رفتن به مطلب

3 سوال درمورد صندلی

DarkMERC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من بتازگی یه صندلی دی ایکس p132 از اونور آب گرفتم

بعد چن تا سوال ذهنمو درگیر کرده 2 تاش کلی هست یکیش درخصوص این مدل

یک اینکه اون پیچ کلفت زیر صندلی های اداری هست فک کنم بهش میگن تیلت تنشن یا یه همچین چیزی

این چیه؟ خودم فک میکنم برای تنظیم زاویه کلی صندلی هست ولی میپیچونمش هیچ تغییری حس نمیکنم

سوال دوم اینکه برای جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن چرم مصنوعی چی خوبه؟ روغن مخصوص از چرم فروشیا بگیرم یا واکس معمولی هم جوابه؟

و سوال سوم اینکه من از روی دفترچه اسمبل کردم تمام متعلقات و پیچ و مهره های توی باکس مصرف شد ولی یدونه پیچ M8 اضافه اومد این یدکیه یا جایی باید بسته شه من نبستم؟😂

اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

سلام.

اون پیچ رو خیلی باید بپیچونی تا اثرش رو ببینی.

لینک به دیدگاه

سلام
هرچقدر اون پیچ رو سفت تر کنید ، موقع تکیه دادن نیروی بیشتری برای عقب بردن پشتی صندلی نیاز هست .

برای محافظت هم اسپری های محافظ چرم بهتر از روغن و واکس های معمولی هست اما فکر نمیکنم خیلی حس جالبی باشه نشستن روی صندلی واکس خورده ! لیز میخوره به نظرم .

روکش صندلی چیزی نیست که مادام العمر سالم بمونه ؛ هرچقدر هم مراقبت کنید ازش بالاخره میپوسه و ترک میخوره . از استفاده ازش لذت ببرید .

ویرایش شده توسط m.reza
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
هرچقدر اون پیچ رو سفت تر کنید ، موقع تکیه دادن نیروی بیشتری برای عقب بردن پشتی صندلی نیاز هست .

برای محافظت هم اسپری های محافظ چرم بهتر از روغن و واکس های معمولی هست اما فکر نمیکنم خیلی حس جالبی باشه نشستن روی صندلی واکس خورده ! لیز میخوره به نظرم .

روکش صندلی چیزی نیست که مادام العمر سالم بمونه ؛ هرچقدر هم مراقبت کنید ازش بالاخره میپوسه و ترک میخوره . از استفاده ازش لذت ببرید .

ممنون اون روغن نه اینکه هر روز بزنم صرفا هر مثلا دو سه ماه یبار آدم بزنه یه ذره، عمرش بیشتر میشه

میگم این صندلی یه ذره تلو تلو میخوره من تجربه خوبی از تلو تلو خوردن ندارم ممکنه از پیچه باشه تلوتلو خوردنش؟(ضامن پشتی صندلی قفله کل صندلی روی پایه تلو تلو میخوره)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام مجدد ببخشید دوباره این تاپیک رو میارم بالا ولی یه مشکلی هست

این صندلی وقتی میشینم روش به محض تکیه دادن یهو یه تقی شدید و ترسناکی میکنه جوری که آدم میگه یه چیزی شکست

ولی به ظاهر هیچ اتفاقی نمیفته ینی من نگاه کردم موقع این صدای تق اصن چیزی معلوم نیس

بعد نمیدونم از تکیه گاهشه یا از مکانیزمش خودم حدس میزنم از مکانیزمش باشه ولی به تکیه گاه هم مشکوکم راهی چیزی هست برا اینکه بفهمم دقیقا مشکل از چیه؟

چون به محض تکیه دادن یه ذره تکیه گاه و کفی صندلی روی مکانیزم میره عقب و همون لحظه یه صدای تق خیلی بدی میده نمیشه فهمید مشکل تکیه گاهه یا مکانیزم

البته دقت کنید که صدای ترق تروق و قرچ قروچ ممتد نیست و یه تق بلند و به محض تکیه دادن میده و تمام

بعد دوباره اگه صاف بشیم دوباره تکیه بدیم دوباره صدا میده

خیلی صداش هم رو اعصابه هم میترسم یه موقع یه چیزیش بشه بعد صندلی هم هست بزرگ و سنگینه آدم بخواد بفرسته گارانتی خیلی خرج و سختی داره و زمان بره تازه ممکنه وسط کار یهو بزنن توی حمل و نقل بدتر یه بلایی سرش بیارن

بنظرتون مشکل از کجا میتونه باشه؟ چجوری بفهمم مال مکانیزمه یا تکیه گاه؟ خودم حدس اولم اینه که مال مکانیزمه ولی نمیدونم از کجاش هرچی نگا میکنم متوجه نمیشه دقیقا مشکل کجاس :/ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مال شفت پایه چرخ ها و همون مکانیسم تنظیم زاویه صندلی هست. یا بد جا رفته یا ریگلاژ نبوده از کارخونه. مال منم همین مشکلو سال اول داشت خودش حل شد، حدس من این بود که خطای QC هست. پیشنهاد میکنم صندلی بخوابونی یه دور بازکنی دوباره ببندی این قسمت رو. چیز مهمی نیست. قشنگ هم صدای خورد شدن آهن رو میداد خدابیامرز. برای شستو شو هم فقط آب خالی. حتی آب مقطر اگه خیلی حساسی. روغن، واکس، اسپری سطوح و چرم اینا هیچ کدوم رو نزن مخصوصا الکل و ضد عفونی کننده که مثل مال من پوس پوس میشه و ترک میخوره. البته یه سری هم هستن که با رادیو اکتیو میشورن صندلیشون رو و چیزیش نشده تا به این لحظه، اونا رو خدا خیلی دوست داره؛ ولی بازم ارزش ریسک نداره برای منو شما. پس آب خالی فقط، یادت نره.

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

مال شفت پایه چرخ ها و همون مکانیسم تنظیم زاویه صندلی هست. یا بد جا رفته یا ریگلاژ نبوده از کارخونه. مال منم همین مشکلو سال اول داشت خودش حل شد، حدس من این بود که خطای QC هست. پیشنهاد میکنم صندلی بخوابونی یه دور بازکنی دوباره ببندی این قسمت رو. چیز مهمی نیست. قشنگ هم صدای خورد شدن آهن رو میداد خدابیامرز. برای شستو شو هم فقط آب خالی. حتی آب مقطر اگه خیلی حساسی. روغن، واکس، اسپری سطوح و چرم اینا هیچ کدوم رو نزن مخصوصا الکل و ضد عفونی کننده که مثل مال من پوس پوس میشه و ترک میخوره. البته یه سری هم هستن که با رادیو اکتیو میشورن صندلیشون رو و چیزیش نشده تا به این لحظه، اونا رو خدا خیلی دوست داره؛ ولی بازم ارزش ریسک نداره برای منو شما. پس آب خالی فقط، یادت نره.

پس یه دور کامل باز و بست کنم؟

ینی فقط همین مکانیزم و تکیه و اینارو درحد کارخونه باز کنم و یه دور ببندم؟

۵ دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

اتفاقا منم یه صندلی از دیجی کالا گرفتم همینطوره تق میکنه، از مکانیزم متاسفانه! :| زیاد حساس نشو

پس اگه در آینده مشکل ساز نمیشه(؟) که اوکیه! 

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

واقعیش نمیدونم مشکل ساز بشه یا خیر ولی طی پیگیری فروشنده فرمودن اوکیه استفاده کن :| ولی خب تق تق اعصاب آدمو خورد میکنه تکیه میدی تق صاف میشی تق....

اره رو اعصابه ولی اگه مشکل ساز نشه ارزش دنگ و فنگ های گارانتی رو نداره

اگه موس و کیبورد بود کوچیک بود آدم میبرد سریع گارانتی ولی صندلی نمیارزه برا یه صدا آدم ببره گارانتی :/ 

پس دیگه ببینیم چی میشه ایشالا مشکل دار نشه :) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خودش جا باز میکنه درست میشه در مرور زمان. من اول فکر میکردم از چرخاست ولی بازشون کردم هر 5 تاشو دیدم صدا همچنان هست.

آره همون پایه و صندلی رو از هم جدا کن دوباره اسمبل کن. پشتی صندلی رو نمیگما، کفی رو از پایه ها منظورمه جدا کنی. احتمالا که درست نشه چون مشکل از رگلاژ شرکت مادره ولی امتحانش ضرر نداره.

بد به دلت راه نده این همه مردم مانیتور میخرن میاد پیکسل سوخته داره حتی گارانتی داراشم بعضی وقتا قبول نمیکنن میگن تعداد پیکسالش کمه! اینکه یه وسیله مکانیکیه و خراب بشو نیست اون جوری که یه وسیله الکترونیکی یهو از کار می افته.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

خودش جا باز میکنه درست میشه در مرور زمان. من اول فکر میکردم از چرخاست ولی بازشون کردم هر 5 تاشو دیدم صدا همچنان هست.

آره همون پایه و صندلی رو از هم جدا کن دوباره اسمبل کن. پشتی صندلی رو نمیگما، کفی رو از پایه ها منظورمه جدا کنی. احتمالا که درست نشه چون مشکل از رگلاژ شرکت مادره ولی امتحانش ضرر نداره.

بد به دلت راه نده این همه مردم مانیتور میخرن میاد پیکسل سوخته داره حتی گارانتی داراشم بعضی وقتا قبول نمیکنن میگن تعداد پیکسالش کمه! اینکه یه وسیله مکانیکیه و خراب بشو نیست اون جوری که یه وسیله الکترونیکی یهو از کار می افته.

اوکی ممنون :)

بعد اینکه برا تمیز کردن فقط آب؟ شوینده و اینا منظورم نیس منظورم اینه هرازگاهی یه روغنی چیزی نباید زد که چرمش نرم شه زود نپوسه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

اوکی ممنون :)

بعد اینکه برا تمیز کردن فقط آب؟ شوینده و اینا منظورم نیس منظورم اینه هرازگاهی یه روغنی چیزی نباید زد که چرمش نرم شه زود نپوسه؟

چرمش مصنوعیه. کلا به مایعات حساسه. یعنی حتی عرقم خرابش میکنه اما خیلی کندتر از الکل یا پاک کننده. خیالت راحت چیزی نیاز نیست بهش بزنی. بیشتر خاک میگیره و مو میره لای درزاش.

پ.ن: ور نداری روکشش کنی! خز بازیه. وسیله مال استفادس. مصرف کننده باشید نه امانت دار.

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

چرمش مصنوعیه. کلا به مایعات حساسه. یعنی حتی عرقم خرابش میکنه اما خیلی کندتر از الکل یا پاک کننده. خیالت راحت چیزی نیاز نیست بهش بزنی. بیشتر خاک میگیره و مو میره لای درزاش.

پ.ن: ور نداری روکشش کنی! خز بازیه. وسیله مال استفادس. مصرف کننده باشید نه امانت دار.

اره اون که اوکیه روکش اصن آدم راحت نیس دیگه

ممنون بابت راهنمایی :) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...