رفتن به مطلب

i7 3770 , i5 9400f یا i3 9100f ؟

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

توی تاپیک قبلی از دوستان درخواست قیمت گذاری بر روی دو تا باندل زیر رو داشتم.

* کورای سون 3770 / گیگابایت Z68P-DS3 (rev. 2.0) - چهار تا رم چهار (DDR3 / 1600) و ایسوس PRIME H310M-K R2.0 / یدونه رم 16 (DDR4 / 2666)

و گفتم که من باندل دومی رو میخوام از یکی از دوستان بخرم و باندل اولی هم مال خودمه که میخوام بفروشم. فقط اینجا من باید یدونه سی پی یو بخرم که بین خرید i3 9100f و i5 9400f یا اینکه کلا باندل خودم رو نگه دارم گیر کردم (i3 رو از دیجیکالا سفارش دادم ولی ممکنه بعد تصمیم بگیرم برم ۹۴۰۰ بگیرمو اینو لغو کنم) . بیشترین کاربرد سیستم برای من تدوین ویدیو توی افتر افکت و پریمیر هست. خیلی کم پیش میاد بخوام با سیستم بازی کنم فقط میخوام توی رندر گیری از سیستم قبلیم بهتر باشه و تا جایی که بشه دوست ندارم سمت جنس کارکرده (سی پی یو) برم.. پیشنهاد تون چیه؟ پیشاپیش ممنون ♥️🌹

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/130408-قیمت-گذاری-بر-روی-دو-باندل/#comment-1430830

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

سلام

* کورای سون 3770 / گیگابایت Z68P-DS3 (rev. 2.0) - چهار تا رم چهار (DDR3 / 1600) و ایسوس PRIME H310M-K R2.0 / یدونه رم 16 (DDR4 / 2666)

و گفتم که من باندل دومی رو میخوام از یکی از دوستان بخرم و باندل اولی هم مال خودمه که میخوام بفروشم. فقط اینجا من باید یدونه سی پی یو بخرم که بین خرید i3 9100f و i5 9400f یا اینکه کلا باندل خودم رو نگه دارم گیر کردم (i3 رو از دیجیکالا سفارش دادم ولی ممکنه بعد تصمیم بگیرم برم ۹۴۰۰ بگیرمو اینو لغو کنم) . بیشترین کاربرد سیستم برای من تدوین ویدیو توی افتر افکت و پریمیر هست. خیلی کم پیش میاد بخوام با سیستم بازی کنم فقط میخوام توی رندر گیری از سیستم قبلیم بهتر باشه و تا جایی که بشه دوست ندارم سمت جنس کارکرده (سی پی یو) برم.. پیشنهاد تون چیه؟ پیشاپیش ممنون ♥️🌹

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/130408-قیمت-گذاری-بر-روی-دو-باندل/#comment-1430830

سلام

بین این سه تا مدل cpu که گفتید

اون آی7 که خیلی قدیمیه کلا هیچی

می مونه این دو مدل آی5 و آی3 که خب منطقا از نظر قدرتی آی5 9400 قوی تره

مگر اینکه موارد دیگه ای هم وارد کار شن مثل بحث قیمت یا اسثنا ها

لینک به دیدگاه

اگه مقدوره کوچ کن نسل ۱۲ اینتل قیمت مادربرد هاش هم پایین اومده

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

سلام

بین این سه تا مدل cpu که گفتید

اون آی7 که خیلی قدیمیه کلا هیچی

می مونه این دو مدل آی5 و آی3 که خب منطقا از نظر قدرتی آی5 9400 قوی تره

مگر اینکه موارد دیگه ای هم وارد کار شن مثل بحث قیمت یا اسثنا ها

من یه سری بررسی دیدم از این سی پی یو 9100 ، توی یه سری از بازیها فریم بیشتری میده و یه سری کمتر (نسبت به 3770) ولی بنچمارکش و روی کاغذ قوی تره. پس توی رندر گیری و تدوین قوی تر از 3770 باید باشه. درسته؟ 

1 ساعت قبل، Aminj گفته است:

اگه مقدوره کوچ کن نسل ۱۲ اینتل قیمت مادربرد هاش هم پایین اومده

متاسفانه امکانش رو ندارم، نمیخوام زیاد هزینه کنم.

لینک به دیدگاه

۱۹ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

سلام

دوست عزیز سمت نسل 9 نرو اگر بودجه به نسل 12 نمیرسه حداقل نسل 10 بردار الان I5 9400 هم قدرت I3 10100  هست .

باندل نسل 12

I3 12100F

H610 

قیمت حدود 6 میلیون

باندل نسل 10

I3 10100F

H510

قیمت حدودی 4600

باندل نسل 9 

9400F

H310

قیمت حدود 5600.

پس اصلا ارزش خرید نداره نسل 9 با 400 تومن هزینه بیشتر میتونی نسل 12 بگیری با 1 تومن هزینه کمتر میتونی نسل 10 بگیری . در واقع قیمت باندل نسل 8 و 9 الکی بالاست.

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، zen گفته است:

دوست عزیز سمت نسل 9 نرو اگر بودجه به نسل 12 نمیرسه حداقل نسل 10 بردار الان I5 9400 هم قدرت I3 10100  هست .

باندل نسل 12

I3 12100F

H610 

قیمت حدود 6 میلیون

باندل نسل 10

I3 10100F

H510

قیمت حدودی 4600

باندل نسل 9 

9400F

H310

قیمت حدود 5600.

پس اصلا ارزش خرید نداره نسل 9 با 400 تومن هزینه بیشتر میتونی نسل 12 بگیری با 1 تومن هزینه کمتر میتونی نسل 10 بگیری . در واقع قیمت باندل نسل 8 و 9 الکی بالاست.

ممنون 🌹 

اگه اشتباه نکنم منظور شما خرید باندل کارکرده باشه، چون الان H510 mk توی دیجیکالا سه میلیون هستو 10100F هم ۲۸۰۰ -

حقیقتا من تا الان جنس بالای ۱ میلیون رو کارکرده نخریدم. مگه مال آشنا بوده باشه که اعتماد داشته باشم.. خرید مادربرد کارکرده ریسک زیادی نداره؟ 🥲

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

ممنون 🌹 

اگه اشتباه نکنم منظور شما خرید باندل کارکرده باشه، چون الان H510 mk توی دیجیکالا سه میلیون هستو 10100F هم ۲۸۰۰ -

حقیقتا من تا الان جنس بالای ۱ میلیون رو کارکرده نخریدم. مگه مال آشنا بوده باشه که اعتماد داشته باشم.. خرید مادربرد کارکرده ریسک زیادی نداره؟ 🥲

مادربرد رو رنج 2200 تا 2300 هست سی پی یو هم تو رنج 2600. مادربرد یکم تو این دو روز بالا رفته وگرنه بنده h510 msi را خریدم 2050 همین هفته پیش.خواستید الان میتونم با قیمت 4800 براتون تهیه کنم باندل را.

ویرایش شده توسط zen
لینک به دیدگاه

۲۰ ساعت قبل، MiladZQ گفته است:

من یه سری بررسی دیدم از این سی پی یو 9100 ، توی یه سری از بازیها فریم بیشتری میده و یه سری کمتر (نسبت به 3770) ولی بنچمارکش و روی کاغذ قوی تره. پس توی رندر گیری و تدوین قوی تر از 3770 باید باشه. درسته؟ 

متاسفانه امکانش رو ندارم، نمیخوام زیاد هزینه کنم.

3770 خیلی قدیمیه و موارد قدیمی تر کم کم از رده خارج میشن

و اینکه توی موارد جدیدتر از تکنولوژی های جدیدتری استفاده شده که باعث بهبود پرفورمنس و راندمان کار میشه

مثلا لیتوگرافی هاشون

3770 لیتوگرافیش 22 نانومتریه ولی 9400 لیتوگرافی 14 نانومتری(اگه اشتباه نکنم)

که خب باعث میشه با وجود توان پردازشی به مراتب بیشتر، مصرف برق کمتری داشته باشه و همینطور هم اتلاف کمتری داره و کمتر داغ میکنه!

در کل پیشنهاد میشه که نسل های جدیدتر بگیرید اگه بتونید برید نسل 12 اینتل که عالی میشه

مگر بین مدل های خاص که مثلا یهو  ممکنه یه مدل خاص با اینکه قدرت بیشتری روی کاغذ داره بدلایلی توی ساخت موفق نبوده باشه و با مشکلاتی مواجه شه که این مورد رو از دیتاشیت نمیشه فهمید و باید از تجربه بقیه استفاده کرد 

یوتیوب برای این موارد خیلی پیشنهاد نمیشه چون دروغ و چرت و پرت زیاد داره نمونه بارزش اینه که وارزون با رزولوشن 1080 کیفیت بالا میذاره با 1050 بهش 70 فریم میده خب این مشخصه چرت و پرته😂

مگر چنل هایی که بهشون مطمعن باشین یا تجربه کاربرا توی فروم ها

من خودم سر همین قضیه ضربه خوردم لپتاپی که گرفتم کارت گرافیک 1050TI موبایل داشت و این کارت یه سری مشکلاتی داره که توی بعضی گیم ها دراپ میخوره یا کرش میکنه

در حالت کلی نسل بالاتر بهتره ولی قبلش یه تحقیقی بکنید که اون سری مشکلی نداشته باشه

خیلی کم پیش میاد ولی احتیاط شرط عقله :) 

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، zen گفته است:

مادربرد رو رنج 2200 تا 2300 هست سی پی یو هم تو رنج 2600. مادربرد یکم تو این دو روز بالا رفته وگرنه بنده h510 msi را خریدم 2050 همین هفته پیش.خواستید الان میتونم با قیمت 4800 براتون تهیه کنم باندل را.

ممنون، پیام خصوصی میدم خدمت تون 

2 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

3770 خیلی قدیمیه و موارد قدیمی تر کم کم از رده خارج میشن

و اینکه توی موارد جدیدتر از تکنولوژی های جدیدتری استفاده شده که باعث بهبود پرفورمنس و راندمان کار میشه

مثلا لیتوگرافی هاشون

3770 لیتوگرافیش 22 نانومتریه ولی 9400 لیتوگرافی 14 نانومتری(اگه اشتباه نکنم)

که خب باعث میشه با وجود توان پردازشی به مراتب بیشتر، مصرف برق کمتری داشته باشه و همینطور هم اتلاف کمتری داره و کمتر داغ میکنه!

در کل پیشنهاد میشه که نسل های جدیدتر بگیرید اگه بتونید برید نسل 12 اینتل که عالی میشه

مگر بین مدل های خاص که مثلا یهو  ممکنه یه مدل خاص با اینکه قدرت بیشتری روی کاغذ داره بدلایلی توی ساخت موفق نبوده باشه و با مشکلاتی مواجه شه که این مورد رو از دیتاشیت نمیشه فهمید و باید از تجربه بقیه استفاده کرد 

یوتیوب برای این موارد خیلی پیشنهاد نمیشه چون دروغ و چرت و پرت زیاد داره نمونه بارزش اینه که وارزون با رزولوشن 1080 کیفیت بالا میذاره با 1050 بهش 70 فریم میده خب این مشخصه چرت و پرته😂

مگر چنل هایی که بهشون مطمعن باشین یا تجربه کاربرا توی فروم ها

من خودم سر همین قضیه ضربه خوردم لپتاپی که گرفتم کارت گرافیک 1050TI موبایل داشت و این کارت یه سری مشکلاتی داره که توی بعضی گیم ها دراپ میخوره یا کرش میکنه

در حالت کلی نسل بالاتر بهتره ولی قبلش یه تحقیقی بکنید که اون سری مشکلی نداشته باشه

خیلی کم پیش میاد ولی احتیاط شرط عقله :) 

40 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

درود؛ شما 9400F بردارید بهترین آپشنه. 3770 قدیمیه و مایکرولگ خواهید داشت. 9100F هم پردازنده بدی نیست ولی بعد خرید یکی دوسال بعد آدم پشیمون میشه چرا I5 برنداشته. همون 9400F برای چند سال آینده کافیه. ضمناً به بنچمارک ها اعتماد نکنید بیشترشون فیکه یا اطلاعاتو جور دیگه نشون میدن!

خیلی خیلی ممنونم از شرکت دوستان توی تاپیک ❤️ ، هنوز نتیجه نگرفتم حقیقتا ولی من نگرانیم بیشتر این بود که نکنه این 9100 از پردازنده خودم ضعیف تر باشه و توی کارا اذیتم کنه.

حالا یا به پیشنهاد اقای نورانی عزیز میرم سمت باندل نسل 10 یا 9100F نو و یا 9400F کارکرده 

بازم ممنونم از همگی . ختم تاپیک 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...