رفتن به مطلب

انتخاب کارت گرافیک برای رندرینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سوالات من:

من در حال حاضر سیستمی با مشخصات زیر دارم:

Mb........ P5Q

CPU.........Q6600

Memory..... 2*2GB DDR2

Power...... Green 430w real

VGA......... GT8600

این سیستم رو چهار ساله دارم

گرافیکم خراب شده و میخوام یکی جدید بخرم

کار سنگینم هم فقط کد و کلا رندرینگ هست که هرچی میرم جلو سنگینتر هم میشه

اهل بازی هم نیستم

با این شرایط چه گرافیکی پیشنهاد میکنید؟

در مورد بودجه هم همه چیز بستگی به جواب سوالات زیر داره. اگه تا چند سال آینده نیازی به ارتقای سایر قطعات و یا تعویض کل سیستم پنداشته باشم میتونم حتی تا 400 هم هزینه کنم

آیا این سیستم میتونه نیاز من رو برآورده کنه برای حداقل تا 3، 4 سال دیگر؟

برای جواب گرفتن از کار رندرینگ به حداقل چقدر هزینه برای گرافیک نیازه؟ هرچه کمتر بهتر

یه سوال جداگانه:

گرافیکی که در لپتاپ دل 5110 بکار رفته چقدر قدرت داره؟ همون جی فورس 525

اگر مدلی معرفی میکنید لطفا بگید که پاور فعلی برای تغذیه کافی هست یا خیر

هارد 500 و رایتر و باقی لوازم هم روی کیس هست

مرسی پیشاپیش

لینک به دیدگاه

سلام

کارتون چی هست وبا چه برنامه ای کار میکنین؟

لینک به دیدگاه

بالا عرض کردم

نهایتا رندرینگ

که البته در حال حاضر اونقدر سنگین نیست

دانشجوی معماری هستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فکر میکنم که برای رندرینگ سیستمتون رو باید از پایه عوض کنید چون بقیه قطعات مثل رم وسی پی یو هم تاثیر زیادی در برنامه های رندرینگ دارن اگه بتونید کلا سیستم رو عوض و به سمت نسل جدید پردازنده های اینتل برید مطمئنن تا سه چهار ساله دیگه هم برای کارهای سنگین براتون کفایت میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برای رندر (بسته به نوع رندر و فعالیت و برنامه مورد نظر) به قدرت پردازش GPU و یا CPU نیاز داره.اگر هردو باید هزینه رو بینشون تقسیم کنید.

دلیل اینکه احسان هم ازتون پرسید چی پردازش میکنید و با چه برنامه ای کار میکنید هم همین بود.

در هر صورت سقف هزینه شما برای تعویض پلتفورم کم هست و از طرفی یادتون باشه شما با سیستم فعلیتون 4 سال رندر گرفتید(درسته که در اون زمان بهترین قطعات رو تهیه کردید)ولی کلی از توان سیستم مستهلک شده و احتمال خرابی مجدد در هر یک از قطعاتتون وجود داره.

q6600 از نسل کور تو کواد های 65 نانومتری بود که در زمان خودش پردازنده ای قدرتمند و نسبتا گرانقیمت بود.(حدود 200 فکر کنم)در هر صورت من ضعفی در کار پردازنده نمیبینم و بیشتر ترجیح میدم یه گرافیک معمولی برای کارتون تهیه کنید(این نظر شخصیمه و خودم این کار رو میکردم در شرایط شما و شرایط کنونی بازار و مخصوصا اینکه از لحاظ هزینه زیاد قدرت مانور ندارید.)

حالا ریش و قیچی دست خودتون و تصمیم گیری کنید طبق موارد که خدمتتون عرض کردم.برای گرافیک هم من 550TI رو مناسب میبینم.قیمت هم بسته به برند از 230 تا 270 متغییر هست.گرافیک 460SE یا 460 768m هم در همین رنج هستند.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

تشکر از همه دوستان

جناب هکس... اون زمان که من این سیستم رو برداشتم هدف این بود که تا حداقل 6، 7 سال آینده کل سیستم رو تعویض نکنم و بتونه جوابگو باشه... و هزینه هایی که بکنم محدود به مثلا افزایش رم باشهکه اتفاقا 2 گیگ هم اضافه کردم...

در مورد استهلاک سیستم و قطعات هم باید بگم این چند سالی که داشتم استفاده سنگینی ازش نشده... همونطور که گفتم دانشجوی معماری هستم و با برنامه هایی مثل کد و 3دی مکی اینا کار میکنم و هرچی به جلو میرم استفاده ام از این برنامه ها سنگین تر میشه

حالا با این اوصاف خود من هم فک میکنم هزینه نهایتا 250 تومان و حتی کمتر جوابگو باشه و معقول هم باشه

حالا سوال من اینه که:

سایر قطعات جوابگو هست؟

4 گیگ رم تا حداقل 3 سال آینده کافیه؟ چون روز به روز رم DDR2 داره کمیابتر میشه

نظر نهاییتون برای گرافیک رو هم بگید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما حتما با 3DSMAX کار خواهید داشت. این نرم افزار براب رندرهای سنگین، نیاز به رم با حجم بالا داره. مثلا حداقل 8. معمول 16 و حتی 32 گیگ.

برای کاهش زمان رندر نهایی به سی پی یو پر قدرت نیاز هست.

برای راحتی طراحی و چرخش در ویوپرت ها نیاز به کارت گرافیک با هسته های کودا هست. البته اگه همچین کارتی نداشته باشین هم سی پی یو میتونه این وظیفه رو بر عهده بگیره. اما راندمان کارت گرافیک بهتره. مخصوصا واسه کارهای سنگینتر. اگه به سمت انیمیشن هم بریم که سی پی یو و کارت های با هسته کودا هم تا حدود زیادی کم میارن و باید بریم سراغ کودارو و فایرپرو ها.

بنظرم چون فعلا شما کاره حرفه ای نمیکنید. بهتره هزینه زیادی نکنید. فعلا فقط یه کارت گرافیک با هسته کودا نسبتا بالا بگیرین. مثلا GTX 460 که 336 هسته کودا داره. 550ti فقط 192 نا داره. البته فرکانسش بیشتره. اما راندمان 460 بهتره.

اگه دسته 2 بتونین GTX 470 بگیرین. عالی هست.

پاور هم باید عوض بشه. یه پاور 600 گرین بگیرید. بعدا هم بدردتون میخوره.(اگه دوست دارین می تونین 685 هم بگیرین)

رم هم اگه دیدید براتون کمه میتویند 2 تا2 گیگ بهش اضافه کنید.

این سیستم تا موقعی که کاره خیلی حرفه ای انجام نمیدین براتون کافی هست. اما اگه روزی مثلا 5 بار رندر سنگین(بالای 2 ساعت) انجام میدین. این سیستم وقت شما رو میگیره(البته رم هم ممکنه کم بیاره و رندر هنگ کنه) و باید بکلی ارتقا بدین.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مرسی آقا مجید.... خیلی خوب راهنمایی کردید...

یه سوال جدا... جی فورس 525 که در لپتاپ دل ان 5110 به کار رفته چقدر قدرت داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم.

واسه 3DSMAX زیاد مناسب نیست. در واقع باید تمرکز رو سی پی یو باشه. سی پی یو 5110 معمولا Corei5 یا Corei7 هست . که واسه کار شما در حد لپتاپ چیزه خوبیه. البته با لپتاپ هم زیاد نمیشه رندر طولانی گرفت. چون داغ میکنه. اما کارهای سبکتر رو میشه باهاش انجام داد.

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال:

به احتمال زیاد 550 ti رو میگیرم

اما بر فرض اگه من بخوام در آینده q6600 رو هم اورکلاک کنم

و یا خود همین گرافیک رو باز پاور 600 وات کافیه واسم؟

و یک سوال دیگه:

ویندوز 32 بیتی جواب میده برای این کارها؟

و سوال آخر!:

رم دی دی آر 2 و چهار گیگ تو بازار نیست؟

مرسی

لینک به دیدگاه

اگر ویندوزتون 32 بیت باشه ، بیش از 3.75 گیگ رم شناسایی نمیشه . پس در حالتی که هدفتون استفاده از بیش از 4 گیگ رم هست، باید از ویندوز 64 بیت استفاده کنید.

رم ddr2 4 گیگ خیلی کمیابه.

لینک به دیدگاه

در ویندوز 32 بیتی محدودیت استفاده فقط تو شناسایی رم هست؟

یا برای سی پی یو و گرافیک هم اینطوریه؟

هنوزم گرین بهترین پاوره؟

اینکه میگن گرین ریل چه فرقی با گرین معمولی داره؟

این پاور الآن چطوره؟ ریل هست؟ و برای کار من مناسبه؟:

http://lioncomputer.ir/product/168/GREEN%20GP6000A-EU/

یه مدل 550 هست از MSI که جلوش نوشته:

Cyclon

این رو توضیح میدید که چیه؟

ویرایش شده توسط E110
لینک به دیدگاه

مرسی آقا مجید.... خیلی خوب راهنمایی کردید...

یه سوال جدا... جی فورس 525 که در لپتاپ دل ان 5110 به کار رفته چقدر قدرت داره؟

سلام

تو این لینک این کارتو بررسی کرده

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-525M.43889.0.html

اگه کار گرافیکی می خوایید بکنید بهتره برای لپ تاپ از گرافیک gtx 550m به بالا استفاده کنید

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان در مورد پست قبلیم راهنمایی کنه ممنون میشم....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سوال:

1-اما بر فرض اگه من بخوام در آینده q6600 رو هم اورکلاک کنم

و یا خود همین گرافیک رو باز پاور 600 وات کافیه واسم؟

و یک سوال دیگه:

2-ویندوز 32 بیتی جواب میده برای این کارها؟

و سوال آخر!:

3-رم دی دی آر 2 و چهار گیگ تو بازار نیست؟

مرسی

1- پاور 600 وات کاملا کافی هست حتی برای بلند مدت.

2-میتونید ویندوز 64 بیت نصب کنید.در حال حاظر ویندوز سون 64بیت سرویس پک 1 با تمام آپدیت ها در بازار موجود هست که تمام برنامه ها و بازیها بدون مکل و با نهایت پایداری روش روون اجرا میشه.

نکته دیگه اینکه در ویندوزهای 64 بیت اگر برنامه های 64بیت رو داشته باشید کارایی بهتری دارید نسبت به 32 بیت(این به این معنا نیست که 32بیت ها روش نصب نشه)

3-ماژول 4 گیگ رم DDR2 کاملا بعید میدونم تو بازار پیدا کنید.سعی کنید رم رو کاملا مشابه رم خودتون بگیرید تا دوال بشه.

1-محدودیت استفاده فقط تو شناسایی رم هست؟

2-یا برای سی پی یو و گرافیک هم اینطوریه؟

3-نظرتون درباره پاور مناسب با توجه به پست قبلیم چیه؟

4-یه مدل 550 هست از MSI که جلوش نوشته:

Cyclon

این رو توضیح میدید که چیه؟

1-بله رم رو 3.2 گیگ میشناسه و فقط از همون حجمش میتونه استفاده کنه.

2-برای پردازنده و گرافیک هیچ محدودیتی ایجاد نمیکنه.

3-پاور هم همون 600EU بگیرید که راندمان خوب داره و 80 پلاس برنز دریافت کرده.فن بیصدا.روی هم رفته کیفیتش مناسب هست و در رنج قیمتیش کاملا بیرقیب هست.

4-مدلهای سیکلون از مدلهای معمولی خنکتر هستند و این فنها کارایی بهتر و انعطافپذیری بیشتر برای اورکلاک دارند نسبت به فنهای ریفرنس.احتمالا کمی هم اور کارخونه باشه که باز هم برتری داره نسبت به مدلهای معمولی.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

تشکر هکس عزیز

خیلی لطف کردید و سریعتر از اون که فکر کنم به همه سوالات جواب دادید... انشالله در فرصتی جبران کنم :-)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم.

اینجا بخاطر بدی هوا سمت روز در خانه استراحت هست و به همین دلیل شب به سحر وصل میشه.ماهم پای پی سی!

چیزی که از دستم برمیومد.

موفق باشید.

معین.

لینک به دیدگاه

از این بابت مثل من هستید معین جان

ما هم کویریم و تمام برنامه ها برای نصف شبه!

من ساعت 3 تازه از استخر برگشتم! :))

روز هم تا لنگه ظهر خوابم :)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

چون بحثش قبلا پیش اومده بود من همینجا بپرسم

1 - وقتی ویندوز 64 بیت داشته باشیم. میشه هم سافت 32 و هم سافت 64 روش نصب کرد. درسته؟ اگه اینطوری باشه فرق سافت 32 و 64 چیه؟ من خودم فک میکنم نه تنها وین 32 بلکه سافت های 32 هم نمیتونند بیش از 3.25 رم رو بشناسند. درسته این؟

2 - یه جا شنیدم که حتی سی پی یو هایی طراحی شدند که فقط وین 64 روشون نصب میشه. این قضیه اش چیه؟ مثلا این سی پی یوها با سی پی یویی مثل مال من q6600 چه فرقی داره؟

تشکر پیشاپیش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

چون بحثش قبلا پیش اومده بود من همینجا بپرسم

1 - وقتی ویندوز 64 بیت داشته باشیم. میشه هم سافت 32 و هم سافت 64 روش نصب کرد. درسته؟ اگه اینطوری باشه فرق سافت 32 و 64 چیه؟ من خودم فک میکنم نه تنها وین 32 بلکه سافت های 32 هم نمیتونند بیش از 3.25 رم رو بشناسند. درسته این؟

2 - یه جا شنیدم که حتی سی پی یو هایی طراحی شدند که فقط وین 64 روشون نصب میشه. این قضیه اش چیه؟ مثلا این سی پی یوها با سی پی یویی مثل مال من q6600 چه فرقی داره؟

تشکر پیشاپیش

1-وقتی وین 64 دارید هردو حالت رو میتونید نصب کنید ولی اکثر برنامه هایی که نسخه 64 بیت دارند یا بهتون توصیه میکنند نسخه 64بیت رو نصب کنید(مثل وین رار) و یا اجازه ی نصب نسخه 32 بیت رو نمیدهند(ناد 32 و درایورهای گرافیکی)نشناختن رم توسط خود ویندوز اعمال میشه در ویندوزهای 32 بیت و ربطی به نرم افزار ها نداره.

2-این امر نادرست هست و من ندیدم پردازنده ای رو که فقط وین 64 روش نصب بشه.اکثر پردازنده ها 64 بیت ساپورت هستند که پردازنده شما هم از این امر مستثنی نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...