رفتن به مطلب

راهنمایی خرید مادربرد ( Z690 & H150i )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب

دوستان یه سوالی داشتم.

خنک کننده CORSAIR iCUE H150i ELITE CAPELLIX بصورت پیش‌فرض براکت 1700 نداره. گارانتی هم براکت رو وارد نکرده.

دیشب توی پیج لیون کامپیوتر، همین خنک‌کننده روی مادربرد MSI MAG  Z690 Tomahowk سوار شده بود. با پشتیبانی لیون کامپیوتر صحبت کردم، گویا براکتِ خودِ خنک‌کننده قابل تنظیمه و راحت سوار میشه.

حالا مادربردی که انتخاب کردم MPG Z690 EDGE WIFI DDR4 هست. میخواستم بپرسم کسی شخصا تجربه اسمبل همچین ترکیبی رو داشته؟ با خیال راحت خرید رو بزنم؟ 🥲

لینک به دیدگاه

44 دقیقه قبل، Elderado گفته است:

والا منم نمیدونم آشنایی با این واتر ندارم. قاعدتا اگر تماس با پشتیبانی لیون گرفته باشه اوکی داده باشن میشه.

لینک به دیدگاه

۲۸ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

والا منم نمیدونم آشنایی با این واتر ندارم. قاعدتا اگر تماس با پشتیبانی لیون گرفته باشه اوکی داده باشن میشه.

تماسه رو که گرفتم. از چند جای دیگه هم پرسیدم ولی جواب‌ها ضد و نقیض بود. لیون و یه جای دیگه گفتن خودِ پیچ های براکت کورسیر قابل تنظیمه. حتی توی پیج ایزی‌پی‌سی چند جایی به این نکته اشاره شده بود. یه جای دیگه هم تماس گرفتم گفتن یا باید مادربرد تغییر پیدا کنه به مادربرد ایسوس یا براکت تهیه بشه.

من الآن موندم مادربرد Rog Strix Z690-A بخرم ( که اصلا با رنگ سفیدش حال نمی‌کنم) یا همین مادربرد MSI MPG Z690 Edge

لینک به دیدگاه

تا اونجايي که منم مثل شما ميدونم Rog Strix Z690-A ساپورت ميکنه ولي MSI MPG Z690 Edge براکت 1700 ميخواد

لینک به دیدگاه

۲۱ دقیقه قبل، OmidS گفته است:

تا اونجايي که منم مثل شما ميدونم Rog Strix Z690-A ساپورت ميکنه ولي MSI MPG Z690 Edge براکت 1700 ميخواد

درسته فکر کنم برای چهار تا حفره‌ای هست که ایسوس تعبیه کرده ولی یکی نبود بگه جناب ایسوس این مادربرد رو مشکی بزن که اینطوری داستان نشه 😂

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است:

درسته فکر کنم برای چهار تا حفره‌ای هست که ایسوس تعبیه کرده ولی یکی نبود بگه جناب ایسوس این مادربرد رو مشکی بزن که اینطوری داستان نشه 😂

خب برادر من اگر مشکلت فقط با اون حفره های اضافی ایسوس حل میشه خب سری F همین لاین رو بگیر کمی گرونتر هست 

https://www.lioncomputer.com/product/gl9l3/ASUS-ROG-STRIX-Z690-F-GAMING-WIFI-LGA1700-12th-Gen-ATX-Motherboard

لینک به دیدگاه

سلام

من قبلا همون اوایل که بررسی کرده بودم یادم میاد که خود سایت کورسیر اعلام کرده بود که سری های H1xxi-elite complex تمامشون ساپورت lga1700 رو دارند،ولی حالا نمیتونم با اطمینان به شما بگم.(https://www.corsair.com/newsroom/press-release/keeping-your-cpu-cooler-on-the-cutting-edge-corsair-all-in-one-coolers-are-ready-for-lga-1700-and-intel-alder-lake-processors)

در مورد مادربرد هم اگر نمیخواید اورکلاک کنید بنظرم Gigabyte B660Auros master انتخاب مناسب تری هست با توجه به رنج بودجه ای که برای مادربرد درنظر گرفتید.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

خب برادر من اگر مشکلت فقط با اون حفره های اضافی ایسوس حل میشه خب سری F همین لاین رو بگیر کمی گرونتر هست 

سری F و E فقط DDR 5 هست که بنظرم نمیصرفه. بعد از طرفی من رم و خنک کننده رو سفارش زدم. رمم DDR 4 هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...