رفتن به مطلب

پیشنهاد کیس مناسب برای تهویه مناسب 12700k و rtx3080

Recommended Posts

سلام وقت همگی بخیر

امیدوارم اوقات خوبی داشته باشید.

بزرگوارها من قبلا یک کیس گرفتم Green Artemis z6 که تهویه مناسبی اصلا نداره. الان میخوام انشاءالله یه 12700k بگیرم و بنظر میاد ضروریه که حتما کیس تهویه مناسبی داشته باشه.

میخوام حتما کیس قابلیت AIO360 داشته باشه مثل کیس فعلی من نباشه که بالاش بسته باشه و دستم بسته باشه. و ترجیحا دوست دارم که کولر DeepCool Assasin III هم توش جا بشه (تو آرتمیس z6 اگه رمم هیت سینک نداشت جا میشد الان 1.5 سانت متاسفانه فاصله افتاده فعلا مجبور شدم یه فریم بین کیس و درش بزارم تا بشه درو ببیندم و یه فاصله 2 سانتی هم باشه بینشون. )

قیمت هم نهایتا 5 6 تومن بودجه بدجوری محدود(چون باید یه مادربرد و پاور هم بگیرم کنارش که هزینه ش زیاد میشه برام برای همین همه تلاشم اینه قیمت کمینه بشه بدون اینکه بعدا بخودم فحش و لعنت بدم!)

یه کیس دیدم بنظر میاد MasterTech 500 اسمش باشه که تعریف زیادی ازش کردن این بدرد من میخوره؟ پیشنهاد میکنید یا مورد دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ (ضمنا کیس برای مادربرد ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 هم جا داشته باشه نشه مثل Pars evo و این کیسا ریزه میزه باشه جا نشه )

نکته: من 2 تا هارددیسک 1 ssd و یک nvme دارم (بیشتر تاکیدم روی هارددیسک هست که کیس مورد نظر حداقل 2 تا جای برای اونا داشته باشه)

نکته 2: کیس حتما جا برای rtx3080 gigabyte داشته باشه که بشه داخل کیس جا بشه مثل x3 viper نباشه که این کارت داخلش جا نشه)

پیشاپیش از همه شما ممنونم

ویرایش شده توسط Master
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
اگر محدودیت بودجه ندارید H500 کولر مستر انتخاب بدی نیست
ارزونترش میشه دیپ کول CG560 که توی تست های سایتهای مختلف بسیار عالی نسبت به قیمتش عمل کرده

گرونتر هم کیس های لیان لی تازه اومدن تو بازار معمولا کیفیت مناسبی دارن ولی خیلی ارزش خرید ندارن با این قیمتهاشون

لینک به دیدگاه

درود.

اگه منظورتون این کیس هستش ...

https://www.digikala.com/product/dkp-360398/کیس-کامپیوتر-مستر-تک-مدل-t500-gaming/

باهاش کار کردم واقعا" کیس خوبیه منکه خوشم امد ازش ... ( یخورده سنگینه فقط که طبیعیه واسه ساختش ورق خوبی بکار رفته )

الان یخورده گرون شده ولی قبلا" زیر 3.5 بودش مفت بود !

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، invoker گفته است:

درود.

اگه منظورتون این کیس هستش ...

https://www.digikala.com/product/dkp-360398/کیس-کامپیوتر-مستر-تک-مدل-t500-gaming/

باهاش کار کردم واقعا" کیس خوبیه منکه خوشم امد ازش ... ( یخورده سنگینه فقط که طبیعیه واسه ساختش ورق خوبی بکار رفته )

آره همینو دیده بودم. منتها هیچ جا کانفیگ درستی ازش نیست. من الان نمیدونم کولر با چه ارتفاعی رو ساپورت میکنه. یا PSU چه سایزی رو پشتیبانی میکنه و الخ. کیسای گرین یا دیپ کول و... خوبی ای که دارن اینه که کانفیگ همه چی مشخصه این متاسفانه نه یا حداقل من پیدا نکردم. شما اطلاعی داری؟

لینک به دیدگاه

تمام مشخصاتش داخل سایت لیون هست
https://www.lioncomputer.com/product/p5y66/MASTER-TECH-T500-Mid-Tower-Gaming-CASE

لینک به دیدگاه

سلام
شما میتونید با این بودجه از برندهایی مثل کورسیر و کولرمستر کیس تهیه کنید .
جعبه خالی کورسیر میرزه به کل شرکت مسترتک

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Master گفته است:

سلام وقت همگی بخیر

امیدوارم اوقات خوبی داشته باشید.

بزرگوارها من قبلا یک کیس گرفتم Green Artemis z6 که تهویه مناسبی اصلا نداره. الان میخوام انشاءالله یه 12700k بگیرم و بنظر میاد ضروریه که حتما کیس تهویه مناسبی داشته باشه.

میخوام حتما کیس قابلیت AIO360 داشته باشه مثل کیس فعلی من نباشه که بالاش بسته باشه و دستم بسته باشه. و ترجیحا دوست دارم که کولر DeepCool Assasin III هم توش جا بشه (تو آرتمیس z6 اگه رمم هیت سینک نداشت جا میشد الان 1.5 سانت متاسفانه فاصله افتاده فعلا مجبور شدم یه فریم بین کیس و درش بزارم تا بشه درو ببیندم و یه فاصله 2 سانتی هم باشه بینشون. )

قیمت هم نهایتا 5 6 تومن بودجه بدجوری محدود(چون باید یه مادربرد و پاور هم بگیرم کنارش که هزینه ش زیاد میشه برام برای همین همه تلاشم اینه قیمت کمینه بشه بدون اینکه بعدا بخودم فحش و لعنت بدم!)

یه کیس دیدم بنظر میاد MasterTech 500 اسمش باشه که تعریف زیادی ازش کردن این بدرد من میخوره؟ پیشنهاد میکنید یا مورد دیگه ای پیشنهاد میکنید؟ (ضمنا کیس برای مادربرد ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 هم جا داشته باشه نشه مثل Pars evo و این کیسا ریزه میزه باشه جا نشه )

نکته: من 2 تا هارددیسک 1 ssd و یک nvme دارم (بیشتر تاکیدم روی هارددیسک هست که کیس مورد نظر حداقل 2 تا جای برای اونا داشته باشه)

نکته 2: کیس حتما جا برای rtx3080 gigabyte داشته باشه که بشه داخل کیس جا بشه مثل x3 viper نباشه که این کارت داخلش جا نشه)

پیشاپیش از همه شما ممنونم

من خودم کیس کورسیر 465X رو پیشنهاد میدم . کیس قبلیم بود ؛ کارت 3080ti ام اس آی سری سوپریم توش راحت جا میشد.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AMI_R گفته است:

من خودم کیس کورسیر 465X رو پیشنهاد میدم . کیس قبلیم بود ؛ کارت 3080ti ام اس آی سری سوپریم توش راحت جا میشد.

کولرشون توی 465 جا نمیشه

4 ساعت قبل، Master گفته است:

ترجیحا دوست دارم که کولر DeepCool Assasin III هم توش جا بشه

اگه اصرار ندارید به استفاده از این کولر ، مدل های زیادتری رو میتونید انتخاب کنید .

برای 12700K میخواید واتر ببندید ؟

لینک به دیدگاه

53 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

کولرشون توی 465 جا نمیشه

5 ساعت قبل، Master گفته است:

من خودم کولینگ 360 نصب کردام در پنل جلویی
اگر هم دوست ندارن که در پنل جلویی نصب کنن کولینگ رو کیس های دیگه کورسیر هم تو همین رنج قیمت هستن مثل 5000X یا Carbide Series SPEC Omega و یا کیس O11 DYNAMIC Black شرکت لیان لی

3 ساعت قبل، invoker گفته است:

image.png.fa40ec3a276ada0f30ebc61db56c4d79.png

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
شما میتونید با این بودجه از برندهایی مثل کورسیر و کولرمستر کیس تهیه کنید .
جعبه خالی کورسیر میرزه به کل شرکت مسترتک

چه مدلهایی پیشنهاد میدید تو این رنج قیمت؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، m.reza گفته است:

کولرشون توی 465 جا نمیشه

اگه اصرار ندارید به استفاده از این کولر ، مدل های زیادتری رو میتونید انتخاب کنید .

برای 12700K میخواید واتر ببندید ؟

دوست داشتم ببندم منتها بودجه فعلی اصلا جوابگو نیست. فعلا میخوام سیستم رو جمع کنم با این کولر فعلی اگه بتونم برم جلو بعد اگر شد یه واتر کولر خوب بگیرم.

چون یکدفعه ای شد مادربرد و سی پی یو و... فشار میاد اگه بخوام کولرم بگیرم.

لینک به دیدگاه

t500 چند ماهی داشتم من مشکلی با استفاده از کولرم که v6 کولرمستر هست نداشتم اما! کیفیت فنهاش دقیقا مثل فن های گرین هست فقط rgb داره قدرت و سرعتش 0

شمایی که این همه داری خرج میکنی لیان لی بگیر (البته فن باید جدا بگیری براش)

در کل با تستی که من انجام دادم با 1060 هیچ فرقی برای گرافیکم نداشت که تو t500 باشه یا تو Raidmax COBRA

دنبال فن بالای 1500 دور باشید 

ویرایش شده توسط EHSAN.K
اعمال قوانین شهریور ماه
لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

t500 چند ماهی داشتم من مشکلی با استفاده از کولرم که v6 کولرمستر هست نداشتم اما! کیفیت فنهاش دقیقا مثل فن های گرین هست فقط rgb داره قدرت و سرعتش 0

شمایی که این همه داری خرج میکنی لیان لی بگیر (البته فن باید جدا بگیری براش)

در کل با تستی که من انجام دادم با 1060 هیچ فرقی برای گرافیکم نداشت که تو t500 باشه یا تو Raidmax COBRA

دنبال فن بالای 1500 دور باشید 

خیلی ممنونم. پس از نظر کولینگ وتهویه کیس فنهای خوبی نداره.

RaidMax Cobbra رو دیدم قیدیمیه و فضای داخلش مناسب نیست.

بازم ممنونم

لینک به دیدگاه

والا من 11600k دارم با کیس کولرمستربا4تا فن و واترکولر کولرمستر240 لامصب جوابگو نیست تو استارت اولیه 50 درجه ست اونم تو هوای خنک.برای سری 12 دیگه باید کولر گازی بست

ویرایش شده توسط milad-over
لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، Master گفته است:

چه مدلهایی پیشنهاد میدید تو این رنج قیمت؟

https://www.lioncomputer.com/product/18xvq/Corsair-iCUE-4000X-RGB-Mid-Tower-ATX-Case
https://www.lioncomputer.com/product/97k4g/CORSAIR-iCUE-5000X-RGB-Tempered-Glass-Mid-Tower-Case

البته در این ها هم حداکثر ارتفاع خنک کننده ی قابل نصب 17 سانت هست . مثل Z6 آرتمیس .

اگر بخواید فن رو بالاتر از جای اصلیش نصب کنید توی این ها هم جا نمیشه .

شما دنبال کیسی هستی که 18 سانت ارتفاع برای ایرکولر داشته باشه . درسته ؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۲۳ ساعت قبل، Master گفته است:

ترجیحا دوست دارم که کولر DeepCool Assasin III هم توش جا بشه (تو آرتمیس z6 اگه رمم هیت سینک نداشت جا میشد الان 1.5 سانت متاسفانه فاصله افتاده فعلا مجبور شدم یه فریم بین کیس و درش بزارم تا بشه درو ببیندم و یه فاصله 2 سانتی هم باشه بینشون. )

مشخصات MasterTech 500 رو دیدم

حداکثر ارتفاع کولر قابل نصب با توجه به مشخصات سایت مشکی پیسی 175 میلی متر هست .

یه سایت دیگه هم 170 میلی متر اعلام کرده 

اعمال قانون نشیم صلوات 

22-6.thumb.jpg.4eb169ea4827d17c5b684f0ddf65cd89.jpg

لینک به دیدگاه

کاربردی ترین کاری که تو پایین آوردن دمای گرافیک تاثیر داشته برام استفاده از 2 فن 14 دوربالا زیر گرافیک بوده

t500

IMG_20220220_002550.thumb.jpg.9b47c27352ec82d3523e1c367bd9efad.jpg

ریدمکس

IMG_20220530_165004.thumb.jpg.4430f0d7399d84eb6175bce0472d54ad.jpg

برای تست هم که شده یبار کیس رو چرخوندم جوری که گرافیک رو به بالا باشه شاید هوا ی گرم بهتر دفع بشه اما دما 5 تا 6 درجه بیشتر شد!

دوستانی هم که تو مناطق گرم هستن بهتره بجای کیس دنبال خنک کردن اتاق یا محیطی که کیس هست باشن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۳/۸ در 16:31، Master گفته است:

سلام دوست عزیز. جا کردن همچین عظمتی داخل کیس از بزرگ ترین لذت هاست. من NH-D15 رو موفق شدم داخل کیس Z4 جا کنم. (اینو اضافه کنم که ارتفاع رم خیلی کم بود و خنک کننده بصورت استاندارد بسته شد. نیازی هم نبود یکی از فن ها بالاتر بسته بشه) زیر 5 تومن کیس خاصی نمیشه پیدا کرد که حداکثر ارتفاع خنک کننده بالای 175 حداقل باشه. یکی همین Z4 هست یکی Silverstone Primera Series SST-PM01B-RGB Mid Tower Case. اولی 175 و دومی 180. این کیس MasterTech 500 خوبه به شرطی که اطمینان حاصل کنید حداقل 175 به بالا باشه که قدرت مانور داشته باشید.

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است:

سلام دوست عزیز. جا کردن همچین عظمتی داخل کیس از بزرگ ترین لذت هاست. من NH-D15 رو موفق شدم داخل کیس Z4 جا کنم. (اینو اضافه کنم که ارتفاع رم خیلی کم بود و خنک کننده بصورت استاندارد بسته شد. نیازی هم نبود یکی از فن ها بالاتر بسته بشه) زیر 5 تومن کیس خاصی نمیشه پیدا کرد که حداکثر ارتفاع خنک کننده بالای 175 حداقل باشه. یکی همین Z4 هست یکی Silverstone Primera Series SST-PM01B-RGB Mid Tower Case. اولی 175 و دومی 180. این کیس MasterTech 500 خوبه به شرطی که اطمینان حاصل کنید حداقل 175 به بالا باشه که قدرت مانور داشته باشید.

سلام

درسته با توجه به نکاتی که عزیزان گفتن و سرچی که کردم انگار حداقل 1 تومن 1 و پونصد بیشتر باید هزینه بشه تا کیس درست و حسابی پیدا بشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...