رفتن به مطلب

آیا زمان تعویض پاور فرا رسیده؟!

Recommended Posts

۱۴ ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

اگر اقتصادی حساب میکنید چرا برای استیکر و طراحی بیرون پاور هزینه کردید؟ آیا نیاز به قوطی شیک و رده بالا در این رنج هست؟ بهتر نیست این هزینه در داخل پاور روی برد انجام بشه؟

یه نگاه به گوشی های flagship بکنید!

استیکر دارن، شارژن توان بالا دارن، پردازنده قدرت مند دارن و... ولی خیلی چیزای دیگم ندارن!

این چه حرفیه اخه ، پس بگیم چرا فلان ویژگی رو داری اون یکیو نداری؟ خوب اگه قرار بود همه چیو داشته باشه میشد سری بالارده

14 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

3- الان پاور GED شما در بازار قیمتش چنده؟ همین لیون کامپیوتر ملاک بگیریم.

بحث قیمتی درسته به نظر منم نباید قیمت با محصولی که از دید فنی برتری هایی داره یکی باشه 

منظورم من این بود ما اطمینان دقیق نداریم که شما با چه کیفیتی سفارش دادین و هیچ تستی هم وجود نداره جز حرف شما! 

بقیه پاور ها هم تستی ازشون نیست اگه هست چند نمونه مدرک بیارید که هر پاوری تولید میشه قطعاتش به صورت دقیق بررسی بشه که اصل هست یا تقلبی و فقط اسمش برند هست

افزایش قیمت اخیر نیز انصاف نیست

صحیحه 

با تشکر مخصوص از شما که حتی یدونه وبسایت فروش درست نکردید که مستقیم به کاربران بفروشید. در صورتی که بیشتر گارانتی ها حتی اونایی که طی چند سال اخیر اومدن سایت زدن و با قیمت منطقی عرضه میکنن. شما همین پاور تحویل نماینده های گرامیتون میدین. لیون روز اول GED 700 مینویسه 2200 و شهرفافا مینویسه 1840. خیلی بفکر مشتری هستین. تشکر.

کاملا درست و صحیحه

این چند مورد از حرفتون واقعا منطقی و خوب هست

من میگم حتی فن رو از نمایندگی داخل پاساژ ایران گرفتم 1.100 بعد مغازه میده 950

:)))))))))))))))))))

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

دوستانی که میگن بعد از 5 سال پاور عوض بشه بهتره، برای اون پاورهایی که گرین یا شرکتهای دیگه 10 سال گارانتی میکنن هم همین نظرو باید داشت؟

این حرف مسخرست

پاوری که تو فشار نبوده باشه بیشتر از 5سال دووم میاره...خیلی بیشتر

متاسفانه تجربه شخصی افراد باعث دادن نظرات خنده دار میشه

مراقب پاور باشید ، تهویه مناسب باشه و جنس تهیه شده از مواد مرغوب استفاده کرده باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه 

پاور قلب سیستم هست قطعا استاندارد های بیشتری رو باید کسب کنه تا رو سیستم شما پیچ بشه

البته خطا همیشه هست

11 ساعت قبل، invoker گفته است:

وزن پاوره

نمیدونم این تیکه به شخص خاصی بود یا نه ولی مسخره ترین صحبتیه که میشه کرد همینه :))))))))))))))))))))))))))))))))))

مگه قراره بندازیش زیر تانک؟

اخه این بدبخت کلا چندسال یه جا پیش میشه و هیچ تکونیم نمیخوره 

کیفیت قطعات الکتریکی و طراحی مدار رو نمیشه با وزن سنجید که

لینک به دیدگاه

پیشنهاد به وزارت نیرو :x :

از این به بعد به جای بخاری و که نفت و گاز میسوزونه طبق گفته عزیز از پاور های سری GED گرین استفاده بشه برای گرمایش خانه و اتاق

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

نه حتما من اینو ردیف میکنم.. دیگه موضوع ترسناک شده...

ببین من خیلی دوست داشتم پاور بعدیم ماژولار یا نیمه ماژولار باشه... 

این به نظرت چطوره GP700B-HP EVO 

ارزش داره 1 تومن بیشتر  هزینه کنم براش؟ 

مگه پاورت گیرین نیست؟

مرد مومن ببر نمایندگی بگو تست سلامتی بگیرید اگه نیاز به سرویس داره انجامش بدید 

این همه راه بری که چی اخه

لینک به دیدگاه

جای نقد کردن این و اون ...

------------------------------------------

ما که خدارو صد هزار مرتبه شکر هر حرفی زدیم با پشتوانه تجربه بودش و شعار تجربه رو تجربه کردن خطاس ...

ریا نباشه : سودش رو هم خیلی ها مثل این دوست عزیز بردن ... سود 100% خالص *

( لطفا این پست رو نقل قول نفرمایید. )

یادگاری.jpg

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

در مورد FDB بودن فن هم همچنان گواهی دقیق در دسترس نیست و فقط حرف گرین موجوده! که نمیدونم چقدر میشه باور کرد.

بار چندم دارم میگم 

گیرین تولید کننده نیست از oem میگیره

فنش هم از yate loon تهیه شده

images_Autumn95_Hesam_650A-UK_011-1160x773.jpg.webp

https://www.yateloon.com/en/product-87428/DC-FAN-SERIES-120x120x20.html

55 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

شما هر پاور برندی که علاقه دارین داخل گوگل سرچ بزنید TearDown هست اگر نباشه داخل سایت برند لینک گواهی 80Plus و باقی گواهی هارو میتونید ببینید.... طی همون تست ها معلوم میشه پاور چقدر قدرت داره، وضعیت نویز و ریپلش چطوره. 

بله میدونم 

منم نوشتم پاور های گرین oem دارن و اکثر از high power تهیه میشن البته مدل های دیگ از شرکت های دیگ هم هست

شما برای 80 plus باید oem رو سرچ کنید نه green

56 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است:

اش شما یدونه هم فن DeepCool در همون رنج قیمت تهیه کنید. اونوقت متوجه تفاوت کیفیت خواهید شد. باقی برندها هم همون قیمتن ولی بازار داخلی گرونتر بفروش میرسه متاسفانه.

فن های گرین سری haf و gf120 از عالی ترین ها هستن تو بخش فنی

مدل های دیپ کول هم هست ولی قابل قیاس نیست

بحث قیمتی از نظر من کاملا حق با شماست

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

سلام 

بعضی مواقع فکر میکنم عمر پاور مثل آدما دست خداست 

پاور متفرقه ای سال 2010 برای سیستم پنتیوم خریدیم دوتا کیس عوض کرده هنوزم داره کار میکنه 

بنظرم اگه خیلی استرس دارید عوض کنید ،اما اگه فقط شک و شبهه هست دوسال دیگه هم نگهش دارید بعد عوض کنید بره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۹ دقیقه قبل، invoker گفته است:

ما که خدارو صد هزار مرتبه شکر هر حرفی زدیم با پشتوانه تجربه بودش و شعار تجربه رو تجربه کردن خطاس ...

یادگاری.jpg

منم به نصحیت دوستم گوش کردم ماشینو بردم کارواش و بعد سرامیک کردم. هم شتابش زیاد شد هم سرو صداش کم شد. خدا خیرش بده.

لینک به دیدگاه

۳۶ دقیقه قبل، SaToshi گفته است:

مگه پاورت گیرین نیست؟

مرد مومن ببر نمایندگی بگو تست سلامتی بگیرید اگه نیاز به سرویس داره انجامش بدید 

این همه راه بری که چی اخه

خدا هیچ مومنی رو سر دوراهی نزاره..

داداش 8 ساله داره کار میکنه..

هفته پیش یکدفعه از پشت مانیتور دومم دود بلند شد

اولش سکته رو زدم فکر کردم از پشت کیس هست بعد دیدم از پنل مانیتوره.. 

میترسم یکدفعه پاور هم همچین بلایی سرش بیاد

9 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

سلام 

بعضی مواقع فکر میکنم عمر پاور مثل آدما دست خداست 

پاور متفرقه ای سال 2010 برای سیستم پنتیوم خریدیم دوتا کیس عوض کرده هنوزم داره کار میکنه 

بنظرم اگه خیلی استرس دارید عوض کنید ،اما اگه فقط شک و شبهه هست دوسال دیگه هم نگهش دارید بعد عوض کنید بره 

نمیدونم والا... تجربه هفته پیش یکم رو مخم رفته

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، invoker گفته است:

( لطفا این پست رو نقل قول نفرمایید. )

یادگاری.jpg

شرمنده من نقل کردم XD

...

عزیز برادر الان شما جایگزین این 700 وات گیرین چه مدلی پیشنهاد میدی توی رنج 2 تا 3.. ؟

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، Mr.jalilpour گفته است:

بله - پاور خوبیه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۱ در 22:52، Hadi MP گفته است:

1-در اینکه این سری اقتصادی هست یک سری مسائل واقعاً ذهن منو مشغول کرده. اگر اقتصادی حساب میکنید چرا برای استیکر و طراحی بیرون پاور هزینه کردید؟ آیا نیاز به قوطی شیک و رده بالا در این رنج هست؟ بهتر نیست این هزینه در داخل پاور روی برد انجام بشه؟ حتی اگر یک Cap جامد بشه بهتر از استیکر و باقی تزئینات نیست؟

یه دو مورد از نکاتی که مطرح کردین نظرمو جلب کرد، چون مستقیما با کاری که انجام میدم مربوط بود، گفتم نظرمو با شما در میون بگذارم، یکی بحث طراحی ظاهری قطعه است، که ممکنه برای شما مهم نباشه - ولی برای من و برای خیلی ها مهمه.

الان شما پاور های Entry Level رو هم ببنید در دنیا، همه به ظاهرشون میرسن. من دو مرتبه پاورهای GED گرین رو بررسی کردم، یه بار هنوز برچسب های زینتی رو نداشت، به ظاهرش امتیاز 7.5 از 10 دادم، و دفعه دومی که بررسی کردم، برچسب های زینتی اضافه شده بود، که 0.5 امتیاز بیشتر بهش دادم شد 8، از بابت ظاهرش.

پس این موضوع که یک شرکت تلاش میکنه، به ظاهر محصولش برسه، اتفاقا یکی از مواردی است که من نوعی - به عنوان بررسی کننده - به دنبالش هستم. منطقش هم اینه، من ممکنه پول نداشته باشم یه پاور گرون قیمت خوشکل با RGB بخرم، ولی این حق رو دارم که پاوری که می خرم، به اندازه خودش - در سطح خودش، قشنگ باشه و ظاهر سیستمم خوب در بیاد.

اما در مورد رسیدگی به تجهیزات داخلی، این رو عرض کنم خدمت شما - هزینه داره - به همین راحتی. هزاران تجهیزات بهتر میتونید در یک محصول کار بگذارید، ولی خوب، نتیجه اش این میشه که قیمتش میره بالا. همه ی شرکت ها برای تولید محصول، دسته بندی قیمتی دارند و بر اساس اون دسته بندی قیمتی، از قسمت های مختلف هزینه ها رو میزنن!! قرار نیست همه چیز در سطح کلاس AAA در تمام رده های محصولی به کار بره.

منطقی نیست که همه ی شرکت ها فقط پاور 10 میلیون تومنی بسازن. پس ما چیکار کنیم که فقط 2 میلیون تومن پول داریم؟ ما باید بریم بی سیستم بمونیم، چرا؟ چون شمای نوعی فقط بهترین کامپوننت های موجود در دنیا رو میخواین؟ نمیشه که.

این موضوع در مادربرد هم صادقه، در کیس، در تمام محصولات سخت افزاری، حتی در سوکت مادربرد هم صادقه. در پاور هم صادقه.

الان مثال میزنم، پاور های RM شرکت کورسیر:

photo_2022-01-31_00-17-25.jpg

اومده از خازن های چینی استفاده کرده. تو بررسی ها هم گفتن، داداش خازن هاش همچین مالی نیست. حتی فنش هم چینیه. ولی گفتن اوکیه؟ چرا؟ چون گارانتی داره - چون RM در سطح کلاس Entry Level محصولات کورسیر قرار داره و بنا نیست، دلخواه Power User های سخت پسند باشه! ایرادی نداره وقتی شما قیمت رو میاری پایین، مجبوری از یه جای کار بزنی، وگرنه قیمت پایین نمیاد!

یا مثلا همون موردی که در ارتباط با مقایسه آمپراژ دو خط 3.3 و 5 ولت پاور گرین فرمودین، بله، من هم به عنوان بررسی کننده متوجه شدم دو آمپر کمتره، ولی ایرادی نیست چون GED در کلاس Entry Level محصولات گرین قرار داره! در عوض گرین اومده تمام پروتکشن های لازم و استاندارد رو در این محصول پایین رده - اعمال کرده، اما مثلا نگاه کنی، محصول رقیب، آمپراژ بیشتر داره در عوض اومده از تعداد پروتکشن ها کم کرده، مثلا گرین 8 تا پروتکشن داره، اون یکی محصول 4 یا 5 تا پروتکشن داره.

دیگه حالا انتخاب بین این دو محصول برمیگرده به شمای خریدار که چه چیزی برات مهمه، اینکه مثلا پروتکشن ها کامل باشه، یا آمپراژ بیشتر برات مهمتر باشه. من نوعی توی کیسم 6 تا کیت ARGB دارم که از ولتاژ 5 ولت پاور تغذیه میکنه، پس میرم سراغ آمپراژ، شما 5 تا کیت ARGB نداری، با یه SSD و یه هارد دیسک همین آمپراژی که پاور GED میده، برات کافیه، حالا پروتکشن ها مهمتره، میری سراغ GED.

برای هر کاربری باید محصولی وجود داشته باشه و گرین در سری GED تلاش کرده، اون سهمی از بازار رو در اختیار بگیره که کاربر هاش پول ندارن، اما دلواپس پروتکشن و استاندارد ها هستند. 

در مورد آمپراژ 3.3 و 5 ولت مثلا یه مثال دیگه، چند وقت پیش پاور 1250W V2 Gold کولر مستر رو بررسی میکردم، اون هم در این دو ریل، نسبت به رقبا 5 آمپر کمتر داشت، یعنی در مقایسه با محصولات خود کولر مستر در اون واتیج، به جای 25 آمپر خروجی 20 آمپری داشت در این دو ریل. اما ایرادی نگرفتم، چرا؟ چون خود کولر مستر وسط سایتش نوشته داداش، این پاور Entry Level منه! انتظاری که ازش داری باید در حد Entry Level باشه! قرار نیست مثل سری V Platinum باشه!

هر شرکتی تلاشش رو میکنه در سطحی که محصول تولید میکنه، در اون سطح، بهترینش رو ارائه کنه؛ و کاهش هزینه ها و زدن از امکانات و نوع استفاده از کامپوننت ها، همه وابسته به سطح قیمتی محصول هستند. چه کورسیر باشی، چه ایسوس باشی، چه گرین باشی. این یک واقعیته که هرچی پول بدی همونقدر آش میخوری. و کاربر در اینجا باید بگرده بره سراغ محصولی که، یه چیزیش رو بیشتر می پسنده، امکاناتش، توانایی ها، گارانتی، و صد البته کیفیت - در سطح کلاس قیمت محصول.

در ۱۴۰۱/۳/۱ در 22:52، Hadi MP گفته است:

که مثل بعضی وبسایت های بررسی داخل حتی متن مطلبم کپی پیست شرکت گرین باشه. واقعیت مینویسم)

اگر منظورت منم، اطلاع داشته باشید که در ایران، - به علت بی پولی - هیچ رسانه ای - تجهیزات تست پاور نداره. حتی شرکت های گارانتی، به غیر از گرین، اونقدری که باید - تجهیزات تست پاور ندارند. چیزی که در بررسی های میاد، حاصل تست خوانش نرم افزاری - که دقیق نیست - از 3 ریل اصلی پاور تحت فشاره! همین و بس. در بسیاری از کشور های دنیا که کمابیش مثل ما هستند، در رسانه هاشون تجهیزات تست پاور ندارند و اونها هم مثل ما، محدود به تست پاور به صورت نرم افزاری با استفاده از سخت افزار در اختیار خود هستند. بنابراین، اینو باید بدونید که، بررسی "پاور" در رسانه های ایران، به دلیل فقدان تجهیزات، در سطح استاندارد Tomshardware و Linus Tech Tips و Techpowerup در نمیاد. 

در مورد کپی پیست که البته ادعای شما نادرسته اما، در تمام رسانه های دنیا، بخشی از اطلاعات ریز فنی ذکر شده در سایت سازنده (صفحه محصول) در بررسی ذکر میشه و من هم در بخش هایی از بررسی هام، در مورد تمام محصولات، مثل همه جای دنیا، به سایت سازنده محصول رجوع میکنم. مثلا اگر کولر مستر میگه همه ی خازن های من ژاپنیه، من دیگه نمیرم چاقو بیارم شکم خازن پاور رو پاره کنم ببینم بوی باغ گیلاس ژاپن رو میده یا نه.

همون ادعای کولر مستر برای من سنده، وقتی میگه ژاپنیه، منم توی بررسی ام میگم ژاپنیه، عینا" بقیه سایت ها هم میگن ژاپنیه. این وسط یکسری لابراتوار های فنی هستند، مثلا Cybenetics که اونها میتونن تشخیص بدن که آیا ژاپنی هست یا نه - که انشاالله یه روزی رسانه ها اینقدر پولدار بشن که لابراتوار بزنن، نه در حد Cybenetics، ولی در حد معمول.

عینا وقتی گرین هم میگه فن به کار رفته در محصول ساخت فلان شرکته، من نهایت میتونم بازش کنم عکس از پشت فن بگیرم بگذارم، دیگه امکان راستی آزمایی بیشتر از این ندارم.

در مورد داغ شدن GED، من یک روز کامل باهاش کار کردم، حرارت بدنه پاور به حدی نبود که بگم داغه، طبیعی بود. با این حال از اونجایی که این پاور رو برای دوستان پیشنهاد دادم و چند نفر تهیه کردند، حسب ادعای شما مبنی بر داغ شدن بدنه GED، بهشون پیام دادن چک کنند به من خبر بدن. اگر دوستانی که مورد اعتماد من هستند و این پاور رو بر اساس نظر من تهیه کردند به من تایید بدن که این مدل به صورت غیر عادی بدنه اش داغ میشه، من جزو نکات منفی این پاور در بررسی اضافه خواهم کرد. در غیر این صورت ممکنه صرفا یک Defect باشه و مشکل از سمت پاور شما بوده باشه.

لینک به دیدگاه

سلام یک سوال چه طور میشه از یک پاور رو تست کرد که متوجه شویم پاور مشکل دارد یا نه. که برای شخصی که در لحظه پول تعویض ندارد یک مدت استفاده کند بعد پاور رو تعویض کند لطفا راهنمایی کنید با تشکر

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

کورسیر CX650 ,MWE 700 B EVGA هیچکدوم در این رده محصول استیکر و منحنی و بسته بندی شیک در حد رده بالا ندارن! همشون ساده و بسیار Entry level دیزاین شدن.

جناب آرمین متاسفانه شما هم همانند آقای موسوی دارین بحثو دور میزنین و واقعیت قبول نمیکنید. اگر در همین رنج قیمت پاورهای دیگری از برندهای معتبر هست که خازن ژاپنی توپولوژی LLC، گواهی معتبر و ... دارن این چیو نشون میده؟ یعنی شما داری کم فروشی میکنی!

هادی جان، من نظر خودمو میدم، کاری به صحبت های مهندس موسوی ندارم.

در مورد طراحی به جایی نمیرسیم چون اصلا دیدگاهمون متفاوته. در مورد کم فروشی و این صحبت ها، نظرتون محترم، ولی من قبول ندارم، اهمیتی هم نداره، بالاخره نظر هر شخصی محترمه.

در مورد توپولوژی و گواهی معتبر و اینا، شما مدعی هستی بهترش هست، خیلی هم عالی، برو بخر. مسلما" تحقیق کردی و دیدی از گرین بهتر هست، برو تهیه کن. من اصلا هیچ تلاشی برای تغییر نظر شما ندارم. از نظر من، مهم اینه کاربر پاور خوب تهیه کنه، شما عاشق کورسیر هستی، بسمه الله، یکی دیگه از یه برند دیگه خوشش میاد، اونم ماشاالله.

هیچ اصراری من روی برند خاصی ندارم.

وقتی هر پاور 700 وات برنز دیگه بازار یکدست 20 آمپره چرا اینجا باید کمتر باشه؟

چون تعداد سوکت هاش کمتره و نیازی نداره. پاور گرین، تعداد 6 تا سوکت SATA، با 2 تا سوکت Molex داره، جمعش میکنه 8 تا. روی ریل های ثانویه 3.3 و 5 ولت هر کدوم 18 آمپر میده، حالا 18 آمپر تقسیم بر 8، میشه به هر سوکت 2.25 آمپر میرسه.

یه پاور دیگه که 20 آمپر داره، حتما تعداد سوکت هاش بیشتره، فرض کن 8 تا سوکت SATA داره با 4 تا Molex، جمعش میکنه 12 تا. روی ریل های ثانویه 3.3 و 5 ولت اگر 20 آمپر میده، حالا 20 آمپر تقسیم بر 12، میشه به هر سوکت 1.66A میرسه.

یه دونه SSD یا یه دونه HDD بیشتر از 2 وات که مصرف ندارن، دارن؟ پس غیر استاندارد نیست.

حالا خودتم میتونی این ضرب و تقسیم رو برای هر پاوری که در نظر داری حساب کنی، اگر میبینی که گرین مناسب نیست، آمپراژش کمه، یا کانکتورش کمه، یا اصلا خوشت نمیاد، نمیخری، Easy.

قبل از خرید پاور و ماوس پد هربار که جستجو کردم سایت های معروف داخلی متنشون کپی پیست خود گرین بود. اینطوری خریدار چه چیزی متوجه بشه؟ توهین به شعور خوانندست! نمیدونم اونا مجبورن اینطوری مطلب بزارن برای دریافت مبلغ یا ادامه اسپانسری و...؟! ولی بسیار مسخرست همون اطلاعات داخل سایت شرکت هست. کپی پیست کردن مشخصات اصلی یکطرفه. کپی کردن کل معرفی و نوشته های شرکت یک طرف! 

بله شما اطلاعات کلیدی برمیداری، ولی به عنوان شخصی که محصول دستشه نظر خودتو هم مینویسی. مثلاً شرکت نوشته : آرگونومی خوبی داره و گیمینگه؛(نظرشما) ولی طی استفاده 4 ساعته از آرگونومی محصول راضی نبودیم ارتفاعش زیاد بود کم بود هرچی!

وقتی که میای کل متن صفحه رو Copy , Paste میکنی و حتی یک کلمه هم از خودت نمینویسی و چندین سایت دیگه هم به همین صورته این دیگه رویو نیست، آگهی شرکته!

در این موارد واقعیتش نظری ندارم چون فروشنده نیستم. یکی از دوستان که در بخش فروشگاهی فعالیت میکنه بهتر میتونه نظر بده چرا این اتفاق میفته.

در مورد ماوس پد هم نظری ندارم، چون تجربه ماوس پد های گرین رو نداشتم.

ادعای کولرمستر، یا EVGA یا هرشرکت دیگه اگر دروغ هم باشه وقتی میره تست بهش فشار میاد خودشو معلوم میکنه. همونطور که در موضوع 2 پاور گیگابایت دیدیم! و باقی شرکت ها که الان چندین گواهی دریافت میکنن هرکدوم به بخش جدایی ارتباط داره. ولی در مورد گرین، تسکو، سادیتا و هربرند دیگه که هست چنین چیزی وجود نداره! شما میفرمایید گرین خودش تجهیزات لازم داره درسته؟ میتونن برای هر محصول یک ویدیو چند دقیقه ای تهیه کنن با لودهای مختلف و تست نویز فن و غیره. تو سایتشون قرار بدن. اگه یک کانال یوتیوب مثل گیمرز نکسوس میتونه انجام بده یک شرکت با اینهمه ادعا حتماً براش کاری نیست.

برادر اگر یک نفر حقوقی خودش محصول خودش رو تست کنه به نظرت مورد قبول قرار میگیره؟ نه، چون خودش ذینفعه. بنابراین گرین اگر بیاد هر تستی از محصول خودش بگیره بگذاره توی سایت، هر چقدر صادق باشه، اما اثری که باید داشته باشه نداره چون خودش ذینفعه. بنابراین اینکه میفرمایید خودش ویدیو بگیره برای اثبات - فارق از ارزش فنی، از نظر عموم به نظرم بیهوده است. تنها کاری که میتونه بکنه که نشون بده به محصول خودش اعتماد داره، بحث مدت گارانتیه. وقتی گارانتی رو مدت دار میگذاره، میشه اعتماد کرد.

اینم که فرمودی بده بقیه تست کنن، پیشنهاد خوبیه اما 2 تا مسئله است، یکی اینکه خودت میدونی ایران تحریمه، پس امکان ارسال پاور و بررسی در خارج از ایران منتفیه، دوم اینکه محصولات گرین منحصرا برای بازار ایرانه، یه وقتی شما یه محصولی عرضه میکنی که قراره در بازار های جهانی فرض کن توی Amazon فروش بره، منطق داره هزینه کنی بدی سایت های خارجی بررسی کنند، ولی برای محصول local این کار منطق اقتصادی نداره، هرچند اطلاع دارم گرین تلاش کرده و تونسته بعضی پاور هاشو بفرسته برای بررسی به Cybenetics. ولی در کل با توجه به فروش خوبی که گرین در ایران داره میشه به راحتی متوجه شد اعتماد گسترده ای تونسته در میان کاربران به خودش جلب کنه.

در کل این پاور میتونست خیلی بهتر باشه ولی همراه با قیمت بالا متاسفانه فقط ظاهر شیک داره و قطعاتش که اصل کاره کیفیت خوبی ندارن. و با این قیمت هرگز ارزش نداره.(شبیه ماشین های ایران خودرو و سایپاست، چراغ ها شیک ولی فنی فاجعه، قیمت هم فاجعه تر)

والا اگر شبیه ماشین های ایران خودرو و سایپا بود که الان همه تو فروم متفق القول از محصولاتش شکایت میکردند. همچین چیزی شما دیدی؟ شما یه سر دیجی کالا برو کامنت ها رو بخون، به ندرت ناراضی پیدا میکنی. همین الان تو همین فروم، شما اولین نفری هستی که میگی من این پاور GED رو گرفتم و ناراضی ام!

به هر صورت آقا هادی، از نظر شما فاجعه است. متوجه شدیم و ممنون از اینکه نظرتون رو در میان گذاشتین. 

بریم ادامه تاپیک . . . . . . . . .

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ali m گفته است:

سلام یک سوال چه طور میشه از یک پاور رو تست کرد که متوجه شویم پاور مشکل دارد یا نه. که برای شخصی که در لحظه پول تعویض ندارد یک مدت استفاده کند بعد پاور رو تعویض کند لطفا راهنمایی کنید با تشکر

برادر شما نرم افزار OCCT رو میگیری دانلود میکنی، تست Power داره، سه تا ریل اصلی رو نشون میده.

اگر نوسان ولتاژ هر ریل، بیش از 5% باشه، حالا یا 5% بیشتر یا 5% کمتر، پاورت مشکل داره.

نرم افزار AIDA64 هم این تستو داره، CPU و GPU، هم تست میکنه، ریل ها رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

56 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر شما نرم افزار OCCT رو میگیری دانلود میکنی، تست Power داره، سه تا ریل اصلی رو نشون میده.

اگر نوسان ولتاژ هر ریل، بیش از 5% باشه، حالا یا 5% بیشتر یا 5% کمتر، پاورت مشکل داره.

نرم افزار AIDA64 هم این تستو داره، CPU و GPU، هم تست میکنه، ریل ها رو نشون میده.

سلام خوبی آرمین جان، بین این دو تا پاور کدومش؟

Rm1000x

Hx1000

خوندم تو سایت کورسیر هر دوتاشون خازن ژاپنی استفاده کردن، بررسی پاور هر دوتاشونو دیدم خوب بودن.

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است:

سلام خوبی آرمین جان، بین این دو تا پاور کدومش؟

Rm1000x

Hx1000

خوندم تو سایت کورسیر هر دوتاشون خازن ژاپنی استفاده کردن، بررسی پاور هر دوتاشونو دیدم خوب بودن.

سلام آقا نعیم،

HX1000

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

والا اگر شبیه ماشین های ایران خودرو و سایپا بود که الان همه تو فروم متفق القول از محصولاتش شکایت میکردند. همچین چیزی شما دیدی؟ شما یه سر دیجی کالا برو کامنت ها رو بخون، به ندرت ناراضی پیدا میکنی. همین الان تو همین فروم، شما اولین نفری هستی که میگی من این پاور GED رو گرفتم و ناراضی ام!

به هر صورت آقا هادی، از نظر شما فاجعه است. متوجه شدیم و ممنون از اینکه نظرتون رو در میان گذاشتین.

درود آرمین جان.

احتراما" من اصلا کاری به این بحث و صحبت ها ندارم . کلا خودم رو هم کنار کشیدم .

ولی مثال دیجی کالا واقعا" منو شکه کرد *

--------------------------------------------------------------

تا همین دیروز / پریروز ... مشابه همین صحبت ها ... خیلی ها پیرو توجیه کردن حرفاشون حتی کامنت و نظرات سایت های جهانی مثل Amazon و New Egg رو هم قبول نداشتن !!!

ولی الان دیجی کالا شده سنبل ( کامنت ها رو بخون، به ندرت ناراضی پیدا میکنی ) سایتی که اندک کسی هست نفهمه سرتاپاش دستوریه !!!

اگه تایید صحبت ها اینه که یه پیشنهاد برادرونه به دوستان دارم.

موضوع رو تموم شده بدونین.

----------------------------------------------

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

به عنوان آخرین سوال برای من که دانش من در حد دیپلم است کدام رو استفاده کنم راحت متوجه شوم

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام

یه مدت میگفتن که برای اندازه گیری دقیق ولتاژ هر ریل به ولت متر نیاز هست و ولتاژی که توسط مادربرد نشون داده میشه عدد دقیقی نیست .
اون حرف اشتباه بوده یعنی ؟

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، ali m گفته است:

به عنوان آخرین سوال برای من که دانش من در حد دیپلم است کدام رو استفاده کنم راحت متوجه شوم

OCCT راحت تره.

15 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

سلام

یه مدت میگفتن که برای اندازه گیری دقیق ولتاژ هر ریل به ولت متر نیاز هست و ولتاژی که توسط مادربرد نشون داده میشه عدد دقیقی نیست .
اون حرف اشتباه بوده یعنی ؟

چطوری میشه با یه دونه ولت متر همزمان ولتاژ سه تا ریل رو زیر فشار بررسی کرد؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، invoker گفته است:

تا همین دیروز / پریروز ... مشابه همین صحبت ها ... خیلی ها پیرو توجیه کردن حرفاشون حتی کامنت و نظرات سایت های جهانی مثل Amazon و New Egg رو هم قبول نداشتن !!!

ولی الان دیجی کالا شده سنبل ( کامنت ها رو بخون، به ندرت ناراضی پیدا میکنی ) سایتی که اندک کسی هست نفهمه سرتاپاش دستوریه !!!

اگه تایید صحبت ها اینه که یه پیشنهاد برادرونه به دوستان دارم.

موضوع رو تموم شده بدونین.

----------------------------------------------

شوکه شدن نداره، وقتی یک محصول میگن "فاجعه" است، قاعدتا باید این فاجعه بودن خودشو نشون بده دیگه. من وقتی میخوام یک محصولی بخرم، در کنار خواندن بررسی ها، یکی از کارهایی که میکنم اینه میرم به آمازون و نیواگ سر میزنم ببینم ملت نظر کلی چی دادن. وقتی اکثریت راضی هستن، خوب این نشونه مثبتیه. توی ایران که آمازون نداریم، میشه کامنت های دیجی کالا رو به عنوان یکی از معیار های سنجش محصول در نظر داشت.

در مورد دستوری بودن یا نبودنش، از اونجایی که خوددمم کامنت مثبت و منفی میگذارم، تا حالا به موردی بر نخوردم که سانسور کرده باشن. نمیگم صد در صد همه کامنت ها درسته، میتونه تشویق به کامنت گذاشتن باشه از طرف فروشنده ها (که البته در مورد قطعات کامپیوتر هیچ برندی اونجا فروشنده نیست - پس صدق نمکنه)، آمازون هم همینطوره، به هر شکلی خریداران رو تشویق به گذاشتن کامنت میکنند، اما نمیشه نظرات مردم رو نادیده گرفت. فرض کن با دیدگاه بد بینانه حتی اگر 50 درصد کامنت ها دستوری باشه، بازهم به خاطر اون 50 درصد کامنت درست ارزش چک کردن داره.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

چطوری میشه با یه دونه ولت متر همزمان ولتاژ سه تا ریل رو زیر فشار بررسی کرد؟

بنده نگفتم میشه یا نمیشه 

سوالم این هست که ولتاژی که مادربرد اندازه گیری میکنه ، تا چه حد دقیق و قابل اتکاست ؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

بنده نگفتم میشه یا نمیشه 

سوالم این هست که ولتاژی که مادربرد اندازه گیری میکنه ، تا چه حد دقیق و قابل اتکاست ؟

داستان همینه، من اصلا از این دیدگاه وارد موضوع نمیشم. چون کاربر که مولتی متر دم دستش نداره، داشته باشه هم باید چند تا باشه تا همزمان ریل ها رو اندازهگیری کنه. مولتی مترش هم باید درست و حسابی باشه. بنابراین "کاری که نمیشه" و امکان انجام دادنش توسط کاربر نیست رو توصیه نمی کنم.

کاری که میشه کرد اینه که به خوانش چیپ مادربرد توجه کنید و برای سلامت پاور اونو ملاک قرار بدین. چون اون تنها چیزیه که داریم. دقیقترین راه نیست، ولی تنها وسیله ای است که در دسترس قرار دارد.

مثل کسی که دستش چنان زخمیه که نیاز به عمل جراحی داره، اما موقتا یه دستمال روش میبندند چون تنها وسیله ای است که در دسترس قرارداره. اینم همونه. چیپ مادربرد به شاید به دقت مولتی متر نباشه ولی هر مولتی متری هم مولتی متر نیست، و همه کاربر ها تو خونه مولتی متر ندارند - داشته باشند هم تعدادش کافی نیست - پس کلا از این آپشن بکشیم بیرون همون مادربرد رو بچسبیم و چک کنیم.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۲ در ۰۰:۳۳، ARMIN گفته است:

خیلی خوبه آپشن زیاد داری:

سلام 

خیلی ممنونم از راهنمایی تون دیروز پاور  گرین  GP850B OCPT با گواهی 80 Plus Platinum  سفارش دادم فردا یا پسفردا می‌رسه دستم . راستش راهنمایی شما و گارانتی نزدیک به ۱۱ ساله گرین ترغیبم کرد که پاور رو گرین بگیرم این اولین تجربه من با پاور گرین است که امیدوارم تجربه مطلوبی باشه . باز هم سپاسگزارم از راهنمایی 🙏🙋🏻‍♂️🌺🌹

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...