رفتن به مطلب

به من تازه وارد كمك كنيد مهم مهم مهم

hamidsedghy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض خسته نباشي

دوستان عزيز چند سوال در باره سيستم خود مي خواستم بپرسم

مادر بورد : Rampage Formula X48

سي پي يو : Intel 8400 6m Ch

رم : King 1g 1066 دو عدد

هارد : 320 Maxtor

گرافيك : Xfx 8500 1g

اولا چگونه سيستمي مي باشد

دوم من با اين سيستم كه ديروز خريد كردم براي كارهاي خدماتي مانند رايت . كپچر . طراحي . ميكس . فتوشاپ . ورد . نقشه كشي و غيره .........

سوم اين مادر بورد Lpt1 ندارد و چون يكي از پرينترهايم قسمت يو اس بي آن از كار افتاده و كار زيادي با آن انجام مي دهم مي خواهم بدانم كه آيا تبديلي دارد كه بتوان از آن براي پرينترم استفاده كنم و اينكه پورت كام هم ندارد و كار آپگريد ماهواره ها را با تبديل يو اس بي به كام انجام مي دهم

و در آخر اينكه اين سيستم سرعت بالاي ندارد و من را راضي نمي كند چگونه مي توانم سرعت را بالا ببرم

و اينكه كارت كپچر ها با اين نوع مادر بوردها مچ نمي شوند و صداي آنها به خاطر شش كاناله بودن صداي مادر بورد در نمي آيد و صداي آنها نصب نمي شود و اين هم شده مشكل براي من

لطفا راهنماي كنيد متشكرم

لینک به دیدگاه

درود

دوست من من با اجازتون فونت رو کوچیک کردم چون هیمنجوری خوانا هستش عزیز .

حالا در مورد مشکلاتتون چند تا کار می تونید بکنید که براتون توضیح میدم :

1 - برای Lpt1 و پورت کام برای رسیور میتونید یک کارت تبدیل Pci که روی Pci مادربورد اضافه میشه و از پشت کیس هم پورت Lpt1 و هم پورت Com بهتون میده . این راه حل اول که قیمت این کارت حدود 20 تومانه

2 - اول اینکه سیستمتون خیلی عالیه و باید سرعت خوبی داشته ولی اگر راضیتون نمیکنه میتونید اون رو اورکلاک کنید .

3 - برای ساندهای 1به7 حتما کارت کپچری باید بگیرید که 10 بیتی باشه و حدودا قیمت این کارتها از 50 تومان شروع میشه به بالا .

این راه حلهای ساده برای مشکلات شما .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مادربرد شما فوق العاده است ...

چیپ های x48 یکی از جدیدترین و قدرتمندترین چیپ های ارائه شده توسط اینتل هستش..

در ضمن این مادربرد قابلیت overclocking بسیار بالایی داره خیلی میتونی روش مانور بدی.......

cpu هم خوبه البته بهتر از این هم میشد....

کارت گرافیک زیاد جالب نیست....

رم ها هم اگه با یه مارک بهتر از این ( مثل اینا: corsair,ocz,patriot,Geil...) کار میکردی خیلی بهتر بود...

هارد هم عالیه فکر میکنم 32m buffer هستند سری 320

راستی پاور سیستمت چیه؟

در مورد بقیه هم که استاد حسینی راهنمایی کردند شما رو...

لینک به دیدگاه

سلام بر شما و دوستان و جناب حسینی

کارت گرافیک شما سری ddr2 هست! که برای گیم اصلآ توصیه نمی شه چون حداقل باید از سری ddr3 باشه برا این کار با اینترفیس 256 ! که شما فکر کنم گیم باز نیستید همین طوری گفتم که بدونید! به قولی دوستان رم رو می تونستید از برند های معتبر تر و با کیفیت تر می گرفتید !!!

سی پی یو هم سی پی یو عالی هست که این سی پی یو سرعتی هست وبیشتر برای گیم بدرد می خوره نمیگ برای کارای شما خوب نیستا عالیه! ولی بیشتر گیم بازا از این سی پی یو استفاده می کنن به خاطره قیمت مناسب و کارایی عالی آن . چون برای گیم بیشتر باید از فرکانس عملیاتی بالا استفاده شود ! این اطلاعات رو دارم همینطوری میگم که بدونیدا!

اینم اطلاعات کاری کادربوردتان که یک مادربرد کامل به حساب در میاد !

ASUS Rampage Formula Intel X48 Intel Core 2 Quad Socket 775 1600 MHz

General

Packaging Retail

Form Factor ATX

Processor

CPU Type Core 2 Quad

CPU Socket Socket 775

Max FSB Supported 1600 MHz

Chipset

N. Chipset Intel X48

Audio chipset SupremeFX Audio

Memory

Memory Type DDR2

Max. Memory 8GB

Memory Slots 4

Memory Channel Support Yes

Onboard Components

Audio channel 8

RJ-45 Gigabyte 2

Expansion Slots

PCI-E x16 slots 2

PCI-E x1 slots 3

PCI Slots 2

Storage

PATA 1

SATA 6

SATA RAID 0/1/0+1/5

Floppy 1

I/O Connectors

PS/2 1

USB 12

Firewire/IEEE1394a 2

S/PDIF Out Yes

Audio Ports 6

Power Connector 24 Pin

حالا یه سوال شرمنده قصد فضوای ندارم چرا برا یه همچین کارایی های یه سیستم گران قیمت تهیه کردید؟؟؟

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام و تشكر از دوستان عزيز

خدمت شما عرض كنم كه معني اورکلاک را نمي دانم و نمي دانم كه چيست و چه كاري انجام مي دهد لطفا راهنمايي كنيد

و اينكه من نمي توانم از كارت پي سي آي براي lpt1 و cam استفاده كنم چون اين مادر بورد دو تا بيشتر پي سي آي ندارد كه من از جفت آنها استفاده مي كنم 1 : مودم 2 : كارت كپچر

و ديگه اينكه پاور من گرين 380 مي باشد ولي نمي دانم آيا كافي است يانه

حالا تو را به خدا لطفا كمك كنيد تا بتوانم سرعت سيستم را بيشتر كنم چون خيلي خسته شدم از ارتقاء بي خودي كه هيچ جوابي نگرفته ام اگه تنظيماتي دارد برايم شرح دهيد چون بعضي ها از اين كارهاي من خنده شان گرفته و مي گويند سرعت سيستم در پيتي من از سيستم شما كه مادربوردش قيمت كل سيستم من است سرعتش بيشتره

متشكرم

لینک به دیدگاه

Overclock در مبحث کامپیوتر میشه گفت بیشتر از توان پیش فرض از قطعاتی مثل Cpu و یا کارت گرافیک کار کشیدن و عملا دستکاری کردن کلاک های قطعات که البته این یه تعریف کامل هم نمیتونه باشه برای این مبحث...آخه خیلی پیچیده و حساس هستش.

Overclock دنیایی داره که اگه وارد نشی خیلی بهتره ( از بابت هزینه ) چون همیشه دوست داری قطعات آپدیت باشه لااقل من که اینطوریم...خلاصه به کسی توصیه نمیکنم اما اگه علاقمند هستی میتونی یه سری به تاپیک های مربوط به اوورکلاک در همین فروم خودمون بزنی خیلی چیزای بیشتر و تازه تر از دنیای اوورکلاک یاد میگیری.

در مورد پاور هم باید بگم اگه یه جمع بندی بکنیم به نظرم آینده نگری میکردی بهتر بود در مورد مادربرد خوب انتخاب کردی پاور رو هم باید با مادربرد هماهنگ میخریدی برای قطعات فعلیت یه 480 گرین خوب بود اما گزینه بهتر یه 680 گرین از مدل Active Pfc خیلی عالیه..

در مورد سیستمت هم باید بگم در سزعت سیستم اگه اولویت بندی کنیم اول Cpu بعد Ram و در نهایت که فکر میکنم تاثیرش هم با رم فرقی نکنه زیاد هارد هستش که تمام این قطعات شما بهترین هستند ...بنابر این از نظر سرعت شما مشکلی نخواهی داشت اگر هم باشه میتونه مربوط به سیستم عاملت باشه...

لینک به دیدگاه

دوست گرانقدر سرعت اين سيستم در چه زمينه اي شما رو راضي نميكنه.يه موقع هست تو رايت سي دي سرعت نداره.خوب سيستم كه گناهي نداره .dvd-rw سرعتش همينه

تو ميكس و مونتاژ جواب نميده خوب كارت گرافيك ضعيفه.

از همه مهمتر پاور شما ..................اين پاور نميتونه برق مورد نياز اين قطعات رو براي كار مداوم و سنگين تامين كنه.

شما خيلي كلي گفتي.به نظرم مورد به مورد بگي بهتر بشه راهنماييتون كرد.بگيد تو چه برنامه هايي سرعتش راضيتون نميكنه

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
عزیزم چطوری تشخیص دادی که سرعتش پایینه.این سیستم رویاییه

درود :

دوست عزیز ببینید کارهای کامپوتری طوری هست ک هر برنامه بیشتر با یک قطعه در گیر هست و آن قطعه وظیفه

اصلی را برای کار شما انجام خواهد داد به عنوان مثال گرافیک برای کارهایی نظیر بازی ، انیمیشن و 3rd mark

جواب خواهد داد. پردازنده بیشتر برای کارهای محسباتی و نقشه کشی و امثال اینها جواب خواهد داد البته این به این

منظور نیست که قطعات دیگر شما کاری انجام نمیدهند بلکه به این منعنا هست برای هر کاری یک قطعه بیشتر

درگبر خواهد بود. و بعد رمها هستند که به عنوان حافظه اصلی سیستم شما شناخته می شوند شما هر کاری را

که بخواهید انجام دهید به خصوص کارهای گرافیکی اول برنامه روی رمها خواهد رفت وبعد از آنجا اجرا خواهد شد.

مادربورد هم که به عنوان اصلی ترین قطعه محسوب میشه که قطعان روی آن نصب خواهد شد و وظیفه های زیادی

از جمله تنظیم برق مورد نظر برای قطعات مختلف ، هماهنگ کردن و به اصطلاح مچ کردن قطعات برای انجام کارها

و سرعت در انتقال اطلاعات و از این قبیل کارها ......

اما در مورد سیستم شما در مورد مادر بورد و پردازنده که عالی به نظر می رسد البته اگر شما Q6600 برداشته بودی

بهتر بود چون قدرتش دو برابر E8500 هست و برای کارهای شما بهتر جواب خواهد داد.

اما به نظر من رم و گرافیک شما با توجه به این مادربورد و پردازنده بسیار پایین خواهد بود و همین باعث کم شدن

سرعت شما شده است

دوست عزیز پاور شما چند وات است؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض خسته نباشي

دوستان عزيز چند سوال در باره سيستم خود مي خواستم بپرسم

مادر بورد : Rampage Formula X48

سي پي يو : Intel 8400 6m Ch

رم : King 1g 1066 دو عدد

هارد : 320 Maxtor

گرافيك : Xfx 8500 1g

اولا چگونه سيستمي مي باشد

دوم من با اين سيستم كه ديروز خريد كردم براي كارهاي خدماتي مانند رايت . كپچر . طراحي . ميكس . فتوشاپ . ورد . نقشه كشي و غيره .........

سوم اين مادر بورد Lpt1 ندارد و چون يكي از پرينترهايم قسمت يو اس بي آن از كار افتاده و كار زيادي با آن انجام مي دهم مي خواهم بدانم كه آيا تبديلي دارد كه بتوان از آن براي پرينترم استفاده كنم و اينكه پورت كام هم ندارد و كار آپگريد ماهواره ها را با تبديل يو اس بي به كام انجام مي دهم

و در آخر اينكه اين سيستم سرعت بالاي ندارد و من را راضي نمي كند چگونه مي توانم سرعت را بالا ببرم

و اينكه كارت كپچر ها با اين نوع مادر بوردها مچ نمي شوند و صداي آنها به خاطر شش كاناله بودن صداي مادر بورد در نمي آيد و صداي آنها نصب نمي شود و اين هم شده مشكل براي من

لطفا راهنماي كنيد متشكرم

درود

اول اینکه سیتسم خوبیه و مبارکتون باشه .

2 - برای LPT1 میتونید از یک تبدیل استفاده کنید حدودا 15 تومان . و این رو بدونید که همه این تبدیلها که بهش RS232 میگن کار نمی کنن باید نوع خوبش رو بخرید .

3 - برای تغییر سرعت اول اپدیتش کنید و بعد بر طبق امکاناتتون اورش کنید .

4 - باید کارت کپچرهایی بخرید که 10 بیتی باشن مثلا glassi pro حدودا 48 تومانه .

3 -

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...