رفتن به مطلب

افت fps ناگهانی بازی AC odyssey با کارت 3080

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دیروز که این بازی که برای 4 سال پیش هست رو نصب کردم متوجه شدم تو صحنه های شلوغ بازی یهو فریم از 100 میاد رو 60 70 و دوباره میره بالا به طور لحظه ای. تو روزلوشن 2 کی بازی می کنم و همه تظیمات ultra
مشخصات سیستم هم 11900k 
rtx 3080 gamerock

16 gb 3200 . سوال اینه چرا بازی 4 سال پیش که مشخصات سیستم مورد نیازش نهایت یه 1080 Ti هست. چرا باید یه 3080 نتونه از پس این بازی بربیاد؟ ایا بازی مشکل بهینه سازی داره؟

ویرایش شده توسط Gazer
لینک به دیدگاه

یه چیزیت آپدیت نیست(درایور- ویندوز-خوب بازی) اگر بازی کرکیه یکی دیگر از دلایل هم این میتونه باشه یا این که یه برنامه یی بک گراند ممکنه ران باشه.

در آخرم چون تنظیمات الترا هست ممکنه یه تنظیماتی رو که زیادی هست رو فعال کردی مثل فیلتر ها.

لینک به دیدگاه

سلام ، این میزان افت فریم برای این بازی طبیعی به نظر میاد

بازی سنگینی هست و بهینه هم نیست مدل های قبلی اساسین هم همین مشکلات رو داشتن مخصوصا از unity به بعد.

لینک به دیدگاه

موارد بالا رو رعایت کن مثل آپدیت کردن ، دمای قطعات رو بررسی کن اگه تو بازی های دیگه مشکل نداری بخاطر خود بازیه کلا assassins creed ها خوب اجرا نمیشن

لینک به دیدگاه

درود

عزیز برای خود بازی هست

ما با نسخه اورجینال هم مشکل داشتیم و اگر شما کرکی بازی میکنید که دیگه بدتر...

در کل از طرف شما نیست 

خیالت راحت..

لینک به دیدگاه

سلام 

قضیه لگ مختص بازی های یوبی سافت هست ،از ده سال پیش همین طور بود ،الان که قفل دنوو هم اومده بدتر شده

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

موارد بالا رو رعایت کن مثل آپدیت کردن ، دمای قطعات رو بررسی کن اگه تو بازی های دیگه مشکل نداری بخاطر خود بازیه کلا assassins creed ها خوب اجرا نمیشن

دمای قطعات cpu بین 80 تا 90 درجه هست ولی گرافیک نرماله حدود 65 درجه. به خاطر دمای cpu نباشه که thermal throttle کنه؟

فقط تو صحنه های شلوغ اینطوری میشه. در ضمن بازی های دیگه هم دمای cpu بالاست ولی مشکلی توی fps ندارم حتی valhalla

۴ ساعت قبل، M.G گفته است:

سلام ، این میزان افت فریم برای این بازی طبیعی به نظر میاد

بازی سنگینی هست و بهینه هم نیست مدل های قبلی اساسین هم همین مشکلات رو داشتن مخصوصا از unity به بعد.

هر جور هم باشه چرا با این قطعاتی که دو سه نسل از خود بازی جلو هستن باید اینطوری افت فریم داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Gazer گفته است:

دمای قطعات cpu بین 80 تا 90 درجه هست ولی گرافیک نرماله حدود 65 درجه. به خاطر دمای cpu نباشه که thermal throttle کنه؟

فقط تو صحنه های شلوغ اینطوری میشه. در ضمن بازی های دیگه هم دمای cpu بالاست ولی مشکلی توی fps ندارم حتی valhalla

هر جور هم باشه چرا با این قطعاتی که دو سه نسل از خود بازی جلو هستن باید اینطوری افت فریم داشته باشه؟

دوست عزیز فریم ریت شما ظاهرا درست هست متوسط حدود 92 باید باشه بازی مهم نیست مال چند سال پیشه این بازی سنگین هست و حتی 3090 هم نمی تونه 144 فریم بده

لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

دوست عزیز فریم ریت شما ظاهرا درست هست متوسط حدود 92 باید باشه بازی مهم نیست مال چند سال پیشه این بازی سنگین هست و حتی 3090 هم نمی تونه 144 فریم بده

عزیز متسوسط fps بنده همون به قول شما 90 هست ولی من حرفم اینه که گاها به صورت stutter و افت fps ناگهانی میاد رو 60 و حتی 55. و واقعا اذیت کننده هست. به نظرتون این نرماله؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Gazer گفته است:

عزیز متسوسط fps بنده همون به قول شما 90 هست ولی من حرفم اینه که گاها به صورت stutter و افت fps ناگهانی میاد رو 60 و حتی 55. و واقعا اذیت کننده هست. به نظرتون این نرماله؟

بازی های شرکت ubisoft همینه دوست عزیز ایراد از سخت افزار شما نیست  من خودم یونیتی رو با 1070 اجرا کردم شما تاریخ عرضه بازی و این کارت رو چک کنی متوجه میشی چه خبره الکی خودتو خسته نکن همینجوری که هست از بازی لذت ببر و خیلی درگیر افت فریم نشو

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Gazer گفته است:

اگه بالای 90 سلسیوس بمونه و بالاتر بره دچار Throttling میشه

سخت افزار یه طرف قضیه است نرم افزار و بهینه سازی طرف دیگه، کلا از یوبی سافت هیچ توقعی نداشته باش تعداد فن هاش هر روزم کمتر میشه با این مزخرفاتی که میسازه

شما بازی های دفاع مقدس ساخت برادران انقلابی رو با 3090 بازی کنید بیشتر از 50 فریم نمیگیری چون همشون با UE4 ساخته میشن و تازه یاد گرفتن بازی بسازن ولی نیروی کار، دانش کامپیوتری و بودجه محدود دارن نتیجه اش میشه 3090با 50 فریم

من یادم بازی unity با 980GTX اون زمان بزور 45 فریم میداد هنو سری 10xx معرفی نشده بود فکر کنم دیگه 980 اون موقع بهترین کارت گرافیک بود

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۶ در ۱۹:۵۵، Gazer گفته است:

مشکل اینجاست که قطعات قدرتمند و به روز نمیتونن مشکل بهینه سازی نرم افزاری بازی رو پوشش بدن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل fps drop در بازی ها بخصوص وقتی با قطعات به روز درحال اجرا هستن طبیعیه، دلیلشم عدم بهینگی بازیهاس، الان حدود یک سالی میشه که دارم تجربش میکنم، با کارت 6900xt همچنان توی بازی ها دراپ داشتم، تا اینکه چندتا کار رو انجام دادم و از اون به بعد میشه گفت دیگه دراپ ندیدم.

اول اینو بگم: درایور کارت گرافیک ها چه انودیا چه ای ام دی یه سری امکانات دارن برای بهینگی، همشششش چرت و پرته.

۱.غیر فعال کردن امکانات الکیه درایور ها

۲.قفل کردن fps در صورت داشتن مانیتوره بالای ۶۰ یا ۷۵ هرتز.

۳.روشن کردن Vsync در بازی ها

۴.روشن کردن adaptive sync در مانیتور

من مانیتور ۱۴۴ هرتز داشتم، فروختم یه ۷۵ هرتز گرفتم، به جرات میتونم بگم سرطان ترین و مصخره ترین کاره ممکن برای یه گیمری که بیشتر بازی های داستانی و تک نفره انجام میده و فقط بعضی مواقع آنلاین میزنه، به اصطلاح try hard نیست در بازی های آنلاین، خرید مانیتور هرتز بالاس، جز دردسر هیچی نداره.

خلاصه بعد گرفتن مانیتور جدید و روشن کردن قابلیت adaptive sync در مانیتور و همچنین روشن کردن Vsync در بازی ها، فریم به شدت استیبل و بدون دراپ شده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...