رفتن به مطلب

مشکل در نصب ویندوز ۱۰

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ، امروز اس اس دی جدید رو به سیستم وصل کردم و خواستم ویندوز رو نصب کنم روی اس اس دی (از سافت ۹۸ دانلود کردم / ویندوز ۱۰ بیلد ۱۹۰۴۴.۱۶۱۸) اول به کل یادم رفته بود که سیستم من UEFI ساپورت نمیکنه (مادربردم z68p هست) و فرمت اس اس دی رو GPT انتخاب کردم که بعدش برش گردوندم به MBR، اما هنوزم اینو میگه، کسی راه حلی داره برای این مشکل؟ قدیم بار ها ویندوز عوض کردمو مشکلی نبوده اما ویندوز ۱۱ هم که خواستم بریزم همینطوری میشد.

IMG_20220317_202537.thumb.jpg.6e45c9b698c182c01c7ae88bbe7446a7.jpg

با نرم افزار Rufus و WinToBootic تست کردم و همین ارور رو داده. الان ویندوزم 10 ltsc هست اما روی همین سیستم نسخه Home و Pro هم ریختم، مشکلی نبوده. مگه اینکه آپدیتی چیزی باشه که مثلا روی لگاسی نصب نشه.. نمیدونم

لینک به دیدگاه

البته یه موردی هم که الان یادم اومد اینه که فایل iso روی هاردی هست که فرمتش GPT هست، الان میریزم روی هارد MBR و مجددا تست میکنم نتیجه رو همینجا اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

ویندوز رو نصب کردم و حالا یه مشکل دیگه هست :دی

من فکر میکردم وقتی نصب بشه هم میشه اسم هارد (البته اسم که نه همون E*Cو...) رو تغییر داد اما ظاهرا درایوی که روش ویندوز نصبه رو نمیشه و الان درایو E من روش ویندوز هست :)) نمیدونم چیکار کنم و به نظرم خیلی باید رو مخ باشه.. باید دوباره ویندوز نصب کنم و از همونجا تغییر بدم؟ بلدم نیستم از اون قسمت بوت تغییر بدم هرچی هم گشتم توی اینترنت چیزی پیدا نکردم.. ممنون میشم راهنمایی کنید. 

ضمنا برای نصب ویندوز توی نرم افزار روفوس، Partition Scheme رو به MBR تغییر دادم.

IMG-20220317-WA0076.thumb.jpeg.0ab8b996f6eb77c7e396f010062b3b17.jpeg

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، MiladZQ گفته است:

ویندوز رو نصب کردم و حالا یه مشکل دیگه هست :دی

من فکر میکردم وقتی نصب بشه هم میشه اسم هارد (البته اسم که نه همون E*Cو...) رو تغییر داد اما ظاهرا درایوی که روش ویندوز نصبه رو نمیشه و الان درایو E من روش ویندوز هست :)) نمیدونم چیکار کنم و به نظرم خیلی باید رو مخ باشه.. باید دوباره ویندوز نصب کنم و از همونجا تغییر بدم؟ بلدم نیستم از اون قسمت بوت تغییر بدم هرچی هم گشتم توی اینترنت چیزی پیدا نکردم.. ممنون میشم راهنمایی کنید. 

ضمنا برای نصب ویندوز توی نرم افزار روفوس، Partition Scheme رو به MBR تغییر دادم.

IMG-20220317-WA0076.thumb.jpeg.0ab8b996f6eb77c7e396f010062b3b17.jpeg

سلام
با این برنامه میشه https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html
اما برای درایوی که ویندوز روش نصبه امتحان نکردم .

لینک به دیدگاه

هم اکنون، m.reza گفته است:

سلام
با این برنامه میشه https://soft98.ir/software/partition/233-EASEUS-Partition-Master-Pro.html
اما برای درایوی که ویندوز روش نصبه امتحان نکردم .

ممنون عزیز 

حتما تست میکنم نتیجه رو اطلاع میدم.

البته همون اول سیستم رو به اینترنت متصل کردمو حالا داره درایور هاشو نصب میکنه، حتی میگم ممکنه که خودش اسم اون درایو ویندوز رو تغییر بده به C چون پارتیشن قبلی که روش ویندوز نصب بودو توی بوت دلیت کردم. وقتی سیستم اومد بالا نتیجه رو همینجا میگم.

لینک به دیدگاه

سلام

الان مشکلت اینه نمیتونی اسم درایو تغیر بدی؟

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، !CyrusTheGreat! گفته است:

سلام

الان مشکلت اینه نمیتونی اسم درایو تغیر بدی؟

نه عزیز همین چند دقیقه پیش سیستم اومد بالا، دیدم که خودش C کرده اسم درایو رو و یه مشکل دیگه دارم که بلد نیستم با این Disk Management ویندوز کار کنم و یه ۱۱۵ گیگ از هاردم آزاد مونده میخوام ببرمش روی درایو F ، اگه آیدی تلگرام بدید راهنماییم کنید خیلی بهترم هست. ممنونم

IMG_20220317_222706.thumb.jpg.b29c5c56b4b5cdbf7d0febf1577e158c.jpg

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

اقا دستت درد نکنه ، دیشب توی یه گروه تلگرام هم سؤالمو مطرح کردم که یکی از دوستان اونجا گفت آموزش مرج کردن پارتیشن هارو سرچ کن توی گوگل و این مشکلم حل شد. 

حس میکنم این تاپیک یکم بهم ریخته شده xD موضوعش و سؤالاش دیگه مربوط نیستن به همدیگه. اما برای سؤال آخر و اینکه دیگه نیازی نباشه تاپیک جدا بزنم. حس میکنم با اینکه اس اس دی من هم دقیقا همین مدل هست و کاربران دیجیکالا هم توی کامنتا از سرعت اس اس دی‌ شون گذاشتن، مال من یه مقدار کم تره سرعتش توی همون تست. با همین نرم افزار CrystalDiskMark تست کردم و سرعت ها تقریبا نصف اون چیزی بودن که مردم تست کرده بودن. راهی هست که دقیق تر بشه تست کرد که اس اس دی سالم و اورجینال هست یا خیر؟ ممنونم :)

1088947664_Untitled1.thumb.png.1b5ed783dc645399590a12fb8fd4a17f.png

Untitled.thumb.png.950023c9126000757adb5f622b2fbc21.png

811772049_Untitled3.thumb.png.58cf9b8580cbbb61640c6c3b92df70d8.png

ویرایش شده توسط MiladZQ
لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

اقا دستت درد نکنه ، دیشب توی یه گروه تلگرام هم سؤالمو مطرح کردم که یکی از دوستان اونجا گفت آموزش مرج کردن پارتیشن هارو سرچ کن توی گوگل و این مشکلم حل شد. 

حس میکنم این تاپیک یکم بهم ریخته شده xD موضوعش و سؤالاش دیگه مربوط نیستن به همدیگه. اما برای سؤال آخر و اینکه دیگه نیازی نباشه تاپیک جدا بزنم. حس میکنم با اینکه اس اس دی من هم دقیقا همین مدل هست و کاربران دیجیکالا هم توی کامنتا از سرعت اس اس دی‌ شون گذاشتن، مال من یه مقدار کم تره سرعتش توی همون تست. با همین نرم افزار CrystalDiskMark تست کردم و سرعت ها تقریبا نصف اون چیزی بودن که مردم تست کرده بودن. راهی هست که دقیق تر بشه تست کرد که اس اس دی سالم و اورجینال هست یا خیر؟ ممنونم :)

اس اس دی رو به کدوم درگاه SATA زدی؟

مدل دقیق مادربردت رو نگفتی اگر گیگابایته، گمونم 2 تا درگاه سفید ساتا III داره، به اونا وصل کردی؟ یا به درگاه ساتا II آبی رنگها؟

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

اس اس دی رو به کدوم درگاه SATA زدی؟

مدل دقیق مادربردت رو نگفتی اگر گیگابایته، گمونم 2 تا درگاه سفید ساتا III داره، به اونا وصل کردی؟ یا به درگاه ساتا II آبی رنگها؟

والا دقیق نمیدونم :D اما دیدم اون دو تا هارد قبلی به اینا وصل شده بودن (یکی از این دو جا بود اگه اشتباه نکنم) ، منم اینو زدم توی سومی که آزاد بود

گیگابایت Z68P هست مادربرد - فردا میخوام برم سفر ، حتما وقتی برگشتم چک شون میکنم. 

فقط اینکه من یه هارد قدیمی دارم وسترن دیجیتال 500 که برای ارشیو استفاده میکنم ، یه هارد جدید که روش گیم هست و یکی هم همین اس اس دی ، پیشنهاد میکنید کدومو توی ساتا 3 بزنم؟ 

1000.thumb.png.7d30e84cb4bfc8b0c05409cd3c5efde9.png

لینک به دیدگاه

سلام

بنظرم SSD رو به پورت ساتا نسخه سه بزنید چون اگه با ساتا دو کار کنه، مزیتش(سرعت) نسبت به هارد از بین میره.

ویرایش شده توسط Ahmad Matin
تغییر به دلیل بی نیازی دیگری، نسبت به پست قبلی+اصلاح
لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

والا دقیق نمیدونم :D اما دیدم اون دو تا هارد قبلی به اینا وصل شده بودن (یکی از این دو جا بود اگه اشتباه نکنم) ، منم اینو زدم توی سومی که آزاد بود

گیگابایت Z68P هست مادربرد - فردا میخوام برم سفر ، حتما وقتی برگشتم چک شون میکنم. 

فقط اینکه من یه هارد قدیمی دارم وسترن دیجیتال 500 که برای ارشیو استفاده میکنم ، یه هارد جدید که روش گیم هست و یکی هم همین اس اس دی ، پیشنهاد میکنید کدومو توی ساتا 3 بزنم؟

اس اس دی رو باید به سفید ها بزنی.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ در ۱۰:۳۷، Ahmad Matin گفته است:

سلام

بنظرم SSD رو به پورت ساتا نسخه سه بزنید چون اگه با ساتا دو کار کنه، مزیتش(سرعت) نسبت به هارد از بین میره.

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ در 14:27، ARMIN گفته است:

اس اس دی رو باید به سفید ها بزنی.

ممنونم ♥️🌷

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام 

من الان دارم کیس رو چک میکنم، بعد اینکه کل هارد ها اگه اشتباه نکنم به ساتا ۲ وصل هستن، یعنی فکر کنم کیس ۴ تا جا داره برای هارد (یکی ۳ و سه تا ۲)

IMG_20220330_223403.thumb.jpg.5b1223db6bdc4a50b91d461082d76e6e.jpg

یه جای سفید هم کنار اینا خالی هست که بهش یه کابل از دی وی دی درایو وصل شده، کلا گیج شدم نمیدونم چطوریه، اصلا چرا باید به ساتا دی وی دی درایو وصل بشه

IMG_20220330_223737.thumb.jpg.71c9c9377f8d6cbaf193d2fae1c0c009.jpg

اونی که با نارنجی دورش خط کشیدم همون قسمتیه که یه کابل از دی‌وی‌دی درایو بشه وصل شده، رنگ سفید هم کابل هایی هستن که به ساتا وصل شدن 

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

کلا گیج شدم نمیدونم چطوریه، اصلا چرا باید به ساتا دی وی دی درایو وصل بشه

رایتر وقتی اطلاعات dvd رو میخونه ، اونهارو از طریق کابل ساتا منتقل میکنه به مادربرد. از رو هوا نمیشه که .

لینک به دیدگاه

۳۷ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

رایتر وقتی اطلاعات dvd رو میخونه ، اونهارو از طریق کابل ساتا منتقل میکنه به مادربرد. از رو هوا نمیشه که .

اره اینم حرفیه xD رایترو بزنمش تو ساتا ۲؟ بعد دو تا هاردو بزنم توی ساتا ۳؟

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

اره اینم حرفیه xD رایترو بزنمش تو ساتا ۲؟ بعد دو تا هاردو بزنم توی ساتا ۳؟

هارد جدید که بالا گفتید روش گیم هست به همراه ssd وصل کنید به ساتا 3
باقی هرچی هست وصل کنید به ساتا 2

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

هارد جدید که بالا گفتید روش گیم هست به همراه ssd وصل کنید به ساتا 3
باقی هرچی هست وصل کنید به ساتا 2

ممنونم ♥️🌷

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...