رفتن به مطلب

تصویر ندادن کارت گرافیک بعد از تعویض خمیرسیلیکون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

۳ ساعت قبل، Hadi۰۳_۷ گفته است:

تست کردم بله متاسفانه جواب نداد

تو تصویر خمیری که استفاده کردم مشاهده کردین؟ چون سرامیکی نیست و فلز داره ممکنه باعث بشه کار نکنه 

انچنان فاصله ای هم با چیپ ایجاد نمیکنه یجورایی آبکیه حس میکنم

یعنی میشه کارت گرافیک بخاطر مثلا درست و مناسب نبودن خمیر و ارتباط مستقیم با هیت سینک یا چنین مواردی بصورت اتوماتیک تصویر نده که مثلا داغ نکنه یا هرچی؟ برای جای سواله

قبلا سابقه سرویس گرافیک نداشتین احتمال داره موقع باز و بست برد به مشکل خورده باشه  شما خمیر هم نزنی بازم در حد چند ثانیه میتونی تصویر بگیری...تصویر ندادن بخاطر فلزات نقره رو بیخیال شید مشکل خمیر نیست

لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱ ساعت قبل، هسته کهکشان گفته است:

ناظر محترم  باک نکن

ناظر محترم باک نکن ☺️ -  با توجه به افزایش قیمت جهانی کاتد مس منتظر سوبر گزارش فملی هستیم سود 120تومانی انتطار میره - شتران و شبندر هم سوبر مفت هستند مخصوصا شتران که عالیه برا خرید - تا 700راحت میره - صندوق بالایش هم یادتون نره که اماده حرکته - {اجازه هست یه تایبیک  مخصوص بورس بزنیم ؟ بی ارتباط با کامبیوتر هم نیست  خب }

بسیار ممنون از راهنماییتون 🙂🌹 

بله یچیزی تو مایه های تحلیل ارز دیجیتال میشه اونم که هستش تو انجمن بنظر خوب و کاربردی میاد

لینک به دیدگاه

یه احتمال دیگه هم میدم: موقع باز کردن، حواستون به الکتریسیته ساکن بدن بود یا نه. خودمم دقیقا نمی دونم چیه ولی توی چند سایت در این مورد تذکر داده بودن که وقتی به قطعات دست می زنید، دسکش مخصوص بوشین/ هر چند ثانیه یه بار یک وسیله فلزی رو لمس کنید.

راستی، بردیدش تعمیر کامپیوتر؟

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Ahmad Matin گفته است:

یه احتمال دیگه هم میدم: موقع باز کردن، حواستون به الکتریسیته ساکن بدن بود یا نه. خودمم دقیقا نمی دونم چیه ولی توی چند سایت در این مورد تذکر داده بودن که وقتی به قطعات دست می زنید، دسکش مخصوص بوشین/ هر چند ثانیه یه بار یک وسیله فلزی رو لمس کنید.

راستی، بردیدش تعمیر کامپیوتر؟

نه والا به الکتریسیته ساکن توجهی نکردم 

انشالله بعد تعطیلات میفرستمش برا تعمیرات 

باید به شهر دیگه ای بفرستم شهر ما نیستش تعمیرات گرافیک

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، zen گفته است:

سلام خواستید کارت را برام بفرست چک کنم برات.‌

تعمیرکارین؟ 

لینک به دیدگاه

سلام عزیز یکی از دوستان هم ذکر کردن که حتما یه بار کلیر سیموس کنید

شما گرافیک رو در بیار کلیر سیموس کن و سیستم رو از انبرد تصویر بگیر اصلا ببیین پیام کلیر سیموس میاد

می‌خوام مطمین شم کلیر سیموس انجام شده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با کی مشورت کردی که با تینر کارت را تمیز کردی ؟!!!!!

اگر کارتت درست نشد مطمعن باش که تینر خرابش کرده البته امیدوارم که درست بشه

دوستان تینر حلال بسیار قدرتمندی هست و به هیچ انوان برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی استفاده نکنید

یه عکس از کانکتورها بزار ببینم سیاه نشده ؟

من بعد چند سال گرافیک 1070ti را باز کردم و خمیرش را عوض کردم چون حرارتش همیشه با فن روشن بین ۳۸ تا ۴۲ بود در حالت عادی و در بازی هم تا ۷۰ میرفت با فن روشن

بعد از تعویض خمیر سیستم را روشن کردم و سیستم تصویر نداد بجاش بوق زد به معنی این که گرافیک نداری

این مورد با باز و بسته کردن درست نمیشه و من خمیر را تمیز کردم و مجددا خمیر زدم حالا هم کار میکنه مشکلی نداره

برای تمیز کردن یا باید الکل بزنی یا اسپری کنتاکتور شوی با دست نمیشه هم سخت هست هم خوب تمیز نمیشه و هم اینکه احتمال کنده شدن قطعات smd روی برد و ای سی اصلی را بالا میبره

الکل هم بزنی باز دست در تمیز کردنش دخیل هست همون اسپری را تهیه کنی بهتر

برو اسپری خشک بخر و مجددن کارت را باز کن با دقت روی چیپ و زیر چیپ را با فشار  بشور همچنین زیر ای سی های حافظه گرافیک و بقیه قطعات و مجددن تست کن

اگر تینر دهن کارتت را سرویس نکرده باشه مشکلت حل میشه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۴ در ۲۲:۵۶، Royal گفته است:

دوستان تینر حلال بسیار قدرتمندی هست و به هیچ انوان برای تمیز کردن قطعات الکترونیکی استفاده نکنید

من بعد چند سال گرافیک 1070ti را باز کردم و خمیرش را عوض کردم چون حرارتش همیشه با فن روشن بین ۳۸ تا ۴۲ بود در حالت عادی و در بازی هم تا ۷۰ میرفت با فن روشن

بعد از تعویض خمیر سیستم را روشن کردم و سیستم تصویر نداد بجاش بوق زد به معنی این که گرافیک نداری

این مورد با باز و بسته کردن درست نمیشه و من خمیر را تمیز کردم و مجددا خمیر زدم حالا هم کار میکنه مشکلی نداره

برای تمیز کردن یا باید الکل بزنی یا اسپری کنتاکتور شوی با دست نمیشه هم سخت هست هم خوب تمیز نمیشه و هم اینکه احتمال کنده شدن قطعات smd روی برد و ای سی اصلی را بالا میبره

برو اسپری خشک بخر و مجددن کارت را باز کن با دقت روی چیپ و زیر چیپ را با فشار  بشور همچنین زیر ای سی های حافظه گرافیک و بقیه قطعات و مجددن تست کن

جناب royal میشه بگیدچرا تینرفوری برای تمیزکردن قطعات  خوب نیستش؟من که همیشه با تینر 20000 قطعاتم رو تمیز میکنم و هیچ وقت مشکلی برام پیش نیمده -تینر فوری رسانا نیستش  و بارها پیش اومده رم که با تینر فوری20000 تمیز کردم و خیس بوده همونجوری خیس داخل اسلات رم گذاشتم و تصویر داده سیستم !!!!!!!!!!!!!

تنها بدی تینر فوری 20000 اینه که نوشته های روی برد رو پاک میکنه 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، TECHNISAT گفته است:

با دقت بیشتری توجه کنید خیلی چیزها را پاک میکنه و مشکل دقیقا همینجا هست که با قدرت بسیار بالایی پاک میکنه رنگها را از بین میبره چسبها را از بین میبره و خیلی چیزهای دیگه که باعث خرابی قطعات الکترونیکی میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۴ در ۱۰:۲۳، javad۴۰۰۴ گفته است:

سلام عزیز یکی از دوستان هم ذکر کردن که حتما یه بار کلیر سیموس کنید

شما گرافیک رو در بیار کلیر سیموس کن و سیستم رو از انبرد تصویر بگیر اصلا ببیین پیام کلیر سیموس میاد

می‌خوام مطمین شم کلیر سیموس انجام شده

بله کلیر سیموس رو انجام دادم متاسفانه درست نشد 

خمیری که استفاده شده به همراه تصاویر دقیق تر از قطعات کارت

f80f8ab2-3e34-4543-8f27-71c228c89b17.jpg

7925e9b5-5c3e-407f-92d1-5bfa6e77a2fd.jpg

5f390684-99c6-4a19-ba0d-3b767cbd2aef.jpg

3a218fdb-8934-4fff-a7d4-b9603d250bf0.jpg

710997cc-5cfa-4882-8f45-07a14d915cf1.jpg

842d9304-8940-41ba-b0e1-ccd5bcef54d2.jpg

88bcf010-a6aa-43c3-ad47-354a7da64898.jpg

e347fd5a-5273-4367-b15d-5a21288f63a6.jpg

1cac0f2a-12a1-46c5-bd61-2403ebe663a1.jpg

f80f8ab2-3e34-4543-8f27-71c228c89b17.jpg

359bf9a0-93e6-43a9-af72-5da0bf106dad.jpg

c52e9358-ce09-4e6e-a0aa-ed02b62cb357.jpg

2ea8aa70-0580-45de-9820-fa4ecce7a422.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۴ در ۲۲:۵۶، Royal گفته است:

اسپری خشک بخرم همونجوری بزنم بهش دیگه با دست یا چیز دیگه ای پاک کردن نمیخاد؟

لینک به دیدگاه

درود

به نظر می رسه آسیب فیزیکی زدید به کارت موقع تعویض خمیر

کارت رو بدون هیت سینک روی مادربرد بزارید سیستم رو روشن کنید با احتیاط انگشت رو روی چیپ بزارید ببینید گرم میشه اصلا

البته در هر حال ظاهرا باید بدید تعمیر

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۴ در ۲۳:۴۱، TECHNISAT گفته است:

معمولا از تینر ده هزار استفاده میکنن.بیست هزار خیلی قویه و ممکنه باعث آسیب بشه.

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

شما کارت Rog باز کردی که خمیرشو با اون فیک چینی آشغال تعویض کنی؟ و میخواستین به کارت کمک بکنید؟!! شما کل برد با الکل و فقط الکل ۲ بار شستشو بدین، سپس با تهیه خمیر مرغوب برند کارتو دوباره ببندین. اگر تصویر داد، هیچ. تصویر نداد احتمالا چون دستکش هم استفاده نکردین کارت صدمه دیده.

این خمیرو از یکی از تعمیرکاران خوب کارت گرافیک کیفیتشو استعلام کردم تایید کردن 

اسپری خشک گرفتم میخوام با اون تمیز کنم یه خمیر دیگه هم گرفتم نسبت به اون باکیفیت تر اونو امتحان کنم 

متاسفانه قبل بنده باز کردن کارتو خمیرم زده بودن زیاد بود طرف انکار کرد کلا 

بله دستکش استفاده نکردم بخاطر تخلیه الکتریسیته ساکن میگین؟ 

یه راه مناسب برای تخلیه الکتریکی بگین ممنون میشم

38 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

معمولا از تینر ده هزار استفاده میکنن.بیست هزار خیلی قویه و ممکنه باعث آسیب بشه.

بله تینر ده هزارو تعمیرکارای کارت گرافیک اونایی که متخصصن تو این زمینه توصیه میکنن

لینک به دیدگاه

اگر گرافیک سالم باشه بدون زدن خمیر و گذاشتن هدسینگ هم باید تصویر بده ، شما بعد از زدن اسپری خشک ناهید چک کن ببین اصلا تصویر میده ، یه لحظه تصویر بیاد میتونی سریع خاموش کنی 

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Hadi۰۳_۷ گفته است:

اسپری خشک بخرم همونجوری بزنم بهش دیگه با دست یا چیز دیگه ای پاک کردن نمیخاد؟

نه چون رسانا نیستن این اسپری ها حال چرب باشه یا خشک

ولی چربش رگه های روغن از خودش بجا میزاره ولی با اونم میشه اگر خشکش را پیدا نکردی

برند OK را تهیه کن که بوی خیلی ملایمی داره بقبه برندها بوی گاز بوتان  و گاز شهری میدن که بوی لاشه سگ خونه را میگیره اگر برند دیگری گرفتی داخل خونه استفاده نکن یا داخل حمام و دستشویی استفاده کن

اسپری کنتاکت شور ناهید خشک - فروشگاه رنگ جاوید (rangejavid.com) .... بوی گ....ه میده

اسپری کنتاکت شور خشک اوکی کد 600 حجم 300 میلی لیتر | فروشگاه اینترنتی فراز ابزار (farazabzar.com) این درسته

با فشار اسپری همه چیز را خوب بشور بعد بزار کمی خشک و نصب کن تست کن یه عکس واضح هم از برد بگیر ببینم قطعه ای کنده نشده از برد و چیپ البته با یه عکس که نمیشه چند تا عکس

لینک به دیدگاه

عکسهایی را که گزاشته بودی نگاه کردم تا اینجا که نشون میده سالم هست و احتمالا اتصالی خیلی ریزی داره بشور حل میشه 2 تا یا 3 تا اسپری بگیر ولی لازم نیست همش را خالی کنی فقط با دقت بشور و شاید با 1 اسپری هم ردیف بشه

لینک به دیدگاه

۲۸ دقیقه قبل، Royal گفته است:

عکسهایی را که گزاشته بودی نگاه کردم تا اینجا که نشون میده سالم هست و احتمالا اتصالی خیلی ریزی داره بشور حل میشه 2 تا یا 3 تا اسپری بگیر ولی لازم نیست همش را خالی کنی فقط با دقت بشور و شاید با 1 اسپری هم ردیف بشه

با همون یه اسپری اوکی کامل شستمش گذاشتم خشک شه ببینیم چی میشه حالا 

IMG_۲۰۲۲۰۳۲۶_۱۶۰۴۱۸.jpg

IMG_۲۰۲۲۰۳۲۶_۱۶۰۴۰۵.jpg

لینک به دیدگاه

نتیجه را هم اعلام کن

برای شستن هم همیشه طوری بشور که کثیفی از زیر یک ای سی دیگر به زیر ای سی دیگری نرود اون را خودت باید قلقش را پیدا کنی

لینک به دیدگاه

۵۶ دقیقه قبل، Royal گفته است:

نتیجه را هم اعلام کن

برای شستن هم همیشه طوری بشور که کثیفی از زیر یک ای سی دیگر به زیر ای سی دیگری نرود اون را خودت باید قلقش را پیدا کنی

بله رعایت کردم 

درست نشد مثل قبل چراغ کارت روشنه منتها تصویر نداد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Hadi03_7 گفته است:

بله رعایت کردم 

درست نشد مثل قبل چراغ کارت روشنه منتها تصویر نداد

کانکتور مادربرد را هم تمیز کن و با دستمال قسمت کانکتورهای گرافیک را هم تمیز کن و دوباره تست کن

لینک به دیدگاه

ولتاژ ها رو چک کردید؟

بررسی کردید چیپ داغ میشه؟

لینک به دیدگاه

درود

کارت سکته کرده 

یکسری پرستار هم دارن کارت رو معاینه میکنن و پشت سرهم دوز ها و نسخه های مختلف دارو رو تست میکنن روی کارت..

یک پرستار هم اون عقب ایستاده با دستکاه شوک هر لحظه امکان داره شوک بزنه به کارت و الفاتحة..

بجای این همه پرستار، پیج کنید متخصص بیاد تا کارت رو نجات بده... و تست های بیشتر ممکنه عواقب بدی داشته باشه..

(صرفا شوخی بود، جون از یک جای به بعد توضیحات آنلاین ممکنه جواب ندن و باعث بدتر شدن کار بشه در نتجیه بهترین راه، رسوندن کارت  پیش یک متخصص هست)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...