رفتن به مطلب

دمای بسیار بالای cpu ryzen 5 3600

ABDEMOHAMMAD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان

بنده مدتی هست که دمای سی پی یوم حالت نوسانی شدید داره

اولش فکر کردم مشکل از واترکولر هست بنابراین از رو سی پی یو کندمش تمیزش کردم و خمیر رو هم عوض کردم منتهی خمیر خیلی خوبی نبود ولی در حدی بود که دماش خیلی بالا نره و سیستم رو خاموش نکنه ولی وقتی وصلش کردم دیدم تو بازی دمای سی پی یو به 80 میرسه و سیستم خاموش میشه بنابراین تصمیم گرفتم سواتر کولر SilverStone PF120-ARGB 120mm رو خریداری کنم و  وصلش کردم و با خمیری که تو واترکولر بود رو سی پی یو زدم و سیستم بالا اومد چند روز اول در ظاهر خوب بود و دمای سی پی یو در حالت نرمال اوکی بود تقریبا دور و بر 50 و تو بازی هم نهایت به 68 میرسید و مشکلی نداشت اما یک دو هفته ای هست اصلا انگار واتر کولر کار نمیکنه و دما حالت نوسانی شدید پیدا کرده به طوری که تو حالت عادی بین 45 الی 70 درجه نوسان میکنه تو بازی ac odyssey هم دما بین 63 تا حتی 80 هم میره با این که نباید تغییر دما داشته باشه و چون وقت زیادی برای بازی ندارم اویل متوجه نبودم چون حدود 10 یا 20 دقیقه بیشتر بازی نمیکردم ولی بردار کوچیکم میگفت که همش خاموش میشه و من میگفتم حتما چیزی رو دستکاری میکنه تا این که امروز خودم 20 دقیقه ای بازی کردم و دیدم که خاموش شد

دوستان با تجربه اگه میدونند راهنمایی کنند چون واتر کولر که نو هست و خمیر رو هم به اندازه کافی زدم نمیدونم مشکل از کجاست کلافم کرده دمای اتاق هم نرماله

اون عکسی که نوشته دما 73 درجه تو حالت عادی هست و بازی نمیکنم با سیستم

اون عکسی که دما 50 هست هم در حالت عادی هست

در کل بین 47 تا 74 دیدم نوسان میکنه همینجوری

با تشکر

اون عکسی که770076062_WhatsAppImage2022-04-29at5_19_08PM.thumb.jpeg.47f43df832a0288639160f9602e666a3.jpeg914721246_WhatsAppImage2022-04-29at5_19.08PM(2).thumb.jpeg.daf563e169b21bf30f3f2e05d8c7ea56.jpeg

770076062_WhatsAppImage2022-04-29at5_19_08PM.thumb.jpeg.47f43df832a0288639160f9602e666a3.jpegimage.thumb.jpeg.cb7a755425f701608ce18ddcfb1bc862.jpeg

2022-04-29 16_47_26-Window.png

1614454808-AZi1iOsyTPY1Cnq6.webp

WhatsApp Image 2022-04-29 at 5.07.19 PM.jpeg

WhatsApp Image 2022-04-29 at 5.19.08 PM (1).jpeg

ویرایش شده توسط ABDEMOHAMMAD
لینک به دیدگاه

درود 

یه عکس از خود کیس هم بذارید شاید تهویه هوای کیس مناسب نیست 

درضمن سرعت چرخش فن و پمپ رو هم برسی کنید

لینک به دیدگاه

۳۵ دقیقه قبل، Aminj گفته است:

درود 

یه عکس از خود کیس هم بذارید شاید تهویه هوای کیس مناسب نیست 

درضمن سرعت چرخش فن و پمپ رو هم برسی کنید

اینم عکس از کیس دوباره بازش کردم و خمیر زدم ولی بازم درست نشد

WhatsApp Image 2022-04-29 at 6.07.35 PM.jpeg

لینک به دیدگاه

سلام یک بار چنین مشکلی داشتم. که مشکل از نرم افزار نمایش نده دما بود شما با یک نرم افزار دیگه تست کنید ببین فرقی دارد

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام یک بار چنین مشکلی داشتم. که مشکل از نرم افزار نمایش نده دما بود شما با یک نرم افزار دیگه تست کنید ببین فرقی دارد

با برنامه دیگه هم تست کردم دما درست بود

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

چک کردم در دمای 76 درجه خاموش شد در وسط بازی بعد از 5 دقیقه بازری کردن و صدای فن هم بالا رفته بود

لینک به دیدگاه

یک سوال دوستان من تو یوتیوب بررسی کردم دمای سی پی یو این دور  وبر نرمال هست و حتی تو بازی تا 75 هم میره پس چرا سیستم خاموش میشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای کیس عوض کن که پشتش آزاد باشه نفس بکشه 

لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

یک سوال دوستان من تو یوتیوب بررسی کردم دمای سی پی یو این دور  وبر نرمال هست و حتی تو بازی تا 75 هم میره پس چرا سیستم خاموش میشه؟

و دمای گرافیک هم به 73 درجه میرسه 

که اونم طبق تست ها ی تو یوتیوب برای این مدل طبیعی هست

دیگه نمیدونم مشکل از چیه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

درود

احتمالا" بخاطره تنظیمات بایوس هستش . یادمه یه آپشن داشن که اگه اون رو فعال کنی دما مثلا از 75 عبور کنه Shut Down میشه ...

لینک به دیدگاه

دمای بالایی هست برای 3600
واترکولر قبلی مدلش چی بود ؟
وقتی دمای cpu بالا میره ، بادگرم از رادیاتور خارج میشه ؟ برای اطمینان از این میپرسم که ببینید بلاک پردازنده درست نصب شده و اینکه خنک کننده مشکل نداره .

لینک به دیدگاه

دوستان متشکر از همگی

2 دلیل داشت

یکی جای تهویه خوبی نداشت

و دیگه هم اینکه پاور قدیمی شده بود یک پاور 580 وات  گرین EUD بود که با پاور 750 وات کولر مستر عوضش کردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...