رفتن به مطلب

خاموش و روشن شدن مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

یه چند وقتی هست مانیتورم یه مشکلی پیدا کرده که یهویی خاموش و روشن میشه و روشن نمیمونه،بعضی اوقات بعد یه دو سه دقیقه درست میشه ،بعضی اوقات هم انقدر خاموش روشن میشه که خودم سیستم رو خاموش میکنم بعد یه ربع ساعت روشن میکنم که درست بشه .بعضی اوقات هم بعد اینکه سیستم رو روشن میکنم بازم همین طور میشه.معمولا هم وقتی این طور میشه که برای سه چهار دقیقه از سیستم استفاده ای نمیشه و اسکرین سیور سیستم میخواد فعال بشه ولی بجاش مانیتور خاموش و روشن میشه .از اسکرین سیور هم نیست چون اونم خاموش کردم بازم همین طور میشد . کابلHDMI رو هم عوض کردم بازم همین طور شد،درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کردمه ،حتی بخاطر اینکه مطمئن شم مشکل از کارت گرافیک نیست به خود مادربورد وصل کردم کابل HDMI رو .ضمن اینکه تمام قطعات سیستمم نو هست و یه ماه نمیشه دارم استفاده میکنم .اگر راه حلی به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین .

اینم لینک فیلم از اتفاقی که میافته :

https://uupload.ir/view/vid_20220723_162506_3s8n.mp4/

ویرایش شده توسط hosein.1377
اشتباه لغتی در عنوان
لینک به دیدگاه

حتی با قطعات سیستم قبلیم هم همین طور میشد .اون موقع یه سری از سایتا گفته بودن ممکنه مشکل از پاور باشه اما الان با پاور جدید هم همین مشکل هنوز وجود داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه مانیتور پورت دیگه ای داره ازش تصویر بگیرین و تست کنید

قبلا یه مانیتور داشتم همینطوری بود , کل قطعات سیستم رو تست کردم آخرش معلوم شد پورت مانیتور مشکل داشته

لینک به دیدگاه

مانیتور فکر کنم وقتی اون چراغ زیر خاموش میشه یعنی برق قطع شده! خودم 2350 بنکیو داشتم بخاطر این میگم

ببینید بدون اتصال به دستگاه هم مانیتور بازی درمیاره؟

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

مانیتور یکی از دوستام اینطوری میشد مشکل از خازن هاش بود و بعد تعویض درست شد

چون خیلی سال بود کار میکرد خراب شده بود

اگه مانیتورتون آداپتور داره با یه آداپتور دیگه از همون مدل تستش کنید یا نهایتا ببرید تعمیر

البته قبلش با دیوایس های دیگه بجز PC هم تست کنید ببینید خاموشی فقط از مانیتور هست یا نه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

مانیتور فکر کنم وقتی اون چراغ زیر خاموش میشه یعنی برق قطع شده! خودم 2350 بنکیو داشتم بخاطر این میگم

ببینید بدون اتصال به دستگاه هم مانیتور بازی درمیاره؟

بدون اتصال به دستگاه مانیتور خاموش میمونه کلا .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اول اینکه ولتاژ خروجی آداپتور را باید با مولتی متر تست کنی اگر مانیتور با آداپتور برق مصرفیش تامین میشه

باز اگر با آداپتور هست باید تست کنی سیم آداپتور قطع نباشه از داخل

اگر با کابل بصورت مستقیم به برق متصل میشه کابل را هم تست کن

احتمال خرابی چیپ کنترل ورودی HDMI هم هست ولی کم

شاید به گفته دوستمون خازنی مشکل داشته باشه و اگر برق مستقیم هست یعنی آداپتور داخل مانیتور هست و باید باز بشه تا معلوم بشه

با دیدن ویدیو میشه گفت که برقش قطع و مصل میشه پس زیاد تست نگیر که خطر سوختن پنل بالا میره

اگر گارانتی داره ببر درستش کنن و اگر گارانتی نداره هم باید بدی تعمیرکار درستش کنه چون به هر حال نمیشه توی خونه تعمیر کرد مگر اینکه خودت وارد باشی در تعمیرات

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...