رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید روتر سیمکارتی(4g)

yasin1380
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و قبولی طاعات و عبادات کاربران بزرگوار.

قصد خرید روتر سیمکارتی داشتم ،هرچی سرچ کردم دیدم تنوع خیلی بالاست و مقداری سردرگم شدم،خواستم از دوستان بپرسم که الان در 2 رنج 1 میلیون و 2 میلیون به بنده چه روتری رو پیشنهاد میدند برای خرید.

*نکته ای هم که هست پرتابل(قابل حمل ) بودنش برام مهم نیست وترجیه هم میدم که نباشه چون فکر میکنم باعث کاهش کارایی میشه.

لینک به دیدگاه

مودم های پرتابل باتری دار بی چون و چرا باتریشون خراب میشه مثل موبایل نیست ، پیدا کردن باتریشم دردسرِ 

این مدل خوبه دور و بر دو و نیم هست قیمتش  از مودمای رومیزی گرونترِ خودم چند سالِ دارم ، زبان فارسی داره ، وایرلس داره با شارژرم میتونی روشنش کنی آنتنی دهیش قویه آنلاک هست همه سیمکارتا بهش میخوره
https://www.digikala.com/product/dkp-125354/مودم-بی-سیم-4g-هوآوی-مدل-e8372/

اینم خوبه رومیزیه

https://www.digikala.com/product/dkp-8020716/مودم-4g-lte-هوآوی-مدل-b622/

4g+ هست

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

سلام

من tp-link archer mr200 دارم راضی هستم.اون زمان که گرفتم ارزون بود به نسبت و اینکه تنظیمات زیادی داره برای شبکه شخصی انتقال داده و اینا

هم بردش خوبه و انتن دهیش

فرکانس 5 گیگاهرتز هم ساپورت میکنه برای وای فای

لینک به دیدگاه

بیا اینو زیر قیمت بگیر لذت ببر یه تخفیفم میدم

خودم استفاده نکردم

ولی حسب نقد و بررسی آقای ابیشی میگم قطعن راضیت میکنه

https://sakhtafzarmag.com/بررسی-مودم-روتر-4g-نتربیت-مدل-nwr-m920/

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان نظرشون در مورد این مودم چیه؟

مودم روتر بی سیم 4G ایسوس مدل 4G-N12 B1

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mahddi گفته است:

سلام

دوستان نظرشون در مورد این مودم چیه؟

مودم روتر بی سیم 4G ایسوس مدل 4G-N12 B1

سلام دوست عزیز 

بشدت پیشنهاد میکنم این مدل ایسوز رو الان 2 ماهی میشه دارم استفاده میکنم و بدون قطعی و سیستم کاربری عالی داری و از لحاظ سخت افزاری خیلی بهتره نسبت دی لینک و تی پی لینک

من 2 ماه پیش اشتباه کردم دی لینک m920 رو گرفتم اونقدر بیکیفیت بود اذیت میکرد که فروختمش و ایسوز گرفتم 

این مدل ایسوز هم پردازنده داخلیش هم رم داخلی و کلا کیفیت و سرعتش خیلی بالاتره 

اصلا تو خریدش شک نکن 

منم اول اومدم الکی 1500 دادم دیلینک گرفتم بعد پشیمون شدم و سریعا جایگزین کردم 

توی بازار هم این مدل ایسوز رو پیدا نکردم از خوده دیجی کالا گرفتم 

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

قصد خرید روتر سیمکارتی داشتم ،هرچی سرچ کردم دیدم تنوع خیلی بالاست و مقداری سردرگم شدم،خواستم از دوستان بپرسم که الان در 2 رنج 1 میلیون و 2 میلیون به بنده چه روتری رو پیشنهاد میدند برای خرید.

*نکته ای هم که هست پرتابل(قابل حمل ) بودنش برام مهم نیست وترجیه هم میدم که نباشه چون فکر میکنم باعث کاهش کارایی میشه.

سلام اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی یک TF-I60 G1 بگیر  انلاک کن 

اگه ایرانسل بخوای استفاده کنی انلاک نیاز نمیشه

کت6 هم هست تجمیع و ... داره ولن گیگابیتی و هم TDLTE و FDLTE ایران ساپورت میکنه قیمت بسته های TD خیلی بهتره

شبکش هم خیلی خلوت تره

با هزینه مشکل نداری B612  انلاک بهترین انتخابه تو رنج 4 تومن

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، samannaseri گفته است:

سلام دوست عزیز 

بشدت پیشنهاد میکنم این مدل ایسوز رو الان 2 ماهی میشه دارم استفاده میکنم و بدون قطعی و سیستم کاربری عالی داری و از لحاظ سخت افزاری خیلی بهتره نسبت دی لینک و تی پی لینک

من 2 ماه پیش اشتباه کردم دی لینک m920 رو گرفتم اونقدر بیکیفیت بود اذیت میکرد که فروختمش و ایسوز گرفتم 

این مدل ایسوز هم پردازنده داخلیش هم رم داخلی و کلا کیفیت و سرعتش خیلی بالاتره 

اصلا تو خریدش شک نکن 

منم اول اومدم الکی 1500 دادم دیلینک گرفتم بعد پشیمون شدم و سریعا جایگزین کردم 

توی بازار هم این مدل ایسوز رو پیدا نکردم از خوده دیجی کالا گرفتم 

قابلیت کدهای USSD و ارسال و دریافت اس ام اس فارسی هم داره؟

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، mahddi گفته است:

قابلیت کدهای USSD و ارسال و دریافت اس ام اس فارسی هم داره؟

بله خیلی راحت انجام میده

لینک به دیدگاه

۲۲ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

سلام 

توی این رنج مدلای dlink و tp link هستن ،پیشنهاد من مدل mr200 ورژن ۴ یا ۵ هست ،البته توجه کنید که اینا قابلیت قفل باند رو ندارن فقط قفل روی 3g یا 4g 

رومیزی هست ،کارتو راه میندازه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۱/۲۵ در ۱۱:۱۴، Coffee Addicted گفته است:

مواظب این مدل باشید فیک داره

اگه قصد خرید تو رنج 3.5 الی 4 دارید پیشنهادم هواوی b612 pro هستش که خودم دارم زیاد فرقی با مدل اولیه نداره فقط مطمئنی دیگه قفل شده و آنلاک و ... نیست

البته الان قیمتشو نمیدونم خودم 3.5 اکبندشو گرفتم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۲۵ در ۱۰:۵۹، yasin۱۳۸۰ گفته است:

b622 هواوی بخر خیال خودتو راحت کن . میتونی مدل  های لاکش رو ارزونتر پیدا کنی . الانم که بسته های همراه گرون شدن و نامحدود همراه رو محدود کردن این مودم ها به مرور ارزونتر میشن میشه دست دومشو گرفت.

باطری دار نگیر همین طور که دوست خوبمون کافی توضیح دادن خراب میشه. GNET گرین داشتم 3 بار تعویض باتری داشتم در مدت گارانتی بود که شرکت سیاره سبز عوض کرد بدون هزینه. 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۱/۲۵ در ۱۰:۵۹، yasin۱۳۸۰ گفته است:

سلام
مزیتی که پرتابل بودن داره اینه که ارزونتره !
الان شما با 800 خورده ای میتونی dwr 910 بگیری . از سر شبکه 4g ایران هم زیاده . اگر آنتن دهی محلی که هستی در حد نرمال هست ، حداکثر سرعت رو میتونی باهاش بگیری و توی کارایی فرقی با مدل های چند میلیونی نداره ( در شبکه 4g , 3g )
توی رنج قیمتی 1 تا 2 مودم 4.5g درست حسابی پیدا نمیشه . 4.5g درست حسابی میشه از مایه های b612 , b622 که توی رنج قیمت 4 میلیونه شروع میشه .
اما مساله ای که هست اینه که با این وضعیت قیمت های اینترنت همراه و حذف بسته های نامحدود و کم کردن حجم اینترنت شبانه ، اصلا ارزش داره برای مودم گرون قیمت هزینه کنید ؟ برای استفاده روزمره و آنلاین دیدن فیلم و دانلود های جزئی که 4g با حدود سرعت دانلود 8 مگ بر ثانیه کاملا کافی هست . میمونه دانلود حجیم ، که با این اوضاع اپراتور های همراه دیگه قابل انجام دادن نیست .

لینک به دیدگاه

یه سری مودم هم تازه اومده مثل اینکه چند وقته من میبینم از سری مودم های همراه هستن از برند UQ فکر کنم باشن که Wimax2+ نوشته روشون و mimo 4x4 و cat6 و ... دارن

حدود 7 تا 10 ساعت هم شارژ نگه میدارن همشون هم استوک هستن یه مدل W06 هم دارن که جزو پرفروش ترین هاست توی ژاپن کلا این مودم ها برای ژاپن طراحی شدن

قیمت مناسبی هم دارن حدود 800 تا 1 تومن هستن

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

باسلام مجدد

مودم رو TP-link-MR200 version5 تهیه کردم،یک ماهی هم مورد استفاده و تست قرار گرفته،مودم رو از نمایندگی msi شیراز تهیه کردم یه 200 تومنی تقریبا زیر قیمت سایت ها بودش.(MR400 هم موجود بود ولی تفاوت خاصی با توجه به ویژگی های MR200 نداشت برام  و قیمتشم فکر کنم اون موقع بهم 2 تومن گفته شد)

(خیلی دوست داشتم mr600 رو تهیه کنم ولی برام صرفه اقتصادی نداشت3 تومن پولشو بدم ؛ولی بنظرم با توجه به قیمتشم بهتر از مودم هواوی B622 & B612 باشه)

مودم خوبی هست؛ با سیمکارت همراه اول که هیچ مشکلی نداره و به سرعت های خوبی دست پیدا کرد(بیش از 70 مگابیت با سیمکارت 3g همراه اول) ،اما درحال حاضر دارم با سیمکارت رایتل ازش استفاده میکنم (بخاطر تعرفه های مناسب رایتل)، اما سرعتش درحد اینترنت adsl میشه ولی برای من مناسبه و راحت کارامو باهاش انجام میدم.(نمیدونم داستان رایتل چی هست که تقریبا تا 5-6 ماه پیشم به سرعت های خوبی دست پیدا میکرد ولی الان وضعیت با این سیمکارت جالب نیست که البته سرعت ها برای همه سیمکارت ها کم شده)

*نکته منفی و عجیب این هست که تو ورژن بروز شده این مودم دکمه on/off وجود نداره! هنوزم دلیل اینکارو توسط شرکت سازنده متوجه نشدم (با بررسی که کردم گویا در ورژن های قبلی این دکمه موجود بوده) ،ولی به هرحال بخاطر جابجایی های متعددم از خوابگاه به سالن مطالعات باید فیش پشت رو خارج کنم تا تو کیف  جا بشه مودم که با توجه به این قضیه برام این مسعله کمرنگ تر شد.

*به دلیل دوکاناله بودنشم  از رسپانس خوبی برخورداره و تفاوتش با اتصال lan خیلی کم حس میشه .

*منو زبان فارسی داره که برای دوستانی که مقداری اذیت میشن برای پیدا کردن چیزی یا حل مشکلی مناسبه ،اما من باهمون منو انگلیسی راحت تر بودم.

درنهایت هم به دوستان پیشنهاد میکنم بالاتر از این مودم تهیه نکنند چون نه صرفه اقتصادی داره از باب خرید و نه اینکه با این تعرفهای اپراتور ها میشه کاری کرد.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...