رفتن به مطلب

تصویر ندادن کارت گرافیک بعد از تعویض خمیرسیلیکون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۵ دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است:

بابا اصلا قابلیت چرتی هست 

شما فرض کن طرف برای اورکلاک خودش رو پاره میکنه که دما رو پایین نگه داره، حالا شما در هر منطقه آب و هوایی که باشید اگر فن کارت گرافیک به صورت دائم روی ۳۰ درصد توانش که اصلا اینگار نه اینگار روشنه کار کنه، دمای کارت رو زیر ۴۰ درجه نگه میداره یعنی حداقل ۱۲ الی ۱۵ درجه زیر دمایی که قابلیت فن استاپ فن رو روشن میکنه، بعد وقتی فن خاموش هست کارت در حالت بیکاری هم بالای ۴۰ درجه میمونه از اون طرف وقتی از گیم خارج میشید وقتی داره میاد پایین به ۵۰ که میرسه فن خاموش میشه بعد کارت باید خودش رو باد بزنه تا بیاد روی دمای محیط یا ایده آل 😑

خلاصه که قابلیت بیخودی هست، جز شُک وارد کردن به کارت و چیپ هیچ خصوصیت مثبت دیگه ای نداره

۵۰ درجه برای انسان شک حساب میشه. برای قطعات الکترونیکی کاملا سیف و عادی ه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شما همه پورت های خروجی رو چک کردین رو همه پورت ها تصویر نداشتین؟

لینک به دیدگاه

۲۶ دقیقه قبل، masooyan گفته است:

شما همه پورت های خروجی رو چک کردین رو همه پورت ها تصویر نداشتین؟

دوستمون راست میگه

من همیشه سر کارت گرافیک این مشکل رو دارم

بدون نصب درایور برای من فقط روی بعضی پورت ها تصویر میده

علتش هم نمی دونم چیه خیلی عجیبه

شما هم تمام خروجی های تصویر رو چک بکنید

یه کارت هم داشتم که باید یخورده تکون میدادی تو اسلات تا قشنگ وصل بشه و شناسایی بشه

از این بدبختی ها زیاد کشیدم خلاصه

اگه نشد روی یه سیستم قدیمی تر چک کن ببین رو اون تصویر میده

بازم اگه نشد این دوستمون تعمیر کار حرفه ای هست و از بچه های گل انجمنه

این ای دی تلگرامشه @amin_a_s با ایشون هماهنگ کن 

لینک به دیدگاه

خدارو شکر در بازو بسته کردن این دست قطعات آشنایی داشتید. ولی برای دوستان دیگه مینویسم که اشتباه شمارو نکنن:

لطفا فریک دما نداشته باشید و کارت کم مصرف و سالمتون رو با یک ناشی گری یکشبه به آجر تبدیل نکنید (دمه عیدی اونم).

• لایک 2
  • ممنونم 2
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

دوستمون راست میگه

من همیشه سر کارت گرافیک این مشکل رو دارم

بدون نصب درایور برای من فقط روی بعضی پورت ها تصویر میده

علتش هم نمی دونم چیه خیلی عجیبه

شما هم تمام خروجی های تصویر رو چک بکنید

یه کارت هم داشتم که باید یخورده تکون میدادی تو اسلات تا قشنگ وصل بشه و شناسایی بشه

از این بدبختی ها زیاد کشیدم خلاصه

اگه نشد روی یه سیستم قدیمی تر چک کن ببین رو اون تصویر میده

بازم اگه نشد این دوستمون تعمیر کار حرفه ای هست و از بچه های گل انجمنه

این ای دی تلگرامشه @amin_a_s با ایشون هماهنگ کن 

ممنون از راهنماییتون 

حالا میخوام یه گرافیک دیگه ببندم ببینم از اسلات مادربرده یا نه 

اونی ام که گفتین با کابل دیسپلی و dvi هم امتحان کردم جواب نداد 

دمت گرم با ایشونم حرف میزنم لازم شد میفرسم براشون

11 ساعت قبل، Devileytion گفته است:

خدارو شکر در بازو بسته کردن این دست قطعات آشنایی داشتید. ولی برای دوستان دیگه مینویسم که اشتباه شمارو نکنن:

لطفا فریک دما نداشته باشید و کارت کم مصرف و سالمتون رو با یک ناشی گری یکشبه به آجر تبدیل نکنید (دمه عیدی اونم).

بله باشد که این کار بنده درس عبرتی برای دیگران باشه 😐

8 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

4تا پیچی که هیتسینک روی برد نگه میداره کمی شل کنید

توجیه فنی داره این کار؟ یعنی تاثیری داره

لینک به دیدگاه

سلام و درود

گرافیک رو بردارید Clear CMOS کنید بعد دوباره گرافیک رو روی مادربرد نصب کنید

چند بار واسه من یه همچین مشکلی پیش اومد که اینطور حل شد

لینک به دیدگاه

هم اکنون، GAGHL گفته است:

سلام و درود

گرافیک رو بردارید Clear CMOS کنید بعد دوباره گرافیک رو روی مادربرد نصب کنید

چند بار واسه من یه همچین مشکلی پیش اومد که اینطور حل شد

امتحان کردم متاسفانه درست نشد

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

توجیه فنی داره این کار؟ یعنی تاثیری داره

1647765799160211366658353264795.jpg

16477658279216113043202700704343.jpg

لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

بابا اصلا قابلیت چرتی هست 

شما فرض کن طرف برای اورکلاک خودش رو پاره میکنه که دما رو پایین نگه داره، حالا شما در هر منطقه آب و هوایی که باشید اگر فن کارت گرافیک به صورت دائم روی ۳۰ درصد توانش که اصلا اینگار نه اینگار روشنه کار کنه، دمای کارت رو زیر ۴۰ درجه نگه میداره یعنی حداقل ۱۲ الی ۱۵ درجه زیر دمایی که قابلیت فن استاپ فن رو روشن میکنه، بعد وقتی فن خاموش هست کارت در حالت بیکاری هم بالای ۴۰ درجه میمونه از اون طرف وقتی از گیم خارج میشید وقتی داره میاد پایین به ۵۰ که میرسه فن خاموش میشه بعد کارت باید خودش رو باد بزنه تا بیاد روی دمای محیط یا ایده آل 😑

خلاصه که قابلیت بیخودی هست، جز شُک وارد کردن به کارت و چیپ هیچ خصوصیت مثبت دیگه ای نداره

این مورد که شما فرمودید صحیح نیست و معمولا تا 5 درجه پایینتر از دمای fanstop دما کاهش پیدا میکنه و بعد فن ها خاموش میشن

در هر صورت تا زمانی که دمای چیپ زیر دمای گلوگاه حرارتیش باشه مشکلی نداره، حتی تا 10 درجه بعد از اون دما هم درصورت دستکاری عموم کارت ها میتونن پرفورمنسشون رو ارائه بدن! درسته هرچی دما پایینتر باشه طول عمر کارت بیشتر میشه ولی قطعا طول عمر کارت زمانی که داره با فرکانس پایه توی دسکتاپ داره کار میکنه اگر 48 باشه یا 42 یا 40 زیاد تفاوتی نمیکنه چون اصلا فشاری روی کارت نیست و Passive میتونه خنک بشه

1 ساعت قبل، Hadi03_7 گفته است:

.

شما چون خودتون فرمودید قبلا تعمیرات موبایل انجام دادید با ولت متر وقتی کارت به سیستم وصله و سیستم هم روشنه اندازه بگیرید ببینین Vcore اصلا بهش ولتاژ میرسه؟ اگر همه اقدامات رو انجام دادید و نتیجه نداد، ولتاژ این قسمت ها رو اگر تونستید زمانی که سیستم روشنه اعلام کنید بشه نظر دقیق تری داد

Capture2.JPG

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم به نظر بنده به خاطر تینری هست که زدی احتمالا قطعه ای رو خراب کرده شاید هم خود چیپ رو خراب کرده باشه تینر برای این کار اوکی نیست الکل بهترین گزینه هست

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Hadi۰۳_۷ گفته است:

از پشت کارت هم تصویر بزارید

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، danyal.fa۷۹ گفته است:

این مورد که شما فرمودید صحیح نیست و معمولا تا 5 درجه پایینتر از دمای fanstop دما کاهش پیدا میکنه و بعد فن ها خاموش میشن

در هر صورت تا زمانی که دمای چیپ زیر دمای گلوگاه حرارتیش باشه مشکلی نداره، حتی تا 10 درجه بعد از اون دما هم درصورت دستکاری عموم کارت ها میتونن پرفورمنسشون رو ارائه بدن! درسته هرچی دما پایینتر باشه طول عمر کارت بیشتر میشه ولی قطعا طول عمر کارت زمانی که داره با فرکانس پایه توی دسکتاپ داره کار میکنه اگر 48 باشه یا 42 یا 40 زیاد تفاوتی نمیکنه چون اصلا فشاری روی کارت نیست و Passive میتونه خنک بشه

شما چون خودتون فرمودید قبلا تعمیرات موبایل انجام دادید با ولت متر وقتی کارت به سیستم وصله و سیستم هم روشنه اندازه بگیرید ببینین Vcore اصلا بهش ولتاژ میرسه؟ اگر همه اقدامات رو انجام دادید و نتیجه نداد، ولتاژ این قسمت ها رو اگر تونستید زمانی که سیستم روشنه اعلام کنید بشه نظر دقیق تری داد

Capture2.JPG

ممنون از راهنماییتون حتما بررسی میکنم این مورادو

3 ساعت قبل، Divine گفته است:

دوست عزیزم به نظر بنده به خاطر تینری هست که زدی احتمالا قطعه ای رو خراب کرده شاید هم خود چیپ رو خراب کرده باشه تینر برای این کار اوکی نیست الکل بهترین گزینه هست

قبل اینکه تینر بزنم کار نمیکرد و تینر رو به اسلات و قسمت سوکتش زدم نه همینطوری کل کارت چشم از پشت کارتم عکس میزارم

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، masooyan گفته است:

از پشت کارت هم تصویر بزارید

16478078394157143610734531638451.thumb.jpg.9972662ef35ab137b940506cd3ecdab3.jpg

هم اکنون، Hadi03_7 گفته است:

16478078394157143610734531638451.thumb.jpg.9972662ef35ab137b940506cd3ecdab3.jpg

IMG_۲۰۲۲۰۳۲۰_۲۳۵۷۱۷.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا خمیر حرارتی رسانا هست پس نذارید حتی یه ذره هم رو برد بریزه. اگر هم قبلا ریخته و روشنش کردین شاید سوخته.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

سلام

احتمالا خمیر حرارتی رسانا هست پس نذارید حتی یه ذره هم رو برد بریزه. اگر هم قبلا ریخته و روشنش کردین شاید سوخته.

برد سوخته یعنی؟ 

لینک به دیدگاه

دمای گرافیک خیلی خوب بود اصلا نباید دست میزدی ، خمیر سیلیکون خود گرافیک جنس خیلی خوبیه ، اگر دمای گرافیک تو بازی در حای که سرعت فن 100 درصد بود به 90 درجه میرسید اونموقه خمیرش رو با خمیر گریزلی یا نوکتوا جایگزین میکردی خودتم نه میدادی دسته یه کار بلد ، قیمت گرافیکتون حدودا 8 تومنه ، حالا کاری که شده دیگه وقت پشیمونی نیست ، اگر گرافیکتون امیدی بهش باشه که بعید میدونم ، بدید دست یه تعمیرکار حرفه ی ، اگر شرکت گارانتی کننده قبول کنه خیلی خوبه ، چند ماه هم گرافیک نداری شاید 3 ماه ، اونم اگر قطعاتش تو بازار پیدا بشه 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Hadi۰۳_۷ گفته است:

برد سوخته یعنی؟ 

ببین اینجا کسی نمیتونه کمکت کنه و هر کسی هم فقط احتمالات داره میگه و بیشتر دوستانی که نظر میدن شاید از الکترونیک و تعمیرات هم چیزی ندونن^_^

پس بیخودی نگران نباش من فکر نمیکنم خیلی مشکل جدی داشته باشه گرافیکت و بهتره بدی یه تعمیرکار گرافیک تا بررسی کنه.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Hadi03_7 گفته است:

برد سوخته یعنی؟ 

نمی دونم. با دقت و احتیاط خمیر اضافه رو پاک کنید، ببینین درست میشه یا نه.

ویرایش شده توسط Ahmad Matin
اضافه کردن و اصلاح
لینک به دیدگاه

سلام 

من هم این حالت رو تجربه کردم 

چه روی کار جدید چه کارت قدیمی 

۴تا پیچی که هیتسینک رو به برد وصل می کرد تا جایی که میشد سفت می کردم گرافیک تصویر نمی‌داد 

ولی وقتی یه نیم میل شل میکردم دوباره تست میکردم تصویر میداد 

دلیل علمی هم براش پیدا نکردم 

اگر خیلی سفت کردی اینو مد نظر داشته باش

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

سلام

خمیر رسانا بود فلز داشت داخلش منتها یذره رو تراشه زدم اونقدرم شلخته بازی درنیاوردم که بریزه اینور اونورش به هر صورت ممنون بابت راهنماییتون

6 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

دمای گرافیک خیلی خوب بود اصلا نباید دست میزدی ، خمیر سیلیکون خود گرافیک جنس خیلی خوبیه ، اگر دمای گرافیک تو بازی در حای که سرعت فن 100 درصد بود به 90 درجه میرسید اونموقه خمیرش رو با خمیر گریزلی یا نوکتوا جایگزین میکردی خودتم نه میدادی دسته یه کار بلد ، قیمت گرافیکتون حدودا 8 تومنه ، حالا کاری که شده دیگه وقت پشیمونی نیست ، اگر گرافیکتون امیدی بهش باشه که بعید میدونم ، بدید دست یه تعمیرکار حرفه ی ، اگر شرکت گارانتی کننده قبول کنه خیلی خوبه ، چند ماه هم گرافیک نداری شاید 3 ماه ، اونم اگر قطعاتش تو بازار پیدا بشه 

گارانتی نداره منتها سرویس ایسوس هستش تهرانه بعد تعطیلات میفرستم برا اونا

ممنون از روحیه ای که دادی 

6 ساعت قبل، هسته کهکشان گفته است:

بله که رساناست  با معرفت - تازه تو بهضی از خمیرها بودر فلزات مثل نقره هم استفاده میشه که باعث بهبود رسامایی المتریکی و گرما میشه - بنظر میرسه که روی بوردت اصطلاحا سسکه کرده و باشیده و بردت سوزونده و به خاطر داغی زیاد خمیر تبخیر شده و چیزی ازش باقی نمونده روی بوردت - 😭

نه داداش همون که من عوض کردم وصلش کردم یذره هم داغ نشد اصلا شناسایی نشد کارت گرافیک اونی ام که شما فرمودین پاشیده نه همچین چیزی ام نیست 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، masooyan گفته است:

ببین اینجا کسی نمیتونه کمکت کنه و هر کسی هم فقط احتمالات داره میگه و بیشتر دوستانی که نظر میدن شاید از الکترونیک و تعمیرات هم چیزی ندونن

پس بیخودی نگران نباش من فکر نمیکنم خیلی مشکل جدی داشته باشه گرافیکت و بهتره بدی یه تعمیرکار گرافیک تا بررسی کنه.

بله بالاخره نظرات دوستان هم محترمه 

انشالله میفرستمش خدمت یه تعمیرکار درست کار خدا بخواد درست میشه درست نشدم باکارگری سر میکنیم در آینده یکی بگیریم ^_^

دمت گرم

4 ساعت قبل، kamyar sharifi گفته است:

سلام 

من هم این حالت رو تجربه کردم 

چه روی کار جدید چه کارت قدیمی 

۴تا پیچی که هیتسینک رو به برد وصل می کرد تا جایی که میشد سفت می کردم گرافیک تصویر نمی‌داد 

ولی وقتی یه نیم میل شل میکردم دوباره تست میکردم تصویر میداد 

دلیل علمی هم براش پیدا نکردماگر خیلی سفت کردی اینو مد نظر داشته باش

داداش من اینی که گفتینو امتحان کرده بودم باز امتحان کردم متاسفانه جواب نداد تازه خیلی هم سفت بود همون اولش که میخواستم باز کنم همه جوره امتحانش کردم خلاصه 

ولی دیگه زیاد انگولکش نمیکنم میخوام بدم دست متخصص ممنون از راهنماییت

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ در ۰۱:۳۴، Sabertooth گفته است:

تست کردید؟ تو عکسها معلومه زیادی سفت شده ..همیشه هیتسینک با فاصله از چیپ طراحی میکنن تا اون فضا با خمیر پر بشه   

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Sabertooth گفته است:

تست کردید؟ تو عکسها معلومه زیادی سفت شده ..همیشه هیتسینک با فاصله از چیپ طراحی میکنن تا اون فضا با خمیر پر بشه   

تست کردم بله متاسفانه جواب نداد

تو تصویر خمیری که استفاده کردم مشاهده کردین؟ چون سرامیکی نیست و فلز داره ممکنه باعث بشه کار نکنه 

انچنان فاصله ای هم با چیپ ایجاد نمیکنه یجورایی آبکیه حس میکنم

یعنی میشه کارت گرافیک بخاطر مثلا درست و مناسب نبودن خمیر و ارتباط مستقیم با هیت سینک یا چنین مواردی بصورت اتوماتیک تصویر نده که مثلا داغ نکنه یا هرچی؟ برای جای سواله

لینک به دیدگاه

۲۹ دقیقه قبل، هسته کهکشان گفته است:

ببین همه خمیر ها فلز ندارن خب - بعضی از اینها که جنس خوبن  براده دارن از الموینیوم یا مس یا نقره و زیر نو برق میزنن خیلی کم -  اینکه  گرافیک  به خاطر خشک شدن خمیر یا جداشدن از هیتسینک یا دفعه قطع بشه و تصویر نده  نمیشه - یعنی  فوقش اینه در واقع فقط داغ میکنه و چند بار تو بازیهای سنگین بهت هشدار میده  تا وسط گرمای تابستون بسوزه که بوش میاد تو اتاق- یه دفعه تصویر قطع نمیشه -  مورد شما هم بیجاره به مرحله داغ کردن نرسیده -کارگری هم نرو  حیف از جوونیت نیست واقعا  همین سهم فملی بخر  سود خوبی بهت میده بعدا {اینو من منگفتم🤫}

مرسی بابت توضیحت 🙂

یبارم خمحرکه خریدم به توصیه یه دوستی صددرصد سود کرد گف نفروش بعدش از ارزش خودشم پنجاه درصد کشید پایین😐

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...