رفتن به مطلب

چطوری هدفون رو تمیز کنم؟

mamad-pc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من به طرز شدیدی پوست و موی چربی دارم، شاید با خودتون بگین بیشتر حموم برو، ولی حموم رفتن نهایتش تا روز بعد پوست و مو رو از چربی خلاص میکنه، فرداش که از خواب بلند میشم همون آش و همون کاسه..‌. شامپو مخصوص موهای چرب هم الکیه و هیچ فایده‌ای نداره!

میریم سراغ سوال اصلی، همونطور که میدونین پوست و موی چرب = هدفون چرب!!! یعنی کاپ‌های هدفون و همینطور قسمت نرمی که بالای سر قرار میگیره (نمیدونم چی بهش میگن) به طرز شدیدی چرب میشه و وقتی میخوام بذارمش روی سرم یه حس خیلی بدی بهم میده...

حالا به نظر شما چطوری میشه این قسمت‌های چرب هدفون رو تمیز کرد؟ چون من بخوام با دستمال خیس یا الکل تمیزش کنم به احتمال زیاد کاپ‌ها به مرور زمان پوست پوست میشن و از بِین میرن! و یا حتی وارد هدفون بشه و آسیب بزنه!

ممنون میشم اگه تجربه‌ای دارید راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

۳۲ دقیقه قبل، mamad-pc گفته است:

سلام

من به طرز شدیدی پوست و موی چربی دارم، شاید با خودتون بگین بیشتر حموم برو، ولی حموم رفتن نهایتش تا روز بعد پوست و مو رو از چربی خلاص میکنه، فرداش که از خواب بلند میشم همون آش و همون کاسه..‌. شامپو مخصوص موهای چرب هم الکیه و هیچ فایده‌ای نداره!

میریم سراغ سوال اصلی، همونطور که میدونین پوست و موی چرب = هدفون چرب!!! یعنی کاپ‌های هدفون و همینطور قسمت نرمی که بالای سر قرار میگیره (نمیدونم چی بهش میگن) به طرز شدیدی چرب میشه و وقتی میخوام بذارمش روی سرم یه حس خیلی بدی بهم میده...

حالا به نظر شما چطوری میشه این قسمت‌های چرب هدفون رو تمیز کرد؟ چون من بخوام با دستمال خیس یا الکل تمیزش کنم به احتمال زیاد کاپ‌ها به مرور زمان پوست پوست میشن و از بِین میرن! و یا حتی وارد هدفون بشه و آسیب بزنه!

سلام 

منم سر و موهای چربی دارم 

چند راهکار در مورد مو و سر به ذهنم رسید :

موهاتونو کوتاه کنید ،هر چی حجم مو کمتر باشه سرتون کمتر چرب میشه 

بالشی که سر رو روش میزارید رو اگه رو بالشی داره هر دو هفته ای بشورید،خیلی کمک میکنه که موهاتون سریع چرب نشه،چون حداقل سر ۸ساعت روی اونه 

در مورد شامپو نمیتونم نظری بدم چون خودمم چیز درست درمون پیدا نکردم

حالا در مورد هدفون:

اگه هدفون چربی زیاد به خودش میگیره،مشکل خوده هدفونه ،یعنی جنسی که برا ساختش بکار رفته اینجوریه 

تنها میتونید پد هدفون یا همونایی که روی گوشتون رو میگیره رو در بیارید تمیز کنید ،بقیشو کاری نمیشه کرد فقط با پارچه خشک میشه 

لینک به دیدگاه

سلام
برای چربی هدفون میتونید به جای الکل از کمی آب و دستمال میکروفایبر استفاده کنید
تا حد زیادی چربی رو پاک میکنه ، بدون اینکه باعث پوسته شدن چرم بشه

لینک به دیدگاه

کوتاه نگه داشتن مو که هر 40 45 روز یبار سر مبارک کچل میکنم🥰

استفاده از کلاه...تست کردم کمی اذیت میکرد بیخیالش شدم

استفاده از هندزفری گیمینگ

yopshop.ir-Logitech-G333-GAMING-EARPHONES-1.jpg

لینک به دیدگاه

۵۹ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام 

منم سر و موهای چربی دارم 

چند راهکار در مورد مو و سر به ذهنم رسید :

موهاتونو کوتاه کنید ،هر چی حجم مو کمتر باشه سرتون کمتر چرب میشه 

بالشی که سر رو روش میزارید رو اگه رو بالشی داره هر دو هفته ای بشورید،خیلی کمک میکنه که موهاتون سریع چرب نشه،چون حداقل سر ۸ساعت روی اونه 

در مورد شامپو نمیتونم نظری بدم چون خودمم چیز درست درمون پیدا نکردم

حالا در مورد هدفون:

اگه هدفون چربی زیاد به خودش میگیره،مشکل خوده هدفونه ،یعنی جنسی که برا ساختش بکار رفته اینجوریه 

تنها میتونید پد هدفون یا همونایی که روی گوشتون رو میگیره رو در بیارید تمیز کنید ،بقیشو کاری نمیشه کرد فقط با پارچه خشک میشه 

در مورد کوتاه کردن مو، اتفاقا وقتی کوتاه باشن بیشتر چربی به هدفون میچسبه، چون چربی انگار از پوست سر بیرون میاد!

بالش من روبالشی داره ولی یه روسری گذاشتم روش که همش نخوام روبالشی رو دربیارم و دوباره بذارم سر جاش،  هر یکی دو هفته این روسری رو میشورم

کاپ همه هدفون‌ها رو نمیشه در اورد، با دستمال خشک هم امتحان کردم ولی اصلا فایده‌ای نداره..

۵۵ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام
برای چربی هدفون میتونید به جای الکل از کمی آب و دستمال میکروفایبر استفاده کنید
تا حد زیادی چربی رو پاک میکنه ، بدون اینکه باعث پوسته شدن چرم بشه

ممنون برای پیشنهاد

۴۰ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

کوتاه نگه داشتن مو که هر 40 45 روز یبار سر مبارک کچل میکنم🥰

استفاده از کلاه...تست کردم کمی اذیت میکرد بیخیالش شدم

استفاده از هندزفری گیمینگ

yopshop.ir-Logitech-G333-GAMING-EARPHONES-1.jpg

کوتاه کردن مو رو بالاتر توضیح دادم که برای من شرایط رو بدتر میکنه! ولی خب موهام رو تقریبا هر یک ماه و نیم کوتاه میکنم همیشه..

کلاه هم بذارم خاطرات سربازی و عرق کردن سر دوباره زنده میشه :)))

هندزفری هم چون میره داخل گوش اصلا خوشم نمیاد، آشناها داشتن تست کردم ولی خوشم نیومد، شاید چون عادت ندارم! این مدلی هم که عکس فرستادین شبیه اونایی هست که گوش رو کیپ میکنه و حس بدی داره 😧

لینک به دیدگاه

هدفون تون چیه؟ بنده خودم خودم هدستم دو جفت کاپ داشت. یکی چرم مصنوعی یکی پارچه ای. چون چرم مصنوعی پوس پوس میشه و تجربشو داشتم، همون روز اول کاپ پارچه ایشو انداختم. کمی صدا و ایزوله رو از دست میده ولی کمتر عرق میکنه و "راحت تر" شسته میشه. پیشنهاد میکنم هدفنی تهیه کنید که راحت کاپش دربیاد و قابل شستشو باشه و زود به زود بشوریدشون. مثالش رو بخوام از لاجیتک بزنم G430 و G230 که مدل جدیدشون هم اومده G433 مثلا. یا حالا از هر برندی که سلیقتونه. ایکاش میتونستم بگم از هدست استفاده نکنید وصدارو بندازید روی اسپیکر ولی خودمم همچین توانایی رو ندارم. اتاقتون هم میتونید خیلی خنک کنید، کولر گازی مثلا (هزینه!) اگر سرمایی نیستید مثل بنده. یه ویژگی دیگه که بعضی بررسی ها مثل سایت Rtings بهش اشاره میکنه تنفس پذیری یا breathability هست که ممکنه برای شما مفید باشه برای خرید هدست. آخرین چیزی که به ذهنم میرسه، یه هدست HP Omen داره که به صورت اکتیو (اما بدون فن) گوش رو خنک میکنه، سفارش بدید از خارج تهیه کنید (بازم هزینه!) البته شما مشکل گرمای گوش و مجرای داخلیش رو ندارید و فرمودید کاپ + تعریق اطراف اون؛ خلاصه این محصول هم یادم اومد و گفتم بزار اشاره کنم بهش. بعضیا بررسیش کردن گفتن معجزس، بعضیا هم گفتن کلک پوله و کارایی نداره.

لینک به دیدگاه

از کیسه و سفید آب استفاده کنید که لایه بردار هست و واقعا خیلی تاثیر داره یعنی تا وقتی استفاده نکردی منوجه نمیشی صابون و شامپو نمیتونه جاش رو بگیره گوشاتون هم با صابون حداقل دوبار شستشو بدید 

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

هدفون تون چیه؟ بنده خودم خودم هدستم دو جفت کاپ داشت. یکی چرم مصنوعی یکی پارچه ای. چون چرم مصنوعی پوس پوس میشه و تجربشو داشتم، همون روز اول کاپ پارچه ایشو انداختم. کمی صدا و ایزوله رو از دست میده ولی کمتر عرق میکنه و "راحت تر" شسته میشه. پیشنهاد میکنم هدفنی تهیه کنید که راحت کاپش دربیاد و قابل شستشو باشه و زود به زود بشوریدشون. مثالش رو بخوام از لاجیتک بزنم G430 و G230 که مدل جدیدشون هم اومده G433 مثلا. یا حالا از هر برندی که سلیقتونه. ایکاش میتونستم بگم از هدست استفاده نکنید وصدارو بندازید روی اسپیکر ولی خودمم همچین توانایی رو ندارم. اتاقتون هم میتونید خیلی خنک کنید، کولر گازی مثلا (هزینه!) اگر سرمایی نیستید مثل بنده. یه ویژگی دیگه که بعضی بررسی ها مثل سایت Rtings بهش اشاره میکنه تنفس پذیری یا breathability هست که ممکنه برای شما مفید باشه برای خرید هدست. آخرین چیزی که به ذهنم میرسه، یه هدست HP Omen داره که به صورت اکتیو (اما بدون فن) گوش رو خنک میکنه، سفارش بدید از خارج تهیه کنید (بازم هزینه!) البته شما مشکل گرمای گوش و مجرای داخلیش رو ندارید و فرمودید کاپ + تعریق اطراف اون؛ خلاصه این محصول هم یادم اومد و گفتم بزار اشاره کنم بهش. بعضیا بررسیش کردن گفتن معجزس، بعضیا هم گفتن کلک پوله و کارایی نداره.

هدفون من rapoo vh310 هست، این مواردی که شما فرمودین در مورد عرق کردن هست ولی مشکل من چرب شدن هدفون هست، فرقی نداره از چه مدلی استفاده کنم در هر صورت چربی پوست و مو‌ به هدفون میچسبه! سوال اصلی من این بود که چطوری این چربی رو بدون آسیب زدن به هدفون پاک کنم..

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

قبل هرچیزی میخواستم بدونم ایا سرتون شوره یا پوسته پوسته میشه ؟ 

این مشکل شمارو من هم دارم الته شاید به نوعی دیگه ( کسی چمیدونه )

من از یک بیماری پوستی که اسم فارسیش میشه سودای چرب رنح میبرم این مشکل به این صورت پیش میاد که وقتی فومور طبیعی پوست سر بهم میخوره حالا به هر دلیلی باکتری ها و قارچ هایی که طبیعی بروی پوست سر وجود دارن به خاطر چربی زیادی که پوست سر ترشح میکنه بیشتر روی سر بیشتر میشن چون این باکتری ها از چربی پوست تغذیه میکنن

راهکار های مختلفی وجود داره که احتمالا به درد شما میخوره 

مثل شامپو سلنیوم سولفات ( دارای عوارض جدی میشید در صورت استفاده مثل ریزش شدید مو )

کرم ها و پماد هاضد التهاب و ضد قارچی و .....

راهی که به درد من خورده تا الان استفاده از شماپو سدر صحت و شامپو نرم کننده بس نحوه مصرف هم ( ابتدا با شامپو سدر سرتون بشورید و قبل ابکشی شر حدود 2 دقیقه بزارین روی سرتون بمونه و سپس شامپو نرم کننده بزنید و اونم بزارید 2 دقیقه بمونه بعد ابکشی کنید سرتونو )

این یه راه حل موقته ولی اگر میخوایید کلا از شر این مشکل راحت شید باید سبک زندگیتونو عوض کنید باید وزن کم کنید - غذا های تند و ادویه های تند و گرم نخورید - ورزش های هوازی انجام بدین و تا حد ممکن از غذا های سرخ کردنی پرهیز کنین - میوه جات هم مثل اب انار و اب انگور هم فراموش نشه 

من با این توصیه هایی که بالا تر گفتم نتیجه گرفتم امیدوارم شما هم با انجامشون مشکلتون حل بشه

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است:

سلام دوست عزیز

قبل هرچیزی میخواستم بدونم ایا سرتون شوره یا پوسته پوسته میشه ؟ 

این مشکل شمارو من هم دارم الته شاید به نوعی دیگه ( کسی چمیدونه )

من از یک بیماری پوستی که اسم فارسیش میشه سودای چرب رنح میبرم این مشکل به این صورت پیش میاد که وقتی فومور طبیعی پوست سر بهم میخوره حالا به هر دلیلی باکتری ها و قارچ هایی که طبیعی بروی پوست سر وجود دارن به خاطر چربی زیادی که پوست سر ترشح میکنه بیشتر روی سر بیشتر میشن چون این باکتری ها از چربی پوست تغذیه میکنن

راهکار های مختلفی وجود داره که احتمالا به درد شما میخوره 

مثل شامپو سلنیوم سولفات ( دارای عوارض جدی میشید در صورت استفاده مثل ریزش شدید مو )

کرم ها و پماد هاضد التهاب و ضد قارچی و .....

راهی که به درد من خورده تا الان استفاده از شماپو سدر صحت و شامپو نرم کننده بس نحوه مصرف هم ( ابتدا با شامپو سدر سرتون بشورید و قبل ابکشی شر حدود 2 دقیقه بزارین روی سرتون بمونه و سپس شامپو نرم کننده بزنید و اونم بزارید 2 دقیقه بمونه بعد ابکشی کنید سرتونو )

این یه راه حل موقته ولی اگر میخوایید کلا از شر این مشکل راحت شید باید سبک زندگیتونو عوض کنید باید وزن کم کنید - غذا های تند و ادویه های تند و گرم نخورید - ورزش های هوازی انجام بدین و تا حد ممکن از غذا های سرخ کردنی پرهیز کنین - میوه جات هم مثل اب انار و اب انگور هم فراموش نشه 

من با این توصیه هایی که بالا تر گفتم نتیجه گرفتم امیدوارم شما هم با انجامشون مشکلتون حل بشه

سلام، ممنون برای توضیحات

بله سر من شوره زیاد داره مخصوصا زمستون که با آب گرم حموم میکنم

مشکل من ارثی هست چون دایی‌هام دقیقا همین مشکل رو دارن که به من و داداشم به ارث رسیده...

انواع مختلف شامپو رو استفاده کردم ولی فایده نداره، حتی همیشه دوبار سرم رو شامپو میزنم.. شامپویی هم که فرمودین باعث ریزش مو میشه قطعا سراغش نمیرم چون همینطوریش موهام ریزش شدیدی داره!

در مورد سبک زندگی اتفاقا من از بس لاغرم که همیشه دنبال یه راهی برای چاق شدن هستم! قد ۱۷۶ و وزن ۵۵ دیگه خودتون تصور کنید چقدر لاغرم...در مورد ادویه هم غذای خانواده ما همیشه با کمترین ادویه و نمک و روغن درست میشه ولی سس تند زیاد مصرف میکنم، قبول دارم غذای چرب و سرخ کرده باعث میشه سریع‌تر پوست و مو چرب بشه ولی مصرف هم نکنم بازم تغییر خاصی ایجاد نمیشه.

ویرایش شده توسط mamad-pc
لینک به دیدگاه

سلام

چرم مصنوعی با استفاده معمولی به مرور زمان پوسته پوسته خواهد شد و کاری در این رابطه نمیتونید بکنید. برای تمیز کردن هم استفاده از آب و دستمال نانو کمترین آسیب رو به چرم میزنه. بهترین گزینه به نظر من استفاده از هدست‌هایی هستش که به جای چرم مصنوعی از پارچه برای قسمت کاپ استفاده میکنند. اگر خیاطی بلدید یا کسیرو میشناسید که بلده میتونید یک رویه پارچه‌ای برای کاپ‌ها بدوزید. مقداری شفافیت صدا رو کاهش میده اما طول عمر چرم مصنوعی رو بیشتر میکنه و تمیز کردنش هم بسیار ساده خواهد بود.

خودم تا قبل از دوختن رویه برای هدستم، دستمال کاغذی روی گوش‌هام میگذاشتم سپس هدست رو روی گوش‌هام قرار میدادم. جلوه زیبایی نداشت ولی کارراه‌انداز بود.

لینک به دیدگاه

سلام حمام رفتن روزانه رو امتحان کن خیلی موثره

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، mamad-pc گفته است:

سلام

شما احتمالا مزاجتون صفراویه و باعث میشه چربی پوست سر اب بشه و از باعث چرب شدن پوست شر و مو میشه. باید صفرابر مصرف کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...