رفتن به مطلب

سوال در مورد rtx 3090

Recommended Posts

سلام,من یک ۳۰۹۰ برای ماینینگ خریدم دمای خود گرافیک میانگین ۶۰ هستش ک دما مناسبیه من تمپ لیمیت رو روی ۷۸ ست کردم ولی فن های گرافیک روی اتومات ۱۰۰ درصد هستن و وقتی دستی کمترش میکنم هش ریت میندازه الان خواستم بپرسم اگه فن ها همیشه روی ۱۰۰ باشند مشکلی نداره؟ گرافیک های دیگم فنشون روی ۶۰ کار میکنن روی ۶۰ حدود ۲ ساله هنوز سالمم هستن ایا این روی ۱۰۰ هم تا ۲ سال اینا سالم میمونه؟ 

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه،اگه براش ۲ تا فن جدا اندازه ۸۰ بگیرم و بالای گرافیک نصب کنم تاثیر داره؟

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز
مدل دقیق کارت و نرم افزار مورد استفاده و تنظیمات رو بفرست تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
در حالت کلی تو ماین کارت های انویدیا مشکل دمای رم دارن که بهتره اون رو هم اندازه بگیری
کار کردن فن تو لود 100 درصد حتی اگه باعث خرابی فن بشه بهتره و راحتر میشه تعویض کرد تا اینکه خود کارت آسیب ببینه
تهیه فن کارت ارزونتر از تهیه خوده کارته

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، xboyiut گفته است:

سلام
دوست عزیز
مدل دقیق کارت و نرم افزار مورد استفاده و تنظیمات رو بفرست تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
در حالت کلی تو ماین کارت های انویدیا مشکل دمای رم دارن که بهتره اون رو هم اندازه بگیری
کار کردن فن تو لود 100 درصد حتی اگه باعث خرابی فن بشه بهتره و راحتر میشه تعویض کرد تا اینکه خود کارت آسیب ببینه
تهیه فن کارت ارزونتر از تهیه خوده کارته

سلام 

Asus rog strix rtx 3090 24gb

نرم افزار msi afterbruner

دمای رم ۱۰۶ تا ۱۰۸ ثابت

تنظیماتی خاصی دستکاری نکردم فقط temp limit رو زدم ۷۸ و مموری کلاک و رم رو  دست نزدم (چون با ۱۰۵ هش ریت هم راضیم فقط خنک باشه)

حرف شما درست که فن عوض کردنش اسون تره ولی اگه بخوام گارانتی بفرستم کلی دردسر داره خودمم باز کنم گارانتی باطل میشه 

یه تنظیمات از گوگل زدم ۱۲۱ هش ریت میداد ولی هنوز فن هاش ۱۰۰ درصد بودن و رم ۱۱۰ درجه میشد

لینک به دیدگاه

دمای رم کارتتون بالاس و در دراز مدت آسیب میزنه به چیپ های رم لود 100 فن هم به خاطر دمای رم هستش
اگه کارتتون گارانتی نداشت میگفتم کارت و باز کنید و پد های سیلیکون رم رو عوض کنید

این کمک میکنه دمای رم تا 25 درجه کم بشه

الان که کارتتون گارانتی داره فرکانس رم رو کاهش بدین (هش ریت هم کم میشه) تا  دمای رم بیاد زیر 95
فن و TDP رو هم بیار زیر 90 درصد
در هر صورت شرایط دمایی کارت رو باید بهتر کنید در غیر این صورت توصیه نمیکنم مان کنید باهاش(در حالت 24/7)

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، xboyiut گفته است:

دمای رم کارتتون بالاس و در دراز مدت آسیب میزنه به چیپ های رم لود 100 فن هم به خاطر دمای رم هستش
اگه کارتتون گارانتی نداشت میگفتم کارت و باز کنید و پد های سیلیکون رم رو عوض کنید

این کمک میکنه دمای رم تا 25 درجه کم بشه

الان که کارتتون گارانتی داره فرکانس رم رو کاهش بدین (هش ریت هم کم میشه) تا  دمای رم بیاد زیر 95
فن و TDP رو هم بیار زیر 90 درصد
در هر صورت شرایط دمایی کارت رو باید بهتر کنید در غیر این صورت توصیه نمیکنم مان کنید باهاش(در حالت 24/7)

اگه براش ۲ تا فن بگیرم بالا گرافیک نصب کنم تاثیر نداره؟ خب گرافیک دست دو نبوده پد هاش نو هستش

لینک به دیدگاه

۹ ساعت قبل، Abdulrahman گفته است:

سلام,من یک ۳۰۹۰ برای ماینینگ خریدم دمای خود گرافیک میانگین ۶۰ هستش ک دما مناسبیه من تمپ لیمیت رو روی ۷۸ ست کردم ولی فن های گرافیک روی اتومات ۱۰۰ درصد هستن و وقتی دستی کمترش میکنم هش ریت میندازه الان خواستم بپرسم اگه فن ها همیشه روی ۱۰۰ باشند مشکلی نداره؟ گرافیک های دیگم فنشون روی ۶۰ کار میکنن روی ۶۰ حدود ۲ ساله هنوز سالمم هستن ایا این روی ۱۰۰ هم تا ۲ سال اینا سالم میمونه؟ 

درود

فن هارو نمیتونید یعنی رو دور پایین بیارید؟ اگه بتونید یه فن کوچیک تهیه کنید بزارید برای vram

برنامه های مختلفی برای کاهش سرعت فن هست که میتونید تست کنید

تمپ لیمیت تاثیر نداره سعی کنید vcore رو دستکاری کنید تا با اندرولت کردن دما رو پایین بیارید

دمای 100 برای vram اصلا جالب نیست بعد مدت کوتاهی چیپ حافظه مشکل میخوره بعدشم دیگ هیچی یهو ناپایدار میشه و خلاص 

یکی از عیوب گرافیک های nvidia اینه زیاد قابل انگولک کردن مثل amd نیست

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، Abdulrahman گفته است:

اگه براش ۲ تا فن بگیرم بالا گرافیک نصب کنم تاثیر نداره؟ خب گرافیک دست دو نبوده پد هاش نو هستش

برای کاهش دمار رم تقریبا خیر
مشکل دمار رم در حالت ماین رو همه کارتای انویدیا دارن
تو یوتوب ویدیو کارت خودتون رو برای تعویض پد سیلیکون سرچ کنید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۱۳ در ۱۴:۰۳، xboyiut گفته است:

برای کاهش دمار رم تقریبا خیر
مشکل دمار رم در حالت ماین رو همه کارتای انویدیا دارن
تو یوتوب ویدیو کارت خودتون رو برای تعویض پد سیلیکون سرچ کنید

دماش رو با یکم  دستکاری از ۱۱۰ اوردم ۱۰۰ تا ۱۰۲ یه ویدیو یا تایپیکی برای اموزش اورکلاک سراغ نداری؟ فک کنم بتونم با اورکلاک بیارمش زیر ۹۵ تو سایتای خارجی نگاه کردم زده بودن برای این کارت تا ۱۰۰ درجه مشکلی نداره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...