رفتن به مطلب

ویروس کامپیوتر یا چی ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

یه سوال دارم.

تاحالا ویروس یا مرضی سیستمتون گرفته خودش تصویر زمینه عوض کنه؟

این سیستم من نمیدونم چشه خودش هر چند روز عوض میشه تبدیل میشه به اینی که میزارم خدمتتون....

دانلود هام کترل شده اس. نرم افزار هام شناخته شده اس. واقعا نمیدونم این چیه. دفعه سومه اتومات این عکس میاد تصویر زمینه سیستم.

image.png

لینک به دیدگاه

پشمام این دیگه چه سمیه :D

-----------------------------------------------

فانوسن این چیزا تو دارک وب هم قفله ...

آنتی ویروس سیستم آپدیته ؟! یه انتی ویروس تپل و خوب گیر بیار نصب کن مثل Bitdefender

لینک به دیدگاه

به جز شما کس دیگه ای هم از سیستم استفاده می کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تو تسک منیجر سرویس ها رو زیر نظر بگیر ببین چیز مشکوکی مشاهده میکنی

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Zarathustra گفته است:

به جز شما کس دیگه ای هم از سیستم استفاده می کنه؟

نه فقط خودم استفاده میکنم

جالبه اولین دفعه دقیقا یک ساعت بعد از نصب ویندوز اتفاق افتاد. حتی همون تایم که این اتفاق افتاد هم خودم پای سیستم بودم.

بیشتر دنبال چه نوع الودگی باشم ؟ ویروس ،  تروجان یا ...

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

جالبه اولین دفعه دقیقا یک ساعت بعد از نصب ویندوز اتفاق افتاد. حتی همون تایم که این اتفاق افتاد هم خودم پای سیستم بودم.

ویندوز رو از کجا دانلود کردین؟ برنامه های مشکوکی که در اون یک ساعت نصب کردین چک کنید.

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Lawrence گفته است:

بیشتر دنبال چه نوع الودگی باشم ؟ ویروس ،  تروجان یا ...

دوست عزیز این تروجان هستش ! و حتی با نصب مجدد ویندوز هم گاه از بین نمیره ! فقط باید از طریق یه آنتی ویروس گردن کلفت کل سیستم رو اسکن کنی ...

( در حین اسکن کردن نت رو قطع کن ) مشکل به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه.

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Zarathustra گفته است:

ویندوز رو از کجا دانلود کردین؟ برنامه های مشکوکی که در اون یک ساعت نصب کردین چک کنید.

ویندوز از سافت 98 گرفتم. نه اون تایم 1 ساعت اول همچنان درگیر نصب نرم افزار های پایه و درایور  و ... بودم. چون کاربریم اکثرا گیم  و وب گردیه اصلا نرم افزار جدید نصب نمیکنم.  یا حداقل اون یک ساعت اول رو مطمین هستم سیستم درصد خیلی زیادی پاک بوده.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، invoker گفته است:

دوست عزیز این تروجان هستش ! و حتی با نصب مجدد ویندوز هم گاه از بین نمیره ! فقط باید از طریق یه آنتی ویروس گردن کلفت کل سیستم رو اسکن کنی ...

( در حین اسکن کردن نت رو قطع کن ) مشکل به احتمال خیلی زیاد برطرف میشه.

یه بیت دفندر توتال سکیوریتی بزنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

درود 

خیلی فانه XD

من رفیقم شاهکار کرده بود...

نمیدونم چه سایتی رفته بود

این تا سیستم رو روشن میکرد، یه صفحه باز میشد که نوشته بود، سیستم شما توسط FBI مسدود شده و باید انقدر دلار پرداخت کنید...

آخرم سیستم رو از طریق Safe mode بالا آوردیم، هر چیز مشکوکی که بود پاک کردیم اوکی شد..

بیشتر اینا از کرک ها میان.... 

میگی عه این برنامه رایگان شده، دانلود میکنی روی ستاپ کلیک میکنی میبنی هیجی نمیشه، هی کلیک میکنی هی کلیک میکنی ، آخرم بیخیالش میشی و میری دنبال یه چیز دیگه میگردی ، اما این ستاپ در پس زمینه داره خانه مان سوزت میکنه XD

لینک به دیدگاه

کل سیستم را با malwarebytes  اسکن کن مشکلت برطرف میشه.

نیازی هم به آنتی ویروس ثانویه نداری یا اگر هم چیزی داری همین الان پاکش کن و windows defender را فعال کن و همیشه آپدیت نگه اش دار. همون win defender از همه آنتی ویروس ها بهتره.

برای آینده هم روی کروم ublock Origin را نصب کن که برنامه های مشکوک روی سیستمت اجرا نشه.

اینارو رعایت کنی هیچ اتفاقی در آینده برای سیستمت نمیوفته.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

شما احیانا ایمیل مایکروسافتتون دست کسی دیگه ای نیست ؟ اگه روی دو سیستم باشه هر عکسی اون بزاره برای شما هم تعویض میشه مگر اینکه گزینه sync رو خاموش کرده بود که به صورت default روشن هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا خوبه این عکس فانه

عکس ناجور ننداخته تو دسکتاپ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...