رفتن به مطلب

روشن نشدن لپتاپ

Recommended Posts

سلام. لپتاپمو روشن کردم روی صفحه استارتینگ ویندوز مونده بود و ویندوز بالا نیومد مجبور شدم دکمه پاور رو نگه دادم و لپتاپم رو خاموش کنم. بعد که خواستم دوباره روشنش کنم دیگه روشن نشد. زدم به شارژ چراغ باتریش چشمک میزنه ولی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه و هیچ اتفاقی نمیفته؟ مشکلش جیه و چه کار باید بکنم؟

ممنون

ویرایش شده توسط Zahraji
غلط املایی
لینک به دیدگاه

قبلش چیکار کردی ؟ ممکنه بایوسش پریده باش،اگه لپ تاپ معمولیه ببرش مجتمع تجاری نور ، ممکنه به South Bridge آسیب وارد شده باش که راحت عوض میشه هزینه زیادی نداره،  گیمینگ باشه که هیچی

لینک به دیدگاه

۴۵ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

قبلش چیکار کردی ؟ ممکنه بایوسش پریده باش،اگه لپ تاپ معمولیه ببرش مجتمع تجاری نور ، ممکنه به South Bridge آسیب وارد شده باش که راحت عوض میشه هزینه زیادی نداره،  گیمینگ باشه که هیچی

قبلش یه هفته خاموش بوده . کلا برای کارای دانشگاه ازش استفاده میکنم. گیمینگ باشه هیچی یعنی چی؟

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Zahraji گفته است:

قبلش یه هفته خاموش بوده . کلا برای کارای دانشگاه ازش استفاده میکنم. گیمینگ باشه هیچی یعنی چی؟

گیمینگ بخاطر معماری بردش و قطعات کمیابش سخت تعمیر میشه حتی مادربرد گیمینگ PC تعمیرش کار هر کسی نیست ، یه لپ تاپ گیم با مشکل مشابه شما داشتم هیچکس نتونست تعمیر کنه از تهران به شهرهای دیگه رفت آخرشم فرستادیم تعمیرات ایسوس در امارات

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

گیمینگ بخاطر معماری بردش و قطعات کمیابش سخت تعمیر میشه حتی مادربرد گیمینگ PC تعمیرش کار هر کسی نیست ، یه لپ تاپ گیم با مشکل مشابه شما داشتم هیچکس نتونست تعمیر کنه از تهران به شهرهای دیگه رفت آخرشم فرستادیم تعمیرات ایسوس در امارات

داداش حالا تو دلشو خالی نکن. 

یکی دوتا کار کن. یه جای تاریک لپتاپ رو روشن کن ببین مطلقا تصویر نمیده یا تصویر سیاه میده؟.  کیبرد یا  السیدی  هیچ نوری ندارن ؟ مورد دومی که برای خودمم یبار پیش اومد رم هاش رو دربیار و دوباره جا بزن البته اگر راحت دسترسی داری بهشون. ( نمیدونم چرا ولی یکبار بی جهت برای خودم پیش اومد و با جا زدن مجدد تصویر داد)

مورد  اول رو دقیقا چک کن ببین وضعیت به چه شکله

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Lawrence گفته است:

داداش حالا تو دلشو خالی نکن. 

یکی دوتا کار کن. یه جای تاریک لپتاپ رو روشن کن ببین مطلقا تصویر نمیده یا تصویر سیاه میده؟.  کیبرد یا  السیدی  هیچ نوری ندارن ؟ مورد دومی که برای خودمم یبار پیش اومد رم هاش رو دربیار و دوباره جا بزن البته اگر راحت دسترسی داری بهشون. ( نمیدونم چرا ولی یکبار بی جهت برای خودم پیش اومد و با جا زدن مجدد تصویر داد)

مورد  اول رو دقیقا چک کن ببین وضعیت به چه شکله

سلام دوست عزیز موارد خوبی رو دوستان اشاره کردن مدل دستگاهتون رو ذکر نکردین اگر ضمانت داره که در وحله اول خودتون دست نزنید اگر باتری در میاد و داخلی نیست کلا چند دقیقه ای باتری رو جدا کنید و دوباره تست کنید تبدیل اداپتور و کابل هاش رو بررسی کن یسری نکات هم هست که روتین میذارم ببین چی میشه در خصوص درست شدن یا نشدنش اطلاع بده ..

لپ تاپ ها صرف نظر از شرکتی که آنها را ساخته همگی سعی می کنند در زمان بروز مشکل با کاربر ارتباط برقرار کنند و به او هشدار دهند. برخی مواقع اروری روی صفحه نمایش داده می شود و به شما می گوید در قسمتی از سیستم خطایی به وجود آمده  ، در مواقعی دیگر چراغ های روی لپ تاپ شما خاموش و روشن شده و یا چشمک می زنند. معمولا بسیاری از افراد این پیامها را نادید می گیرند اما توصیه می کنیم همیشه به تغییرات اتفاق افتاده در سیستم خود توجه کنید و با در نظر گرفتن مدل لپ تاپ و شرکت سازنده ی آن علت اصلی مشکل را پیدا کرده و برای برطرف کردن آن در اسرع وقت اقدام نمایید. 
چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ هم یکی از همین هشدار هاست. همانطور که گفتیم مدل و شرکت سازنده لپ تاپ ها با هم متفاوت است و به همین دلیل مشخص کردن علت اصلی چشمک زدن چراغ باتری کار دشواری است. در برخی موارد کمبود شارژ باتری به دلیل وجود مشکل در شارژر و عدم برق رسانی صحیح آن است در مواردی دیگر هم تنها بروز ایراد جزئی در سیستم موجب چشمک زدن چراغ می شود که با ریستارت کردن لپ تاپ برطرف می شود. 
معمولا شرکت های مختلف از رنگ های متفاوتی در چراغهای خود استفاده می کنند برای مثال زمانی که چراغ لپ تاپ لنوو با رنگ نارنجی چشمک بزند با توجه به سرعت چشمک زدن می توان فهمید که لپ تاپ در حال شارژ است و یا اروری در باتری آن رخ داده است. در مدل های دیگر لپ تاپ لنوو نیز ممکن است تغییر رنگ چراغ باتری و چشمک زدن آن نشان دهنده تکمیل شارژ باتری باشد. از طرفی دیگر در لپ تاپ های دل چشمک زدن چراغ با رنگ زرد نشان دهنده این است که شارژر متصل شده پشتیبانی نمی شود. شما می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای لپ تاپ خود و یا مراجعه به وبسایت کمپانی سازنده از علت اصلی چشمك زدن چراغ باتری لپ تاپ مطلع شوید. در ادامه کاربردی ترین روش های برطرف کردن این مشکل را بررسی می کنیم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

باسلام لنوو۵۴۰e تینک پدبرخی اوقات بازدن دکمه پاورفقط چراغ قرمزکنارمارک تینک پدروشن ولی دستگاه روشن نمیشود وبرای خاموش کردن چراغ بایست برق وباتری دستگاه راجدانمود

دوستی راهنمائی کرد برق وباتری وباتری سکه ای رادقایقی جداکرده ومجددوصل کنم بااین عمل دکمه پاور زدم سیستم روشن شدبیش از۲سال مشکل چندانی نبودودو سه باری هم که پیش آمدبا همین شیوه رفع شد 

دوماهی است این مشکل زیاداتفاق میافتدوبرخی وقتهابایکبارقطع ووصل ولتاژهاحل نشده و۴یا۵مرتبه تکرارکنم اگردوستان ارجمندعلت اصلی این رخداد ویاموضوع سخت افزاری یانرم افزاری را مدنظر دارندعنایت فرموده راهنمائی فرمایند ازمحبت شماصمیمانه سپاسگزارم

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

در ۱۴۰۱/۲/۱۶ در 23:59، Zahraji گفته است:

سلام. لپتاپمو روشن کردم روی صفحه استارتینگ ویندوز مونده بود و ویندوز بالا نیومد مجبور شدم دکمه پاور رو نگه دادم و لپتاپم رو خاموش کنم. بعد که خواستم دوباره روشنش کنم دیگه روشن نشد. زدم به شارژ چراغ باتریش چشمک میزنه ولی دکمه پاور رو میزنم روشن نمیشه و هیچ اتفاقی نمیفته؟ مشکلش جیه و چه کار باید بکنم؟

ممنون

بهتره متخصص بررسی کنه. هم زودتر به نتجه میرسید- هم اینکه از آسیبهای بیشتر و به مراتب هزینه بیشتر جلوگیری میکنید-

بنده در کرج هستم . در صورتی که تهران هستید با شماره های تماس در سا.یت بنده که در لوگوی پروفایل هست تماس بگیرید که معرفی کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...