رفتن به مطلب

مشکلات مالیات کارتخوان

mohammad7966
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . خواهشا بحث رو به بیراهه نبرید دوستان  تا تاتیک قفل نشه. ممنون از شما

ما یک وامی گرفتیم برای تعمیر قسمت کوچکی از خونه. قبلا میرفتیم آشنا توی کارتخوان میکشیدیم و فرداش برامون انتقال میداد. الان دیگه انجام نمیدن

1- سوالم اینه که این بنده خدا چطوری به اداره مالیات بفهمونه که این مبلغ درآمد من نیست و روز بعدش به یکی انتقالش دادم؟ شما حتی کافی نتها رو تصور کن که بعضی اوقات هزینه دانشگاهی یا ... رو میخوان برای مشتری انجام بدن اولش میگن بکش توی کارت تا برات پرداختش کنیم. الان با این اوصاف چیکار میکنند؟ مگر مالیات رو بر اساس اظهارنامه برای مغازه دارها رد نمیکنند؟ دیگه چیکار کارتخوان دارند؟

حالا امروز رفتیم مغازه دارها، آهن فروشی گفت کارت به کارت کن، میخوای بکشی 12 درصد هم ازت اضافه میگیرم. مصالح فروشی هم همینطور. یعنی یک کارمند دولت ازونور دولت از حقوقش مالیات میگیره اینجا هم مغازه دارها هم مالیاتشو از کارمند میگیره.

این چه وضعی شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بزرگوار

جدیدا اداره مالیات دست گذاشته روی کارت خوان ها، به طوری که هر کارتخوان در سراسر کشور باید شناسه‌اش در سامانه مالیاتی و سامانه شاپرک همراه با مشخصات کامل دریافت کننده دستگاه ثبت شده باشه وگرنه قطع میشه.

اون کافی نت ها و امثالشون، یا اونی که شما گفتین مثلا چطور ثابت کنه این مبلغ صرفاً جهت انتقال بوده نه فروش هم راه داره، باید مدرک ببره اداره مالیات، ترجیحا مدرک معتبر، مثل فاکتور رسمی، تازه مدرک معتبر هم ببره مشخص نیست قبول بشه، مستقیم میزنن تو روش میگن دروغ میگی فروش کردی.

اینه داستان کارتخوان، به همین خاطر الان شغل های کوچیک سعی میکنم پول نقد بگیرن، شغل های بزرگ هم سعی میکنم با کارت به کارت کردن مبلغ رو دریافت کنن.

ما بستنی فروشی داریم، دوستان فروم در جریان هستن، سال ۱۴۰۰ با اون وضع کرونا و اون تعطیلی هاش از ما ۱۰ میلیون مالیات گرفتن، پس نمیتونین از مغازه داری که یه دفعه مالیاتش ده برابر شده انتظار همکاری داشته باشید.

لینک به دیدگاه

والا جدیدا مالیات رو دور میزنن 

اکثر جاهایی که مبالغ زیاد جابجا میکنن (آهن فروشی یا فروشگاه ابزار و ..)یه دستگاه ATM میزارن  و پول رو برای یه شخص دیگه که هیچ کارت خوانی به اسمش ثبت نشده کارت به کارت می کنن  تا مالیات براشون نیاد 

لینک به دیدگاه

یک مشکل دیگه هم داریم اینه بانک وام رو توی یک کارت اعتباری ریخته و هیچ راهی نداره مگر اینکه توی یک دستگاه پوز کشیده بشه. نه کارت به کارت میشه کرد نه ظاهرا بانکها قبول میکنند توی دستگاه پوز خودشون پول به حساب طرف بریزند.

ما 50 میلیون وام گرفتیم ، اگر قراره 12 درصد مالیات مغازه دارها رو هم بدیم ،هیچی دیگه 6 میلیون رو باید مالیات داد

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

حالا امروز رفتیم مغازه دارها، آهن فروشی گفت کارت به کارت کن، میخوای بکشی 12 درصد هم ازت اضافه میگیرم. مصالح فروشی هم همینطور. یعنی یک کارمند دولت ازونور دولت از حقوقش مالیات میگیره اینجا هم مغازه دارها هم مالیاتشو از کارمند میگیره.

راهت به اون بنده خدا خورد بهش بگو فایده نداره، دارایی تراکنش ها و انتقال های کارت های غیر متصل به کارتخوان رو هم به عنوان درآمد حساب میکنه؛ و از قولی شنیدم ممکنه به حساب های اعضای خانواده هم لحاظ بکنن.

لینک به دیدگاه

طلافروشی بری سکه بگیری هم ازت میگیرن مالیاتشو؟

لینک به دیدگاه

۴۴ دقیقه قبل، Alireza۶۳۱ گفته است:

راهت به اون بنده خدا خورد بهش بگو فایده نداره، دارایی تراکنش ها و انتقال های کارت های غیر متصل به کارتخوان رو هم به عنوان درآمد حساب میکنه؛ و از قولی شنیدم ممکنه به حساب های اعضای خانواده هم لحاظ بکنن.

دقیقا همین هست ، یکی از آشناها ، نمایشگاه ماشین داره ، یکی از ترفند های استفاده از همین روش کارت به کارت و حواله انجام می‌داده که از کارت خوان استفاده نکنه در صورتی که مبالغ کارت به کارت رو هم براش مالیات زده بودن

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، mohammad7966 گفته است:

یک مشکل دیگه هم داریم اینه بانک وام رو توی یک کارت اعتباری ریخته و هیچ راهی نداره مگر اینکه توی یک دستگاه پوز کشیده بشه. نه کارت به کارت میشه کرد نه ظاهرا بانکها قبول میکنند توی دستگاه پوز خودشون پول به حساب طرف بریزند.

ما 50 میلیون وام گرفتیم ، اگر قراره 12 درصد مالیات مغازه دارها رو هم بدیم ،هیچی دیگه 6 میلیون رو باید مالیات داد

به نظرم همون بانکی که شما کارت اعتباری رو دریافت کردید اینکار رو براتون انجام میدن مثلا بگید برای پرداخت اجاره یا چیز دیگه ای اگر سوال کردن

حضوری برید بد نیست شانستون رو نهایت با رییس شعبه امتحان کنید اگه کارمند ها انجام ندادن

من هم کارت اعتباری تهیه کردم مثل شما برای نقد کردنش رفتم یه بانکی(خصوصی) حساب جدید باز کردم برای واریز اولیه حساب گفتم 100 ملیون از این کارت بکشید بی چون چرا برد کشید( فکر کنم خوشحال هم شد تازه😁) و تمام حالا اسم بانک رو نمیارم که احیانا مشکلی برای تاپیک پیش نیاد میخواید این روش رو انجام بدید شاید جواب داد

ویرایش شده توسط Fencer
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

شما چطور حساب کردید که مالیات ۵۰ م میشه ۶ تومن 

کل مالیات برای ۵۰ تومن اگه ۱۲ درصد باشه میشه ۱.۲ تومن اونم بستگی داره تو چه صنفی باشه 

تا جایی من میدونم مالیات رو از  سود خالص میگیرن که تو هر صنفی متغییره برای مثال یه جنس ۵۰ میلیون تومنی حدودا ۲۰ درصد سود داره که میشه حدودا ۱۰ تومن که این ۱۰ تومن رو ۹ درصد مالیات حساب کنید میشه ۹۰۰ تومن

نمونه اش هم یکی از دوستان بنده هست که لباس فروشی داره چون سودش بیشتره ازش مالیات بیشتری گرفتن جالب اینجاست که با همسایه کناریش که الکتریکی بود(گردش مالی دو برابر) تقریبا مالیات شون برابر بود

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، M.G گفته است:

دقیقا همین هست ، یکی از آشناها ، نمایشگاه ماشین داره ، یکی از ترفند های استفاده از همین روش کارت به کارت و حواله انجام می‌داده که از کارت خوان استفاده نکنه در صورتی که مبالغ کارت به کارت رو هم براش مالیات زده بودن

سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که اگر بالفرض مثال بنده تعدادی از قطعات سیستم شخصی خودم رو به فروش برسونم ، بخاطر مبلغی که بابت فروشش به کارتم واریز میشه باید مالیات بدم؟

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Alireza631 گفته است:

سوالی که برای بنده پیش اومده اینه که اگر بالفرض مثال بنده تعدادی از قطعات سیستم شخصی خودم رو به فروش برسونم ، بخاطر مبلغی که بابت فروشش به کارتم واریز میشه باید مالیات بدم؟

سقف تعیین میکنن که بالاتر از فلان مبلغ شما فعالیت اقتصادی دارید باید مالیات پرداخت کنید حرف یکی از مقامات دولت تو شبکه خبر بود... یا اینکه باید هر معامله ریز و درشتی که میکنید دست نوشته داشته باشید با امضا و مشخصات خریدار بلکم شاید اداره مالیات قبول کرد و مالیاتی تعیین نکرد براش

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، Aminj گفته است:

شما چطور حساب کردید که مالیات ۵۰ م میشه ۶ تومن 

کل مالیات برای ۵۰ تومن اگه ۱۲ درصد باشه میشه ۱.۲ تومن اونم بستگی داره تو چه صنفی باشه 

تا جایی من میدونم مالیات رو از  سود خالص میگیرن که تو هر صنفی متغییره برای مثال یه جنس ۵۰ میلیون تومنی حدودا ۲۰ درصد سود داره که میشه حدودا ۱۰ تومن که این ۱۰ تومن رو ۹ درصد مالیات حساب کنید میشه ۹۰۰ تومن

نمونه اش هم یکی از دوستان بنده هست که لباس فروشی داره چون سودش بیشتره ازش مالیات بیشتری گرفتن جالب اینجاست که با همسایه کناریش که الکتریکی بود(گردش مالی دو برابر) تقریبا مالیات شون برابر بود

مغازه دارها اینجور حساب میکنن. مثلا امروز مصالح فروشیه حساب کرد 4 میلیون و 300 هزار بدون مالیات. بعد اومد مالیاتشو حساب کرد ، یعنی 9درصد 4 میلیون میشه 300 هزارتومن حدودا گفت باید 4600 بدی.

وگرنه آره منم خوندم از سود مالیات میگیرن ولی مغازه دارها اینطور که حساب نمیکنن

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Alireza631 گفته است:

گفته اند: اگر شاغل نباشید، گردش مالی شما در سال نباید از 500 میلیون بالا بزنه. البته واقعا مشخص نیست چطوری میشه 80 میلیون نفر جمعیت رو بررسی میتونن بکنند.

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Fencer گفته است:

سقف تعیین میکنن که بالاتر از فلان مبلغ شما فعالیت اقتصادی دارید باید مالیات پرداخت کنید حرف یکی از مقامات دولت تو شبکه خبر بود... یا اینکه باید هر معامله ریز و درشتی که میکنید دست نوشته داشته باشید با امضا و مشخصات خریدار بلکم شاید اداره مالیات قبول کرد و مالیاتی تعیین نکرد براش

اونو بخاطر دارم. در واقع برای افراد غیر شاغل بود که پرونده مالیاتی ندارن.

سوال اینه که بنده که دارم یه مغازه راه میندازم و شاید بخوام آخر سال سیستمم رو بفروشم. واقعا باید در به در دنبال کارمند جز باشم که بهش ثابت کنم این درآمد نیست؟ تازه اگه قبول کنن

ویرایش شده توسط Alireza631
لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Aminj گفته است:

تا جایی من میدونم مالیات رو از سود خالص میگیرن.

یادمه زمانی که در شرکتی کار میکردم، یکسری از هزینه ها عینا از مشتری دریافت میکردیم، یعنی فرض کنید 400 هزار تومن دریافتی و 400 هزارتومن پرداختی داشتیم. اداره مالیات باور نمیکرد. میگفت معنی نداره عین پولو هزینه میکنید. حالا هر چی میگفتیم اصلا این کار قانونی نیست که بابت هر چیزی باید سود بگیری، فقط مجازیم بابت خدمات خودمون سود بگیریم، ولی مامور مالیات به خرجش نمیرفت، میگفت نه دارین پنهان کاری میکنین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴۴ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

گفته اند: اگر شاغل نباشید، گردش مالی شما در سال نباید از 500 میلیون بالا بزنه. البته واقعا مشخص نیست چطوری میشه 80 میلیون نفر جمعیت رو بررسی میتونن بکنند.

دقیقا میخواستم همینو بگم، این حرکت رو زدن که مبلغ رو به حساب افراد دیگه انتقال ندن.

تازه اون جریان کارت به کارت رو هم جلوش رو میگیرن، شماره حساب رو کنترل میکنن، تراکنش هایی که انجام داده.

البته واقعا مشخص نیست چطوری میشه 80 میلیون نفر جمعیت رو بررسی میتونن بکنند:

همونجوری که لیون متوجه میشه چندتا لایک در روز زدیم و از یه تعداد به بالا نمیتونیم بزنیم😅

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سقف گردش متعارف برای افرادی حقیقی به این صورت تعریف شده

بازنشسته 2 میلیارد در سال

مستمری بگیر 1 میلیارد در سال

بیکار 500 میلیون در سال

غیر فعالان مالیاتی که میشه اشخاص حقوقی غیر فعال هم 500 میلیون در سال

اما نحوه انجام کار که عزیزان در جریان نیستند الان تمام سیستم ها یکپارچه متصل شدند و کد ملی ها بلافاصله درامد بالای سقف رو شناسایی میکنه

برای شما به عنوان بیکار 500 میلیون کارت به کارت و حواله و ساتنا و پایا تعریف شده به عنوان برداشت دیون

حالا بالاتر از این بشه در لحظه بلوکه میشه برای توضیح . سپس اخذ مالیات ( در صورتی که غیر متعارف باشد )

مثلا" شما برید دلار بفروشید یا طلا بفروشید باید کد ملی فروشنده ثبت بشه و این میره جز اون 500 میلیون

مثلا شما خانه بفروشی یا خودرو بالاتر از 500 میلیون بشه درجا مسدود میشه تا سند ببری برای اثبات که خانه فروختی یا خودرو و مالیات رو هم پرداخت کردی

عجیب هست عزیزان میگن چطور میخوان بفهمند شما الان پاشو برو درمانگاه تا کارت ملی چک نکنند و ثبت نکنند شما رو پذیرش نمیکنند

قدیم شما میرفتی راحت حساب باز میکردی الان بخوای بری حساب باز کنی باد بری معرفی نامه بیاری از جائی که شاغل هستید و اینجوری میخوان تعدد حساب ها رو هم کنترل بکنند

این حرکات هم برای مبارزه با پولشوئی هست و هم برای هدفمند کردن مالیات

که البته عزیزان راه رو یاد گرفتند و رو آوردن به اجاره حساب بانگی و کارت های فک و فامیل به این نحو که یک پولی بهشون در ماه میدن و حساب رو بر میدارن

البته این قوانین چیز عجیب یا جدیدی نیست و سالیان هست که تصویب شده فقط کسی بهش بها نمیداد تا اینکه از سال 98 قانون مبارزه با پولشویی خیلی شدید اجرا شد

و از ابتدای امسال هم اخذ مالیات به صورت جدی دنبال میشه و در حال بستن راه های فرار هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا سقف بیکار 5 میلیارد تومن بود الان با بی ارزش شدن پول مملکت 5 میلیارد تومن تبدیل به ريال شده

در کل هدف اینه مردمو بچاپن هر روز با روش جدیدتر

یادش بخیر تو جنگهای صلیبی وقتی میخواستی مالیات ببری بالا اول باید رفاه بیشتر میکردی مثلا غذا تنوع چندگانه و مقدارشم بیشتر میکردی پارک و مراکز تفریحی باز میکردی و ... بعد میتونستی مالیات ببری بالا

اما زمان الان ما ووضعیت برعکسه زندگی هر روز سختر مالیات بیشتر

با 500 میلیون چیزی نمیدن

کسی اطلاعی داره مالیات کارتخوانهای سیار چقدره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

کسی اطلاعی داره مالیات کارتخوانهای سیار چقدره ؟

فرقی نمیکنه، تا یک میلیارد فروش ده میلیون، از یک میلیارد به بالا هم تصاعدی میره بالا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...