل P1.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
ببخشید برای اتصال برق مین
هم 8 پین رو متصل کردین و هم 4 پین  رو ؟
مین شما توی عکس 2 تا برق میخوره همزمان بنظر

لینک به دیدگاه

۳۹ دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سلام
ببخشید برای اتصال برق مین
هم 8 پین رو متصل کردین و هم 4 پین  رو ؟
مین شما توی عکس 2 تا برق میخوره همزمان بنظر

سلام و درود بر شما.
مادربرد مجموعا 12 پین برای cpu داره.
اما این پینها بسته به نوع cpu  که روی این مادربرد نصب میشه مورد استفاده هست.
بطور مثال i9 12900 که مصرف برق بالایی داره ( بین 65w تا  202w) باید از 12 پین استفاده کنید، و به طبع برای cpu  های با مصرف برق کمتر نیازی به 4 پین اضاف نیست( به طور مثال  12100f .12100.12400.12400f.12500.12600...)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اینو میبینم کمرم درد میگیره، خدا به داد مادربورد برسه 🥺 همون مگر اینکه در حالت خوابیده استفاده بشه کیس 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

من اینو میبینم کمرم درد میگیره، خدا به داد مادربورد برسه 🥺 همون مگر اینکه در حالت خوابیده استفاده بشه کیس 

نه دوست عزیز اصلا اینطور نیست. به هیچ عنوان!
اگر کیس بصورت خوابیدست فقط و فقط بخاطر اینه که فن برای تست نصب کردم و فقط 2تا پیچ مادربرد وصل کردم. فرا فکنی نکن 😄
این فن یکسال رو مادربرد قبلی من بود، با اینکه کیس زیاد جابجا میکردم و از اتاق میبردمش توی هال برای اتصال به LED  خونه و بازیهای ریسینگ میکردم، اما هیچ مشکلی برای فن و مادربرد و حتی cpu پیش نیومد و نخواهد اومد.
مطمئن باشید اگر حتی، حتی یک مورد بابت آسیب دیدگی از فن به مادربرد یا سی پی سو پیش میومد سریعا بازتابش تو اینترنت مشاهده میشد! ازین مدل فن اکثر شرکتها تولید کردند و حتی سنگینتر و بزرگتر از این فن! اما یک مورد هم باعث آسیب دیدگی نشده.
الان با یک سرچ ساده در اینترنت میبینید که اگر از بحث بازدارندگی دما در خنک کننده های رده بالای واتر کولینگ( عموما 360)  فاکتور بگیریم، در شرایط برابر  از لحاظ دما بلا استثنا کارشناسان خنک کننده بادی رو به خنک کننده آبی ترجیح میدن!
پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود بر دوست عزیز

اقا روحمو شاد کردی. الان بعد چندین سال خواستم سیستم رو تعویض کنم ولی غصم بود با این کولر تاج سر چ کنم که پست شما رو دیدم که بله میشه روی سوکت 1700 هم نصبش کرد که عالیه

لینک به دیدگاه

دورفنش روی 100 درصد گذاشتید؟ تو هر کیسی جا نمیشه ارتفاع کولر 165 سانت هست 

لینک به دیدگاه

خیر دور فن دیفالت بوده.

کیس تو عکس z2+hero بوده.

حالا هر کیسی که عرضش کمتر باشه، بله جا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۱۴ در 23:07، mj_sabz68 گفته است:

لام به همه دوستان.
امروز کولر Thermalright Le Grand macho RT روی باندل ASUS tuf h670 pro wifi + i5 12400F  تست کردم. واشری که بر روی مهره های نگهدارنده براکت متصل بود برداشتم و خنک کننده کاملا روی cpu سوار شد و تستهای لازم ازش گرفتم 😊😊😊
دما درحالت نرمال ۲۳ درجه و در تست cinebench r23 بعد ده دقیقه ۶۰ درجه و نتیجه تست wprime  که مشاهده می فرمایید.😀

هر دوستی که مادربرد h670 و z690 برند ایسوس و یا مادربرد های که دو سوراخ براشون تعبیه شده(مطابق عکس)، این فن باهاش سازگاره.
امیدوارم تاپیک براتون مفید واقع شده باشه 🙂
پیروز و سربلند باشید.

ببخشید من یه سوالی دارم اما نمیدونم امکانش هست برای شما یا نه. اینکه یک عکس واضح از نحوه ایستادن بک پلیت کولر بر روی پلیت سوکت اینتل پشت مادربرد بدین؟

چون من کولر ماچو دارم، مادربرد ایسوس هم با سوراخ های سازگار با LGA1200 هم دارم.

منتها براکت پشت مادربرد سازگار با ساختار پلیت سوکت نیست، یعنی وقتی براکت کولر رو میگذارم پشت، صاف واینمیسه و با پیچ های خود پلیت سوکت اینتل تداخل داره.

مشکل اینه:

17-thermalright-hr-02-installation.jpgcontents3.jpgIMG_0839.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

متاسفانه کولر به دوست عزیزی فروختم و درحال حاضر از واتر استفاده میکنم، اما کم لطفیه اگر نگم دلم برا خنکی، بی صدایی و طول عمر زیاد اون کولر تنگ نشده.

یادمه براکت کمی سخت جا میخورد اما کاملا چفت و محکم بود و هیچ مشکلی جهت نصب روی مادربرد نداشت. همچنین سطح خنک کننده با سطح سی پی یو کاملا در تماس بود و هیچگونه پرت سرمایشی برای سی پی یو نداشت.

مدل مادربرد هم h670 pro tuf wifi d4 بود.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۳/۱۷ در 16:29، mj_sabz68 گفته است:

سلام دوست عزیز.

متاسفانه کولر به دوست عزیزی فروختم و درحال حاضر از واتر استفاده میکنم، اما کم لطفیه اگر نگم دلم برا خنکی، بی صدایی و طول عمر زیاد اون کولر تنگ نشده.

یادمه براکت کمی سخت جا میخورد اما کاملا چفت و محکم بود و هیچ مشکلی جهت نصب روی مادربرد نداشت. همچنین سطح خنک کننده با سطح سی پی یو کاملا در تماس بود و هیچگونه پرت سرمایشی برای سی پی یو نداشت.

مدل مادربرد هم h670 pro tuf wifi d4 بود.

جناب یه سوال. الان من بخاطر این کولر مادربورد ایسوس z690 گرفتم. میخواستم کیس هم GT502 ایسوس بگیرم. بنظرت جا میشه؟ 😬

ویرایش شده توسط Ursamajor
لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، Ursamajor گفته است:

جناب یه سوال. الان من بخاطر این کولر مادربورد ایسوس z690 گرفتم. میخواستم کیس هم GT502 ایسوس بگیرم. بنظرت جا میشه؟ 😬

نمیدونم دوست عزیز. اون موقع رو کیس z2+ hero گذاشتم و مشکلی نداشت‌.

اندازه هاشونو تو سایتشون چک کن.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، mj_sabz68 گفته است:

نمیدونم دوست عزیز. اون موقع رو کیس z2+ hero گذاشتم و مشکلی نداشت‌.

اندازه هاشونو تو سایتشون چک کن.

طبق اندازه ها با اختلاف 3 میلی متر جا میشه.😰 دیگه کیس رو هم گرفتم ایشالا مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب دوستان این هم نتیجه اسمبل سیستم جدید بنده.

همونطور که میبینید این کولر هیولا با اختلاف چند میلیمتر داخل کیس Asus GT502 جا شد. مادربورد هم Asus TUF Z690 wifi plus هست. که طبق راهنمایی دوستمون به لطف داشتن دوتا سوراخ روی مادربورد و برداشتن واشر روی پیچ های براکت کاملا روی سی پی یو (i5 12400f) بطور صحیح و محکم نصب شد و تست هم گرفتم.

نتیجه تست هم میبینید. بعد از 10 دقیقه لود 100 درصدی بر روی رم و گرافیک و سی پی یو دما به 70 هم نمیرسه. با اینکه هیچ کدوم از فن ها به لود 70 درصدی خودشون هم نرسیدن. (دمای بیرون کیس 26 درجه هست)

خلاصه که تا اینجا همه چیز عالیه و امیدوارم برای سایر دوستان هم این پست مفید بوده باشه.

20230812_131122.jpg

20230812_130930.jpg

20230812_130916.jpg

20230812_130808.jpg

Screenshot 2023-08-12 151147.jpg

Screenshot 2023-08-12 151229.jpg

ویرایش شده توسط Ursamajor
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

خدا خیرت بده میخواستم ارتقاع بدم میترسیدم به 1700 نخوره

لینک به دیدگاه

کسی کولر ماچو خواست یک عدد موجود در حد نو 2 تومان 

IMG_20201126_025722.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...