رفتن به مطلب

خم شدن ihs پردازنده های نسل 12 !

Recommended Posts

سلام به دوستان

این مشکلی که میگن پردازنه های نسل 12 توسط گیره سوکت 1700 به مرور خم میشن و باعث بروز مشکلاتی میشن چقدر جدیه؟

اگر جدیه راه حلی هم داره؟

لینک به دیدگاه

من چیزی نشنیدم ولی یادمه سر سری 6000 هم همین داستانه بود تو نت

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Ali.Ch گفته است:

سلام به دوستان

این مشکلی که میگن پردازنه های نسل 12 توسط گیره سوکت 1700 به مرور خم میشن و باعث بروز مشکلاتی میشن چقدر جدیه؟

حساس نشین.

بنابر اظهار نظر اینتل این موضوع به دلیل سفتی گیره سوکته، و موضوع جدی نیست. راه حلش هم بازکردن مکانیزم سوکت از روی مادربرد و تعویضش با گیره های سوکت دست سازه. مثل این:

https://www.techpowerup.com/294092/thermalright-launches-bending-corrector-frame-for-alder-lake-processors

منتها اینتل گفته اگر این کارو بکنین (سوکتو از جاش در بیارین) گارانتی رو باطل میکنه. که قطعا همینطوره گارانتی مادربرد که در جا باطل میشه و همینطور پردازنده (که البته نمیدونم از کجا میخواد بفهمه.)

با توجه به حساسیت صدم میلیمتری کل مکانیسم بسته شدن پردازنده به مادربرد، ریسک این کار به هزینه اش نمی ارزه و خم شدن پردازنده به مرور - بنابر گفته اینتل - اونقدری نیست که تاثیری در عملکرد پردازنده و یا استفاده از اون بگذاره.

نتیجه اینکه حساس نشین.

لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، Ali.Ch گفته است:

سلام به دوستان

مشکل تهویه فقط پیش میاد 

نمیشکنه

لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

حساس نشین.

بنابر اظهار نظر اینتل این موضوع به دلیل سفتی گیره سوکته، و موضوع جدی نیست. راه حلش هم بازکردن مکانیزم سوکت از روی مادربرد و تعویضش با گیره های سوکت دست سازه. مثل این:

https://www.techpowerup.com/294092/thermalright-launches-bending-corrector-frame-for-alder-lake-processors

منتها اینتل گفته اگر این کارو بکنین (سوکتو از جاش در بیارین) گارانتی رو باطل میکنه. که قطعا همینطوره گارانتی مادربرد که در جا باطل میشه و همینطور پردازنده (که البته نمیدونم از کجا میخواد بفهمه.)

با توجه به حساسیت صدم میلیمتری کل مکانیسم بسته شدن پردازنده به مادربرد، ریسک این کار به هزینه اش نمی ارزه و خم شدن پردازنده به مرور - بنابر گفته اینتل - اونقدری نیست که تاثیری در عملکرد پردازنده و یا استفاده از اون بگذاره.

نتیجه اینکه حساس نشین.

پس جدای از تعویض گیره اصلی با گیره دست ساز ، نمیشه از واشر در زیر گیره اصلی استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، SaToshi گفته است:

مشکل تهویه فقط پیش میاد 

نمیشکنه

درسته، تا الان گزارشی مبنی بر شکستن نشده

ولی همین مشکل تهویه زمینه ساز مشکلاتی دیگه مثل کاهش عملکرد نمیشه؟

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Ali.Ch گفته است:

پس جدای از تعویض گیره اصلی با گیره دست ساز ، نمیشه از واشر در زیر گیره اصلی استفاده کرد؟

والا برای ملت مستضعف ایران، که پول یه مادربرد خدا تومنه، اینجور دستکاری های فیزیکی رو پیشنهاد نمیدم.

اگر حقوق ما هم مثل خارجی ها ماهی 30 میلیون بود، استفاده از واشر که هیچی، با آچار شلاقی آموزش صاف کردنش رو میگذاشتم.

• لایک 5
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 10
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۵ در 17:33، Ali.Ch گفته است:

درسته، تا الان گزارشی مبنی بر شکستن نشده

ولی همین مشکل تهویه زمینه ساز مشکلاتی دیگه مثل کاهش عملکرد نمیشه؟

سلیکون رو در مرکز بیشتر تزریق کنی نه هیچیش نمیشه

کلا خمش در مادربرد و سیپیو مشکلی نداره

شما حتی فن هم به مادربرد پیچ میکنی ماردبرد تاب برمیداره حالا این رو سطح ihs سیپیو این مشکلو ایجاد میکنه

نمیشه هیچ کاریش کرد 

ویرایش شده توسط SaToshi
لینک به دیدگاه

سلام به دلیل اینکه یه سری براکت های فلزی اومده برا جلوگیری از این موضوع توی بازار جهانی من براکت thermal grizzly برای سوکت ۱۷۰۰ رو گرفتم و تا ۲ هفته دیگه نتیجه تست رو به دوستان اعلام‌ میکنم که کاربردی داره یا خیر برای تهیه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۲/۲۹ در 19:35، Behrouz Molaei گفته است:

سلام به دلیل اینکه یه سری براکت های فلزی اومده برا جلوگیری از این موضوع توی بازار جهانی من براکت thermal grizzly برای سوکت ۱۷۰۰ رو گرفتم و تا ۲ هفته دیگه نتیجه تست رو به دوستان اعلام‌ میکنم که کاربردی داره یا خیر برای تهیه. 

سلام عزیز جان من کلیپ هاش رو دیدم بعید هست چیز بدی باشه فقط میمونه اون لم محکم بستن پیچ ها که تو یه کلیپ آموزشش بود

شما این مدل رو سفارش دادی ؟

https://www.thermal-grizzly.com/produkte/522-cpu-contact-frame-for-12th-gen-intel-by-der8auer

قیمتش چقدر در آومده براتون و از کجا

ممنونم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲ در ۱۲:۰۳، Uranium گفته است:

سلام عزیز جان من کلیپ هاش رو دیدم بعید هست چیز بدی باشه فقط میمونه اون لم محکم بستن پیچ ها که تو یه کلیپ آموزشش بود

شما این مدل رو سفارش دادی ؟

https://www.thermal-grizzly.com/produkte/522-cpu-contact-frame-for-12th-gen-intel-by-der8auer

قیمتش چقدر در آومده براتون و از کجا

ممنونم

سلام‌ بله از انگلیس گرفتم قیمتش برای خودم ۱۵۰۰ در اومد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۱/۲/۲۹ در ۱۹:۳۵، Behrouz Molaei گفته است:

خوش بحال تون تهیه کردین
الان این خبر اومده
https://www.techpowerup.com/295334/thermal-grizzly-announces-contact-frame-for-intel-alder-lake-promises-to-reduce-temperatures-by-up-to-10

ما عوام هم درگیر سی پی یو باکس هستیم :S😁

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۳/۴ در ۲۱:۵۲، Behrouz Molaei گفته است:

سلام‌ بله از انگلیس گرفتم قیمتش برای خودم ۱۵۰۰ در اومد

سلام

چی شد تست کردید؟‌

۱۵۰۰ برای ۱۰ درجه خیلی زیاد نیست؟‌

ثرمال رایتم یک نمونه زده که فقط ۴ ۵ دلاره انگار اما تستش در مقابل ثرمال گریزلی رو جایی ندیدم که هر دوتا رو تست کنه ببینه فرقی داره یا نه.

یک نکته ای هم که من تو سرچا فهمیدم اینه که بعد از اینکه این دوتا زدن شرکتای چینی مختلفی از این برکتا درست کردن از قیمت ۱ دلار تا ۱۵ دلار که اینا استاندارد نیستن و ممکنه فشار زیادی به مادربرد یا سی پی یو بیاره

اینی که ثرمال رایت زده انگار یک ماسماسکی زیرش داره (لاستیکی چیزی) که جلوی خرابکاری رو میگیره انگار. نمیدونم نسخه ثرمال گریزلی هم چیزی داره یا نه

خلاصه ممنون میشم یک اپدیتی بکنی

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۲/۲۹ در ۱۹:۳۵، Behrouz Molaei گفته است:

2 ماه بعد!....😅

لینک به دیدگاه

۱۹ ساعت قبل، Master گفته است:

سلام

چی شد تست کردید؟‌

۱۵۰۰ برای ۱۰ درجه خیلی زیاد نیست؟‌

ثرمال رایتم یک نمونه زده که فقط ۴ ۵ دلاره انگار اما تستش در مقابل ثرمال گریزلی رو جایی ندیدم که هر دوتا رو تست کنه ببینه فرقی داره یا نه.

یک نکته ای هم که من تو سرچا فهمیدم اینه که بعد از اینکه این دوتا زدن شرکتای چینی مختلفی از این برکتا درست کردن از قیمت ۱ دلار تا ۱۵ دلار که اینا استاندارد نیستن و ممکنه فشار زیادی به مادربرد یا سی پی یو بیاره

اینی که ثرمال رایت زده انگار یک ماسماسکی زیرش داره (لاستیکی چیزی) که جلوی خرابکاری رو میگیره انگار. نمیدونم نسخه ثرمال گریزلی هم چیزی داره یا نه

خلاصه ممنون میشم یک اپدیتی بکنی

12 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

2 ماه بعد!....😅

سلام دوستان راستش یادم‌رفت اصلا بگم کار زیاد داشتم. تفاوت دما ۵ درجه بود برای من. مدل ترمال گریزلی چیزی زیرش نداره ولی با cnc برش داده شده و دقیق فیت میشه. این براکت بیشتر باید برای خم نشدن استفاده بشه تا اصلاح دما. بستگی به کولر هم‌داره کولر من nzxt z73 هست و کلا صفحش مناسب بوده از اول و مشکل خنک کنندگی نداشت ولی خیلی کولرا هست که با این براکت ۱۰‌ درجه خنکتر کار میکنن. در کل به نظر من خریدش برای مشکل سار نشدن براکت پردازنده خوب هست ولی برای کاهش دما ارزش خریدش کم هست. البته ناکفته نماند که پردازنده ای مثل ۱۲۹۰۰ کا اگه باشه که هیچی خنکش نمیکنه ۵ درجه خیلی فرقه. دیگه بستگی به جیبتون داره.. اون مدل های ارزونتر هم تست نکردم نمیدونم ولی کل داستان این برکت جایگزین اینه که فشار به صورت یکسان به همه طرف پردازنده وارد بشه و خب مدلای دیگه اگه دقیق ساخته نشده باشن اصلا هیچ فرقی ایجاد نمیکنن.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام 

دوستان کسی از این فریم ها LGA1700 اگر تو بازار مشاهده کرد حتما اطلاع رسانی کنه ممنون میشم 

بنظر که وضعیت جالبی نداره اتصال ها با کولر و باعث افزایش دما میشه 
این چه طراحی بوده اینتل زده داده بیرون :S
فکر میکنم داستان پیش بیاد با این وضعیت:(

Screenshot_20220801-173054.thumb.jpg.780373c726f47fad6d16c13ed4c1f985.jpgScreenshot_20220801-173023.thumb.jpg.99a84302bba02b92921de8f6819d9707.jpgScreenshot_20220801-172938.thumb.jpg.5c224db64ef45520cec174e1c80c496b.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...