رفتن به مطلب

مشاوره خريد مودم مبين نت

Nekroz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خسته نباشيد ، از اونجايي كه بنده در شهرستان دشتستان استان بوشهر هستم و گزينه هاي كمي براي اينترنت TD LTE دارم همچنين عدم پوشش ايرانسل

ارائه دهنده هاي زير رو پيدا كردم كه منطقه ما پوشش td lte دارن

١-مبين نت 

٢- ماهان نت

٣- مبنا تلكام

٤ - 4G همراه اول

تصميم گرفتم از مبين نت سرويس بگيرم ولي ميخوام نظرات دوستاني كه از اين شركت سرويس دارند يا مودم دارن رو بدونم

مودم مد نظر من AG3100 مبين نت هستش*

مهم ترين چيز برام پينگ هستش 

لینک به دیدگاه

۴ دقیقه قبل، Nekroz گفته است:

4 - 4G همراه اول

درود

تجربه چندین ساله ثابت کرده / گزینه 4 از همشون بهتره ( شاید گاه کمی پینگش بالا باشه ) ولی ثبات و پیداری بیشتری داره

جدا از اینکه هر 3 گزینه دیگه دارن از زیر ساخت همین گزینه 4 استفاده میکنن !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، invoker گفته است:

درود

تجربه چندین ساله ثابت کرده / گزینه 4 از همشون بهتره ( شاید گاه کمی پینگش بالا باشه ) ولی ثبات و پیداری بیشتری داره

جدا از اینکه هر 3 گزینه دیگه دارن از زیر ساخت همین گزینه 4 استفاده میکنن !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بله درسته ولي مبين نت ادعا كرده كه دكل LTE خودش رو قرار داده و براي مناطقي كه توي پوشش نيستن از رومينگ همراه اول استفاده ميكنه ،

و مورد بعد گراني و نبود بسته هاي پرحجم توي همراه اول هستش 

لینک به دیدگاه

۱۵ دقیقه قبل، Nekroz گفته است:

بله درسته ولي مبين نت ادعا كرده كه دكل LTE خودش رو قرار داده و براي مناطقي كه توي پوشش نيستن از رومينگ همراه اول استفاده ميكنه ،

با پشتیبانی صحبت کن / اگه یکی و بفرستن در محل تست کنی خوبه ...

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Nekroz گفته است:

سلام دوستان خسته نباشيد ، از اونجايي كه بنده در شهرستان دشتستان استان بوشهر هستم و گزينه هاي كمي براي اينترنت TD LTE دارم همچنين عدم پوشش ايرانسل

١-مبين نت 

٢- ماهان نت

٣- مبنا تلكام

٤ - 4G همراه اول

تصميم گرفتم از مبين نت سرويس بگيرم ولي ميخوام نظرات دوستاني كه از اين شركت سرويس دارند يا مودم دارن رو بدونم

اگه پینگ برات مهمِ از همراه اول استفاده کن یه بسته 7 گیگ بخر فقط برای گیم ، من با مودم 4G تو بازی Dead by daylight پینگ 85 تا110 میگیرم بستگی به سرور داره ثباتش خب خیلی زیاده چندتا اپراتور تو کشور خودشونو انداختن رو همراه اول

برای دانلود و اینا از رایتل استفاده کن هم سرعتش 50 مگ هست هم بسته های خوب داره مثلا 3 ساعت 15 گیگ یا 70 گیگ یک هفته 55 هزار تومن ،تو یه هفته 70 گیگ بیشتر مصرف میکنی ؟؟اما پینگش بدرد نمیخوره 

مبین نت هم میان دم در تست میکنن میتونی زنگ بزنی اگه خوب بود برداری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مبین نت 3 سال پیش گرفتم انتن نمیداد با رومینگ همراه اول به زور 3 تا گرفت اولاش بد نبود شبها افت سرعت شدیدی داشت به پشتیبانی هم زنگ میزدی میگفتی سرعت روی 4 مگابیت قفل شده میگفت قرارداد ما 4 الی 40 مگابیت پس درسته !

این منطقشون بود

کارشناس هم میاد فقط آنتن دهی چک میکنه اگه اوکی بود نصب میکنه میره

در کل مملکت ما نت بستگی به محل و شهر داره دو تا خیابون پایینتر با نت گوشی ایرانسل 103 مگابیت سرعت گرفتم خونه خودمون همکف که آنتن نداره کلا طبقه اول 28 مگابیت کلا 500 متر شایدم کمتر اختلاف مکانی ، اختلاف سرعتو !!!

به پشتیبانی ایرانسل زنگ بزن بگو پوشش نت نداری احتمالا بیان درست کنن

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

مبین نت 3 سال پیش گرفتم انتن نمیداد با رومینگ همراه اول به زور 3 تا گرفت اولاش بد نبود شبها افت سرعت شدیدی داشت به پشتیبانی هم زنگ میزدی میگفتی سرعت روی 4 مگابیت قفل شده میگفت قرارداد ما 4 الی 40 مگابیت پس درسته !

این منطقشون بود

در کل مملکت ما نت بستگی به محل و شهر داره دو تا خیابون پایینتر با نت گوشی ایرانسل 103 مگابیت سرعت گرفتم خونه خودمون همکف که آنتن نداره کلا طبقه اول 28 مگابیت کلا 500 متر شایدم کمتر اختلاف مکانی ، اختلاف سرعتو !!!

منم طبقه همكف هستم و سه طبقه بالاي ماست اينترنت ايرانسل +100dbm و همراه اول هم كمترين حالت +88 dbm هست و هميشه هر دو اوپراتور يه خط كمتر انتن دارند ، و كلا شهر ما پوشش Td lte ايرانسل نداره!

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر محترم

پیشنهادتون در مورد مودم برای مبین نت چیه؟ مدلای آنلاکشم فکر کنم پیدا میشه درسته؟ 

هم قیمت مناسبی داشته باشه هم برای گیم تاثیر منفی نذاره 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۳۴ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

پیشنهادتون در مورد مودم برای مبین نت چیه؟ مدلای آنلاکشم فکر کنم پیدا میشه درسته؟ 

مبین نت مدل آنلاک شده نداره البته جدید شده باشه نمیدونم

مبین نت بدون مودم سیم کارت نمیفروشه زنگ زدم گفتم مودم دارم سیم کارت بدید گفتن که مودم با سیم کارت مچ شده (مک آدرس) نمیشه فقط تو مودم خودمون میدیم میشه

1 ساعت قبل، Nekroz گفته است:

منم طبقه همكف هستم و سه طبقه بالاي ماست اينترنت ايرانسل +100dbm و همراه اول هم كمترين حالت +88 dbm هست و هميشه هر دو اوپراتور يه خط كمتر انتن دارند ، و كلا شهر ما پوشش Td lte ايرانسل نداره!

بازم باهاشون صحبت کن شاید آوردن نت 4 جی تازه اومده بود ایرانسل پوشش داشت همراه اول کلا نت نداشت منطقه ما ایمیل زدم یک هفته ای درست کردن

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

من كه باهاشون صحبت كردم ، مدل انلاك شده اش رو نميشه استفاده كرد چون سيم كارت نميدن ميگن حتما بايد مودم خريداري كني

اگه توي منطقه پوشش مبين نت هستي ميتوني از TD LTE اش استفاده كني

من توي محدوده تحت پوشش مبين نت هستم ولي موقعيت خونه ما طوريه كه انتن خيلي ضعيف ميگيرم حتي با باقي اوپراتور ها (همراه،ايرانسل…) ،

هنوز مودمش رو سفارش ندادم اگه رسيد دستم نتيجه بررسي اش رو ميزارم

۳۸ دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

مبین نت مدل آنلاک شده نداره البته جدید شده باشه نمیدونم

مبین نت بدون مودم سیم کارت نمیفروشه زنگ زدم گفتم مودم دارم سیم کارت بدید گفتن که مودم با سیم کارت مچ شده (مک آدرس) نمیشه فقط تو مودم خودمون میدیم میشه

بازم باهاشون صحبت کن شاید آوردن نت 4 جی تازه اومده بود ایرانسل پوشش داشت همراه اول کلا نت نداشت منطقه ما ایمیل زدم یک هفته ای درست کردن

ازشون سوال كردم كه دكل LTE شون كجاست ولي اطلاعات نميدن كه فاصله خونه تا دكل رو بسنجم

براي مناطقي هم كه تحت پوشش نيست از رومينگ شبكه همراه اول استفاده ميكنن

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

این منطقشون بود

ببین اگه سرعت رو همین 4 مگ هم شبا قفل بشه باید خدا رو شکر کرد همراه اول گاهی اوقات میومد به زیر 80 کیلوبایت

حالا خودمم دو دلم مبین نت TD LTE بگیرم چون میگن با آی پی ثابت خیلی پینگش خوب میشه سرعتش حداقل 4 مگابیت کارامو راه میندازه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

ببین اگه سرعت رو همین 4 مگ هم شبا قفل بشه باید خدا رو شکر کرد همراه اول گاهی اوقات میومد به زیر 80 کیلوبایت

حالا خودمم دو دلم مبین نت TD LTE بگیرم چون میگن با آی پی ثابت خیلی پینگش خوب میشه سرعتش حداقل 4 مگابیت کارامو راه میندازه

دقت کنی صبح و ظهرها سرعت و پینگ خوبه بعد از عصر مخصوصا ساعت 8 الی 12 وضعیت پینگ و سرعت افتصاحه (کلا نت کشور) چرا ؟ چون سرورهاشون نمیکشه فقط یوزر میگیرن اما کیفیت هیچی زنگ هم میزنی گیر میدن به آنتن و ...

با مگابیت همون 500 کیلوبایت کاری نمیشه کرد بازم میگم شهر منطقه حتی خونه تاثیر زیادی داره از در خونه میری بیرون آنتن فوله داخل خونه نصفه

لینک به دیدگاه

سلام من تجربه خودم رو از مبین نت 360 اینه سیم کارت خالی گرفتم روی مودم utel 443 انلاک و روی گوشی هم تست کردم 

این که میگن سیم کارت قفله دروغه

پینگ 20ms تا 30ms بیشتر از همراه اول

پایداری میشه گفت کمتر!

سرعت کمتر 

ایپی استاتیک هم فعال کردم کیفیت نت 10% اومد پایین تر

360 بدرد نمیخوره اگه 360 هست نگیر

ولی اونایی که td داشتن اکثرا راضی بودن

لینک به دیدگاه

۴۵ دقیقه قبل، erfanvk گفته است:

سلام من تجربه خودم رو از مبین نت 360 اینه سیم کارت خالی گرفتم روی مودم utel 443 انلاک و روی گوشی هم تست کردم 

این که میگن سیم کارت قفله دروغه

پینگ 20ms تا 30ms بیشتر از همراه اول

پایداری میشه گفت کمتر!

سرعت کمتر 

ایپی استاتیک هم فعال کردم کیفیت نت 10% اومد پایین تر

360 بدرد نمیخوره اگه 360 هست نگیر

ولی اونایی که td داشتن اکثرا راضی بودن

طرح 360 همون اینترنت 4G معمولی میشه که رومینگ میکنن رو دکل همراه اول برای روستاهای دور افتاده است که انتن نمیده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۱/۴/۹ در ۰۱:۴۰، Nekroz گفته است:

١-مبين نت 

٢- ماهان نت

٣- مبنا تلكام

٤ - 4G همراه اول

من مبین نت دارم. تقریبا همه جا آنتن TDD نمیده (منظور دکل های خود مبین نت هست) و به دکل های FDD همراه اول متصل میشه یعنی اگه همراه آنتن خوبی داره توی محلتون مبین نت هم سرعتش خوبه. ولی مشکلی که هست اینه که شما عملا داری همراه اول میخری وقتی میری سراغ مبین نت! با این تفاوت که سرعت دانلود رو روی 40 مگابیت محدود کردن و اپلود رو روی 4 مگابیت! قیمت بسته ها هم ارزون نیست. در ضمن مودمشونم آنلاک نیست که فقط میتونی از مبین نت استفاده کنی

به نظرم بری سراغ مودم انلاک LTE خیلی بهتره مخصوصا اگر LTE A باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۹ در ۰۱:۵۱، Nekroz گفته است:

سلام بر شما،
اینترنت 4G رایتل هم بررسی کرده اید؟ هم بسته های پرحجم دارد و هم قیمتش نسبت به ایرانسل و همراه اول بهتره

لینک به دیدگاه

۱۷ دقیقه قبل، Science گفته است:

سلام بر شما،
اینترنت 4G رایتل هم بررسی کرده اید؟ هم بسته های پرحجم دارد و هم قیمتش نسبت به ایرانسل و همراه اول بهتره

قطعی وحشتناک داره بقیه سایتا هم گفتن رایتل خیلی قطعی داره

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز اگه خریدی اطلاع بده لطفا منم چون بوشهرم سواله واسم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان گرامی بنده یه مودم بصورت تست گرفتم سرعت پایداری نداره مبین نت 5مگ کلا سرعت میداد درکل مودم ایرانسلو بیشتر پیشنهاد میکنم30مگ میده برای بنده

ویرایش شده توسط Aewdie
..
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

همراه آخر پینگش از همه بهتره برای من ولی از وقتی جابجا شدم پینگ همونه پایینه ولی تو بازی وقتی میچرخی یا جابجا میشی قشنگ یک ثانیه بعد حرکت میکنه! یکی میگفت از نت تایپ هست. همچین چیزی. 

من خودم جای جدید بیچاره شدم از بی نتی. ADSL ندارم چون خط تلفن نداره. مجبور شدم TD ایرانسل بگیرم. اونم سرعت افتضاح پینگ به شدت بستگی به زمان استفاده داره. ولی زیر 110 نمیاد.

حالا میخاستم مبین نت بگیرم. تاپیکو دیدم دو دل شدم. جطوری بفهمم دقیقا روی TD LTE مبین نت هستم یا اصلا محلمون هست آنتنش یا مثل بقیه روی همراه آخر رومینگ میشه....

e56j6y.thumb.png.f6c477b7c2da39de61393f4a508dcad4.png

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

همراه آخر پینگش از همه بهتره برای من ولی از وقتی جابجا شدم پینگ همونه پایینه ولی تو بازی وقتی میچرخی یا جابجا میشی قشنگ یک ثانیه بعد حرکت میکنه! یکی میگفت از نت تایپ هست. همچین چیزی. 

من خودم جای جدید بیچاره شدم از بی نتی. ADSL ندارم چون خط تلفن نداره. مجبور شدم TD ایرانسل بگیرم. اونم سرعت افتضاح پینگ به شدت بستگی به زمان استفاده داره. ولی زیر 110 نمیاد.

حالا میخاستم مبین نت بگیرم. تاپیکو دیدم دو دل شدم. جطوری بفهمم دقیقا روی TD LTE مبین نت هستم یا اصلا محلمون هست آنتنش یا مثل بقیه روی همراه آخر رومینگ میشه....

e56j6y.thumb.png.f6c477b7c2da39de61393f4a508dcad4.png

اول ببین بسته 360 هست یا عادی

اگه عادیه که فقط رو انتن خودش وصل میشه ولی 360 جفتش

انتن خودش فقط روی باند 42 هست غیر از این رومینگه مثل باند 3 و 7 و 1

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، erfanvk گفته است:

اول ببین بسته 360 هست یا عادی

اگه عادیه که فقط رو انتن خودش وصل میشه ولی 360 جفتش

انتن خودش فقط روی باند 42 هست غیر از این رومینگه مثل باند 3 و 7 و 1

360 چیه؟ لینک بده. من که سایتشو دیدم هیج جاش ندیدم 360 زده باشه شاید دقت نکردم. بسته عادی همراه با مودم. ولی جدیدا واژه TD را از سایتش حذف کرده مبین نت. و شده LTE .اول از همه برای این شکم برانگیخته شد.

الان داخل لیست موردی آشنا هست که بگید 100درصد مبین نته؟

لینک به دیدگاه

*در نقشه ی  مناطق تحت پوشش که در سایت مبین نت زده پوشش TD LTE در منطقه ی سبز هستم.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، saeed0c گفته است:

*در نقشه ی  مناطق تحت پوشش که در سایت مبین نت زده پوشش TD LTE در منطقه ی سبز هستم.

ببین مبین نت دو مدل سرویس داره . یکی td lte و  یکی همون lte . مناطقی که خود مبین نت تحت پوشش  نیست میتونی از طربق lte به دکل های همراه وصل شی. این پکیج اتصال به هردو دکل رو طرح 360 میفروشن. منتها یه کم اذیت هم میکنن . مثلا سیم کارت خالی 360 نمیدن.باید از خودشون مودم تهیه کنی تا فعال کنن. 

یا از بیرون سیم کارت 360 و مودم بخری انتقال مالکیت بدی.

نت تایپ سیم کارت ها به گفته خودشون نوع 2 هست. 

اگر برای بازی میخوای پینگ جالبی نمیده حتی روی دکل همراه.

و

11 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

این مورد نقریبا با اکثر سیم کارت ها هست . همراه و ایرانسل رو که مطمعن هستم چون سعی کردم و نشد . الانی که مبین نت گرفتم هم هست. جالبه که پینگ بازی مثل قبله. ولی قشنگ دو ثانیه دیلی داره . بعید میدونم به نت تایپ باشه.بیشتر رو محدودیت سرعت اپلود بین الملل  فکر میکنم باشه.  من داخل گوشی و  سیستم این مورد رو دیدم. در ثانی قبل این محدودیت های اخیر اینترنت درست بود حتی با نوع 3 نت تایپ.

درحال حاضر نت adsl کابلی فکر میکنم این مشکل رو نداره.با پارس آنلاین تو بازی مد نظرم کاملا درست اجرا میشه

راه بعدیش هم اگر پینگ بهم نمیریزه ویلچرشکنه.

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

حقیقتش برای آی پی ثابت و نهایت نت طبقاتی که دارن راه میدازن یک مبین نت نیاز دارم چون ایرانسل آی پی ثابت نمیفروشه.

td lte آسیاتک چطوره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...