رفتن به مطلب

Usb flash drive

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به کاربران فروم

قصد خرید یه فلش مموری  64 یا 32 گیگابایتی دارم؛ محدودیت بودجه  200-300 تومنی دارم.

مقداری پرس و جو( بازاری ) کردم و سردرگم شدم که کدوم رو انتخاب کنم.

*حقیقت یه فلش مموری سلیکون پاور دارم که جدیدا دیگه به طور طولانی مدت نمیتونه اطلاعات رو حفظ کنه و یا به مشکل کانکت شدن بر میخوره،فلش ذکر شده بیش از 11 ساله دارم ازش استفاده میکنم و دیگه کارش تقریبا تمومه ،این هست که به دنبال یه فلش جدید هستم .

(دوستان فقط فلشی که میخواید معرفی کنید از سایز کوچیک نمیخوام برخوردار باشه ،چون احتمال گم شدنش برام زیاده)

پیشاپیش ممنون از بابت راهنماییتون.

لینک به دیدگاه

سلام من بالای ۷ سال از این مدل استفاده میکنم ۱۶ گیگ برای تی وی پسرم و به عنوان آچار فرانسه  واقع راضی هستم از دبی خریدم اصل هست. ۶۴ گیگ  همین شکل یه مدل جدیدترم که اونم امسال خریدم از بابت  اصل بودن خیالم راحته ولی به نظرم مدل ۱۶ گیگ پایدارتر هست نمیدونم شاید بخاطر گیگ بیشتر. ۱۲۸ گیگ هم دارم مدل او تی جی تایپ سی از اونم واقعا راضی هستم. کلی اگه ساندیسک اصل گیرت بیاد واقعا سگ جونن از ۸ تا ۱۲۸ داشتم هیچ وقت خراب نشدن یا گم شدن یا دوست و آشنا ازم گرفتن😅

هم اکنون، raajer گفته است:

سلام من بالای ۷ سال از این مدل استفاده میکنم ۱۶ گیگ برای تی وی پسرم و به عنوان آچار فرانسه  واقع راضی هستم از دبی خریدم اصل هست. ۶۴ گیگ  همین شکل یه مدل جدیدترم که اونم امسال خریدم از بابت  اصل بودن خیالم راحته ولی به نظرم مدل ۱۶ گیگ پایدارتر هست نمیدونم شاید بخاطر گیگ بیشتر. ۱۲۸ گیگ هم دارم مدل او تی جی تایپ سی از اونم واقعا راضی هستم. کلی اگه ساندیسک اصل گیرت بیاد واقعا سگ جونن از ۸ تا ۱۲۸ داشتم هیچ وقت خراب نشدن یا گم شدن یا دوست و آشنا ازم گرفتن😅

Screenshot_۲۰۲۲۰۶۳۰-۱۵۵۳۳۲_Digikala.jpg

لینک به دیدگاه

برادر من اینو چند ماه پیش خریدم، حدود 310 تومن.

https://www.lioncomputer.com/product/pkrll/SanDisk-SDDDC4-Ultra-Dual-Drive-Luxe-64GB-OTG-USB-Type-C-Flash-Memory?utm_source=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

مدل پلاستیکی اش هم هست ولی بدرد نمیخوره همین فلزیش خوبه.

مثل سگ داغ میکنه ولی مثل خر هم کار میکنه.

داغ کردنش میتونه نشونه عملکرد مناسب سینک روش باشه.

چون چند ماهه خریدم نمیتونم راجب طول عمرش نظر بدم.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما

حقیقت موردی هم که خودم دیدم sandisk cz600 بود که بنظر خوب میومد؛ ولی طی 2باری که یکیش به صورت هدیه گیرم اومد(ولی گمش کردم)  و یکیشم برا یکی از دوستانم بود مورد استفاده داشتم چند وقتی ،  واقعا از این برند راضی نبودم و به قولی مار گزیده شدم،دلیلشم سرعت پایینش و ممتد نبودن رید و رایت این فلش بود حالا بهم گفتن که فلش فیک بوده ولی موردی که برا خودم بود دارای گارانتی معتبری بود.

لینک به دیدگاه

دوستان مورد دیگه ای هم که بنظرم خوب میومد kingston dataTraveler exodia بود ولی نشنیدم کسی تعریفی از این مدل و برند کرده باشه و تو خود سایت شرکت  اصلا به سرعت های این فلش اشاره ای نکرده ، دوستان نظرشون نسبت بهش چیه؟

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

ADATA 102 pro 64GB دارم البته خرید 5 یا 6 سال قبل هست با سرعت 60 الی 68 برای نوشتن و 120 الی 130 برای خواندن ولی زیاد استفاده نمیکنم چون Lexar S25 64GB دارم که سرعتش خیلی بهتر هسن و بیشتر از اون استفاده میکنم 70 نوشتن و 150 خواندن که بدنه ضعیفی داره و پیدا هم نمیشه که بگم بخری ولی مورد اول هستش میتونی بخری بدنش هم فلزی هست توی بازار فعلی اگر اصلش را پیدا کنی خوبه

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Royal گفته است:

ADATA 102 pro 64GB دارم البته خرید 5 یا 6 سال قبل هست با سرعت 60 الی 68 برای نوشتن و 120 الی 130 برای خواندن ولی زیاد استفاده نمیکنم چون Lexar S25 64GB دارم که سرعتش خیلی بهتر هسن و بیشتر از اون استفاده میکنم 70 نوشتن و 150 خواندن که بدنه ضعیفی داره و پیدا هم نمیشه که بگم بخری ولی مورد اول هستش میتونی بخری بدنش هم فلزی هست توی بازار فعلی اگر اصلش را پیدا کنی خوبه

آره این مدل ای دیتا هم شنیدم خوبه.

Silicon Power Blaze B10 هم فلش خوبیه با اینکه مدل قدیمیه ولی پرفورمنسش خوبه و تداوم تولیدش نشانه موفقیت این مدله.

یه مدل هم Silicon Power Marvel M01 هست که از نظر پرفورمنس متوسطه ولی بدجور خرکاره، به هر کی دادم - بهم پس نداد.

لینک به دیدگاه

من فلش دارم مال 14 سال پیش هست ، چند ماه پیش توسط سیستم شناخته نمیشد فکر کردم عمرش رو کرده چیپ فلش مموری با استفاده از نرم افزار ChipGenius آپدیت کردم کاملا درست شد ، امتحانش ضرر نداره

لینک به دیدگاه

۱۸ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

آره این مدل ای دیتا هم شنیدم خوبه.

Silicon Power Blaze B10 هم فلش خوبیه با اینکه مدل قدیمیه ولی پرفورمنسش خوبه و تداوم تولیدش نشانه موفقیت این مدله.

یه مدل هم Silicon Power Marvel M01 هست که از نظر پرفورمنس متوسطه ولی بدجور خرکاره، به هر کی دادم - بهم پس نداد.

حقیقتش من ترسیدم Silicon power و Sandisk بخرم چون تقلبی زیاد هست توی بازار بعد از خرید هم دیگه نمیشه کاریش کنی من لکسار خریدم ریپ میزد دیگه لکسار هم نمیخرم

لینک به دیدگاه

۳۹ دقیقه قبل، Royal گفته است:

حقیقتش من ترسیدم Silicon power و Sandisk بخرم چون تقلبی زیاد هست توی بازار بعد از خرید هم دیگه نمیشه کاریش کنی من لکسار خریدم ریپ میزد دیگه لکسار هم نمیخرم

گارانتی رسمی بگیری مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

کاری ندارم چه فلشی میخری

ولی توصیه میکنم هر چی میگیری تایپ سی حتمن داشته باشه!

لینک به دیدگاه

سلام 

من هم نیاز به فلش داشتم که این مدل SanDisk Cruzer CZ73 انتخاب کردم .

فلش خوبیه ، سرعت خوندن و نوشتن خیلی خوبی داره و میتونی از داخل خود فلش فایل ها یا خود فلش رو قفل کرد که خیلی خوبه فقط یک مشکلی داره که دماش کمی بالاست .IMG_20220702_193458.thumb.jpg.bfe3a26836a256e5885f93e2e1eee3bd.jpg

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام 

من هم نیاز به فلش داشتم که این مدل SanDisk Cruzer CZ73 انتخاب کردم .

فلش خوبیه ، سرعت خوندن و نوشتن خیلی خوبی داره و میتونی از داخل خود فلش فایل ها یا خود فلش رو قفل کرد که خیلی خوبه فقط یک مشکلی داره که دماش کمی بالاست .IMG_20220702_193458.thumb.jpg.bfe3a26836a256e5885f93e2e1eee3bd.jpg

از این مدل ۱۶ و ۶۴ داشتم که دوستام ازم گرفتن واقعا راضی بودم،امروزم رو فلشم یه فیلم ۵۴ گیگ کپی کردم مدل دقیق فلشم پایین پیوست شده سرعت کپی رو ۲۵ مگ ثابت بود رو usb3  از هارد۳.۵ ساتا اینترنال 

SmartSelect_۲۰۲۲۰۷۰۲-۱۹۴۷۱۸_Chrome.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۹ در 15:47، yasin1380 گفته است:

با سلام به کاربران فروم

قصد خرید یه فلش مموری  64 یا 32 گیگابایتی دارم؛ محدودیت بودجه  200-300 تومنی دارم.

مقداری پرس و جو( بازاری ) کردم و سردرگم شدم که کدوم رو انتخاب کنم.

*حقیقت یه فلش مموری سلیکون پاور دارم که جدیدا دیگه به طور طولانی مدت نمیتونه اطلاعات رو حفظ کنه و یا به مشکل کانکت شدن بر میخوره،فلش ذکر شده بیش از 11 ساله دارم ازش استفاده میکنم و دیگه کارش تقریبا تمومه ،این هست که به دنبال یه فلش جدید هستم .

(دوستان فقط فلشی که میخواید معرفی کنید از سایز کوچیک نمیخوام برخوردار باشه ،چون احتمال گم شدنش برام زیاده)

پیشاپیش ممنون از بابت راهنماییتون.

مشخصات، قیمت و خرید فلش مموری پتریوت مدل Supersonic Rage ظرفیت 32 گیگابایت | دیجی‌کالا (digikala.com)

البته مثل مدل های قدیمی نیست که 80 مگ رایت داشت و خواندن 150 مگ ولی باز هم سرعتش بدک نیست. البته من مدل 64 گیگش رو تست کردم نمیدونم 32 گیگش خوب هست یا نه

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب دوستان بلاخره باتوجه به راهنمایی دوستان و مقداری تحقیق و جست وجو بیشتر رسیدم به فلش : Lexar jumpdrive V100-64gb که یه فلش معمولی از برند لکسار میشه

امروز صبح بلاخره فلش رسید دستم و تست هایی رو انجام دادم که براتون میزارم؛

فلش همون طور که مشخصه از تصاویر بدنش پلاستیکی هست که البته از کیفیت مناسبی برخورداره و درمقایسه اندازه ای با فلش قبلیم در یک سایز قرار دارند که مناسب هست برای بنده (که گمش نمیکنم😁)

(توقع داشتم دوستان با توجه به دسترسیشون و اینکه به هرحال اینجا یه انجمن سخت افزاری محسوب میشه یه2تا تست واقعی از فلشی که در دسترس داشتن میزاشتن ولی خب به هرحال)

از لحاظ سرعت خواندن ونوشتن فلش درمقایسه با فلش  ADATA S102 PRO  ،  SanDisk SDDDC4 Ultra Dual Drive Luxe 64GB  و  SanDisk Cruzer CZ73 ULTRA FLAIR فرقی نمیکرد و اعداد و ارقام نزدیک بهمی داشتند( با توجه به تست هایی که توسط خریداران در آمازون صورت گرفته بود)

1: ابتدا تصاویر مربوط به  فلش خودم رو میزارم (4تصویر اولی)

2 : 2تصویر بعدی مربوط به فلش SanDisk SDDDC4 Ultra Dual Drive Luxe 64GB هست که میبینید در تست از اعداد و ارقام خوبی برخوردار هست ولی موقع تست نوشتن(write) واقعی اعداد و ارقام فرق میکنه و از نمودار ویندوز هم مشخصه که در لحظات اولیه از چه سرعتی برخوردار بوده و همین طور کاهشی شده تا به یه مقدار ثابت رسیده

3 : تصویر بعدی یا تصویر 7 هم مربوط به تست فلش ADATA S102 PRO هست که البته تست واقعی ازش پیدا نکردم .

4 : تصویر آخر هم که مربوط به فلش SanDisk Cruzer CZ73 ULTRA FLAIR هست.

حالا در تست هایی که خودم انجام دادم متعصفانه هر اسکرینی من گرفتم درکمینه سرعت این فلش بوده ولی اینطور بهتون توضیح بدم که سرعت نوشتن (write) و سرعت خواندن (read) فلش  به صورت avg به ترتیب بوده 20 و 129 مگابایت.(این تست به مدت 50 دقیقه برای انتقال فایل بازی apex صورت گرفت)

نظر شخصی خودم این هست که usb3 یا usb 3.1 بودن این فلش ها درسرعت خواندن و نوشتنشون تفاوت زیادی ایجاد نکرده وتقریبا یکی حساب میشن.(دیگه باید دید از لحاظ طول عمر چطور عمل خواهند کرد که دیگه تا اون موقع این تست ها ارزشی نخواهد داشت😃)

حالا دوستان اگر نظر متفاوتی داشتند ممنون میشم تصاویر مربوط به تست خودشون رو بزارند.

۲۰۲۲۰۷۱۱_۱۱۱۹۰۷.jpg

CrystalDiskMark_20220711130325.png

Screenshot (51).png

Screenshot (274).png

51TXE7FiCCL.jpg

41r2rm8TCPL.jpg

41EyG8OXwlL._SL1600_.jpg

61sDZdK6sQL.jpg

لینک به دیدگاه

اینم تصویری مربوط به Lexar jumpdrive V100 که حالا باز مربوط به خریدار فلش در امازون هست که به اشتراک گذاشته ! 

61iZxYx1RnL.jpg

41ExcKbUWRL.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۱/۴/۹ در 16:06، ARMIN گفته است:

برادر من اینو چند ماه پیش خریدم، حدود 310 تومن.

https://www.lioncomputer.com/product/pkrll/SanDisk-SDDDC4-Ultra-Dual-Drive-Luxe-64GB-OTG-USB-Type-C-Flash-Memory?utm_source=emalls&utm_medium=cpc&utm_campaign=clicky

مدل پلاستیکی اش هم هست ولی بدرد نمیخوره همین فلزیش خوبه.

مثل سگ داغ میکنه ولی مثل خر هم کار میکنه.

داغ کردنش میتونه نشونه عملکرد مناسب سینک روش باشه.

چون چند ماهه خریدم نمیتونم راجب طول عمرش نظر بدم.

این مدل رو منم دارم 32 گیگش رو  . اوایل سرعت رایتش 60 بود ولی الان کمتر شده. حدود 24 مگ

داغ میکنه شدیدا حتی تو حالت بیکاری که عجیبه یکم . به محض استفاده باید دربیاری فلش رو 

این مدل چون یه دستگیره داره که میچرخه مال من دو روز اول اون مکانیزمش نصف و نیمه خراب شد و یکمی لق میزنه الان .

ویرایش شده توسط Lawrence
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...