رفتن به مطلب

3 بوق هنگام روشن شدن سیستم

ariarko
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان 

وقتی سیستم روشن میکنم یه بوق بلدن 2 یا 3 بوق کوتاه میزنه و بعد سیستم روشن میشه نگاه کردم دیدم نوشته رو یا گرافیم حس میکنم وقتی گزاشتم رو 3200رمم اینجور شده 

3060ti

11700k

g.skill tread z 2*16 3200

z590-e

لینک به دیدگاه

۵۱ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

سلام به دوستان 

وقتی سیستم روشن میکنم یه بوق بلدن 2 یا 3 بوق کوتاه میزنه و بعد سیستم روشن میشه نگاه کردم دیدم نوشته رو یا گرافیم حس میکنم وقتی گزاشتم رو 3200رمم اینجور شده 

3060ti

11700k

z590-e

سلام
این معنی بوق های مادربرد شماست
اگه 3 تا بوق کوتاه میزنه که گرافیک رو دربیارید دوباره جا بزنید .
اگه دو بوق کوتاه ، مشکل از رمه . کابل های متصل به کیس رو جدا کنید ، باتری مادربرد رو دربیارید و کلیر سیموس کنید .

فرکانس رم رو دستی روی 3200 گذاشتید یا xmp رو فعال کردید ؟
761852605_Screenshot(701).png.dcb200b7fc4c2f4893828e69a633d400.png

لینک به دیدگاه

آقا مشکل از گرافیکه 

با دقت گوش کن گرافیک جا بزن ولی برقش حالت ۶ پین یا ۸ پین وصل نکن

سیستم روشن کن با همونجوری بوق میزنه دوباره خاموش کن برق گرافیک جا بزن اوکی میشه برا من اینجوری بود

لینک به دیدگاه

یک بوق کوتاه و دو بوق بلند مشکل از گرافیک شمااگر سیستم خودتون اسمبل کردین مادربورد از داخل کیس کلا بیرون بیارین خارج از کیس تست کنید برق پاور گرافیک سوکتش عوض کنید گرافیک روی اسلات دیگه مادربوردم تست بزنید اگر بازم مشکل همچنان پابرجا بود بایک پاور دیگه گرافیک تست کنید

لینک به دیدگاه

۱۷ ساعت قبل، invoker گفته است:

سلام

مدل پاور چیه ؟!

1050 green

11 ساعت قبل، amirafshar گفته است:

آقا مشکل از گرافیکه 

با دقت گوش کن گرافیک جا بزن ولی برقش حالت ۶ پین یا ۸ پین وصل نکن

سیستم روشن کن با همونجوری بوق میزنه دوباره خاموش کن برق گرافیک جا بزن اوکی میشه برا من اینجوری بود

بیشتر زمانی اینجور میشه که سیستم رو کامل از برق میگشم وقتی تو برق میمونه این اتفاق مثلا بعد از 10 15 روز شاید بیوفته سیستم من همیشه تو برق مثلا الا روشن کردم نشد 

ایا امکان داره این واسه سیتم مشکل ایجاد کنه

17 ساعت قبل، m.reza گفته است:

سلام
این معنی بوق های مادربرد شماست
اگه 3 تا بوق کوتاه میزنه که گرافیک رو دربیارید دوباره جا بزنید .
اگه دو بوق کوتاه ، مشکل از رمه . کابل های متصل به کیس رو جدا کنید ، باتری مادربرد رو دربیارید و کلیر سیموس کنید .

فرکانس رم رو دستی روی 3200 گذاشتید یا xmp رو فعال کردید ؟
761852605_Screenshot(701).png.dcb200b7fc4c2f4893828e69a633d400.png

نه با خودش xmp فعال کردم 

6 ساعت قبل، MOJTABA91 گفته است:

یک بوق کوتاه و دو بوق بلند مشکل از گرافیک شمااگر سیستم خودتون اسمبل کردین مادربورد از داخل کیس کلا بیرون بیارین خارج از کیس تست کنید برق پاور گرافیک سوکتش عوض کنید گرافیک روی اسلات دیگه مادربوردم تست بزنید اگر بازم مشکل همچنان پابرجا بود بایک پاور دیگه گرافیک تست کنید

خیلی دردوسرع بخام مادربرد بیارم برون سیم کشی بزور رد کردم :ِD

لینک به دیدگاه

۲۰ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

1050 green

بیشتر زمانی اینجور میشه که سیستم رو کامل از برق میگشم وقتی تو برق میمونه این اتفاق مثلا بعد از 10 15 روز شاید بیوفته سیستم من همیشه تو برق مثلا الا روشن کردم نشد 

ایا امکان داره این واسه سیتم مشکل ایجاد کنه

نه با خودش xmp فعال کردم 

خیلی دردوسرع بخام مادربرد بیارم برون سیم کشی بزور رد کردم :ِD

جالبه ! بجز تجربه های خودم.

شما چندمین نفر هستین که دقیقا مشکل مشابه با این برند از پاور و دارین.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و جالب تر اینکه تمام این اشخاص با تعویض پاور با یه برند دیگه مشکلشون از ریشه برطرف شده ...

لینک به دیدگاه

۲۲ دقیقه قبل، invoker گفته است:

جالبه ! بجز تجربه های خودم.

شما چندمین نفر هستین که دقیقا مشکل مشابه با این برند از پاور و دارین.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و جالب تر اینکه تمام این اشخاص با تعویض پاور با یه برند دیگه مشکلشون از ریشه برطرف شده ...

ای بابا الا هم با این وضع هم گرونه هم دردسر آیا بع قطهاتم لتمه میزته ؟ 

به نظرتون از برق بکشم بعد از خاموشی یا بزارم بمونه تو برق

لینک به دیدگاه

وقتی سیتم خاموشه یه صدا نویز خیلی خیلی کم از تو پاور هم میاد مصل coil wine

لینک به دیدگاه

20 ساعت قبل، ariarko گفته است:

سلام به دوستان 

3060ti

11700k

z590-e

سلام داداش سیستمت هیچ مشکلی نداره ، شما از دیسپلی پورت استفاده میکنی درسته؟ و اینکه موقع روشن کردن نمیتونی بری تو بایوس؟ 

کابل hdmi رو وصل کن و برو تو قسمت بایوس گزینه csm  رو پیدا کن فعال کن از گرینه هایی که بهت میده یه قسمت در مورد pci expansion هست اونو بزار رو ignor

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ariarko گفته است:

ای بابا الا هم با این وضع هم گرونه هم دردسر آیا بع قطهاتم لتمه میزته ؟ 

به نظرتون از برق بکشم بعد از خاموشی یا بزارم بمونه تو برق

متاسفانه ما تجربه های خوبی در این خصوص نداشتیم واسه همین وظیقه دونستم به شما هم تاکید کنم ...

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

سلام داداش سیستمت هیچ مشکلی نداره ، شما از دیسپلی پورت استفاده میکنی درسته؟ و اینکه موقع روشن کردن نمیتونی بری تو بایوس؟ 

کابل hdmi رو وصل کن و برو تو قسمت بایوس گزینه csm  رو پیدا کن فعال کن از گرینه هایی که بهت میده یه قسمت در مورد pci expansion هست اونو بزار رو ignor

مرسی از راهنمات تشکر

10 ساعت قبل، invoker گفته است:

متاسفانه ما تجربه های خوبی در این خصوص نداشتیم واسه همین وظیقه دونستم به شما هم تاکید کنم ...

لطف کردی مرسی از راهنماییت 

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، ariarko گفته است:

مرسی از راهنمات تشکر

لطف کردی مرسی از راهنماییت 

درست شد؟

لینک به دیدگاه

۱۷ ساعت قبل، ariarko گفته است:

وقتی سیتم خاموشه یه صدا نویز خیلی خیلی کم از تو پاور هم میاد مصل coil wine

سلام. اگه میزان صدا جوری هست که باید گوش نزدیک پاور قرار بگیره و یا باید به خوبی دقت کرد که صدا شنیده بشه موردی نداره. چون کویل وان امری شایع هست و نمیشه از به وجود آمدنش جلوگیری کرد.

اون تعداد بوق هم ربطی به پاور نداره چون داره مشکل در گرافیک رو اعلام میکنه. 

برای اطمینان با یک پاور دیگه تست کنید چون ممکنه یک مشکلی در پاور وجود داشته که باعث این مورد شده.

ولی اینکه همون اول بگیم پاور مورد داره اصلا منطقی نیست. چون پاور جوری طراحی و ساخته میشه که در برابر نوسانات و ضربه بسیار مقاوم و کارآمد باشه ولی اولین قطعه ای هم باشه که آسیب میبینه تا از ادامه آسیب به بقیه قطهات جلوگیری بکنه.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۱/۳/۲۲ در ۰۹:۵۵، arvin_۳۹۳ گفته است:

درست شد؟

سلام مجدد ببخشید نرسیدم چک کنم درگیر بودم کلا بیخیالش شدم دیروز که نشستم پایه کامپیوتر روشن کردم رفتم تو سایت رو صفحه سفید موس تکون میدادم یه سری پیکسل باهش جا با جا میشد مصله glich میگن همچین جیزی سری بلو اسکریین اومد رست شد سیسنم درست شد

الا اومدم گرافیک در اوردم دوباره جا زدم اول که روشن کردم بازم همون بوق شد 

فقط و فقط زمانی بوقه میشع که سیستم تازه زدم برق یا برق رفته در غیر این صورت تو 20 بار روشن یه بار بوقه میشه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 

برند کارت گرافیک رو نگفتی؟

بایوس کارت گرافیک رو هم اپدیت کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...