رفتن به مطلب

کمک در رابطه با کلاهبرداری از دیوار ..... درخواست بازگشت مرسوله پستی

سید دیوانه
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان این روش جدید کلاهبرداری توی دیوار هست. آگاه  باشین مثل من توی دام نیوفتین
سلام دوستان داستان اینه که بنده یک عدد هدفون توی دیوار برای فروش گذاشته بودم که دو روز پیش یعنی چهارشنبه طرف پیام داد هدفون رو میخره . منتها گفت توی یک شهر دیگه هست و بهم پیشنهاد داد که از طریق پست باهاش معامله کنم به روشی که وقتی پیامک دریافت کالا توسط پست براش اومد بلافاصله مبلغ رو به حساب من بزنه. من هم دیروز صبح بسته رو تحویل دادم و وقتی پیامک اومد باهاش تماس گرفتم که واریز کنه. اقا این یارو شروع کرد داستان تعریف کردن که دایی من مریض شده و بردمش بیمارستان و حدود نیم ساعت بعد واریز می کنم. ما هم نیم ساعت تو اداره معطل موندیم و خبری نشد. بعدش چون یک روستایی کاری داشتم رفتم اونجا و گوشی انتن نمی داد. نتونستم بفهمم طرف واریز کرده یا نه. شب که رسیدم خونه دیدم توی واتساپ یه رسید تحت عنوان رسید بلوبانک برام ارسال کرده در حالی که هیچ پولی به حسابم نیومده و روشش هم نوشته واریز بلو به بلو در حالی که من حساب بانک ملی دارم و نشون میده این رسید جعلیه. با طرف تماس گرفتم اومد چند تا عکس کاملا حرفه ای از صورتحساب و پیامک هاش داد که پول از حساب من کم شده و قطعا به حساب شما واریز شده. بعد من که من صورتحساب خودم رو نشون دادم گفت با بانک تماس میگیره و بعدش هم نوشت که با بانک تماس گرفتم و گفت پولم تو حساب معلق مونده و فردا میره بانک و وقتی پولش رو پس  گرفت دوباره به حساب من میزنه. من هم در این حین با پشتیبانی بلو بانک تماس گرفتم و رسید رو نشون دادم گفت اصلا این رسید کاملا فیکه و اصلا تو حساب بلوبانک چنین پول و حسابی نیست.  به این نتیجه رسیدم که طرف داره منو بازی میده و از من زمان میخره که بسته رو تحویل بگیره و بعدش دیگه کلا جواب نده. با توجه به اخرین رهگیری که کردم بسته من تو یکی از شهر های بین راه هست و هنوز دستش نرسیده. ایا می تونم به پست درخواست بدم که بسته رو هر چه سریع تر برگشت بزنه به مبدا یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان گرامی....

ویرایش شده توسط Gazer
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

سلام با پست شهر گیرنده تماس بگیر بگو ببین اون قصمتی که قراره توزیع بشه پستچیش کیه شمارشو بگیر زنگش بزن بگو قضیه اینجوریه توزیع نکن برگشت بزنه ببین قبول میکنن یا نه

حالا کدوم شهر فرستادین ؟

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام با پست شهر گیرنده تماس بگیر بگو ببین اون قصمتی که قراره توزیع بشه پستچیش کیه شمارشو بگیر زنگش بزن بگو قضیه اینجوریه توزیع نکن برگشت بزنه ببین قبول میکنن یا نه

حالا کدوم شهر فرستادین ؟

شهر خوی فرستادم. دیروز نوشته در حال آماده سازی برای ارسال به ارومیه که بعدش میره خوی. باید فردا صبح اول وقت بجنبم.

لینک به دیدگاه

داداش اول اینکه نگارشتو درست کن همه رو زیر هم نوشتی یه نقطه بزار بیا خط بعدی سخت میشه خوند

دوما خود دیوار گفته حضوری معامله کنید دیگه چه کاری از دست بقیه بر میاد ؟!؟!؟

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۵۳ دقیقه قبل، Gazer گفته است:

باهاش معامله کنم به روشی که وقتی پیامک دریافت کالا توسط پست براش اومد بلافاصله مبلغ رو به حساب من بزنه.

سالهاست از این روش برای کلاهبرداری استفاده میشه دوست عزیز. چیز جدیدی نیست.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

درود

تا جایی که تجربه دارم پست با تماس و این حرفا کوچکترین همکاری نمیکنه اگر بستتون براتون مهمه به شهر مقصد باید برید و حضوری از تحویل اون جلوگیری کنید این پنبه روهم که توی پست آدم دلسوز باشه از راه دور کارتونو راه بندازه از گوشتون دربیارید !!!

اگرم وقت و حوصلشو ندارید قید هدفونتون رو بزنید !

در مشکلتونم 100 درصد خودتون مقصرید با اینکه الان جای گفتنش نیست ولی روزانه هزارتا از این موارد داره اتفاق میفته ولی بازم گوش ملت بهکار نیست !

شما قبل از ارسال این تاپیکو میزدی تا راهنماییتون میکردیم نه الان که کار از کار گذشته !

در آخر ایشالا مشکلتون حل بشه .

• لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

سلام 

فارغ از هر چیزی که اتفاق افتاده ، حضوری تشریف ببرید بازرسی پست شهرتون ، جریان رو توضیح بدین مشکلی نداره برگشت میدن  

• لایک 6
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Gazer گفته است:

دوستان این روش جدید کلاهبرداری توی دیوار هست. آگاه  باشین مثل من توی دام نیوفتین
سلام دوستان داستان اینه که بنده یک عدد هدفون توی دیوار برای فروش گذاشته بودم که دو روز پیش یعنی چهارشنبه طرف پیام داد هدفون رو میخره . منتها گفت توی یک شهر دیگه هست و بهم پیشنهاد داد که از طریق پست باهاش معامله کنم به روشی که وقتی پیامک دریافت کالا توسط پست براش اومد بلافاصله مبلغ رو به حساب من بزنه. من هم دیروز صبح بسته رو تحویل دادم و وقتی پیامک اومد باهاش تماس گرفتم که واریز کنه. اقا این یارو شروع کرد داستان تعریف کردن که دایی من مریض شده و بردمش بیمارستان و حدود نیم ساعت بعد واریز می کنم. ما هم نیم ساعت تو اداره معطل موندیم و خبری نشد. بعدش چون یک روستایی کاری داشتم رفتم اونجا و گوشی انتن نمی داد. نتونستم بفهمم طرف واریز کرده یا نه. شب که رسیدم خونه دیدم توی واتساپ یه رسید تحت عنوان رسید بلوبانک برام ارسال کرده در حالی که هیچ پولی به حسابم نیومده و روشش هم نوشته واریز بلو به بلو در حالی که من حساب بانک ملی دارم و نشون میده این رسید جعلیه. با طرف تماس گرفتم اومد چند تا عکس کاملا حرفه ای از صورتحساب و پیامک هاش داد که پول از حساب من کم شده و قطعا به حساب شما واریز شده. بعد من که من صورتحساب خودم رو نشون دادم گفت با بانک تماس میگیره و بعدش هم نوشت که با بانک تماس گرفتم و گفت پولم تو حساب معلق مونده و فردا میره بانک و وقتی پولش رو پس  گرفت دوباره به حساب من میزنه. من هم در این حین با پشتیبانی بلو بانک تماس گرفتم و رسید رو نشون دادم گفت اصلا این رسید کاملا فیکه و اصلا تو حساب بلوبانک چنین پول و حسابی نیست.  به این نتیجه رسیدم که طرف داره منو بازی میده و از من زمان میخره که بسته رو تحویل بگیره و بعدش دیگه کلا جواب نده. با توجه به اخرین رهگیری که کردم بسته من تو یکی از شهر های بین راه هست و هنوز دستش نرسیده. ایا می تونم به پست درخواست بدم که بسته رو هر چه سریع تر برگشت بزنه به مبدا یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان گرامی....

خب چرا اینجوری آخه 

براش به صورت پس کرایه و دریافت پول موقع تحویل میزدی

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی  همه دوستان گرامی. طبق راهنمایی یکی از دوستان به سایت پست شکایت کردم. اگه فردا برم پست و توضیح بدم از کجا می تونم ثابت کنم که طرف هزینه رو واریز نکرده و بسته رو میخام. شاید گفتن پول رو گرفتی میخای بسته رو هم برگردونی. به نظرتون بهتر نیست بگم بسته رو به ادرس اشتباهی ارسال کردم؟

لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، Gazer گفته است:

ممنون از راهنمایی  همه دوستان گرامی. طبق راهنمایی یکی از دوستان به سایت پست شکایت کردم. اگه فردا برم پست و توضیح بدم از کجا می تونم ثابت کنم که طرف هزینه رو واریز نکرده و بسته رو میخام. شاید گفتن پول رو گرفتی میخای بسته رو هم برگردونی. به نظرتون بهتر نیست بگم بسته رو به ادرس اشتباهی ارسال کردم؟

فکر نکنم اینش به پست ربطی داشته باشه ،معامله بین دوشخص هست پست حق مداخله نداره

اما برای راحتی خودت میتونی همینو بگی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، silvermanHHH گفته است:

خب چرا اینجوری آخه 

براش به صورت پس کرایه و دریافت پول موقع تحویل میزدی

درود

پست پسکرایه نداره ( فقط با شرکتا قرارداد میبنده با مردم عادی نمیشه برای استفاده باید با شرکتای طرف قرار داد همکاری کرد )

می تونستند با تیپاکس یا ماهکس ارسال کنند به شرط دریافت وجه

اون طرفم کارشو خوب بلده

در کل انجام چنین معاملاتی به این شکل چه در قالب خریدار چه فروشنده اشتباهه !

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای بنده هم قبلا پیش اومده که طرف میگه بعد دریافت پیامک تیپاکس/پست پول میزنم منم گفتم ما رو خر فرض کردی یا خودتو اگه بخوام پولتو بخورم یه بسته داخلش آجر میزارم میدم پست پیامک میاد پول بزن

حتی به فیش ها هم اعتمادی نیست همیشه آخرین موجودی بگیرید از حساب ببینید واریز کرده یا نه

18 ساعت قبل، Gazer گفته است:

فرستنده حکم مالک بسته رو داره یعنی شما یه جنس خلاف بفرستی یقه شما رو میگیرن 

تا زمانی که نیاز به توضیحات اضافی نباشه از باز کردن جریان به نظرم خودداری کنید وظیفه پست فقط حمل وسایله نه چیز دیگه شما هم مالک بسته هستید بفرمایید هزینه برگشت رو تقبل میکنید و بسته پس بفرستن

• لایک 3
لینک به دیدگاه

با تشکر از همه دوستان امروز صبح اول وقت رسما با اسیری و اومدن و رفتن به اداره پست مبدا و 100 باز زنگ زدن به اداره پست اسنان مبدا و مقصد و پیگیری های فراوان تونستم با نوشتن نامه ی مرجوعی بسته و ارسال اون از طریق کارتابل پست به اداره پست مقصد از تحویل بسته که فردا قراره بشه جلوگیری کنم. ممنون. امید وارم بسته منو بتونن پیدا کنن و بدون مشکل برگرده

• لایک 7
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

من نمیدونم شما رو چه حسابی اصلا به این طرف اعتماد کردید که هدفون رو بخواید بفرستید بعد حتی از جای اون طرف مقابل هم خودتون بزارید شاید براش یه کارتن خالی فرستاده بشه در هر صورت نمیشه توی دیوار به کسی اعتماد کرد چه فروشنده یا خریدار فرقی نمیکنه فقط و فقط حضوری یا سایتهایی مثل همین فروم لیون کامیپوتر و پرشین تولز اعتماد به امتیاز بازارچه فروشنده یا خریدار یا سیستم واسطه لیون یا در نهایت ایسام این خرید و فروشها باید انجام بشه تا احتمال کلاهبرداری نمیگم به صفر بلکه به حداقل برسه

منم امیدوارم که انشالله جلوی توزیع بستتون رو بگیرن چون اگر تحویل بدن دیگه نمیشه کاری کرد

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱۶ ساعت قبل، Gazer گفته است:

با تشکر از همه دوستان امروز صبح اول وقت رسما با اسیری و اومدن و رفتن به اداره پست مبدا و 100 باز زنگ زدن به اداره پست اسنان مبدا و مقصد و پیگیری های فراوان تونستم با نوشتن نامه ی مرجوعی بسته و ارسال اون از طریق کارتابل پست به اداره پست مقصد از تحویل بسته که فردا قراره بشه جلوگیری کنم. ممنون. امید وارم بسته منو بتونن پیدا کنن و بدون مشکل برگرده

از خود طرف هم شکایت کن، همه پیام هایی که رد و بدل شده رو اسکرین بگیر، عکسایی که برات تحت عنوان واریزی فرستاده رو به عنوان مدرک ارائه کن

لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه مملکت پر از کلاهبردار شده...🥴 امیدوارم مشکل شما حل بشه.

دوستان، کلاهبردارها رو تو خماری بذارید.

از پشت کوه یا لب مرز آمدن فکر میکنن زرنگن 😀

نمونه:

Screenshot_20220626-144159_Divar.jpg

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۴۲ دقیقه قبل، AloneStar گفته است:

درود

نمونه:

بچه گول میزنه ،واقعا دین هم خوب وسیله ای شده 

• لایک 2
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
1 ساعت قبل، AloneStar گفته است:

درود

نمونه:

"حله" سنگینی بود! بیچاره کمرش خورد شد. 🤣

همکار خودمون داشت گوشی s9+ به یکی تو خراسان میفروخت، پستی؛ به پاش افتادیم که نکن. خلاصه یکی از دورو اطراف پیدا شد فرداش گوشیو خرید.

خیلی ساده ته آگهی بنویسید، "فروش فقط حضوری" من خودم تا شخص قطعه رو جولوی خودم تست نکنه نه میخرم نه میفروشم. تازه باز حرف توش درمیاد با این روش، ببینید حالت های دیگه چه احتمالاتی ممکنه اتفاق بیفته.

• لایک 2
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، AloneStar گفته است:

درود

نمونه:

یه دونه بادمجون و یه سنگ بگیر بسته بندی کن

پس کرایه کن براش درس بگیره

• لایک 1
  • حالم خوب شد 3
لینک به دیدگاه

نتیجه رو اعلام کنید ، آخر بسته برگشت خورد یا نه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مامور پست دوباره از من  2بار درخواست پول کرده منطقه 11 ، گفته من زیاد میام اینجا باید یه مبلغی بهم بدید منکه خودم نباید بگم منم براش شکایت ثبت کردم 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان . ممنون از همه نظراتتون. امروز صبح با پیگیری مجدد متوجه شدم نامه مرجوعی صبح اول وقت به خوی رسیده و رئیس اداره هم نامه رو به بسته پیوست کرده بوده و به مامور پست هم گفته بوده که بسته رو تحویل نده. صبح یارو کلاهبرداره تو واتساپ بازم برای وقت کشی و صرفا این که من هنوز هم خرم پیام داد که ساعت 11 پول رو واریز میکنه ( منظورش این که بعد از این که بسته رو تحویل گرفت خداحافظ و بلاک). بعدش حدود ساعت 10 صبح بود که تو واتساپ  ویس فرستاد رفتم اداره پست بسته رو بگیرم  مامور توزیع بسته رو نداد بهم و گفت طبق نامه مرجوعی شما دزدی کردین و بسته برگشت داده میشه ( آبروی طرف رو همونجا برده). و بهم گفت تو رو خدا من دزد نیستم چرا گفتی من میخاستم پول رو بریزم( از رو نمیره لا مصب). بعد من با اداره خوی تماس گرفتم و تلفن خانه اداره پست برداشت و جریان مرجوعی رو بهش گفتم. اونم گفت این یارو ( عباسی ) همونیه که بسته رو گرفته و پول واریز نکرده ؟ بعدش گفت اینم یارو تو اینجا خیلی معروفه و اولین بار نیست که این کارو می کنه و چندیدن بسته از افراد مختلف توی دیوار از همین روش دزدی کرده و ما هم طرف رو میشناسیم ولی نمی تونیم ثابت کنیم مگه اینکه فرستنده خودش شکایت کنه( گفت هفته قبل هم گوشی یه بنده خدایی از تهران رو با هعمین روش دزدیده بوده) و بعدش هم گفت توی شهرستان خوی از این دزدی های زیاد اتفاق میوقته و خیلی جز این هستن از طریق همین روش دزدی می کنن. و اخر سر بهم گفت شما اولین کسی هستی که از طریق نامه نگاری تونستی بستت رو قبل اینکه به دستش برسه  برگردونی و واقعا شانس اوردی. بالاخره به خیر و خوشی جریان تموم شد دوستان وبسته من تو راهه و برمیگرده. طرف اصلا از رو نمیره آخر سر هم فحش داد منو و بلاکم کرد. ( آخرت پررووی و وقاحت)
اسم طرف سجاد علی عباسی هست دوستان دقت کنین اگه چیزی تو دیوار گذاشتین و پیام داد

10 ساعت قبل، AloneStar گفته است:

درود

نمونه:

ازش آدرس بگیر بین کیه. احتمالا همون سجاد علی عباسی باشه.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Gazer گفته است:

سلام دوستان . ممنون از همه نظراتتون. امروز صبح با پیگیری مجدد متوجه شدم نامه مرجوعی صبح اول وقت به خوی رسیده و رئیس اداره هم نامه رو به بسته پیوست کرده بوده و به مامور پست هم گفته بوده که بسته رو تحویل نده. صبح یارو کلاهبرداره تو واتساپ بازم برای وقت کشی و صرفا این که من هنوز هم خرم پیام داد که ساعت 11 پول رو واریز میکنه ( منظورش این که بعد از این که بسته رو تحویل گرفت خداحافظ و بلاک). بعدش حدود ساعت 10 صبح بود که تو واتساپ  ویس فرستاد رفتم اداره پست بسته رو بگیرم  مامور توزیع بسته رو نداد بهم و گفت طبق نامه مرجوعی شما دزدی کردین و بسته برگشت داده میشه ( آبروی طرف رو همونجا برده). و بهم گفت تو رو خدا من دزد نیستم چرا گفتی من میخاستم پول رو بریزم( از رو نمیره لا مصب). بعد من با اداره خوی تماس گرفتم و تلفن خانه اداره پست برداشت و جریان مرجوعی رو بهش گفتم. اونم گفت این یارو ( عباسی ) همونیه که بسته رو گرفته و پول واریز نکرده ؟ بعدش گفت اینم یارو تو اینجا خیلی معروفه و اولین بار نیست که این کارو می کنه و چندیدن بسته از افراد مختلف توی دیوار از همین روش دزدی کرده و ما هم طرف رو میشناسیم ولی نمی تونیم ثابت کنیم مگه اینکه فرستنده خودش شکایت کنه( گفت هفته قبل هم گوشی یه بنده خدایی از تهران رو با هعمین روش دزدیده بوده) و بعدش هم گفت توی شهرستان خوی از این دزدی های زیاد اتفاق میوقته و خیلی جز این هستن از طریق همین روش دزدی می کنن. و اخر سر بهم گفت شما اولین کسی هستی که از طریق نامه نگاری تونستی بستت رو قبل اینکه به دستش برسه  برگردونی و واقعا شانس اوردی. بالاخره به خیر و خوشی جریان تموم شد دوستان وبسته من تو راهه و برمیگرده. طرف اصلا از رو نمیره آخر سر هم فحش داد منو و بلاکم کرد. ( آخرت پررووی و وقاحت)
اسم طرف سجاد علی عباسی هست دوستان دقت کنین اگه چیزی تو دیوار گذاشتین و پیام داد

ازش آدرس بگیر بین کیه. احتمالا همون سجاد علی عباسی باشه.

خوشحالم مشکلتون حل شد.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...