رفتن به مطلب

مشکل کارت گرافیک

moja
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

11 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

اگه فرکانس مموری رو کم کردین بهتر شده پس از چیپ نیست از مموری ها میشه احتمالا

پد حرارتی خیلی مهمه احتمال داره دمای مموری ها زیادی بالا میره تو خود gpuz تو تب دوم باید دمای مموری رو هم بزنه ببین تا چند میره . 

بعد یه سوال موقعی که تصویر میره سرعت فن ها رو دور تند میشه ؟

با کم کردن فرکانس مموری یکم دیرتر فریز میکنه ولی بازم مشکل وجود داره و از بین نرفته

تو تب دوم gpu z چیزی از دمای مموری وجود ندارهt34.png

سرعت فن ها ثابته یعنی فن های اصلی کارت شکسته بوده و صاحب قبلی کارت اونهارو با فن معمولی عوض کرده

لینک به دیدگاه

vzp.pngموقع بنجمارک با gpu z

ولی بعد 1 یا 2 دقیقه بنجمارک فریز میشه و نتایج به صورت عکسی که در پیام بالایی گذاشتم در میاد

لینک به دیدگاه

بعد از بنجمارک وقتی گرافیک را باز کردم خیلی داغ بود تو خود فورمارک زده بود 60 در صورتی که وقتی بهش دست زدم خیلی داغ تر بود

لوله های مسی کنار هیت سینک هم خیلی داغ بودن

احتمالا مشکل از سیستم خنک کنندگی کارته

موقع بنجمارک یه پنکه هم تو کیس گرفتم ولی فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

ببینین عزیز اون پایین vram نوشته . شما یه زحمتی بکش gpuz رو باز کن وقتی بنچ تموم شد یا فریز کرد برو تمام اون کادر ها رو روشون کلیک کن بزن روی max بینم تا چند میره احتمال داره به خاطر ضعیف بودن فن ها مموریات آسیب دیدن . اون فن ها هم اگه دور کند هستن به درد نمیخورن این کارت ها خیلی داغن اینا جوابگوشون نیست باید فن اینتلی بزاری من دارم . شما اون عکس max کادر ها بگیر بفرست اگه دماش بالا بود بیارش منظریه بینم میتونم فن سیپیو اینتل روش بزارم بینم بهتر میشه یا نه چون اونا دور متغیر هستن ‌. البته اگه مشکل از دما باشه

09303813318 اینم شمارم

بعد این که سیستم قفل میکنه یا تصویر میره ؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۳ در ۱۲:۵۵، moja گفته است:

سلام

کارت گرافیک من توی بنجمارک ها و گیم کرش و فریز میشه

باید فرکانس هسته و رم گرافیک به ترتیب 810 و 1250 باشه ولی فقط اوایل بنجمارک یا گیم این فرکانس هست و بعدش میاد روی 300 و 150 که فرکانس حالت بیکاری  هست

مشخصات سیستم

10100f

ram 8 2400

vga=7950 3g

hdd 1t

پاور 585b 'گرین (این پاور را تازه گرفتم قبلش 330 esd گرین داشتم که فکر کردم مشکل از ضعیف بودن پاوره ولی با این پاور هم همین مشکل را دارم)

سلامت رم . پاور. هارد و cpu چک شده و خوبن 

درایور کارت به اخرین نسخه اپدیت شده

توی محیط ویندوز مشکلی نیست فقط وقتی توی مرورگر صفحات زیادی باز کردم یا موقع فیلم دیدن هر چند دقیقه یکبار برای چند ثانیه صفحه سیاه میشه و بعد درست میشه

سلام ، داداش با چه کابلی وصلی، مطمئنی مشکل از کابلت نیست؟ من یه بار همین تجربرو داشتم با کابل dvi  وصل بودم عوضش کردم درست شد 

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

ببینین عزیز اون پایین vram نوشته . شما یه زحمتی بکش gpuz رو باز کن وقتی بنچ تموم شد یا فریز کرد برو تمام اون کادر ها رو روشون کلیک کن بزن روی max بینم تا چند میره احتمال داره به خاطر ضعیف بودن فن ها مموریات آسیب دیدن . اون فن ها هم اگه دور کند هستن به درد نمیخورن این کارت ها خیلی داغن اینا جوابگوشون نیست باید فن اینتلی بزاری من دارم . شما اون عکس max کادر ها بگیر بفرست اگه دماش بالا بود بیارش منظریه بینم میتونم فن سیپیو اینتل روش بزارم بینم بهتر میشه یا نه چون اونا دور متغیر هستن ‌. البته اگه مشکل از دما باشه

09303813318 اینم شمارم

بعد این که سیستم قفل میکنه یا تصویر میره ؟

بعد اینکه قفل میکنه بعضی وقتا برنامه بنجمارک بسته میشه ولی بعضی وقتا سیستم فریز میشه و هیچ دکمه ای کار نمیکنه و من از کیس ریست میکنم

3.gif

لینک به دیدگاه

توی این تاپیک که مشکلی مثل من داشته با ادیت بایوس حل شده

اگه کسی از دوستان ادیت بایوس را بلده ممنون میشم بایوس من را برام ادیت بزنه و همینجا برام بفرسته

https://www.techpowerup.com/vgabios/123785/sapphire-hd7950-3072-120330

این فایل بایوس منه

لینک به دیدگاه

امکان داره مشکل از کابل برق پاور یا کابل های pci e باشه؟

ویرایش شده توسط moja
لینک به دیدگاه

هر چند دقیقه سیستم به مدت چندثانیه فیریز میکنه و بعد صدای بوق ممتد مثل سوت کشیدن از کارت گرافیک میاد و بعد دوباره سیستم به روال عادی برمگیرده ممکنه مشکل از خازن های گرافیک باشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۸ در 14:54، moja گفته است:

کارت را روی یه سیستم دیگه هم تست کردم ولی بازم همونطور بود

سلام . یه ۶۹۷۰ داشتم کابلای برق اضافشو وصل نکردم و روشن کردم یه صدای سوت شدید داد . من احتمال میدم یا ایراد از سلف ها و چوک هاس یا ایراد از ایسی تغذیه

لینک به دیدگاه

به نظرتون کارت قابل تعمیر هست یا بفروشمش بره

یکی پیشنهاد داده ازم 2 تومن میخره؟

لینک به دیدگاه

یکی بهم گفت که مشکل کارت از لحیم سردی vram هست

و برای حل مشکل باید همه vram ها را با هویه هیتری به مدت دو دقیقه 400 درجه حرارت بدم تا مشکل حل بشه

به نظر شما کار منطقیه هست یا باعث بدتر شدن مشکل میشه؟ 

لینک به دیدگاه

۲۰ ساعت قبل، moja گفته است:

یکی بهم گفت که مشکل کارت از لحیم سردی vram هست

و برای حل مشکل باید همه vram ها را با هویه هیتری به مدت دو دقیقه 400 درجه حرارت بدم تا مشکل حل بشه

به نظر شما کار منطقیه هست یا باعث بدتر شدن مشکل میشه؟ 

معمولا بد تر نمیشه خود اقای مرادی انجام نداد برات مگه ؟ هویه هیتری نداشت ؟

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

معمولا بد تر نمیشه خود اقای مرادی انجام نداد برات مگه ؟ هویه هیتری نداشت ؟

چرا هویه هیتری داشت

ولی برد کارت را گذاشت روی یه دستگاه که مثل ترازو دیجیتالی بود و تا دمای 330 حرارت داد

با هویه روی vram ها حرارات نداد

لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، moja گفته است:

چرا هویه هیتری داشت

ولی برد کارت را گذاشت روی یه دستگاه که مثل ترازو دیجیتالی بود و تا دمای 330 حرارت داد

با هویه روی vram ها حرارات نداد

اون هیتر هست فرق داره

هویه هیتری هم داره . شکل هویه هست اما از سرش حرارت میاد . اگه خواستی یه سوالی در این باره ازش بکن اگه با این روش درست شد که هیچ اگه نشد رد کن بره ارزش هزینه بیشتر نداره .

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

اون هیتر هست فرق داره

هویه هیتری هم داره . شکل هویه هست اما از سرش حرارت میاد . اگه خواستی یه سوالی در این باره ازش بکن اگه با این روش درست شد که هیچ اگه نشد رد کن بره ارزش هزینه بیشتر نداره .

بله دفعه پیش که رفته بودم هویه را دیدم

امروز و فردا که تعطیله دوشنبه میرم 

به نظر شما کارت را چقدر رد کنم بره 

فعلا تو دیوار اگهی کردم تا 2 تومن مشتری داره

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، moja گفته است:

بله دفعه پیش که رفته بودم هویه را دیدم

امروز و فردا که تعطیله دوشنبه میرم 

به نظر شما کارت را چقدر رد کنم بره 

فعلا تو دیوار اگهی کردم تا 2 تومن مشتری داره

اگه با هویه هیتر درست بشه که نگه دار اگه نشد رد کن بره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با vbe7 فرکانس هسته را از 800 اوردم روی 500 و فرکانس مموری را از 1250 اوردم روی 700 

تا چند روز خوب کار میکرد تا امروز که شروع کرد بازم کرش کردن فرکانس مموری را اوردم روی 600 ولی بازم مشکل باپرجاست

لینک به دیدگاه

شما کارت رو دادی تعمیر ببینی مشکلش چیه و ایا قابل تعمیره؟

البته یه تعمیر کار درست درمون

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، a.d oc گفته است:

شما کارت رو دادی تعمیر ببینی مشکلش چیه و ایا قابل تعمیره؟

البته یه تعمیر کار درست درمون

نه فقط یک بار هیت ریبال کردم

تعمیر کار درست درمون تو استان خودم کسی رو نمیشناسم

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، moja گفته است:

نه فقط یک بار هیت ریبال کردم

تعمیر کار درست درمون تو استان خودم کسی رو نمیشناسم

درود دوست عزیز.

ریبال با ریسولد یا همون هیت دادن خیلی فرق داره. خود چیپها دو قسمت هستن . اصل چیپ همون سرامیکش هست که توسط توپهای قلع خیلی خیلی ریز به روی یک برد سوار شده و اطراف سرامیک چسب خاصی خورده و پلمپه. بعد اون برد باز توپ قلع میخوره و میچسبه به pcb .

معمولا اگر توپ قلع بین سرامیک و برد چیپ مشکلی بخوره هیچ کاری نمیشه . ولی قلع بین چیپ و pcb خراب یا فاسد بشه با ریسولد یا ریبال حل میشه. 

در هرحال انجام کار رویه چیپ احتمال اینکه تصویر گرافیک کلا بره هست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...