رفتن به مطلب

راهنمایی درباره خرید مانیتور 27 اینچ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

قصد خرید مانتیور 27 اینچ دارم ..با توجه به سخت افزار فعلی که از گرافیک انبرد ryzen5 5600g استفاده میکنم که البته قدرت قابل قبولی داره..

نمیتونم مانیتور 2560  1440 رو تهیه کنم اینطور که پی بردم  برای اجرا بازی به مشکل میخوردم

پس باید همون فول اچ دی معیار قرار بدم...  حالا درباره 27 اینچ بودن مانیتور و فول اچ دی بودن در طرف دیگه ..گویا موضوع تراکم پیکسل و  کیفیت تار مشکل ساز میشه

البته فاصله من با مانیتور تقریبا 70 سانت هست ...شاید اینطور نمایش پیکسل به چشم نیاد اما کاهش کیفیت به چشم میخور درسته؟ 

دوستانی که مانیتور 27 اینج فول اچ دی دارن اگه تجربه و راهنمایی دارن لطفا بگن

و اینکه  یکی از این 3 مدل مانیتور مورد نظرمه :

optix mag273 msi

LG 27GL650F-B 27 inch Gaming Monitor

Monitor Gaming Nitro Acer KG272S

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، persian.ir گفته است:

سلام

قصد خرید مانتیور 27 اینچ دارم ..با توجه به سخت افزار فعلی که از گرافیک انبرد ryzen5 5600g استفاده میکنم که البته قدرت قابل قبولی داره..

نمیتونم مانیتور 2560  1440 رو تهیه کنم اینطور که پی بردم  برای اجرا بازی به مشکل میخوردم

پس باید همون فول اچ دی معیار قرار بدم...  حالا درباره 27 اینچ بودن مانیتور و فول اچ دی بودن در طرف دیگه ..گویا موضوع تراکم پیکسل و  کیفیت تار مشکل ساز میشه

البته فاصله من با مانیتور تقریبا 70 سانت هست ...شاید اینطور نمایش پیکسل به چشم نیاد اما کاهش کیفیت به چشم میخور درسته؟ 

دوستانی که مانیتور 27 اینج فول اچ دی دارن اگه تجربه و راهنمایی دارن لطفا بگن

و اینکه  یکی از این 3 مدل مانیتور مورد نظرمه :

optix mag273 msi

LG 27GL650F-B 27 inch Gaming Monitor

Monitor Gaming Nitro Acer KG272S

درود دوست عزیز

--------------------------

واسه مانیتور 2k باید بفکر یه گرافیک در حد حداقل rx6700 به بالا باشین *

و اما در خصوص 3 مانیتوری که خودتون انتخاب کردین .

اولی تو رنج خودش خوبه ولی ضعفش 144 بودنه که واسه مانیتور های 27 اینج خوب نیس از نظره من ........

دومی هم همینطور ... ولی سری جدیدش که میشه 27GN750-B 27 Inch فوق العاده ارزش خرید خوبی داره

من واسه خودم از امارات خریدم . میشه گفت واقعا" بی نظیره *

سومی هم به کل مفتش گرونه ( پنلش اون کیفیت مطلوبی که باید به نسبت دو مورد بالا داشته باشه رو نداره * )

لینک به دیدگاه

54 دقیقه قبل، invoker گفته است:

درود دوست عزیز

--------------------------

واسه مانیتور 2k باید بفکر یه گرافیک در حد حداقل rx6700 به بالا باشین *

و اما در خصوص 3 مانیتوری که خودتون انتخاب کردین .

اولی تو رنج خودش خوبه ولی ضعفش 144 بودنه که واسه مانیتور های 27 اینج خوب نیس از نظره من ........

دومی هم همینطور ... ولی سری جدیدش که میشه 27GN750-B 27 Inch فوق العاده ارزش خرید خوبی داره

من واسه خودم از امارات خریدم . میشه گفت واقعا" بی نظیره *

سومی هم به کل مفتش گرونه ( پنلش اون کیفیت مطلوبی که باید به نسبت دو مورد بالا داشته باشه رو نداره * )

بله درباره مورد سوم... گویا نسبت به دو گزینه کیفیت مناسب تری نداره.. داخل دیوار و شیپور سرچ کردم..چند مورد ..این مدل کمتر از مدتی که خریدن گذاشتن برای فروش

اما جواب سوال اصلی مطلب ندادید ..با توجخ ب اینکه مانیتور فعلی شما ۲۷ اینچ ..فول اچ هست.. تراکم پیکسل باعث تاری و افت کیفیت در ویندوز...فیلم یا بازی هست ..طوری که باعث دلزدگی بشه؟

لینک به دیدگاه

https://us.aoc.com/en-US/gaming/products/monitors/c27g2z

کاربرگرامی من پیشنهاد میکنم پولتون رو هدر ندید،و همون مانیتور "27-2k رو تهیه کنید و بعدم یه گرافیک مناسب تهیه کنید،چون بازی با گرافیک انبرد واقعا چیزیو نصیب شما نمیکنه و برای وبگردی و فیلم نگاه کردن مناسب هست که در اون صورتم باز مانیتور 2k بهتر هست.

لینک به دیدگاه

هرچی میخری TN نخر

سری G سامسونگ واقعا خوبن یه نگاه به G5 بنداز 

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

https://us.aoc.com/en-US/gaming/products/monitors/c27g2z

کاربرگرامی من پیشنهاد میکنم پولتون رو هدر ندید،و همون مانیتور "27-2k رو تهیه کنید و بعدم یه گرافیک مناسب تهیه کنید،چون بازی با گرافیک انبرد واقعا چیزیو نصیب شما نمیکنه و برای وبگردی و فیلم نگاه کردن مناسب هست که در اون صورتم باز مانیتور 2k بهتر هست.

سلام..گرافیک انبرد فعلی نیازمو برطرف میکنه..مثلا فیفا رو در حالت ultra با  fbs ۹۰ اجرا میکنه

و پابجی استیم در حالت low فول اچ دی با ۵۰ fbs  بازی میکنم

یعنی کاربری بازیم اونطور وسیع نیست که بخوام یا بتونم نزدیک ۱۵ ..۲۰ تومن برای خرید گرافیک هزینه کنم..

درباره مانیتور اگه نیازی بع گرافیک قوی و تویض اجباری نبود حتما ۲ کا خرید میکردم 

اما شرایط فعلا به این شکله ..و اگه هم واقعا ۲۷ فول اچ دی اونطور حساسیت زا نباشه و کیفیت لازم داشته باشه.. تو خریدش شک نمیکنم.. 

8 دقیقه قبل، Slasher گفته است:

هرچی میخری TN نخر

سری G سامسونگ واقعا خوبن یه نگاه به G5 بنداز 

بله درسته پنل فعلی tn و برند الجی  ساخت کره.. برعکس الجی ها امروزی ک همه مونتاژ هستند.. 

خودم هم روی ips نظر دارم ..درباره سامسونگ و مولی که گفتید ممکنه لینکی بدید خیلی خوبه

و اینکه شما خودتون ۲۷ فول اچ دی دارین

و اگر اره کیفیت تصویر مناسب بوده یا نه

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، persian.ir گفته است:

بله درباره مورد سوم... گویا نسبت به دو گزینه کیفیت مناسب تری نداره.. داخل دیوار و شیپور سرچ کردم..چند مورد ..این مدل کمتر از مدتی که خریدن گذاشتن برای فروش

اما جواب سوال اصلی مطلب ندادید ..با توجخ ب اینکه مانیتور فعلی شما ۲۷ اینچ ..فول اچ هست.. تراکم پیکسل باعث تاری و افت کیفیت در ویندوز...فیلم یا بازی هست ..طوری که باعث دلزدگی بشه؟

واسه جواب دادن به این سوال بزارین این مورد رو هم تاکید کنم که بی ربط با این موضوع نیس ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اغلب مانیتور های موجود تو بازار ( داخلی ) متاسفانه کیفیت پنلشون رده پایین هستش . و اصلا" اون کیفیت خوبی که باید داشته باشن رو نداره.

مثلا من قدیما که خودم مانیتور از امارات وارد میکردم با مانیتور مشابه داخل همون مدل / کیفیتش زمین تا اسمون فرق بود ... ( چه از نوع TN و چه VA و حتی IPS )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان این چیزی که من استفاده میکنم به سفارش و تایید خوده امارات هستش و فوق العاده با کیفیت و اصلا مشکل خاصی باهاش ندارم.

لینک به دیدگاه

سامسونگ LF27T350FH-M

من این مدل رو تازه خریدم راضیم ازش ولی به عنوان مانیتور دوم پول و پله دستم بیاد یه مانیتور Odyssey G3 F27G35TF میخرم 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، invoker گفته است:

واسه جواب دادن به این سوال بزارین این مورد رو هم تاکید کنم که بی ربط با این موضوع نیس ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اغلب مانیتور های موجود تو بازار ( داخلی ) متاسفانه کیفیت پنلشون رده پایین هستش . و اصلا" اون کیفیت خوبی که باید داشته باشن رو نداره.

مثلا من قدیما که خودم مانیتور از امارات وارد میکردم با مانیتور مشابه داخل همون مدل / کیفیتش زمین تا اسمون فرق بود ... ( چه از نوع TN و چه VA و حتی IPS )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

الان این چیزی که من استفاده میکنم به سفارش و تایید خوده امارات هستش و فوق العاده با کیفیت و اصلا مشکل خاصی باهاش ندارم.

متوجه منظورت میشم مانیتوری که شما خرید ساخت چین هست و توی ایران مونتاژ نشده

4 ساعت قبل، Hareth گفته است:

سامسونگ LF27T350FH-M

من این مدل رو تازه خریدم راضیم ازش ولی به عنوان مانیتور دوم پول و پله دستم بیاد یه مانیتور Odyssey G3 F27G35TF میخرم 

گزینه دوم که قصد خریدشو دارید پلنش ips نیست ...خودم ips مد نظرمه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام

بنده به تازگی مانیتورم را تعویض کردم و مانیتوری با پنل TN تهیه کردم البته زیاد تحقیق نکردم در مورد پنل ها که بدونم فرق بین TN و VA و IPS در چه موردی هست که بعدا کمی پشیمان شدم ولی در کل انقدر هم بد نیست که بخوام با کلی ضرر بفروشم برم یکی دیگه بخرم و میخوام 1 عدد مانیتور  IPS هم تهیه کنم که اینجا دقیقا میرسیم به نکته ای که شما به هیچ وجه به اون اشاره نکردی ( بودجه )

چقدر میخوای هزینه کنی آخرش چقدر ؟؟؟؟

مانیتور من VG278QR از برند ASUS هست میتونی اطلاعاتش را توی سایت سازنده ببینی پشیمونم از اینکه خریدم ولی عادت کردم و راضی هستم و بعدا یک عدد IPS تهیه میکنم

حالا چیزی که شما دنبالش هستی در مورد تماشای فیلم و ..... هیچ مشکلی نداره کیفیتش خوبه و من روی حالت VRR استفاده میکنم که بیشتر روی 60Hz هست و در صورت نیاز تا 165Hz تغییر پیدا میکنه که اون مورد در بازی هست نه کارهای روزمره

(Variable Refresh Rate )

پنل IPS بهترین کیفیت در نمایش رنگها را داره و روشنایی و چیزهای دیگه ولی اگر شما به هر 3 پنل موجود در بازار از روبرو نگاه کنی فرق زیادی نمیبینی فقط کمی کنتراست و روشنایی توجه شما را جلب میکنه

از نظر من اگر میخوای مانیتور خیلی خوبی بگیری اون هم روی 27 28 و یا 32 اینچ بهتر هست که بودجه را تا 15 در نظر بگیری تا بتونی IPS با نرخ 165Hz یا بهترش را تهیه کنی و پیشنهاد من مانیتورهای برند Gigabyte هست که واقعا گل کاشته و رقیبی نداره

شما هم در موردش کمی تحقیق کن و نتیجه بگیر

مانیتورهای 2K , 4K هم مقدار رنگی را که میتونن نمایش بدن خیلی بیشتر از مانیتورهای FHD هست و خیلی هم عالی هستن ولی برای بازی خوب نیستن هم سیستم خفنی میخواد هم نرخ ریفرش خیلی معمولی دارن که البته اگر بخوای حساب کنی 240 هرتز مانیتور FHD محسوب میشه

اینجا مقداری شما باید تصمیم بگیری بقیه را هم جیبهای مبارک

من مانیتور خریدم یارانه من را قطع کردن خیلی احتیاط کن 😅

لینک به دیدگاه

۱۸ ساعت قبل، persian.ir گفته است:

و اینکه شما خودتون ۲۷ فول اچ دی دارین

و اگر اره کیفیت تصویر مناسب بوده یا نه

من G7 سامسونگ دارم , بی نظیره 

کلا سری G سامسونگ خیلی خوبن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...