رفتن به مطلب

نظر دوستان در مورد IEM(یا In Ear Monitor)

silvermanHHH
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام روز بخیر 

این چند روز در اینترنت گشت میزدم در مورد هدفون های گیمینگ و ادیوفایل مطلب یا نظرات رو در ردیت و جاهای دیگه میخوندم.

بعد از مقداری گشت و گذار به این مدل برخوردم که ما خودمونی بشون هندزفری میگیم ،و احتمالا همراه با گوشی موبایل که میخرید ممکنه یکی از اینا هم توی جعبه باشه.

اما من منظورم این مدل های ارزون که توی دیجی کالا ۱۰۰تومن تا ۴۰۰ قیمت دارن نیست، از یک ملیون به بالا 

مثلا دومدل توی اینترنت دیدم به نام KZ zs10pro:

61aV38SouRL._AC_SL1200_.thumb.jpg.5a9118bb7712df1f1414d21e4019a06b.jpg

به قیمت حدود ۱/۴۰۰و این مدل blon bl03:

photo5913447085397619590.thumb.jpg.bbdcac97c364c5c4edb4db77dd3ac479.jpg

به قیمت حدود ۱.۱۰۰ ،

حالا یه سوالاتی برام پیش اومده دوستانی که از مدل های تقریبا این قیمتی استفاده کردن یکم توضیح بدن:

*تفاوت کیفیت صدا با هدفون های روی گوش هم قیمت چقدر هست ؟یا حتی هدفون های دوبرابر قیمت؟

**در قدرت بیس یا فرکانس های پایین میتونه با هدفون های هم قیمتش رقابت کنه؟اگر نه ،تا چه حد ضعیف تر؟

***برای استفاده روز مره و طولانی آدم رو خسته نمیکنن؟(حدود ۱ساعت)

****برای گیمینگ(انلاین و رقابتی)چطورن؟

تجربیاتتون رو بگید ممنون میشم 

قصد خرید دارم اما نمیدونم به صرفه هستن یا نه

بیشتر کارم موزیک گوش دادن با بیس تقریبا بالا هست (نه خیلی زیاد)و دیگه نهایت کانتر (csgo)

خودم هدفون روی گوش دارم panasonic djs400

ممنون که وقت میزارین 👍

لینک به دیدگاه

درود

والا من چند ساله میخوام بخرم و هی امروز فردا کردم

البته اینا که قیمتی ندارند و مدل های بالا 100 دلار منظورم هست به طور کلی  { فکر کنم مدل های انتخابی شما زیر 50 دلاره }

بین هدفون و به قول شما هندزفری تفاوت زیادی هست از نظر موسیقی و صدا به طور کلی بیسی که شما میتونید از هدفون های حرفه ایی بگیرین بهتره البته بستگی به مدل ها هم داره

اما کلا این ایر ها صدای ایزوله و بدون هیچ نویزی به شما تحویل میدند چون داخل گوش کیپ میشند یه جورایی گوشتون مهر موم میشه و تجربه فوق العاده اییه

در کل باید تست کنید چون خیلی ها حتی بعد از نیم سایعت استفاده سر درد میشن خیلی ها هم مثل من شاید بتونن 12 ساعت باهاش کار کنند

اگر تهران تشریف دارید یه سر به ایران هدفون بزنید امکان تست همه این موارد هست و توصیه هم میشه اگه میخوان خرید خوبی انجام بدین قبلش تست کنید چون صدا کاملا سلیقه ایه 

https://www.amazon.com/Shure-SE846-CL-Isolating-Definition-MicroDrivers/dp/B00DIUGW6A

این مدل من یادمه قیمتش 3750 بود و الان شده  30 میلیون !!! و حیف و صد حیف که نخریدم اما خب منی که عشق صدام و میدونم دقیقا چه چیزی از صدا میخوام یه روزی اینو میخرم :D

جالبه بدونید برند ها هم نسبت به هم فرق میکنن مثلا سنهایزر یه صدای رنگ شده ایرانی پسند بهتون تحویل میده و یا سونی بیس عمیقو جذابی داره

یا مثلا MEE Audio صداش بدون رنگ شدگی و واقعیه و خب خیلی ها نمیپسندند بر عکس بنده

در کنار این مباحث شما نیاز به یه دک هدفون خوب هم دارید تا بتونید درایو کنید دیواستونو وگرنه که فایده ای نداره البته برای مدل های زیر 100 دلار اوکی هست استفاده معمولی

@Ali Alborz علی اقا هم میتونه کمکتون کنه :x

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

39 دقیقه قبل، hosin گفته است:

درود

والا من چند ساله میخوام بخرم و هی امروز فردا کردم

البته اینا که قیمتی ندارند و مدل های بالا 100 دلار منظورم هست به طور کلی  { فکر کنم مدل های انتخابی شما زیر 50 دلاره }

بین هدفون و به قول شما هندزفری تفاوت زیادی هست از نظر موسیقی و صدا به طور کلی بیسی که شما میتونید از هدفون های حرفه ایی بگیرین بهتره البته بستگی به مدل ها هم داره

اما کلا این ایر ها صدای ایزوله و بدون هیچ نویزی به شما تحویل میدند چون داخل گوش کیپ میشند یه جورایی گوشتون مهر موم میشه و تجربه فوق العاده اییه

در کل باید تست کنید چون خیلی ها حتی بعد از نیم سایعت استفاده سر درد میشن خیلی ها هم مثل من شاید بتونن 12 ساعت باهاش کار کنند

اگر تهران تشریف دارید یه سر به ایران هدفون بزنید امکان تست همه این موارد هست و توصیه هم میشه اگه میخوان خرید خوبی انجام بدین قبلش تست کنید چون صدا کاملا سلیقه ایه 

https://www.amazon.com/Shure-SE846-CL-Isolating-Definition-MicroDrivers/dp/B00DIUGW6A

این مدل من یادمه قیمتش 3750 بود و الان شده  30 میلیون !!! و حیف و صد حیف که نخریدم اما خب منی که عشق صدام و میدونم دقیقا چه چیزی از صدا میخوام یه روزی اینو میخرم :D

جالبه بدونید برند ها هم نسبت به هم فرق میکنن مثلا سنهایزر یه صدای رنگ شده ایرانی پسند بهتون تحویل میده و یا سونی بیس عمیقو جذابی داره

یا مثلا MEE Audio صداش بدون رنگ شدگی و واقعیه و خب خیلی ها نمیپسندند بر عکس بنده

در کنار این مباحث شما نیاز به یه دک هدفون خوب هم دارید تا بتونید درایو کنید دیواستونو وگرنه که فایده ای نداره البته برای مدل های زیر 100 دلار اوکی هست استفاده معمولی

@Ali Alborz علی اقا هم میتونه کمکتون کنه :x

ممنون ازشما 

تهران نیستم حیف شد تست حضوری خیلی تاثیر داره (اهوازم)

یعنی موزیک و گوش دادنش از معدود  چیزاییه که هیچوقت سر هزینه کردن برای تجهیزاتش پشیمون نشدم با اینکه انچنان قدرت هزینه ندارم

موزیک داروی اعصاب و روانه 

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام استارتر عزیز

خواستم بدونم هدفون رو تهیه کردید؟؟

من قبل از عید برای موبایل یه نمونه بلوتوثی گرفتم که فکر کنم iem حساب بشه چون اونم داخل گوش میره کامل

استفادم گیمینگ موبایل و ورزش هست. خیلی خوب داخل گوش من میرن و اذیت نمیشم و فوق العاده کیپ هستن برعکس بزرگ ها که گوش درد میگیرم بعد از نیم ساعت

یه مدل سیمی iem هم دارم که قدیم ها داخل جعبه موبایل هدفون وجود داشت مونده به یادگار. برای مدل الجی جی3 هست و اون موقع میگفتن که ساخت بیتس هست به سفارش الجی

بعداز 7 سال همچنان صدای کیفیتی خوبی میده و از گوش کردن بهش لذت میبری. برای گیمینگ پی سی هم استفاده کردم محشر بود.

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، kamyar sharifi گفته است:

سلام استارتر عزیز

خواستم بدونم هدفون رو تهیه کردید؟؟

من قبل از عید برای موبایل یه نمونه بلوتوثی گرفتم که فکر کنم iem حساب بشه چون اونم داخل گوش میره کامل

استفادم گیمینگ موبایل و ورزش هست. خیلی خوب داخل گوش من میرن و اذیت نمیشم و فوق العاده کیپ هستن برعکس بزرگ ها که گوش درد میگیرم بعد از نیم ساعت

یه مدل سیمی iem هم دارم که قدیم ها داخل جعبه موبایل هدفون وجود داشت مونده به یادگار. برای مدل الجی جی3 هست و اون موقع میگفتن که ساخت بیتس هست به سفارش الجی

بعداز 7 سال همچنان صدای کیفیتی خوبی میده و از گوش کردن بهش لذت میبری. برای گیمینگ پی سی هم استفاده کردم محشر بود.

سلام دقیقا همین الان یک نقد در مورد ایرفونی که قبل عید خریدم نوشتم در تاپیک یکی از دوستان ،اونجا ببینید

البته مدلی که من خریدم سیم داره ،ولی خیلی خوبه راضیم مدل blon bl03

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...