رفتن به مطلب

علت کم پشتی موی سر؟! آخه چرا !!

No Body
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

رفقا دیشب داشتم عکسهای 4 سال پیش رو مرور میکردم دیدم من چقدر مو داشتم اما الان خیلی کم پشت شده به طوری که کف سر تا حدودی مشخص شده !!

رشد موهام خیلی خوبه اما وسط سرم کم پشته... آخه چرا!!

با 27 سال سن دارم کچل میشم...

میگم شما تجربه نداشتین در این مورد ؟ 

کار خاصی هست که مفید باشه؟

واقعیت توی نت بچرخی هر کی یه چیزی گفته اما هیچ چیز بهتر از تجربه نیست..

خوشحال میشم تجربیات شما رو بشنوم

سپاس

لینک به دیدگاه

با درود

آقایون بخاطر سطح تستوسترون خونشون ممکنه ریزش موی مرکزی پیدا کنن که توی این حالت موهای سرشون میریزه در عوض ریش هاشون پرپشت تر میشه!

راهکار هاشم زیاده میتونین سنتون که بالاتر رفت مو بکارین ولی خوب ممکنه باز موهای کاشته شده هم بخاطر همین هورمون بریزه، مزوتراپی هم که تا قطع بشه باز هم ریزش موها ادامه پیدا میکنه

یه راهکار دیگه هم هست داروی ماینوکسیدیله که برین دکتر پوست بگین ریزش مو دارم بهتون میدن که تاثیر نسبتا خوبی داره

لینک به دیدگاه

ژنتیک و افزایش سن 

برو متخصص پوست و مو به اینترنت اصلا نمیشه اعتماد کرد

خودم شخصا قرص زینک (نوع پرو کمپلکسش هم یه سری ویتامین داره) میخورم که برا سلامت مو پوست و ناخن خوبه 

شامپو هم تاثیر داره یه مدت پرژک میزدم هم مو سرم میریخت هم خارش مو و شوره داشتم

لینک به دیدگاه

اسانس و نرم کننده شامپو ها!

من سنم خیلی کمتره هم از دست این اسانس های توی شامپو ها ریزش داشتم

ینی هربار میرفتم حموم شامپو میزدم یه دسته موهام میریخت تقریبا

پرژک و صحت و اینا همشون خیلی اسانس و نرم کننده دارن فک کنم برا همینه

ولی شامپو تخم مرغی ناتل(دکتر عبیدی) یه مدت گرفتم استفاده کردم از بار دوم تقریبا ریزش موهام به صفر رسید

ینی توی حموم نهایتا 4-5 تا تار موهام میریخت بعد شستن سر

خلاصه که از شامپو هایی که اسانس و نرم کننده کمی دارن استفاده کنید بهتره بنظرم

البته خب موارد هورمونی و ژنتیکی و اینا هم موثره ولی شامپو هم بی تاثیر نیست

نرم کننده و اسانس توی شامپو ها خیلی ریزش میاره

لینک به دیدگاه

درود. با افزایش سن میزان بالانس تستسترون و DHT به هم میخوره و میزان DHT بیشتر میشه

DHT خوراک موهای زائده مثل کمر ران زیر بقل گوش و غیره و تستسترون خوراک موهای ناحیه سر

هرچه زودتر شروع کن به درمان با محلول Minoxidil 5% و قرص Finastride 1mg

اگر اعتماد نداری قبلش برو دکتر بگو این دوتارو میخوام مصرف کنم ببین چی میگه

https://www.youtube.com/watch?v=SB2mJLwDjfg&t=9s

۱ ساعت قبل، danyal.fa79 گفته است:

با درود

آقایون بخاطر سطح تستوسترون خونشون ممکنه ریزش موی مرکزی پیدا کنن که توی این حالت موهای سرشون میریزه در عوض ریش هاشون پرپشت تر میشه!

راهکار هاشم زیاده میتونین سنتون که بالاتر رفت مو بکارین ولی خوب ممکنه باز موهای کاشته شده هم بخاطر همین هورمون بریزه، مزوتراپی هم که تا قطع بشه باز هم ریزش موها ادامه پیدا میکنه

یه راهکار دیگه هم هست داروی ماینوکسیدیله که برین دکتر پوست بگین ریزش مو دارم بهتون میدن که تاثیر نسبتا خوبی داره

مزوتراپی فقط پول دور ریختنه آخرش ختم میشه به کاشت مو.مزوتراپی فقط رساندن ویتامین زیر پوست سر برای تغذیه بهتره . که 90% کارایی نداره

درمان قطعی فقط Minoxidil , Finastride , dutasteride

هر سه این دارو ها تستسترون و DHT رو به بالانس قبلی برمیگردونه

ویرایش شده توسط 🆆🅰🆁🅲🆁🅰🅵🆃
لینک به دیدگاه

یه دکتری گفت من میتونم الان بهت کلی دوا درمون بدم تا هزینه کنی و سرگرم بشی

ولی صادقانه بگم هیچ کاری نمیشه کرد به جز کاشت مو

(مطلب بالا نقل قول هست)

لینک به دیدگاه

قرص فیناستراید برای باروری خوب نیست. مصرف نکنید.

تنها راه تقویت با قرص های ویتامین B کمپلکس و زینک هستش و لاغیر. اونم نه هر روز، چون بشدت هایپر میکنه. هر از گاهی بخور.

اگر میتونی هر ماه یه دوز آمپول تقویتی نوروبیون بزن.

همین.

لینک به دیدگاه

سلام 
در اول بگم که قطعا این مشاوره ها جای مراجعه به پزشک متخصص رو نمیگیره .

اما در کل ریزش مو الگو های متفاوتی داره . الگوی ریزش مردانه / زنانه / و ریزش مو بخاطر مسائل زمینه ای مثل کمبود موادی مثل زینک آهن یا ویتامین ها که خب باید برای این موضوع آزمایش بدید .

اگه مشکل کمبود داشته باشید که باید مکمل مصرف کنید به تشخیص پزشک .
اگه هم الگوی ریزش مردانه باشه ریزش شما چیزی که تجویز میکنن معمولا مکمل حاوی روی و ب کمپلکس هست . زینک پلاس هیرویت اکوفن و امثالهم . به علاوه ماینوکسیدیل و فیناستراید 1 میلی گرم که تا زمانی که مصرف میکنید جلوی ریزش رو میگیرن .
قبلا توی داروخونه ها فیناستراید پروپشیا و هندی پیدا میشد اما الان فکر میکنم فقط ایرانیش موجوده که به پای اون ها نمیرسه اما خب بهتر از هیچیه .

در مورد کاشت مو هم تا جایی که میدونم از موهای قسمت پشتی سر ( جاهایی که از ریزش در امان بودن و گهگاه هم از سایر نقاط بدن ) فولیکول مو رو در میارن و روی کف سر میکارن .
مساله ای که برای کاشت مو وجود داره اینه که اگه الگوی ریزش مردانه شدید داشته باشید ، حتی با کاشت مو هم به تراکم مویی که اول داشتید نمیرسید .

image.thumb.jpeg.4d3b7994afa242bc598748a4f9f03a2e.jpeg 

مثلا اگه کسی الگوی VII رو داشته باشه . مگه کلا چقد مو براش باقی مونده که بخواد کاشت انجام بده ؟

ویرایش شده توسط m.reza
لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

یه دکتری گفت من میتونم الان بهت کلی دوا درمون بدم تا هزینه کنی و سرگرم بشی

ولی صادقانه بگم هیچ کاری نمیشه کرد به جز کاشت مو

(مطلب بالا نقل قول هست)

سلام داداش تو فاز ریزش هیچ دکتری کاشت مو انجام نمیده مگر اینکه پول پرست باشه دکتر خودم بعد از 6 ماه که ریزش موهام قطع شد حاضر شد برام کاشت مو انجام بده خدارو شکر خیلی راضیم

لینک به دیدگاه

۳۱ دقیقه قبل، Hype گفته است:

سلام داداش تو فاز ریزش هیچ دکتری کاشت مو انجام نمیده مگر اینکه پول پرست باشه دکتر خودم بعد از 6 ماه که ریزش موهام قطع شد حاضر شد برام کاشت مو انجام بده خدارو شکر خیلی راضیم

منظورش همین بود که درمان موثری نداره

یعنی صبر کن تا موهات بریزه

بعد بیا بکار

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

رفقا دیشب داشتم عکسهای 4 سال پیش رو مرور میکردم دیدم من چقدر مو داشتم اما الان خیلی کم پشت شده به طوری که کف سر تا حدودی مشخص شده !!

سپاس

طبق تجربه شخصی خودم میگم بهت که با این داستان ریزش مو درگیر هستم الان حدود 5 ساله! اولا باید علت از طریق آزمایش توسط پزشک مشخص بشه ( که برای من بالا بودن هورمون DHT و کمبود مواد مغذی بود) دوما درمان متناسب با نوع مشکل شما تجویز بشه/ هر کیسی روش مخصوص خودش رو داره/ درمان های نوینی اومده که مراحل ریزش مو رو کند و باعث حتی رویش شاید بشه مثل مزوتراپی و لیزر و .......... مرحله آخر که آدم به نتیجه نرسه و جواب مشخصی از درمان ها نگیره کاشت هست اونم تحت نظر پزشک متخصص خودش

لینک به دیدگاه

ما چیزی به اسم درمان ریزش مو نداریم

کلا" به طور طبیعی موها ریزش دارند فکر کنم بین 50 تا 100 تار مو در روز کاملا" طبیعی هست

ریزش مو به سه عامل ژنتیک . تغذیه و عوامل بیرونی ربط دارد

شما فقط میتونید یک سری کارهای غلطی که انجام میدادید رو جلوش رو بگیرید و سرعت رو کم کنید

ژنتیک که هیچی اصلا" کاریش نمیشه کرد

ما در ایران از لحاظ غنی سازی مواد غذایی در حد صفر هستیم به حول قوه الهی

پس بنابراین خودتون باید حواستون باشه و برید سراغ گروه ویتامین ب و روی و منیزیم که خب مکمل هاش بیرون هست

عوامل بیرونی هم شامپو مناسب هست - به مدت طولانی بدون کلاه زیر آفتاب مستقیم نباشید

از سشوار و اتو و نمیدونم اسپری حالت دهنده و کلا هر چی حالت دهنده هست دوری کنید و موها رو کوتاه نگه دارید چون ریشه مو آقایان به قدرت ریشه مو خانم ها نیست

و مورد آخر که انجامش در ایران تقریبا" محال هست کنترل استرس و هیجانات منفی روحی هست

ولی همچنان برگ برنده دست ژنتیک هست 😁

لینک به دیدگاه

یادم رفت بگم، شامپو ایرانی نزن. چه اونی که برندش ایرانیه، چه اونی که برندش خارجیه ولی تو ایران میشاشن توش پر میشه.

لینک به دیدگاه

استرس و اظطراب

افسردگی

خیلی از ما شاید فکر بکنیم که اصلا شاید افسرده نیستیم ولی وقتی فقط یکبار با یه روانپزشک صحبت کنیم و از خودمون بگیم میفهمیم که چقدر اوضاعمون بده

به نظر بنده مو یا بر اثر ژنتیک میریزه که کاریشن نمیشه کرد به جز کاشت که اونم بعد از چند سال دوباره میریزه

یا هم اینکه استرس

استرس ادمو نابود میکنه از انواع سرطان تا هر کوفت زهر مار دیگه ای که هست حتی همین ریزش مو

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

منظورش همین بود که درمان موثری نداره

یعنی صبر کن تا موهات بریزه

بعد بیا بکار

نه جانم هرکسی که بوده منظورش اشتباه. ریزش مو تا آخر عمر ادامه داره. باید دارو مصرف کنه بعد از کنترل ریزش مو دکتر تشخیص میده الان زمان کاشت مو است . بنده 2 سال عمرم رو توی مطب دکترهای پوست و مو گذروندم . تازه بعد از کاشت مو هم باید دارو مصرف کنه.

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

ریزش مو مردانه که عموما از جلوی سر و قسمت وسط سر شروع میشه کاملا ژنتیکی هستش و شما کاریش نمی‌تونین بکنین. با مصرف مکمل‌های غذایی و شامپوهای ضد ریزش یا بدون سولفات هم فقط تا حدودی ریزش رو به تاخیر میندازید. فقط میشه با مصرف داروهای مختلف از جمله میناکسیدیل جلوی ریزش رو تا زمان قطع مصرف دارو بگیرید.

به زبانی دیگر یعنی باید تا آخر عمرتون از این نوع داروها استفاده کنید که ممکن هست عوارض جانبی منفی براتون داشته باشن. اگر خیلی به موهاتون وابسته هستین به دکتر مراجعه کنید و مشاوره بگیرید ولی در نهایت به همین مصرف دارو یا کاشت مو ختم میشه که شخصا هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنم.

به نظرم سعی کنید با این قضیه کنار بیاید و زیاد خودتون رو درگیرش نکنید که برای سلامتتون اصلا خوب نیست. یک بار هم سرتون رو کچل کنید شاید از استایلش خوشتون اومد. خیلی از مردان همین کار رو انجام میدن از بازیگران مطرح هالیوودی گرفته تا پولدارترین مرد جهان جف بیزوس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۳ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

سپاس

درودبرشما🌹

اگرمایل باشید می تونم کمک تون کنم ریزش موهاتون رفع بشه و موهای سرتون دوباره پرپشت بشن، جهت مشاوره واطلاعات بیشتر در صورت تمایل می تونید پ.خ بفرستید

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

درود

سپاس

برو خداتو شکر کن پسر من از 17 سالگی موهام ریخت و 20 سالگی طاس شدم و الان که 25 سالمه کچل کچلم.
حالا جدا از شوخی . ریزش مو در مردان علت گرمی مزاج هست. اگه از جلو بریزه صفرا و اگه داخل موها کم بشه غلبه دم هست. باید تعدیل مزاج کنید. حجامت عام و سر و نخوردن گرمی زیاد

لینک به دیدگاه

ریزش مو یا سفیدی مو در سنین پایین گاها پیش نشانه شروع بیماری های خطرناک دیگه مثل تیروئید کبد  فشار خون دیابت نقص سیستم ایمنی یا خود ایمنی و حمله سلول های دفاعی به پیاز مو یا آغاز  گرفتگی عروق کلیه و.. هست.....مثلا کسایی که فشار خون دارن  سفید شدن ریش یا مو در اونها در سنین پایین  دیده میشه که پیش نشانه هست

یا تیروئید کم کار یا پر کار هم باعث ریزش مو میشه از اون طرف خیلی از داروهایی که برای فشار خون و تیروئید هم مصرف میشه ریزش مو میاره و خیلی ها از ترس کچلی این داروها رو مصرف نمی کنن که به شدت اشتباه هست!

مثلا کسایی که روی گوش ها شانه سینه شکم رشد موشون زیاد میشه احتمال سکته قلبی و گرفتگی عروق در اینها 3 برابر بقیه میشه و باید به شدت رژیم غذایی سالمی داشته باشن

حتما از نظر کبد چرب آنزیم های کبدی و غدد  صفرا بیماری های خود ایمنی و...خودتون رو چک کنید

تغییر سبک تغذیه و خوردن غذای کم اما سالم سفر به کوهستان و اکسیژن خالص حجامت در صورت کبد چرب هم موثره....در نهایت تا 35 سالگی سراغ روش های درمانی در صورت داشتن ریزش ارثی و هورمونی نرید چون بدن به هر دارویی مقاوم میشه و عوارض بدی در صورت مصرف داروهای هورمونی خواهید داشت

داروهای غیر هورمونی هم فقط چرخه رویش رو با تحریک پیاز مو طولانی تر می کنن و حتی اجازه استراحت رو هم از پیاز مو با کوتاه تر کردن دوره خواب پیاز مو می گیرن که در دراز مدت باعث میشه در صورتی که ژنتیکی پتانسیل  کچلی کامل رو داشته باشید به جای 50-60سالگی ده سال زودتر اون کچلی کامل سراغ فرد بیاد با وجود رشد طولانی تر ساقه های مو در چند سال اول..

اگر در فامیل پدری و مادری تا 5 نسل کچلی کامل دارید خیلی مواظب باشید و تحت نظر پزشک متخصص گام به گام برید جلو..

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

قرص فیناستراید برای باروری خوب نیست. مصرف نکنید.

تنها راه تقویت با قرص های ویتامین B کمپلکس و زینک هستش و لاغیر. اونم نه هر روز، چون بشدت هایپر میکنه. هر از گاهی بخور.

اگر میتونی هر ماه یه دوز آمپول تقویتی نوروبیون بزن.

همین.

درود بر ارمین عزیز

حالا مثلا نسل ما چیه که توی ایران گسترش بدیم (اصلا تا چند سال دیگه ایرانی هست) جدا از شوخی خودم 10 ساله فینا استراید با شامپو کتو نازل مصرف میکنم با 37 سال سن دادشم کچل شده ولی من هنوز مو دارم هر چند کم شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان برای خشکی موی سر چه کنیم
با سپاس

لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سپاس

درود دوست عزیز

روغن بادام تلخ

------------------------

یه نمونه روغن دیگه هم هست تشکیل شده از چندین مغز اونم بد نیس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴۹ دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است:

با سپاس

روغن آرگون. پدر مادر دارش گرونه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است:

روغن آرگون. پدر مادر دارش گرونه.

بی پدر مادرش رو دارم استفاده میکنم اثرش خیلی کمه

یعنی دائمی نیست و صرفن اثر موقت داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...